Za početnike: Driveri grafičkih kartica

poruka: 187
|
čitano: 168.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorija:Driver Grafičke Kartice
sayrus kaže...

Mislim da ste vi ovdje naj ozbiljniji po pitanju konkretnog odgovora.

Već sam navodio o čem imam problem ali ljudi se ponašsju kao da je ovo kaznionica a ne razmjena znanja i mišljenja.

Ovako: skinuo sam driver 196,21 za GeForce 9600 GT na Windows 7 ali mi neuspijeva.

Greška je 7-Zip internal error code 105 (sustav nije modificiran) to bi trebalo da znači.

Skidao sam 3 puta ponovno driver i brisao stari ali stalno isto.

Nvidia je vidim u 10 dana izbacila i 196,34 pa je moguće da je njihova greška al ipak je to Nvidia.

Pa sta se misli o ovom?

Pozdrav,Hvala

Nemam pojma o driveru tom,ja imam ATI,ali tebi kaže da je greška"Zip",pa je vjerojatno zip file neispravan-odnosno nepotpun.Ili možda nisi extraktirao sve datoteke na mjesto gdje su nVidini driveri...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorija:Driver Grafičke Kartice

Pokušavao sam extraktirati i tako dobijem isti problem,ali nisam pokušavao u nvidia folder neg raspakirao pa instalaciju pokrećao.

Možda hoće na taj način,pokušaću

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorija:Driver Grafičke Kartice
sayrus kaže...

Pokušavao sam extraktirati i tako dobijem isti problem,ali nisam pokušavao u nvidia folder neg raspakirao pa instalaciju pokrećao.

Možda hoće na taj način,pokušaću

Hvala

Ako ne uspije ima još jedna opcija.Extraktiraj na jedno mjesto driver,otiđi u grafičku,na update driver(start/control panel/dvoklik na system/hardware/device manager/pa na update driver grafulje)Pitat će te od kud želiš instalirati,a ti ćeš navesti folder gdje si drivere extraktirao.Ako ni to ne uspije definitivno nije ok zip file...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
protjeran
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Skinio sam si Driver Updater pro... I pola drivera mi je out of date... Ali kad stavim nove drivere za graficku, trazi da resetiram komp, ja ga resetiram i bude mi ekran tipa 800x600 i velik kruzor sa trima tockicama desno od njega... Onda moram reset>F8>Last good know config..

Jel zna neko kako da to sredim?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Roll back driver...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
General Zed kaže...

Roll back driver...

I sta ce se onda desit?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

I onda se vrati na staro,bar je meni tako.Pričekaj još malo možda ima netko pametniji...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Je evo ga sve 5... Ali kako da instaliram ove nove? Nemogu igrat BFBC2

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
DombaCoD kaže...

Je evo ga sve 5... Ali kako da instaliram ove nove? Nemogu igrat BFBC2

Imaš par postova iznad pa probaj tak.Ali nađi drivere sa original stranice,imaš skroz u prvom ili drugom postu...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Dobar tutorial, al' hebeš cleaner koji se platja!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

s kojim programom mjeriš temperaturu...a ako su ti takve onda nije normalno...ja sam ju imo i temperature su joj bile nekih 30 C a u loadu 70 C najviše......skini boćnu stranicu od kompa i upali ga pa pogledaj dal se vent na grafi vrti....ništa okolo ne diraj....ak se ne vrti nadam se da još imaš garanciju

14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Danas sam skinuo nove drivere za At grafičke kartice 10.3.

 

Sve je normalno dok ne dođe do mjesta Detecting Graphic Hardware tijekom instalacije, tada sve sve zamrzne i ja moram resetirati kompjuter.

 

Imam Windows 7 i znam da on sam nađe drivere ali ja bih htio CCC. Imam grafičku HD 2600 PRO.

 

U čemu bi mogao biti proble.?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

krive drivere si skinuo, ima verzije za agp i za pci za tu tvoju karticu Namigiva

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Skinuo sam za PCIe i  imam PCIe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 21:03 (Monte Christo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Danas kad sam pokušao upaliti kompjuter ekran je bio crn. Pa sam kabel od ekrana isključio iz grafičkog porta te ga uključio u drugi port u kojem radi. U taj 2 port sve je radilo ali mi rezolucija nije bila dobra (sve je usporeno). Pa sam kako ja baš i nisam kompjuterski freak deinstalirao sve programe od grafičke kartice te probao popraviti situaciju kao i prošli put kad mi se je to dogodilo. Sada   ako biste bi mi rekli što treba učiniti i navesti točno koje programe treba skinuti i dali trebam izbrisati ove koje već imam. Imam grafičku karticu ATI HD 3400 te nemam od nje CD-e.

TNX

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 14:06 (Kokojevica).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Objašnjenje:Driveri Grafičkih Kartica

Molio bi vas tko bi mi mogao reči na kojoj stranici mogu skinuti drivere za grafičku karticu AGP NVida TNT2 8bit 32 MB!!! Nemogu ga nikako naći na netu!?!?!?!

kiki
16 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Šta se dogodilo? Nakon šta sam stavio one problematične NVidia 196,21 drivere ne vrti mi vent na auto više od 30% a na manual na 62% se gasi.Naravno da sam mako to smeće ća, ali problem ostao. Probao sam i s Riva tunerom (za drugi controler osim Speed Fan ne znam), isto. Hm, teško da ću to spasit, vjerojatno je neš crklo, ali ako ko zna, ima li pomoći?   BTW, ovi naj ver 197.45 mi na W7 rade OK al na XP živo sraa. Blokiraju i igre ne rade npr Battelfield kaže da uopće nemam grafu..

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Jeste primjetili da NVIDIA ima problema sa stranicom, točnije s Download drivera, evo odkad sam kupio grafičku (kud baš gts250 ;)) ne mogu na njihovoj stranici provjerit nove drivere i ostale programe, jel to samo kod mene ili je stvarno u banani ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

moze li mi netko pomoci ovako imam VTX HD4870 1gb (neka inacica ATI) i nez di da skinem drivere za nju molim pomozite imam XP sp3 32 bit

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

da al to je za ATI grafe ja kad inst od ati drivere sve mi je bijelo

14 godina
odjavljen
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
lukavac kaže...

da al to je za ATI grafe ja kad inst od ati drivere sve mi je bijelo

  onda ti je do atija problem, jer svaka grafička koja koristi atijev čip ima iste drivere. Znaš, nema razlike između drugih proizvođača (recimo VTX, Gigabyte, Sapphire...), vec samo imaš nvidia i ati drivere i oni idu za nvidia oni za ati kartice.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Šta nije da jedna firma radi svoje ati drivere?

 

Sad se ne mogu sjetiti koja točno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Vash kaže...

Šta nije da jedna firma radi svoje ati drivere?

 

Sad se ne mogu sjetiti koja točno.

  Ovisi na što misliš. Imaju tvrtke (npr. Gainward) koji ubaci u te drivere neke svoje alate, no perfomanse ostaju iste kao i kod nvidijinih sluzbenih.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
13 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

prvo isprika sto se ubacivam u ovaj sticky topick sa linkom na svoju temu koja me ubija danima,,al kako vidim ovdje ima experta pa bi mogli pogledat moj problem,,,

hvala

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-physx-nece-se-instalira/63150.aspx?page=0&jumpto=1150969&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 2:32 (controlor666).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

dali je dovoljno prilikom instalacije novih drajvera za grafu stare maknuti sa revo unistalerom

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

nisu driveri ali slično,zanima me dal netko koristi programe tipa ati overdrive,fussion utility...i mogu li se njima poboljšat neke performanse,bilo za igre ili gledanje filmova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Imam jedan problem

Skinuo sam najnovije drivere sa gigabytove stranice  za grafičku gigabyte ati radeon hd 4650 model GV-R4650C-1GI . I

NAJNPVIJI DIRECTX SA MICROSOFTOVE STRANICE.

I sada imam problem npr kad igram igricu james bond quantum of solace da igrica steka.

isto tako primjecujem kod avg 9 da kad se podize onaj prozor sa strane za scan ili update da isto se pojavljuje ko neki bijeli rub i da kao titra tako nesto.  i jos jedno pitanje dali je normalno da sustav s novim driverima detektira graficku kao hd 4600 a ne 4650

a sa starim driverima se ne pojavljuju nikakakvi problemi nego sam sa novim zasto i moze li mi tko pomoci rjesiti ove probleme?

i da os windows 7 ultimate

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

probaj skinut sa atijevih stranica: download

 

što se tiče onog titranja kad kad avg radi update, to se i meni događalo. to ne bi trebao biti nikakav problem

 

što grafičku detektira kao 4600 umijesto 4650, nije nikakav problem. to samo označava seriju

 

ako je sa starim driverima sve bilo dobro, zašto se onda ne vratiš na te stare?

Atomska bubamara
13 godina
neaktivan
offline
RE: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

pa i probao sam skinuti i s atijevih stranica i isto james bond steka,a i isti problem ima i moj bratic mozda je samo greska u bondu

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice