NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

Pa ovo je jos gore nego sto se moglo po onim demoima zakljuciti  

 

Cisto da iskoristim priliku i pozdravim nase konzolase na 8:05, "nightmare territory" 

 30fps FTW !!!!! 

11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

da ne bi pričali samo o rejtrejsingu, evo friški test zanimljivijeg dijela novih turing kartica - tensor jezgri i dlss

na final fantasy xv su dobili za trećinu bolje perfomanse - link

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

 

Osim toga cemu nabavljati PS4 radi par pisljivih SP ekskluziva medu kojima su vecina nezahtjevne igre bez izazova radene na isti kalup sa minimalnim rokom trajanja, cast iznimkama.

 

 

 Naravno zašto igrati Gow, RDR, Spider-mana, Bloodborne kad možeš igrat Lol, Heartstone i DOTU 

Not funny dude
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Sad će na crni petak PS4 ići za 200 eura, prodat će se na kamione. Tako je to kad su igre godine redovito konzolaške ekskluzive na 30 FPSova.

 

picajzla0707 porast u FPSu je jednak kao u tom čmarku?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 12:23 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Nemam pojma, koliko sam skužio dlss je ubačen samo u čmark, to je zasad samo naznaka. Vidjet ćemo kad to zaživi i kad bude više igara to podržavalo, no obično čmarkovi pokažu isti rezultat kao i veći dio igre - naravno da bude i lošijeg iskustva u igri, no obično u dijelovima gdje je proc usko grlo, ps fps drastičnije padne, što se u slučaju dlss-a ne bi trebalo događati.
Uglavnom, izgleda obećavajuće - značajan porast perfomansi, uz bolju kvalitetu.
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
TKScump kaže...
war3_tft kaže...

 

Osim toga cemu nabavljati PS4 radi par pisljivih SP ekskluziva medu kojima su vecina nezahtjevne igre bez izazova radene na isti kalup sa minimalnim rokom trajanja, cast iznimkama.

 

 

 Naravno zašto igrati Gow, RDR, Spider-mana, Bloodborne kad možeš igrat Lol, Heartstone i DOTU 

 Da jer to su "jedine" igre na PC-u, al svakako rade Dotu na 165 FPS-a nego da mi oci krvare na 30 FPS-a u bilo kojoj od ovih sta si naveo. Kad ti slika dolazi u mjesecnim ratama to vise nije igra, taj dozivljaj je puno blizi citanju stripova. 

12 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Nemam pojma, koliko sam skužio dlss je ubačen samo u čmark, to je zasad samo naznaka. Vidjet ćemo kad to zaživi i kad bude više igara to podržavalo, no obično čmarkovi pokažu isti rezultat kao i veći dio igre - naravno da bude i lošijeg iskustva u igri, no obično u dijelovima gdje je proc usko grlo, ps fps drastičnije padne, što se u slučaju dlss-a ne bi trebalo događati.
Uglavnom, izgleda obećavajuće - značajan porast perfomansi, uz bolju kvalitetu.

 Ne, to je zapravo značajan porast perfomansi uz lošiju kvalitetu.

DLSS na 4K zapravo radi upscale sa slike u 1440p na 4K.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...
Kad ti slika dolazi u mjesecnim ratama to vise nije igra, taj dozivljaj je puno blizi citanju stripova. 

 Neman problema sa tin, volin stripove

Not funny dude
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
TKScump kaže...
war3_tft kaže...
Kad ti slika dolazi u mjesecnim ratama to vise nije igra, taj dozivljaj je puno blizi citanju stripova. 

 Neman problema sa tin, volin stripove

 Džaba tebi što se igraš na uber PCu kao i na PS4 Pro. Ovaj zna da tebi krvare oči.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 12:39 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

War je AMD-mrzac krvavih očiju 

 

edit ryzen-mrzac 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 12:55 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ono kad se furaš na PC master race i pričaš o krvavim očima a imaš 1070ti 

Not funny dude
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ono kad imas "sposobnost" saltati izmedu 165 i 30 fps-a, a zapravo to jedino mozes iz razloga sto ne vidis tu razliku.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Vau jedini argument koji imaš je fps, a sa svojon kanton nećeš ni moć igrat RDR 2 na više od 30fpsa pa ćeš krvarit oči 

Not funny dude
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Lijepa igra, ali od kud ti uopce pomisao da me zanima i najmanje?

 

Kanta vrti full hd 130-170 fpsa za sada, iduce je u planu veca rezolucija monitora + kartica, a ps4 mozda uzmem sad za bf da mi grije stopala dok sjedim na wc-u.

15 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
TKScump kaže...

Vau jedini argument koji imaš je fps, a sa svojon kanton nećeš ni moć igrat RDR 2 na više od 30fpsa pa ćeš krvarit oči 

 Stvarno od kuda to da će RDR2 na PC i kako si zaključio da neće vrtiti iznad 30 FPSa?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Iz guzice...

 

2020. dobivamo novu generaciju konzola, time par mjeseci nakon launcha remaster RDR 2 i PC verziju, GTA V model poslovanja, neznan zašto bi Rockstar diga ruke od potencijalnih 20+milja prodanih primjeraka

Not funny dude
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Mile 74 kaže...
picajzla0707 kaže...
Nemam pojma, koliko sam skužio dlss je ubačen samo u čmark, to je zasad samo naznaka. Vidjet ćemo kad to zaživi i kad bude više igara to podržavalo, no obično čmarkovi pokažu isti rezultat kao i veći dio igre - naravno da bude i lošijeg iskustva u igri, no obično u dijelovima gdje je proc usko grlo, ps fps drastičnije padne, što se u slučaju dlss-a ne bi trebalo događati.
Uglavnom, izgleda obećavajuće - značajan porast perfomansi, uz bolju kvalitetu.

 Ne, to je zapravo značajan porast perfomansi uz lošiju kvalitetu.

DLSS na 4K zapravo radi upscale sa slike u 1440p na 4K.

kako god, ako izgleda bolje ili barem jednako dobro kao 'obični' 4k, a vrti se za trećinu brže nego grafe bez toga, onda je to itekako super fičr

na ovim slikama dolje dlss je vidljivo kvalitetniji od taa

 

također, baci oko na sliku - link

da ga hebeš, meni dlss verzija izgleda kvalitetnije - pogledaj samo grane u grmlju iznad, sa dlss je jasnije vidljvo i lišće i grane, dok je na taa to sve malo zamuljano

u svakom slučaju vrlo je slična kvaliteta slike, a ako se dlss može vrtjeti sa 35% većim perfomansama i opet na kraju dobiješ punu rezoluciju sa boljom, istom ili vrlo sličnom kvalitetom, što nas briga kako tehnologija fercera

TAA TAA
DLSS DLSS
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Uopce ne vidim svrhu tog pristupa refleksijama kao RT, ponavljam... Evo kakve se real time refleksije mogu napraviti bez RT i bez znacajnog udarca na performanse. Jednako kvalitetne refleksije su i u Forza Horizon 3 koji je iz 2016. A kud i kamo bolje, detaljnije i oštrije izgleda od Ray tracinga...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

a da li ti je bolje igrat rdr2 spiderman-a gow,bloodborne na 30 fpsa ili dotu na 823718931fps-a?

realno je stanje da se na pcu ne izbacuje igre te kvalitete(izuzimam W3)u zadnje vrijeme

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

ne kuzim fakat ovo snobarenje na 1000 frejmova. nikad u zivotu nisam imao konzolu (ako ne racunamo A600 HD, ako je to uopce konzola) uvijek PC jer mi je trebao i za posao i za igre. konzolu ne bi kupio ni sada. ali da ne bi igrao RDR2 ili gomilu drugih igara samo zato sta su na 30 fps-a mi je totalno ludilo. pa kad sam bio klinac igre su se vrtile na 20 fps-a pa sam ih gutao na lopate. di ne bi danas kad su na 30 :D i to neusporedivo bolje. 

 

al sam skrt dat 150 eura za ps4. plus, kad me zena vidi za kompom, dva monitora upaljena, a ja zadubljen... fino me ostavi na miru jer vidi da radim ko zivotinja. a kad zatvori vrata, ja samo alt tabam :D 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
1000 fps je pretjerivanje, ali 30 je jednostavno premalo, još kad počne padat ispod 30, onda je katastrofa.
I kakve veze ima s čim sam bio zadovoljan kao klinac, kao klinac sam cijeli dan znao stajat na cičoj zimi i prodavat knjige da bi skupio za polovnu amigu 500 za iznos za koji danas ne bi ustao s kauča. I to govorim kao netko tko ne igra na više od 60 fps i zadovoljan sam ako se drži oko 50, no 30 ili niže mi je jednostavno prenisko i radije neću tako igrati. Witchera 3 sam odgodio jer sa gtx 550ti niti na low nisam mogao preko 30 i jednostavno to nisam htio igrati dok nisam nabavio jaču grafu.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
D3lBoy kaže...

Uopce ne vidim svrhu tog pristupa refleksijama kao RT, ponavljam... Evo kakve se real time refleksije mogu napraviti bez RT i bez znacajnog udarca na performanse. Jednako kvalitetne refleksije su i u Forza Horizon 3 koji je iz 2016. A kud i kamo bolje, detaljnije i oštrije izgleda od Ray tracinga...

 

Svrha je ta sto se ne radi o refleksijama nego o kompletnom renderingu; GI, sjene, shading, postproces itd., a sve unificirano i radi jedno s drugim fizikalno. Tako vec niz godina, da ne kazem desetljeca rade offline renderi, real-time je logican korak dalje i sada smo konacno na stupnju gdje je to izvedivo.

 

Ima starijih igara sa dobrim refleksijama no to znaci samo da je u datim okolnostima to bilo izvedivo sa drugom tehnikom, race igre (iako nisu iznimka, ima jos igara koje su imale dobre refleksije) imaju velik benefit od dobrih refleksija pa su se cesto primjenjivale razne tehnike kako bi se postigle takve refleksije, od toga da se dvaput renda cijela scena (ili samo neki elementi) do dinamickih probe-ova itd. Performanse su i tada bile tradeoff ali opet ovisno o tipu igre, negdje moze proc negdje ne. Zato nisu sve igre imale takve refleksije, pogledaj GTA V npr koji koristi dinamicke probove da bi dobio dojam refleksija ali ne vidis sve u refleksijama vec samo odredene objekte, ostalo je statika i sl. Dakle, razne optimizacije su to omogucile. Trenutne implementacije RT-a su optimizacije na ovaj ili onaj nacin te ovisno o igri mix od toga sto se klasicno renda a sto trace-a.

 

Sto se samog udarca na performanse tice (ti niti ne mozes znati koliki frametime uzima neki element renderinga bez alata za to - profiling alati) racing igre su primjer gdje obicno sve van staze, ako pogledas izbliza izgleda lose, no to otvara mjesta da stvari na stazi izgledaju bolje. Ako bi htio izici iz auta i prosetati u FPS-u svijetom Forze te imati razinu interakcije sa tim svijetom na kakvu smo navikli u FPS igrama, mislis da bi i dalje sve izgledalo jednako dobro? Ako bi htio da izgleda bolje, gdje bi krenuo rezat, a da igra ne krene radit gore? Mozda bi lijepe refleksije prve na*ebale, primjera radi :)

 

TLDR: Da, bilo je igara sa lijepim refleksijama. Raytracing / pathtracing je puno vise od refleksija, to je rendering sistem koji obuhvaca stosta i u buducnosti cemo ga vidjeti sve vise (odnosno razne varijante implementacija) sto hardware bude jaci.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 19:22 (Minoza).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ja uspoređujem trenutno ovo sa BFom jer je jedina igra sa RT vani, ne uspoređujem ovaj rasterization sa Ray tracingom opcenito. U BFu radi isključivo na refleksije, i to loše izgleda. Kao u Forzi negdje su refleksije super, negdje su apsolutni užas (sa upaljenim RT), tipa rendera se u staklu sve u krugu 10m, a sve iza je nevidljivo. Meni to nema onda nikakvog smisla, to što radi na puno kompleksniji nacin nego ove stare metode nije briga onog ko igra. Za 5 godina ce me bit briga, kad zapravo budemo to mogli pokretati kako spada sa svojim full potencijalom a ne ovim cut down verzijama koje nvidia nudi, gdje i na Ultra RT postavkama sjaj je renderan ili tracean u blokovima i doslovno se vide ti blokovi svijetla po pušci, to ne izgleda nimalo realisticno, nit je voda napravljena od linoleuma.

Forza Horizon ima masovan svijet sa 4 godišnja doba, i po meni najlijepša igra 2018. A pored toga radi fantastićno. Nije sav fokus na cestu, u gradu se može vidjeti kroz svaki prozor na kući, trgovini, kafiću, što daje puno realisticni pristup nego bilo koji takav "gimmick" (po meni). Također ove refleksije na haubi su u realtimeu i apsolutno svaki najmanji detalj se pokaže u high res refleksiji, to nije slucaj sa ostalim kamerama, ali pokazuje kako je moguce napraviti realisticne refleksije makar renderanjem više istih scena odjednom, bez nekog utjecaja na fps, jer nema nikakvog dropa kad se switcha na tu kameru. Cak su i real time refleksije tvom characteru na naocalama, ako dovoljno zoomiraš vidi se svaki detalj. Igra je apsolutni eye candy i radi fantasticno i u najvecim cluster situacijama. Da je igra PC ekskluziva mogli su sve refleksije tako napraviti, i izgleda realisticnije i bolje, pa makar bilo "fake".

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 20:55 (D3lBoy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
1000 fps je pretjerivanje, ali 30 je jednostavno premalo, još kad počne padat ispod 30, onda je katastrofa.
I kakve veze ima s čim sam bio zadovoljan kao klinac, kao klinac sam cijeli dan znao stajat na cičoj zimi i prodavat knjige da bi skupio za polovnu amigu 500 za iznos za koji danas ne bi ustao s kauča. I to govorim kao netko tko ne igra na više od 60 fps i zadovoljan sam ako se drži oko 50, no 30 ili niže mi je jednostavno prenisko i radije neću tako igrati. Witchera 3 sam odgodio jer sa gtx 550ti niti na low nisam mogao preko 30 i jednostavno to nisam htio igrati dok nisam nabavio jaču grafu.

 ok, imas pravo igrati igre kako ti pase. ja bi, recimo, rado odigrao RDR2 bez obzira na fps. da ne spominjem da sam do prekjucer imao gtx 750ti pa je i tako sve bilo ispod 50 frejmova. A sad kad imam 1070 ne mogu nista preko 60 jer mi screen tearing ide na zivce. nista, idem si zaradit za gsync monitor sad :D 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
D3lBoy kaže...

Ja uspoređujem trenutno ovo sa BFom jer je jedina igra sa RT vani, ne uspoređujem ovaj rasterization sa Ray tracingom opcenito. U BFu radi isključivo na refleksije, i to loše izgleda. Kao u Forzi negdje su refleksije super, negdje su apsolutni užas (sa upaljenim RT), tipa rendera se u staklu sve u krugu 10m, a sve iza je nevidljivo. Meni to nema onda nikakvog smisla, to što radi na puno kompleksniji nacin nego ove stare metode nije briga onog ko igra. Za 5 godina ce me bit briga, kad zapravo budemo to mogli pokretati kako spada sa svojim full potencijalom a ne ovim cut down verzijama koje nvidia nudi, gdje i na Ultra RT postavkama sjaj je renderan ili tracean u blokovima i doslovno se vide ti blokovi svijetla po pušci, to ne izgleda nimalo realisticno, nit je voda napravljena od linoleuma.

Forza Horizon ima masovan svijet sa 4 godišnja doba, i po meni najlijepša igra 2018. A pored toga radi fantastićno. Nije sav fokus na cestu, u gradu se može vidjeti kroz svaki prozor na kući, trgovini, kafiću, što daje puno realisticni pristup nego bilo koji takav "gimmick" (po meni). Također ove refleksije na haubi su u realtimeu i apsolutno svaki najmanji detalj se pokaže u high res refleksiji, to nije slucaj sa ostalim kamerama, ali pokazuje kako je moguce napraviti realisticne refleksije makar renderanjem više istih scena odjednom, bez nekog utjecaja na fps, jer nema nikakvog dropa kad se switcha na tu kameru. Cak su i real time refleksije tvom characteru na naocalama, ako dovoljno zoomiraš vidi se svaki detalj. Igra je apsolutni eye candy i radi fantasticno i u najvecim cluster situacijama. Da je igra PC ekskluziva mogli su sve refleksije tako napraviti, i izgleda realisticnije i bolje, pa makar bilo "fake".

 

Slazem se da ovo izgleda bolje od RT refleksija u BFu, no od nekud treba krenuti, dodaj na to marketing i dobijes kriva ocekivanja... Sve je fake i raytracing je fake ali u nacelu je fizikalno tocan (unbiased rendereri su najtocniji), a BF implementacija na zalost pokazuje probleme trenutnih optimizacija ali taj sistem je skalabilan i to jednostavno - iduca generacija kartica = broj samplova x2 (karikiram) pa nece biti kvadratica... Dakle on renda tocno (uvjetno receno) ali skalirano na manju rezu / samplove i onda radi bolje ali izgleda za k*rac, ubacis denoiser u pricu pa to malo bolje lici ali kao sto je receno vise puta, u povojima je kompletna prica, kvalitetni denoiseri mozda jos i najvise mogu pomoc u kracem roku pa treba pricekati i vidjeti kako ce se razvijati.

 

Baci oko na Brigade koji ce u buducnosti biti u sklopu Unity-ja (trenutno ima Octane implementaciju ali nije za full real-time, Brigade je iduci korak).

 

Ti si u pravu kada kazes da te ko igraca boli kifla kako nesto radi, vec da izgleda dobro, no da li izgleda dobro uvijek? Tamo gdje ne izgleda dobro, zasto ne? Kako to rijesiti? To su pitanja na koja sad polako dolaze odgovori u real-timeu, a offline rendering ih je davno rijesio. U tom kontekstu, raytracing se pokazao kao potencijalno rjesenje za dobar dio tih pitanja.

 

Nisam siguran za Forzu konkretno (moguce da sam u krivu) ali rekao bih iz videnog da koristi kombinaciju screen space refleksija koje se blendaju u lokalne probe-ove (kada screen space vise ne hvata nesto, tu se ublenda probe refleksija).

 

O tome koliko to trosi resursa... TLDR je da ne mozemo znati bez alata za to

 

Recimo da za potrebe primjera nazovemo screenshot iz igre - "jedan frame". Za jedan frame, treba ti 16 milisekundi (uzimam 60 fps kao bazu), u tih 16ms ti moras izrendat sve na tom frame-u, osvjetljenje, refleksije itd... Konstantno imas 16ms po frejmu, sto je super, divota, a onda pogledas koliko ti od toga traje za osvljetljenje, koliko za refleksije, koliko za shading i skuzis da ti 50% ilitiga 8ms otpada samo na renderiranje refleksija na tom frame-u i koji je onda zakljucak? U ovom karikiranom primjeru tvoj je da rade super (jer mjeris framerate), a moj da trose gotovo pola svih dostupnih resursa i pitao bih se da li to ima smisla i moze li to biti brze... Ono sto zelim reci je da bez alata za to, niti ti niti ja ne znamo koliko to zbilja trosi pa cak i ako trosi puno resursa ti to ne mozes znati jer ne znas sta je drugo srezano kako bi ovo moglo trositi toliko i istovremeno sacuvati frametime... I opet, ko igraca, boli te kifla ali ne mozemo onda govoriti o brzo/sporo kada je ovo u pitanju... to ne znamo.

 

Sto se same Forze tice, igra izgleda solidno, kao i vecina racera unatrag x godina, sve sto gledas je uglavnom u pokretu pa ne vidis puno detalje, no tu i tamo naletis na pokoju statiku koja otkriva onu drugu stranu, kada sunce ne sja i asfalt nije mokar pa si ostavljen sa mekano osjencanim low poly modelima i low res teksturama.

 

https://i.imgur.com/FRAc3D6.jpg

 

Ne znam da li se slazes, ali ja bi rekao da nit kamenje nit vegetacija, a bome nit planina u daljini iza nisu najbolje izgledajuce u 2018... Ja nisam rekao da je sav fokus na cesti, vec da su stvari van ceste manje detaljne nego u primjerice FPS igri i to je vidljivo i na ovoj slici kao i u gameplay videima. Na taj nacin dobijes vise prostora za ono sto ti je bitno da izgleda super duper, a ne moze sve biti super duper jer je hardware i dalje limit pa negdje dodas (refleksije), a negdje oduzmes (environment detail) npr.

 

Dodao sam dolje jos slika di mozes vidjeti koliko se stedi na okolisu u takvim igrama, iznimno low poly modeli... Dodao sam i jednu di se vidi nedostatak sjena od sporednih izvora svjetla poput vatre, a cini mi se da niti led ispod ne reflektira bas te izvore svjetla i tako blize i tako dalje... i stavio sam mix slika PC / console jer je problem isti bez obzira na platformu, radi se o odnosu.

 

Srz problema je dakle nekonzistentnost kod svih ne-fizikalnih rjesenja (malo izgleda kul, malo ne). Iz istog razloga medu ostalim je i niknuo PBR model u real-time renderingu, a krajni cilj je unificiran kompletan rendering kroz fizikalnu racunicu.

 

Dobro ti kazes da su rjesenja za refleksije vec dovoljno dobra, i za vecinu situacija zaista i jesu, na zalost, rjesenja za ostale stvari nisu. Kaskadne sjene, baking iluminacije u teksture, da ne nabrajam sve retardacije kroz koje moras proci da bi vizualno sastavio scenu, ovisno od engine-a do engine-a bit ce vise ili manje debilno rjeseno... Buducnost je srecom svijetla! :)

 

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 12:46 (Minoza).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Prvi SS sto si stavio stvarno izgleda loše i moguce da nije sve maxano. Naravno nije sve fantasticno, manji su detalji tamo gdje nije fokus igre. No opet igra izgleda apsolutno fantasticno sa obzirom na to kolika je mapa, dok npr. Battlefield ima minijaturne mape uspoređujući sa FH, a također je grafika zakinuta na puno dijelova, od tekstura do modela opcenito. Tako da ubacivanje ray tracinga u smislu docaravanja realizma, nema smisla, bar ne sad. I taj loše implementirani SSR u BFV jedino izvlaci RT, jer kad se RT ugasi refleksije izgledaju apsolutno ocajno, prepuni artefakata. Moja poanta je da su nam dosta igara pokazale da SSR može izvući fantasticne refleksije koje nekad izgledaju bolje od RT, a i rade bolje. Kao što i vec skoro 10 godina imamo Global Illumination, koji unazad par godina dolazi u dosta igara i nije zahtjevan. To možemo izmjeriti gašenjem i maxanjem GI u igri, npr Kingdom Come Deliverance. I opet izgleda jako dobro, no vecina developera nije stavljala pre velik fokus na to kako bi se sacuvale performanse, onda dođe Ray Tracing, preko noci postane krucijalan i oduzme preko 100% performansi, a nebi opravdao ni 20% drop.

Mora se od negdje počet da, ali zašto prodavati mainstream Hardware pod MUST (dakle ako hoces novi jak GPU moraš kupit RTX, zanimao te rt ili ne, no platit ces ga dobrano), kad je taj HW slab za pokretanje i naj slabije verzije RT u novijim igrama. Mogli su izdati RT kartice za buduće developere, a RTX kartice izdati kad zapravo budu spremne i dovoljno jake za real time RT. Također Ubacivanje Ray Tracinga da bi igra izgledala realisticnije isto nema smisla, pošto ima jako puno bitnijih faktora koji bi utjecali na realizam nego refleksije, pogotovo kad postoji dobar SSR kao alternativa.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Trevbali su taj RT idavati kao zasebnu karticu, nešto poput nekadašnje ageia physX

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Mogu slobodno da od kada se bave racunarima kao hobijem normalni deo populacije ce zapamtiti 2018 godinu kao jedan presek kada vise nisu mogli da daju ogromne pare za high end graficku kartu kao pre.

750 eura je maksimalno koliko mogu da platim graficku kartu. E sada da bi je platio 1500eura to znaci da mi budzet treba biti duplo veci, treba nekoliko puta biti veci da bi dao 1500 eura za graficku.

 

Ali sam zato otkrio nesto sto i nije tako lose, ukoliko se kupi graficka karta kada ti treba a ne kada je najnovija tek moze se ustedeti 500-600eura. Samo da prioritet budu performanse a ne da pokazes imam najnoviju kartu, sto znaci da kupis stariji model samo mesec dana po izlasku novog. 

Srecom NVIDIA se potrudila da sve bude bezbolno svojom razlikom izmedju RTX2080 i GTX1080Ti i razlikom izmedju RTX2080Ti i GTX1080Ti.

Zamislite da je izasla 80% jaca karta da ubija GTX1080Ti da je kao SLI GTX1080Ti a mi nemamo da platimo...

 

Sada ce oni da izvlace igre, drivere itd da nam pokazu kako su one bolje, ali Ignore...

OVO ZAPAMTITE, OVO JE MOJA KARTA NA FABRICKOM I REGULARNI SKOROVI RTX FOUNDERS EDITION

 

 

ASUS GTX1080Ti Poseidon - 30.077 - 14.652 - 7.286
NVIDIA RTX2080 FE -        27.775 - 13.262 - 6.435
NVIDIA RTX2080Ti FE -       35.097 - 16.936 - 8280

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 13:20 (eVGA-011).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
eVGA-011 kaže...

 

Zamislite da je izasla 80% jaca karta da ubija GTX1080Ti da je kao SLI GTX1080Ti a mi nemamo da platimo...

 

 

Uf, ne mogu to ni zamislit, ne spominji... Ja ne bi mogao, roknuo bi se garant...

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
eVGA-011 kaže...

Mogu slobodno da od kada se bave racunarima kao hobijem normalni deo populacije ce zapamtiti 2018 godinu kao jedan presek kada vise nisu mogli da daju ogromne pare za high end graficku kartu kao pre.

750 eura je maksimalno koliko mogu da platim graficku kartu. E sada da bi je platio 1500eura to znaci da mi budzet treba biti duplo veci, treba nekoliko puta biti veci da bi dao 1500 eura za graficku.

 

Ali sam zato otkrio nesto sto i nije tako lose, ukoliko se kupi graficka karta kada ti treba a ne kada je najnovija tek moze se ustedeti 500-600eura. Samo da prioritet budu performanse a ne da pokazes imam najnoviju kartu, sto znaci da kupis stariji model samo mesec dana po izlasku novog. 

Srecom NVIDIA se potrudila da sve bude bezbolno svojom razlikom izmedju RTX2080 i GTX1080Ti i razlikom izmedju RTX2080Ti i GTX1080Ti.

Zamislite da je izasla 80% jaca karta da ubija GTX1080Ti da je kao SLI GTX1080Ti a mi nemamo da platimo...

 

Sada ce oni da izvlace igre, drivere itd da nam pokazu kako su one bolje, ali Ignore...

OVO ZAPAMTITE, OVO JE MOJA KARTA NA FABRICKOM I REGULARNI SKOROVI RTX FOUNDERS EDITION

 

 

ASUS GTX1080Ti Poseidon - 30.077 - 14.652 - 7.286
NVIDIA RTX2080 FE -        27.775 - 13.262 - 6.435
NVIDIA RTX2080Ti FE -       35.097 - 16.936 - 8280

 

Ti zadnjih dana bas drobis gluposti naveliko. Krenuo si sa nekakvim normalnim rezoniranjem svoje situacije da bi sad vec totalno povampirio i samo sto ne pozoves na drzavni udar. OK, skupe su i to je svima jasno. Ali "kupiti graficku kad ti treba a ne kada je najnovija" ti je totalna glupost. Kao prvo, onaj kome TREBA graficka (pricamo o profesionalcima) ce platiti za nju onoliko koliko treba da bi mu odradila posao. Kucni korisnici koji apsolutno moraju imaju zadnju seriju - ko ih jebe. Ako se hoces kurciti izvoli pa plati. Ostali imaju na izbor gro kartica koje cak i nove igre tjeraju u 1440p bez ikakvih problema. Imao sam 1070 koju sam platio 300 eura i radila je na 1440p bez greske. Ne znam kakva je situacija u AMD taboru ali siguran sam da se za saku eura mozes igrati sasvim pristojno (pogotovo u AMD taboru). Dakle zasto si ti morao uzeti 1080ti karticu za svoj 1080p monitor? Povukao si neku imaginarnu crtu koliko je "normalno" dati za karticu a sve preko toga je pretjerano?A ocito patis za novim i dobrim hardverajem.

Pa ta kartica kod tebe "ladi jaja" vecinu vremena i ti si isto preplatio ono sto koristis isto kao i oni koji su (smo) uzeli 20xx seriju. Da ne spominjem taj tvoj olinjali i7 koji trosi kao lada niva. Dakle, o cemu ti pricas?

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice