Power limit MSI AB čudna očitanja i ponašanje

poruka: 3
|
čitano: 904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Power limit MSI AB čudna očitanja i ponašanje

Neki drek me jebe sa power limitom tj. očitanjima

 

znači ova nova kartica gtx 1060 G1, jedino u furmarku reagira na power limit izmjene tipa stavim 80% i vidim da su max očitanja 0.9xxV i core clok tipa 18xxMhz, što odgovara tom limitu.

probao majnati čisto u bench svrhe i uopće ne reagira kad spustim na 80% ostaje napon na 1.05V i takt na 1950mhz, znači nije reagiralo, u majnanju reagira tek kad ga se spusti ispod 60ak% limita minimum je 44%, onda tek spusti clock i voltage...

 

U biti se čudno ponaša sa očitanjima, i dok sam benchao npr. superposition i  nakon igranja ,  max očitanja powera budu 70% , a vidim sve je ok nema nikakvih restrikcija na rezultatu i sl. u biti očitanja u wattima su OK, cca očitava max 115-116w, ali ovi power u % su nekako sje..., osim u furmarku

 

jel ima tko kakvu ideju što napraviti

 

 evo našao sliku na nekom ETH forumu, doduše ovo su 6gb verzije ali vidim isto očitava kao meni...

 jel to možda razlika zato jer ove kartice imaju 8pinski konektor za napajanje? u biti kao da očitava tih 70ak% od maksimalno mogućeg TDP-a...meni je pokazalo peak na furmarku kad sam podigao na 111% 167w, pa ispada tih 115/167 cca 70%

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 9:47 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Power limit MSI AB čudna očitanja i ponašanje

Meni je na 1060-ki bio isti problem, power limit jednostavno ne funkcionira. Ja sam za majnanje to rijesio igranjem sa temp limitom, mozes postic sve isto sta i s power limitom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Power limit MSI AB čudna očitanja i ponašanje
ansha kaže...

Meni je na 1060-ki bio isti problem, power limit jednostavno ne funkcionira. Ja sam za majnanje to rijesio igranjem sa temp limitom, mozes postic sve isto sta i s power limitom.

Hvala Deda

ma živo mi se j... za mining, nego mi je tako najlakše isprobati igranje sa powerom

Bitno da ona normalno radi a podešavanje powera za mining ćemo ostaviti za bolja vremena

Šteta onu inno3d 1060 3gb nisam doslovno isprobao u ničem osim u majningu, pa ne znam kako se ponašala, uglavnom ona normalno reagirala na izmjene power limita, staviš ju na 80-85% i normalno je smanjivala takt i napon u miningu

Normalna stvar da ova G1 ne reagira kad staviš tipa 85% power a ona očitava 75%, nije lupila u limit koji si postavio i ne spušta takt, a vidim da se tako ponaša i drugima po netu...

Baš ću je isprobati sa neoscryptom kako se tamo ponaša, isto tako probat ću onu Aorus graphics engine od gige aplikaciju iako sumnjam da će raditi s njim

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice