NVIDIA - Topic o driverima izdvojena tema

poruka: 2.921
|
čitano: 697.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Radili su mi probleme s 'nekompatibilnim hardverom' pa sam vratio na stare.

 

Prvo su se instalirali putem GF experiencea i nakon otprilike 70% javila se poruka u windowsima da radi promjena hardvera se treba resetirati računalo. Instaliranje je završilo, ja resetirao i kad sam došao u widnowsem malo sve je trzalo i zapinjalo, sučelje windowsa i browsanje. U device manageru je bio uskličnik. Onda sam deinstalirao drivere i 'uklonio' grafičku GTX 1060 i na čisto instalirao samo drivere i oper ista stvar, dugo provjerava kompatibilnost i onda instalira ali opet nešto nepotpuno, opet je uskličnik u device manageru. Više se nisam želio zamarati i stavio sam starije koje rade.

 

Problem imaju i drugi s 1060:

 

Nvidia’s latest GPU driver is causing installation headaches for some GTX 1060 owners

10 godina
odjavljen
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Problem s gubljenjem signala nestao vracanjem drivera na prijasnje. Ocigledno nesto ne valja sa njima na mojoj 970 grafickoj.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
391.35- na ovom drajveru znači već sada prošlom ja sam 2 puta vidio da mi se gubio signal, mislio sam monitor u kuurcu
Be Water My Friend
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Dupein kaže...

Radili su mi probleme s 'nekompatibilnim hardverom' pa sam vratio na stare.

 

Prvo su se instalirali putem GF experiencea i nakon otprilike 70% javila se poruka u windowsima da radi promjena hardvera se treba resetirati računalo. Instaliranje je završilo, ja resetirao i kad sam došao u widnowsem malo sve je trzalo i zapinjalo, sučelje windowsa i browsanje. U device manageru je bio uskličnik. Onda sam deinstalirao drivere i 'uklonio' grafičku GTX 1060 i na čisto instalirao samo drivere i oper ista stvar, dugo provjerava kompatibilnost i onda instalira ali opet nešto nepotpuno, opet je uskličnik u device manageru. Više se nisam želio zamarati i stavio sam starije koje rade.

 

Problem imaju i drugi s 1060:

 

Nvidia’s latest GPU driver is causing installation headaches for some GTX 1060 owners

 Ista stvar i kod mene sa GTX 1060 (win10 pro version 1709 build 16299). Vratio na 391.35 .

11 godina
online
NVIDIA - Topic o driverima

nevidija je postala vrlo nepouzdana

zato s minimalnim i vrlo upitnim benefitima novih drivera (nije baš da dobijem silne fps-ove s updejtom), stiže i poprilična mogućnost zajebancije

i to zajebancije zbog koje provedeš sate i sate u uzaludnom traženju grešaka iz drugih izvora, da bi na kraju skužio da prcaju driveri

 

zato osobno ne diram drivere tako često kao prije, pogotovo dok rade kako spada

trenutno sam na 390.77 i ne vidim nikakve potrebe ići na novije, jer sve radi kako treba

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
bruslii kaže...
391.35- na ovom drajveru znači već sada prošlom ja sam 2 puta vidio da mi se gubio signal, mislio sam monitor u kuurcu

 Znaci nisam jedini bio.

15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
picajzla0707 kaže...

nevidija je postala vrlo nepouzdana

zato s minimalnim i vrlo upitnim benefitima novih drivera (nije baš da dobijem silne fps-ove s updejtom), stiže i poprilična mogućnost zajebancije

i to zajebancije zbog koje provedeš sate i sate u uzaludnom traženju grešaka iz drugih izvora, da bi na kraju skužio da prcaju driveri

 

zato osobno ne diram drivere tako često kao prije, pogotovo dok rade kako spada

trenutno sam na 390.77 i ne vidim nikakve potrebe ići na novije, jer sve radi kako treba

 ja imam 391.01 i prezadvoljan. i ne updejtam dok ne vidim da se nitko ne zali..

14 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

ja imam zadnje 397.31  ovo sto neki govore za gubljenje signala nisam primjetio zadnjih 24/h od  kako pc radi i kad su instalirani uglavnom javim u temi kako ce se ponasati u narednim danima 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Ja sam imao sa predzadnjim driverima rusenje u fc5... Sad sa novim sve 5
12 godina
protjeran
offline
NVIDIA - Topic o driverima

I kod mene je sve u redu s najnovijim driverima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA - Topic o driverima

kod mene nikakvih problema sa najnovijim driverima a imam GTX 1060 3GB

koristim ih vec par dana

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

397.55 hotfix za probleme:

 

- After driver installation, Device Manager may report Code 43 error on a few GTX 1060 cards models.

- Netflix playback may occasionally stutter.

- Added support for Microsoft Surface Book notebooks.

- Windows 10: Driver may get removed after PC has been left idle for an extended period of time.

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Louis Pluto kaže...

- Windows 10: Driver may get removed after PC has been left idle for an extended period of time.

 WTF? :D 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
CyberDemonVZ kaže...

 WTF? :D 

 da, da, to se meni događalo do hotfixa... driver se valjda automatski unloada (ne znam kako to nazvati), nakon nekog vremena experience (ako je na atomatici) krene sam downloadirati isti taj driver kako bi ga reinstalirao... inače reboot je rješavao stvar bez reinstalacije do novog extended idlea..

nakon instalacije hotfixa sve je u redu

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 20:59 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

397.64 vani...

11 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

jučer sam skinuo novi driver u kojem su reklamirali the crew 2, verzija 398.36, i do sada mi se 2 puta onako smrznuo komp kada nastavi radit i na zvučnike proizvodi onaj split sec loop ZZZZZZZZZZZZZZ

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Vrati stare. Ako će sve raditi kako spada, eto nam još jednih neispravnih drivera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

imam gtx 1080 evga superclocked i Dell S2716DG (WQHD, 144hz, G-sync) monitor. Neke igre mi limitira il na 60fps il na max kolko moze,nikako nisam mogao dobiti da je limit na 100 ,120 ili 144fps. Guglanjem sam nasao da moram u control panelu od drivera stavit vsync na adaptive,no meni to ne nudi,nudi samo on,off,fast i NV 3d settings. Guglanjem sam naisao na isti problem ali sve kod laptopa,nigdje kod PC.

 

Se neko susreo s time te zna kako da to rijesim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Budi siguran da u navedenim igrama nemaš upaljen Vsync ili Frame limiter (dosta igara to sad ubacuje). Također pogledaj u Rivatuneru (ako imaš instalirano) da nije upaljen limiter za određene igre. Također ako si radio custom profile za igre u Nvidia control centru, provjeri da nije upaljen vsync.

Meni je Vsync u control centru na "Use the 3D Apllication setting" odnosno - koristi vsync samo ako je upaljen u igri.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Može biti i do kabela...display port ili dual link dvi.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
D3lBoy kaže...

Budi siguran da u navedenim igrama nemaš upaljen Vsync ili Frame limiter (dosta igara to sad ubacuje). Također pogledaj u Rivatuneru (ako imaš instalirano) da nije upaljen limiter za određene igre. Također ako si radio custom profile za igre u Nvidia control centru, provjeri da nije upaljen vsync.

Meni je Vsync u control centru na "Use the 3D Apllication setting" odnosno - koristi vsync samo ako je upaljen u igri.

 imam primjer fife 18,i gdje god gledam pise da stavim u postavkama limit 60fps,sto je zapravo limit rr monitora,kad stavim no limit ide na 250+ fps. I pise da stavim adaptive u NCP al ne nudi mi adaptive. Riva nije instaliran. Nemam nigdjer nikakve profile,sve je stock,a nativno je monitor postavljen na 144hz.

goodie kaže...

Može biti i do kabela...display port ili dual link dvi.

 spojen je s HDMI,jedino da kupim novi tip kabela.

10 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Pa to je to, makneš limit i on šiba fpsa koliko može, a ti ih možeš ograniciti na 144 u rivatuneru za sve igre. Vsync ti je ne potreban on ili adaptive, stavi use the 3d application setting ili off.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
izvone kaže...

imam gtx 1080 evga superclocked i Dell S2716DG (WQHD, 144hz, G-sync) monitor. Neke igre mi limitira il na 60fps il na max kolko moze,nikako nisam mogao dobiti da je limit na 100 ,120 ili 144fps. Guglanjem sam nasao da moram u control panelu od drivera stavit vsync na adaptive,no meni to ne nudi,nudi samo on,off,fast i NV 3d settings. Guglanjem sam naisao na isti problem ali sve kod laptopa,nigdje kod PC.

 

Se neko susreo s time te zna kako da to rijesim?

Možda ti je nešto poremećeno u power planu.

Mada te ja nisam najbolje shvatio. Napišeš da limitira na max koliko može.

Na stranu sve to najbolje da napišeš o kojim igrama i postavkama se radi. Ipak si na 1080 nakeljio vremešni 3770k sa 8 giga ddr3 memorije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 1:02 (Seronja nezauzet).
14 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
D3lBoy kaže...

Pa to je to, makneš limit i on šiba fpsa koliko može, a ti ih možeš ograniciti na 144 u rivatuneru za sve igre. Vsync ti je ne potreban on ili adaptive, stavi use the 3d application setting ili off.

 nisam se sjetio toga,kad dodem kuci stavim rivu pa cu vidjet. Samo,cudno mi sto ja nemam adaptive ponudeno kao ti na ovoj slici.

Seronja nezauzet kaže...

Možda ti je nešto poremećeno u power planu.

Mada te ja nisam najbolje shvatio. Napišeš da limitira na max koliko može.

Na stranu sve to najbolje da napišeš o kojim igrama i postavkama se radi. Ipak si na 1080 nakeljio vremešni 3770k sa 8 giga ddr3 memorije.

 Plan je balanced,nikad se previse nisam time bavio na svom everyday PC. Ima dakle il 60 il vsync off (dakle max kolko graficka da).

Zasad su FIFA 18,WOT,WD2,FC5. Tamo gdje nemogu s nekim postavkama 144 ogranicio bi na 120 il 100,al velim,problem je kaj nigdje ne nudi da se prilagodi. U postavkama monitora on je na 144,a sve ogre il 60 il maxed out. 

Probam ovo od delboya kasnije,mozda mi to rijesi.

 

EDIT: Probao ovo od del-a i radi (fifa no limit,monitor 144 i riva 144),sad je na 144hz ali mi u nekim situacijama nekako trza,al framerate ne pada. Tipa u fifi saljem dugu loptu iz svoje polovice prema protivnickom sesnaestercu i dok lopta leti i kamera ju hvata mi trza,al su frejmovi na 144fps

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 20:41 (izvone).
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Možda si dobio kabel sa monitorom, pa probaj. Puno ljudi se žalilo na hdmi kabel i 144 hz. Navodno bi monitor tebao to podržavati i treba onda biti najnoviji standard hdmi kabela.

Pogledaj kakve ulaze imaš na monitoru.....najbolji se pokazao displayport kabel ili ako ne onda dual link dvi kabel.

Sreća je put, a ne odredište.
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Nvidia Game Ready Drivers 399.07

 

Game Ready Provides the optimal gaming experience for Battlefield V Open Beta, F1 2018, Immortal: Unchained, Pro Evolution Soccer 2019, Strange Brigade, and Switchblade

RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA - Topic o driverima

"CAUTION: It appears 399.07 has some issues with Installation on SOME systems. If you attempt to install and you get an error, just roll back to the previous driver. Nvidia is currently working on a Fix."

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Čitatelj kaže...

"CAUTION: It appears 399.07 has some issues with Installation on SOME systems. If you attempt to install and you get an error, just roll back to the previous driver. Nvidia is currently working on a Fix."

 Pa šta nije to uvijek tako?

 

Eh da i meni instaliralo bez beda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 10:24 (Jack Sparrow).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Nasao sam rijesenje za vecinu problema sa nVidijinim driverima - zasto nestaju iz Control Panela i Desktop menija.

 

1. Rijesenje - desni klik na "My Computer" > Properties > Advanced System Settings > "Hardware" tab > Device Installation Settings > Odabrati "NO"

 

2. Nedostatak opcije "Fast Sync" i mnogih drugih opcija u nV CP-u je rijesiv sa jednim jednostavnim malim programom "nVidia Profile Inspector"

Postoje dvije verzije, 1.xxx i 2.xxx, pa probajte obje:

https://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php/9fb4f810ed0d0699455072620047465b/5b85adff/297c5/0/1
https://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php/99030fa3797a1b231d440f890c8f73b2/5b85adff/297c5/0/2

 

Starija verzija ima dodatni shell za inspekciju i overclock, dok novija to za sada nema. Starija treba .net 2.0 ili veci, novija 4.0 ili veci.

 

Super rijesenje za sada za sve moje probleme.

 

Fast Sync nije sluzbeno podrzan za laptope koji imaju Optimus tehnologiju, ali bi trebala raditi kad je grafika direktno spojena na monitor preko display porta,

ali nDivija i dalje tu opciju nije otkljucala u driverima. E sad se to moze preko ovog alata rucno namjesti i RADI kako spada.

Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Nikada nisam vidio da ta opcija fast sync fali.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice