Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 571.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Evo eVGA, evo neki benchmark mozda je i bilo.

 

http://i.imgur.com/RFcXH.jpg

 

http://i.imgur.com/9zp82.png

 

 

Tacno sam rekao jaca od dvoglave 6990.

  Ali Vlada, to je normal tesselation razina. Treba vidjeti što bi bilo na Extreme.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Pa moze samo gore da bude za AMD.

Zar ne. AMD uvek ima goru tesalaciju.

Treba da se to dobro utvrdi bez CCCa i Nvidia Control Panela.

 

Da li vam se svidja eVGA???

Meni ne.

Sto ne nadjem sada u prodavnici kada budem kupovao Z77 FTW da mogu da mi dobave sa garancijom GTX580 Classified.

Uh kako bi to dobro bilo. Prodam plocu, CPU, mobo i grafiku i zamenim sve.

Sta ti je lose trziste i los izbor. Zavrsio bi upgrade nikada brze i efikasnije i posle samo ubacio SSD Force GT 120 za mesec dana i to je to.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 11:44 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...
Da li vam se svidja eVGA???

Meni ne.

{#}{#}

Ofc.
13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Vlada ti pises na nacin kao da svaki dan jedes cvijece.Daj se molim te saberi i slozi normalno post jer mi se neda citati tako napisane nebuloze koje moram desifrirati.

Clock2much
 
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Jbg iskreno NE.

Maska mi se ne svidja i ja sam to znao.

Classified ce imati nalepnicu Classified i malkice jaca od ove ali ni prineti sada nekom spektaklu kao GTX580 Classified i GTX295 Classified.

Te dve su prava eVGA.

Pa ona ce i da kosta 500$ izgleda. To ako bude 470e kod nas i kod vas 7970 je bila zesca ispala nestrpljivih po onim cenama od 500e.

I to nije samo u igrama bolja, CUDA tri puta vise, ko zna kakva je za obradu ovako i dizajn i projektovanje neko. Sigurno daleko isped AMDa.

AMD bi mogao malo da se smiri i da krene sa 30% dole cenama svakog HW.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 11:53 (Vlada011).
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

gtx680 kreče sa cijenom od 492 eura

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Pa moze samo gore da bude za AMD.

Zar ne. AMD uvek ima goru tesalaciju.

Treba da se to dobro utvrdi bez CCCa i Nvidia Control Panela.

 

Da li vam se svidja eVGA???

Meni ne.

Sto ne nadjem sada u prodavnici kada budem kupovao Z77 FTW da mogu da mi dobave sa garancijom GTX580 Classified.

Uh kako bi to dobro bilo. Prodam plocu, CPU, mobo i grafiku i zamenim sve.

Sta ti je lose trziste i los izbor. Zavrsio bi upgrade nikada brze i efikasnije i posle samo ubacio SSD Force GT 120 za mesec dana i to je to.

Ovaj put ne. GCN je jaci u tessalaciji od Keplera.

12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

Na 1080p uglavnom brža od HD 7970, na 2560x1600 su podjednake više manje.

 

Čekamo druge sajtove, za sada sve izgleda dosta dosta dobro.

 

I potrošnja mi je sumnjiva, cijelo računalo sa GTX 680 troš 456W, a sa HD 7970 380W. Ispada da GTX 680 troši više od HD 6990, lol.

Nešto su krivo napravili,po njima i 580 i 680 više troše od 6990 što je nemoguće.

13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
zuper kaže...

Ovaj graf sa Crysis 2 kad je 680 GTX OC je zanimljiv,na 2560*1600 sa 32 na 40 fps.

16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Evo Guru3D je izbacio review. I Legit. Iii Anandtech. I Hardware Canucks{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:05 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

najvažniji test je bf3,gtx680 jača 16% 

plaču li sad vlasnici hd7970,moraju ako su toliki entuziasti jer im je bitan svaki fps

hardocp

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:14 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nemaju baš zašto plakat, nije GTX680 toliko puno brža, al je općenito zaokruženiji i bolji proizvod prema do sad viđenom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:16 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Sreca bozja pa HD 7970 ne ide visoko sa stock naponom,na jadnih 1250/1700.Ne vidim zasto bi plakali vlasnici HD 7970.

clock2much
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
zoharbizo kaže...

Sreca bozja pa HD 7970 ne ide visoko sa stock naponom,na jadnih 1250/1700.Ne vidim zasto bi plakali vlasnici HD 7970.

Naravno, al gledajući GTX680 vs HD7970 što bi prije odabrao? Nekima je važno da imaju najjaču i najkompletniju single GPU karticu, na takve je valjda dery mislio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:21 (Penryn).
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nema sta da placu vlasnici HD 7970 zbog jacine karte. Vecinom su oni znali da ce Nvidia izbaciti jacu graficku kartu.

Mozda ne oni koji pokusavaju da nadju opravdanje za Bulldozera tj bas AMD fanovi ali vecina je znala da GTX680 dobija.

Mogu samo da placu zbog para koje su dali eventualno jer moze da se desi da su sacekali da bi jacu kartu dobili za iste pare a nijedna igra nije izasla.

Dobro to je cena jurnjave da prvi imas. Inace da mi je jedna HD7970 sada bolelo bi me uvo za Nvidia. Naravno kada dajem pare da bi davao za GTX680.

Bas me zanima hoce li biti neka malo pojacanija sa duplom memorijom vise power connectora 2x8 pin ili vise sa malo besnijim delovima i maskom.

Samo da nije neka tajvan prasica debela.

Kao sto bi to bilo sada ludo kao imas pare i bum odmah GTX680 referentni a posle eVGA izbaci za 50e vise neko ludilo. 

Ali ajde nekome je bitnje prvi da ima nego to, nekome je 5fps na HD7970 bitnije nego GTX580 sa istom kolicinom memorije, CUDA, PhysiX, boljom tesalacijom i nereferentnim dizajnom stvorenim za klokovanje.

Obe karte su jake izuzetno Nvidia se znalo da ce biti bolja i to ce driveri verovatno odvojiti tu jos, tu je sigurno i stabilniji fps, grejanje ne znam kako joj je, potrosnja me ne zanima jedino sto kazem mislim da AMD moze komotno 20% da obori cene svog HW jer se ne proslavlja bas, sve vecu razliku pravi Intel, Nvidia za sada ne tako brzo ali uvek dobija zadnjih godina.

 

 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:28 (Vlada011).
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

prvi put se dogodilo da nvidia ima jače i jeftinije,sad će amd spustit cijenu expresno na 450 eura

 

evo za vladu evga

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:29 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Penryn kaže...

Naravno, al gledajući GTX680 vs HD7970 što bi prije odabrao? Nekima je važno da imaju najjaču i najkompletniju single GPU karticu, na takve je valjda dery mislio.

Penryn zbilja je tesko u CCC-u podesiti te taktove {#}.Inace kupio bih onu koja je tisa i hladnija a uz to sve i jeftinija.Sve ovisi o samim modelima i njihovim cijenama.Kad kupujes kartu od 4K kuna gledas svaku sitnicu,pa i OC potencijal.Kad se situacija smiri reci cu ti moj odabir.

Vlada011 kaže...

Inace da mi je jedna HD7970 sada bolelo bi me uvo za Nvidia.

U cijelom tvome postu jedino je ovo pametno.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:27 (zoharbizo).
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Vlada,kaj nisi vidio

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

EVGA GeForce GTX 680
476,61 €
to jest oko 3600kn

 

http://www2.hardwareversand.de/articledetail.jsp?aid=57516&agid=1156&lb

 

Eh da su ovakve cijene kod nas...svejedno ne bi imao para da kupim :P

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Mislim da je bitnije gledati snagu kartice.

Obe ko uzme a nema ekstra napajanje i racuna potrosnju onda dzabe a i 90% ce na obe morati Accelero tako da tisina i toplota se rese i onda ostane najbitnija snaga.

Neko je na forum ustavljao vec Accelero na HD7970 jel je vec gledao 80C, i na GTX680 ce morati sigurno aftermarket.

Uh ekstra cena ovo ce jos dole jedno 10-20e bogami ko je dao 500e bacio je u djubre 80e.

 

Jbg tako je to uzmes FX Bulldozer i HD 7970 a onda izadje 3770k i Kepler i ko zuri krkljanac u kucistu. 

Tuca CPU-GPU ko ima prednost a na drugoj strani Kepi i Intel dominiraju.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:39 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
pa nije cudno da je jeftinija jedna mid kartica od high end kartice. Ali kad pogledas cijena mid ranga je otisla u bananu. Tako da ovo za sada nije ni malo povoljna situacija za kupce. Ja osobno cekam predstavljanje najjaci modela s obe strane, tada bi se cijene trebale vec smjestiti na svoje mjesto.
http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Fale jos samo dvoglave, zar ne???

Ili Nvidia misli da izbaci jos jednu single jel to je onda klasa koja mene zanima. 

Ali ja mislim da je ovo najace da nece biti nista vise za single.

http://www.evga.com/articles/00645/
13 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Fale jos samo dvoglave, zar ne???

Ili Nvidia misli da izbaci jos jednu single jel to je onda klasa koja mene zanima. 

Ali ja mislim da je ovo najace da nece biti nista vise za single.

Biti ce jos jedna single GPU zvjerka.

clock2much
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ceco22 kaže...
pa nije cudno da je jeftinija jedna mid kartica od high end kartice. Ali kad pogledas cijena mid ranga je otisla u bananu. Tako da ovo za sada nije ni malo povoljna situacija za kupce. Ja osobno cekam predstavljanje najjaci modela s obe strane, tada bi se cijene trebale vec smjestiti na svoje mjesto.

ali ako je ovo mid kartica može se reči da je amd žestoko podbacija

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:52 (dery).
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Stvarno {#}.

Uuuuu Classified sa 2x8pina Kepler. 

Ne verujem.

Osecam da ce ovaj AMD driver biti najbolji koji su ikada napravili. Ima da sutira HD7970 da cedi sve iz nje.

 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 14:45 (Vlada011).
14 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Dobro Vlada jel ti onda kupujes GTX580 Classified ili GTX680. Ili ces cekat jos nesto trece... {#}

pwn too much...
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nemam kes bre za GTX680.

Drugo ako GTX680 nije najaca single onda me ona ne interesuje ma koliko da je jaca od AMDa.

Gledam tamo na overklock net ako nadjem uskoro povoljno da uzmem GTX580 Classified.

Ja bi zeleo nju. Uzeo bi je i novu sada ako se pojavi u Srbiji. Sta me briga, meni je to dosta za moj Crysis i Warhead i Crysis 2.

http://www.evga.com/articles/00645/
13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Svojim trollanjem odlazi i po 2 zvjezdicu.Molim modove da preimenuju temu u EVGA MAX SOC OC GTX 580 vs EVGA MAX OC SOC GTX 680 by EVGA Vlada.

clock2much
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Moj PC  
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice