Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 570.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Nemam kes bre za GTX680.

Drugo ako GTX680 nije najaca single onda me ona ne interesuje ma koliko da je jaca od AMDa.

Gledam tamo na overklock net ako nadjem uskoro povoljno da uzmem GTX580 Classified.

Ja bi zeleo nju. Uzeo bi je i novu sada ako se pojavi u Srbiji. Sta me briga, meni je to dosta za moj Crysis i Warhead i Crysis 2.

Evo jedan pic za tebe Vlada.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...
ceco22 kaže...
pa nije cudno da je jeftinija jedna mid kartica od high end kartice. Ali kad pogledas cijena mid ranga je otisla u bananu. Tako da ovo za sada nije ni malo povoljna situacija za kupce. Ja osobno cekam predstavljanje najjaci modela s obe strane, tada bi se cijene trebale vec smjestiti na svoje mjesto.

ali ako je ovo mid kartica može se reči da je amd žestoko podbacija

tako kazu glasine koje su dosada bile 90% istinite sto se tice keplera. Ja cekam taj single gpu na cipu 110 koji ce navodno biti pravi nasljednik gtx580. Ova je GTX 680 je trabala biti ustvari GTX670/660ti ,ali su se ocito odlucili na udarnije ime.

http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Eto je već na 1850MHz {#}

 

http://www.techpowerup.com/162878/EVGA-GeForce-GTX-680-Cracks-1842-MHz-Core.html

 

Zanimljivo da je 7970 mrvicu brža na 1700MHz.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

I sada kada sam pogledao više review-ova mogu zaključiti:

 

- Nova arhitektura je mnogo više okrenuta igrama nego compute i GPGPU programima za razliku od Fermija. Perfomanse su negdje lošije od GTX 580 u takvim situacijama (trk na anandtech i Compute sekciju pogledati), a da ne govorim o HD 7970 koja sa GCN arhitekturom to odlično obavlja

- Kartica ima odlične perfomanse na Full HD, i uglavnom bolje nešto od HD 7970. No prelaskom na 2560x1600 pad perfomansi je veći u odnosu na HD 7970, pa se tako i ta prednost topi, vjerojatno zbog samo 2GB VRAM memorije naspram HD 7970 i mnogo manje propusnosti (bandwidth-a).

- Perfomance per watt je sukladno najavama nekoliko MILIJONA puta bolji u odnosu na prošlu generaciju

- Buka je uglavnom malo manja od HD 7970 (pričamo o referentnim modelima)

- Potrošnja je za nekih cca 30W manja u odnosu na HD 7970 tijekom igranja, što je zanemarivo po pitanju računa za struju

- Arhitektura je sve u svemu jako jako efikasna i miljama unaprijed u odnosu na Fermi koji je očtio bio više-manje promašaj

- Treba uračunati vjerojatno još 1-2 FPS gore za GTX 680 poradi novih drivera i peglanja perfomansi.

 

Čekamo derivacije i korigiranje cijena.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Odlična kartica i ugodno iznenađenje , barem meni .Subjektivno potrebe za takvom beštijom još i nema , s obizom da sve što poželim mogu ganjati sa GTX 460 ...Ovako dobar proizvod će konačno potakniti rat cijena .Ovakva kartica se praktički čekala godinama .ATI se jako razabahatio cijenama .3850 sam parktički odmah po izlasku platio 1100 kn , 4850 1150 kn ...nakon toga sve ide kvragu i srednji segment ide po cijenama u visoki .Možda se sada stvari lagano preokrenu .

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

I sada kada sam pogledao više review-ova mogu zaključiti:

 


- Arhitektura je sve u svemu jako jako efikasna i miljama unaprijed u odnosu na Fermi koji je očtio bio više-manje promašaj


 

Čekamo derivacije i korigiranje cijena.

"In many ways Kepler can be considered a kind of “Fermi 2.0” since it still uses many of the same building blocks as its predecessor but as we will see on the upcoming pages, nearly every one of the rendering pipeline’s features have been augmented in some way"

13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Adaptive VSYNC je po meni odlicna stvar, ako FPS recimo padne ispod 60 (na 60 Hz monitoru), kartica automatski iskljucuje VSYNC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Sad si mogu zamisliti kakve če perfomanse nadolazeči GK110 chip sa svojih cca 2300 shadera ponuditi,uglavnom nvidina ove godine ima razloga za slavlje.
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

E ovako i ja prelista guru3d recenziju zato sto njima najvise vjerujem (licno sam u proslosti testirao i poprilicno nam se poklapaju rezulatati).

Grafa je super, po njima oko 79C, sto je ok, ali perfomanse u metru i crysis u razoracarenje, dva najvaznija bencha, u metru je katastrofa, sporije od HD 7950 na STOCK, u crysi ima prednosti nad HD 7970 oko 2 fps, neprimjetno.

U BF3 grafa rula, tako da ljudi koji veoma cesto igraju BF3, trebaju je staviti na n1 kod kupovine nove grafe. U 3d mark11 rastura, dok u vantage i ne bas.

Sve u svemu malkice sam vise ocekivao, ali je veoma, veoma dobra grafa.

Najveci minus zapravo dajem auto OC.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 20:03 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Još da košta 3000kn bila bi fešta!

ButcherCRO ingame! I onda neš pil, vražju mater neš pil!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

 

- Kartica ima odlične perfomanse na Full HD, i uglavnom bolje nešto od HD 7970. No prelaskom na 2560x1600 pad perfomansi je veći u odnosu na HD 7970, pa se tako i ta prednost topi, vjerojatno zbog samo 2GB VRAM memorije naspram HD 7970 i mnogo manje propusnosti (bandwidth-a).

 

ne bi se reklo da joj viša rezolucija škodi više nego suparniku  tras

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

evo i covjeka koji ne trepce {#}

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
3n3m1 kaže...
Sad si mogu zamisliti kakve če perfomanse nadolazeči GK110 chip sa svojih cca 2300 shadera ponuditi,uglavnom nvidina ove godine ima razloga za slavlje.

Kad će izaći ta grafička(navodno GTX 685)?

15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

krajem ljeta

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
online
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Sad neznam dali da kupujem ovu rundu, radije

bih pričekao custom hlađenje i više rama... no

ovisi dali će i kada će to doći na red? Ajd, kroz

koji tjedan vjerojatno će se nvidi apohvaliti, idu

li i na jaču single GPU ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

JA bi ti preporucio da cekas i umjesto vlade probas classified ubosti gtx 680 {#}

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Custom grafe će tek za mjesec dana,vjerovatno...

Ja ne bih uspoređivao GTX680 sa referentnim HD7970. GTX680 ima veći clock speed i memory speed. Pričekat ću MSi R7970 Lightning TwinFrozr IV koja je tvornički klokana i onda vidit rezultate. Koliko sam vidio po nekim benchmark-ovima GTX680 je bolja u BF3,Portal 2 dok HD7970 još uvijek rastura GTX 680 u Metro 2033,Crysis Warhead,Crysis 2(samo su ove igre testirane).

Ovo će bit zanimljiva borba i nadam se padu cijena HD7970 :)!

 

16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

7970 ce past na 3.2 / 3.5 k soma vrlo brzo a 7950 3.0 / 3.2 k , hebenica ! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 22:54 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
4mal kaže...

7970 ce past na 3.2 / 3.5 k soma vrlo brzo a 7950 3.0 / 3.2 k , hebenica ! 

Past će cijene najviše 400-500kn.

Mislim cijena mi ne smeta,ako se GTX680 pokaže boljom ja ću je bez razmišljanja kupiti,isto tako vrijedi i za HD7970. Ako sam čekao 5 mjeseci za novi komp,mogu još pričekat koji tjedan {#}

13 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

  To sa padanjem cijena zaboravite. A zašto bi pala cijena na 3,2K kad GTX 580 se prodaje i dalje po 4000 kn + / -. GTX 680 će koštat preko 4000 kn a i HD 7970 neće ništa izgubit na cijeni sljedeći mjesec-dva.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
itomic009 kaže...

  To sa padanjem cijena zaboravite. A zašto bi pala cijena na 3,2K kad GTX 580 se prodaje i dalje po 4000 kn + / -. GTX 680 će koštat preko 4000 kn a i HD 7970 neće ništa izgubit na cijeni sljedeći mjesec-dva.

MSRP je tu bitan - GTX680 je jeftinija od HD7970 a bolja. 7970 nema kaj tražiti s ovom cijenom.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Super karta, tiha, hladna, brza, malo trosi...

 

Nego, iz navedenih testova sam zakljucio da je nVidia ovoga buta bacila akcenat na Gaming, dok su GPGPU, Compute, Folding i ostale stvari zapustene. Otuda i blagi pad performansi u odredjenim igrama. Teselacija takodje koliko vidim nije nesto preterano uradjena, GCN ga u tom segmentu kida. Takodje ni OC skaliranje nije preterano dobro kao kod 79xx karti. Recimo GTX680 na 1100Mhz je jaci od 7970 na 1100Mhz. Ali kada se obe karte overklokuju na 1250Mhz ili vise, nVidia polako gubi prednost i AMD ga sustize. Cena karte je skroz korektna. $499, sto bi znacilo u evropi nekih 420e. AMD ce svakako morati oboriti cene Tahiti cipova, ali cemo videti za koliko. 7970 u ovom momentu ne bi trebao da kosta vise od 380-390e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
CoreByte kaže...

Custom grafe će tek za mjesec dana,vjerovatno...

Ja ne bih uspoređivao GTX680 sa referentnim HD7970. GTX680 ima veći clock speed i memory speed. Pričekat ću MSi R7970 Lightning TwinFrozr IV koja je tvornički klokana i onda vidit rezultate. Koliko sam vidio po nekim benchmark-ovima GTX680 je bolja u BF3,Portal 2 dok HD7970 još uvijek rastura GTX 680 u Metro 2033,Crysis Warhead,Crysis 2(samo su ove igre testirane).

Ovo će bit zanimljiva borba i nadam se padu cijena HD7970 :)!

 

 pricekaj jos dok izadju nereferentni modeli!!

Xc
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Zelim da vas pitam sta znaci zvezdica??? Jel to kada trolujes temu i pricas nesto sto nema veze sa temom.

Covek me je pitao da l;i mislim GTX580 Class ili GTX680 ili nesto drugo ja sam odgovorio.

GTX580 OC se nigde nije pominjala u mojim zeljama za GTX580 kao ni ona sa 3GB.

 

Znam na toj slici sve napamet doslo mi je da mu posaljem mail da mu klecim da vrati aircooler na jednu i da posalje a ja njemu pare preko banke.

Bio je drugi na listi koliko sam ja pratio mora da ih je terorisao da stigne onog prvog ponovo.

Jbs komp kada malo stvari zelis da imas bas a ne mozes da ih kupis onda se i ne lozim na ovo drugo. Samo odgledam ispratim i to je to.

Bas da vidim kako se cuje ventilator na ovoj GTX680.

Totalno ste u pravu za cene AMD bi trebao dole i onda dolazimo do toga da ljudi koji nemaju bas para toliko mnogo da upgrade rade svega kao ja mogu da uzmu GTX580 za tacno 300e ili malko manje.

Dobro ja malo vise para jer meni ne treba bas obicna.

Samo sto GTX580 I HD 6970 njih nece biti pre nego sto dodju do te cene. To je ono najpokvarenije. Tako je i za HD5870 bilo. 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 1:31 (Vlada011).
12 godina
online
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Pozdrav.

Molio bih da mi objasnite ovo "referentna" i "nereferentna" grafička kartica. Koji je to jarac? {#}

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Prostim jezikom referentne su ti ove sto samo imaju razlicite nalepnice i eventualno masku inace osim toga ako pogledas sve ostalo iza i unutra izgledaju kao da su sve izasle iz jedne fabrike pa poslate raznim proizvodjacima da lepe svoje nalepnice. MSI je 100% isti kao eVGA a ASUS uumesto nalepnice ima slova. OC modelima je podignut takt.To je prost jezik. Nereferentne su kada Nvidia ili AMD posalju cipove fabrikama pa oni sami podesavaju testiraju izvlace MAX performanse, stavljaju bolje hladjenje, klokuju, dodaju softwere, kupone, bolje capacitore, vise memorije itd.

Ince ako okrenes eVGA da joj se vidi ona strana gde ide backplate i MSI da se vidi to i stavis jednu pored druge i odes u drugu sobu neces znati koja je koja. Naravno jedna sa nalepnicom dobijas i bolju tehnicku podrsku a sa drugom tajvan ludilo.

Najprostijim jezikom.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 1:37 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Verovatno te je Vlada malo zbunio ovi odgovorom ali ajde. :)

 

Referentna:

http://www.gtx580.org/wp-content/uploads/2011/06/81zbm5ACPZL._SL500_AA300_.jpg

 

Nereferentna:

http://www.techfresh.net/wp-content/uploads/2011/05/EVGA-GeForce-GTX-580-DS-Superclocked-Graphics-Card-1.jpg

 

Znaci Referentne karte su u stvari one tvornicke izvedbe ili kako ih drugi nazivaju "sa oklopom koji ima unutrasnji propeler". Dok su Nereferentne karte budzene i napravljenje kao razna resenja od strane proizvodjaca.

13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Referentne su sve ovakve recimo koji god da otvoris samo sto neki klokuju ili ubace jos malo memorije

 

http://i.imgur.com/9rh1o.jpg

 

a nereferentna je kada isti chip ubace u ovo recimo 

 

http://i.imgur.com/kGVCT.jpg

 

I onda ti pogledaj sta ga tu pojacava i brani od lude struje. 

 

Jel si u Hrvatskoj kupio te divne graficke koje drugi nemaju ovde???{#}

Kako ih nabavljas iz Slovenije???

Kupi toj gornjoj backplate ako se ne greje puno. Donjoj i ne moras.

 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 1:46 (Vlada011).
12 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Referentne su sve ovakve recimo koji god da otvoris samo sto neki klokuju ili ubace jos malo memorije

 

http://i.imgur.com/9rh1o.jpg

 

a nereferentna je kada isti chip ubace u ovo recimo 

 

http://i.imgur.com/kGVCT.jpg

 

I onda ti pogledaj sta ga tu pojacava i brani od lude struje. 

 

Jel si u Hrvatskoj kupio te divne graficke koje drugi nemaju ovde???{#}

Kako ih nabavljas iz Slovenije???

Kupi toj gornjoj backplate ako se ne greje puno. Donjoj i ne moras.

 

Ako to mene pitaš za kupovanje, nisam ništa kupio. Kupio sam gotovu konfu prije 3 i pol mjeseca (ok, znam da je to forumašima grijeh ali hebi ga...). Kad skupim para, ići će novo kvalitetno napajanje i grafička, možda 8 giga rama... {#}

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice