Ovisnost frameratea o brzini procesora

poruka: 164
|
čitano: 56.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

DODANI novi rezultati sa novih hardware-om. Znači kombinacija amd phenom2 x4 procesora i hiend gtx570 grafičke kartice.

REZUTATE MOŽETE POGLEDATI NA link!

 

Danas ću se bavit problematikom iz naslova. Kao što sam rekao i obećao napravio sam sijaset bench-eva na test konfiguraciji(mojPC) radi dobivanja uvida u skaliranje performansi grafičke kartice u ovisnosti o brzini procesora. Radio sam na dvije brzine cpu: 3 i 3,6 GHz što je 20%-tno povečanje. Igre na kojima sam radio testove su dosta moderne i zahtjevne.

Korišteni benchmark-ci su sljedeći:

Crysis Warhead Benchmark Tool 0.29 beta

S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat Benchmark

Far Cry 2 BenchmarkTool

JustCause2 benchmark ugrađen u samu igru

 

Za početak sam koristio dvije rezolucije: 1680X1050 i 1920X1080. U kasnijem postu ću dodati i 1280X1024 rezoluciju gdje bi navodno brzina procesora trebala doći do izražaja.

 

Pa da počnemo:

 

Postavke koje sam koristio su maximalne što igre dopuštaju što znači detalji su svi na max, very high i ultra kako gdje, kako koji bench.

Svi dobiveni rezultati su validni i mogu se vidjeti na upload-anim slikama.  

 

1. Crysis Warhead:

U ovoj igri koja slovi za jedno od grafički najzahtjevnijih igara na testoj konfiguraciji je dobiven

average framerate od 19,14 fps-a na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3GHz.

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 19,24 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 16,81 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 16,87 fps-a.

Zaključak: U ovoj igri dobitak performansi korištenjem više brzine procesora je zanemariv i u granicama relativne pogreške.

 

2. Far Cry 2:

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 34,46 fps-a.

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 34,38 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 31,11 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 31,33 fps-a.

Zaključak: U ovoj igri imamo zanemarivu promjenu framerate-a koja je također u granicama relativne pogreške.

 

3. Just Cause 2:

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 27,88 fps-a.

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 27,75 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 24,58 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 24,55 fps-a.

Zaključak: Kao i do sada brzina procesora ne igra ulogu kod framerate-a tj. promjena je u granicama relativne pogreške.

 

4. STALKER: Call Of Pripyat:

U ovom benchmarku imamo četiri average framerate-a  i to redom day, night, rain i sunshafts tako da imamo četiri rezultata za usporedbu.

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 29, 25, 27 i 18 fps-a.

Na rezoluciji 1680X1050 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 29, 25, 27 i 18 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3GHz average framerate je 26, 22, 23 i 16 fps-a.

Na rezoluciji 1920X1080 pri brzini procesora od 3,6GHz average framerate je 25, 22, 23 i 16 fps-a.

Zaključak: I ovdje također nema promjene framerate promjenom brzine procesora.

 

Ukupni zaključak: Kao što i sami vidite iz napravljenih benchmark-a pri rezolucijama 1680X1050 i 1920X1080 grafička kartica ne ovisi o brzini testnog četverojezgrenog AMD procesora. Naime grafička kartica korištena u test-u je MSI 5770 hawk i spada u mainstream segment grafičkih kartica. Bio bih zahvalan kad bi netko napravio sličan review sa nekom od kartica hiend segmenta (5850,5870,5970, gtx470, gtx480 te evntualno gtx460 1GB) da vidimo dali možda prilično brže grafičke kartice iole ovise o brzini procesora na fullHD rezoluciji. Ako je nekome ovaj review zanimljiv, koristan i nešto pozitivno treće neka samo klikne HVALA.

Thanks, pozz. 

 

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 11:08 (strit).
Moj PC  
56 0 hvala 65
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Pošto se skupilo dosta screenshot-ova ostale slike stavljam u ovaj post.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 23:51 (strit).
Moj PC  
5 0 hvala 6
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

U ovom postu nastavljam review ali sa rezolucijom 1280X1024.

 

Da opet puno ne pisakam sve rezultate možete vidjeti na slikama.

 

Zaključak: Čak i na ovoj rezoluciji procesor nije došao do izražaja. Rezutati su prilično slični a povečanje framerate je zanemarivo i dalje u granicama relativne pogreške.

 

I dalje molim bilo kojeg člana ovo foruma da se pridruži ovom review-u i odradi koji bench na nekoj hiend grafičkoj kartici (5850,5870,5970,gtx470, gtx480 te evnualno gtx460 1GB ili bilo koja kombinacija dual gpu-a od 5770 na više). Unaprijed se zahvaljujem i za sad toliko od mene.

pozz

 

 

 

NASTAVAK NA 12-OM POSTU.

cpu@3GHz cpu@3GHz
cpu@3,6GHz cpu@3,6GHz
cpu@3GHz cpu@3GHz
cpu@3,6GHz cpu@3,6GHz
cpu@3GHz cpu@3GHz
cpu@3,6GHz cpu@3,6GHz
cpu@3GHz cpu@3GHz
cpu@3,6GHz cpu@3,6GHz
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 0:16 (strit).
Moj PC  
4 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review

jako interesantno..al mislim da ce testovi s jacom grafickom biti drugaciji..

13 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
ismar89 kaže...

jako interesantno..al mislim da ce testovi s jacom grafickom biti drugaciji..

slažem se s tobom jer mislim da mi proc dovoljno brz na stock-u da isporuči maximalno podataka koliko grafa može obradit.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 0:01 (strit).
16 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
strit kaže...
ismar89 kaže...

jako interesantno..al mislim da ce testovi s jacom grafickom biti drugaciji..

slažem se s tobom jer mislim da mi proc dovoljno brz na stock-u da isporuči maximalno podatak koliko grafa može obradit.

...mozda bi bilo fora da ga spustis na 2,6 i onda napravis usporedbu...razlika od 1000 bi trebala bit znatnija ili...? Izlanuo se

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
13 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
djigibao kaže...

...mozda bi bilo fora da ga spustis na 2,6 i onda napravis usporedbu...razlika od 1000 bi trebala bit znatnija ili...? Izlanuo se

Spustit ću na 2,2GHz i odradit vjerojatno sutra bencheve. To bi trebala bit dovoljna razlika za osjetit neku promjenu. Tak i tak sam na godišnjem pa će se valjda nač vremena.

pozz

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 2:01 (strit).
13 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Odličan review, svaka čast !

Hvala na trudu =)

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

nemam sad pri ruci slike i podatke ali tko hoće nek vjeruje:

konfiguracija kako piše pod moj PC a testirao sam koliko fps je razlike na deafultnoj brzini cpu i 1GHz većoj brzini.

Testirao sam nekoliko igri i nije ispalo više od 2-3 fps na HD rezi.

Više ću staviti kad budem kod kuće na PC-u.... evo - vidi sliku - lagao sam - frekva je bila 3,06 i 4,25 GHz...

razlike2-3 fps za minimalni br.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 16:49 (Asta).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
strit kaže...

U ovom postu nastavljam review ali sa rezolucijom 1280X1024.

 

Da opet puno ne pisakam sve rezultate možete vidjeti na slikama.

 

Zaključak: Čak i na ovoj rezoluciji procesor nije došao do izražaja. Rezutati su prilično slični a povečanje framerate je zanemarivo i dalje u granicama relativne pogreške.

 

I dalje molim bilo kojeg člana ovo foruma da se pridruži ovom review-u i odradi koji bench na nekoj hiend grafičkoj kartici (5850,5870,5970,gtx470, gtx480 te evnualno gtx460 1GB ili bilo koja kombinacija dual gpu-a od 5770 na više). Unaprijed se zahvaljujem i za sad toliko od mene.

pozz

E mogao bi (ako ti se da) i za ovaj test napisat kao i za predhodni Avg,Min,Max fps da se ne mora puno gledat po slikama za nas koji smo malo lijeni klikat Namigiva

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
14 godina
protjeran
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

svaka cast na ideji i trudu, ali ono sto bi ja zbilja volio vidjet je da neko ovo isto napravi s Phenom kojem se daju otkljucati dvije dodatne jezgre

znaci ista arhitektura, isti cache, ista brzina HT-a i procesora citaj istinski test DUAL CORE Vs QUADCORE pa da vidimo te mitske prednosti quadova u danasnjim igrama 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 14:46 (dado8).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Evo me nazad pošto sam obečao da ću odradit bench-eve na brzini procesora od 2,2GHz i znate kaj? Jesam. Rezolucija 1280X1024.

 

Pa da počnem. Ne da mi se pisat rezultate pa ih pročitajte na slikama nego ću odma na

 

ZAKLJUČAK: E sad napokon dolazi do osjeta usporavanja framerate-a. Naime padovi average framerate po benchmark-cima nisu veliki ni značajni da bi se opravdalo ulaganje u brži procesor od 2,2GHz ali subjektivni dojam govori drugačije. Bez obzira na fps svi benchmark-ci(čitaj igre) trzaju i živciraju te po meni nisu igrivi. Znači za igrat fluidno današnje igre Vam treba neki quad-ić od jedno 2,8GHz na više jer u suprotno Vam nikakva grafička kartica ne pomaže tj. ona će isporučit dovoljno frame-ova za ugodno igranje ali te frame-ove procesor neće dovoljno kvalitetno obradit te u konačnici imate trzanje i umjesto zabave, živciranje.

 

THE END

 

pozz

 

 

 

 

PS Dragi forumaši daljne usporedbe i testiranja su na Vama jer to je to što mi moj hardware omogučava bar dok ne nabavim bolji, brži i jači.

cpu@2,2 cpu@2,2
cpu@2,2 cpu@2,2
cpu@2,2 cpu@2,2
cpu@2,2 cpu@2,2
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 18:36 (strit).
Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)
testirajte GTA IV,dobit cete razliku sigurno...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
antimadridista kaže...
testirajte GTA IV,dobit cete razliku sigurno...

GTA 4 je jedina igra koju sam kupio orginal(375kn, druge sam kupio na torrent-u za nešto sitno manje para) i tako se razočarao da sam ju prestao igrati drugi dan tak da mi ta igra u životu ne znači niš + loša optimizacija + nikakva grafika al eto kad Vas zanima pošto mi je instalirana budem odradio i nju. taman ima mjesta za po još dve slike u postovima.

 

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 0:42 (strit).
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Baš me zanima taj test.

Ja sam u GTA IV, sa otključavanjem dvije jezgre i OC-om, dobio povećanje FPS-a od oko 21!

Dakle sa X2 545 @3.0GHz na X4 B45 @3.45GHz - razlika oko 21 FPS.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
ismar89 kaže...

jako interesantno..al mislim da ce testovi s jacom grafickom biti drugaciji..

oce ali ne na full hd rezi

15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)
Kod ovog reviewa postoji jedan mali problem, a to je sto je za test korišten samo jedan procesor.
Trebalo bi napravit usporedbu recimo i7 na 3,4Ghz i PhenomII 965 na 3,4Ghz, također dobro bi bilo dodati dualce sa jedne i druge strane.No osobno mislim da je Za igranje na visokim rezolucijama svejedno dal je na ploči PhenomII il i7
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
strit kaže...

U ovom postu nastavljam review ali sa rezolucijom 1280X1024.

 

Da opet puno ne pisakam sve rezultate možete vidjeti na slikama.

 

Zaključak: Čak i na ovoj rezoluciji procesor nije došao do izražaja. Rezutati su prilično slični a povečanje framerate je zanemarivo i dalje u granicama relativne pogreške.

 

I dalje molim bilo kojeg člana ovo foruma da se pridruži ovom review-u i odradi koji bench na nekoj hiend grafičkoj kartici (5850,5870,5970,gtx470, gtx480 te evnualno gtx460 1GB ili bilo koja kombinacija dual gpu-a od 5770 na više). Unaprijed se zahvaljujem i za sad toliko od mene.

pozz

 

 

 

NASTAVAK NA 12-OM POSTU.

 

Prijedlog testiraj igre koje trose procesor za igru tipa Starcraft 2 ili Supreme Commander 2 il DoW 2 il nesto tako... ove sve gore navedene igre nisu bas nesto CPU intensive.

15 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
microman kaže...
Kod ovog reviewa postoji jedan mali problem, a to je sto je za test korišten samo jedan procesor.
Trebalo bi napravit usporedbu recimo i7 na 3,4Ghz i PhenomII 965 na 3,4Ghz, također dobro bi bilo dodati dualce sa jedne i druge strane.No osobno mislim da je Za igranje na visokim rezolucijama svejedno dal je na ploči PhenomII il i7

ne bas suprotno, trebalo je ovak napravit..

 

i to samo sa jednim procesorom ali sa vise grafa

 

bilo bi super kad bi ti napravio isto sa svojim prcesorm i grafom..

15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)
Mogu, al dam se kladit da nema bitne razlike
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Znači da bi u svim testovima kartica npr HD 5850 clocknuta na 900/1250 s procesorom i5 na 2,66 bila brža od iste kartice na default 725/1000 i s procesorom i5 na 4.4 Ghz ????

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review

Pa po meni nea razlike...?

Hmm jedino ja imam stari CPU ali svejedno clockan na 3.0 ili sad na 3.6GHz nema razlike u FPS.

Jedino ako još clockam karticu.

Znači clock CPU-a donosi jedno 2-3FPS-ova (mjereno u Crysis Benchmark Tool) sa 2.4GHz na 3.6GHz

Dok sam OC kartice te tvoje HD 5850 imam ja sa 725/1000 na 975/1250MHz ima puno više gotovo 8-9 FPS-ova

trash bin can:S
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 18:24 (stoncin3).
15 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
microman kaže...
Mogu, al dam se kladit da nema bitne razlike

nema na vecim rezolucijam to je sigurno, a ja samo trazim potrvdu..

 

Tako ce ljudi znati da takt ne ovosi o fpsu na vecim rezama..

 

Al recimo bilo bi dobro uzet proceor koji se jedva moze nosit sa tom grafom

 

npr neki

 

e7500 ili 5200 pa probat sa njime to sve e tu bi vec bilo razlike..

 

al opet na full hd rezi razlike bas i nebi bilo izmedu njega i tvojeg procesora

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 18:30 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Ajde baš danas dobivam MSI HD5770 HAWK pa ču odvrtit testove sa i7.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 18:57 (microman).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Stirt nemogu preko PM-a(neče poslat). Daj mi samo pošalji Grafičke postavke u benchmarcima.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review

Sve ma max na svim rezama samo na max i nemreš fulat. Jedino v-sinc off.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 19:31 (strit).
13 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
microman kaže...

Ajde baš danas dobivam MSI HD5770 HAWK pa ču odvrtit testove sa i7.

Ajd baš odvrti.

15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Pohvala na trudu.

 

No, ja mislim da bi trebalo uvrstiti koji jači GPU i koji slabiji procesor tipa E8400 prave rezultate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review
franky kaže...

Pohvala na trudu.

 

No, ja mislim da bi trebalo uvrstiti koji jači GPU i koji slabiji procesor tipa E8400 prave rezultate.

Bez daljneg tema je otvorena i kom god se da bench-at svoj komp neka uvrsti rezultate za usporedbu.

Samo neka bude i opis komponenti i postavki.

pozz thanks!

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 9:38 (strit).
13 godina
offline
Ovisnost framerate-a o brzini procesora(review)

Evo sve postavke, a rezolucija po želji (postavke za usporedbu)

Microman@ valjda se sve vidi

 

BTW danas sam frkno GTA4 tak da niš od bench-a.!

 

Šta mislite AvP D3D11 Benchmark-u?

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 20:57 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice