Problem graficke

poruka: 9
|
čitano: 2.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem graficke

pozdrav, imam problem sa grafickom ( bar mislim daje do graficke kartice ) , ugl.  pojave mi se pikseli u boji kada upalim odredenu igru, neznan jos tocno nisan skuzia kod kakvih vrsta igrica mi se to pojavljuje , recimo kod san andreasa je sve uredu dok kod dote, land of dead... mi se pojavljuje evo slike sa specifikacijama graficke i kompa i screenshot od igrice

 

[IMG]http://i49.tinypic.com/2ns72pz.jpg[/IMG]

 

[IMG]http://i48.tinypic.com/9gj29f.jpg[/IMG]

 

[IMG]http://i45.tinypic.com/jkty79.jpg[/IMG]

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem graficke

ako ti je grafa overclockirana, vrati na standarne postavke, a ako nije, trazi novu ;)

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem graficke

Uh , stara grafa ! Probaj stavit druge drivere ili reinstalirat trenutne !

 

Provjeri si temp. grafe za vrijeme igranja s HW Monitorom ( upali ga i ostavi da radi , on ce ti zabiljezit najvise temp. ) !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem graficke

Mislim da imamo isti problem, ja imam Sapphire 1950pro Ultimate.

 

Kad pokrenem neku zahtjevniju igru (na nativnoj rezoluciji monitora 1680x1050)

recimo League of legends ili preko Steam-a Team Fortress 2 nakon nekog vremena

počnu mi se javljati kockice (artefakti) i onda blue screen (sa različitim porukama).

Nakon restarta bi radila dalje bez problema, mada sad u zadnje vrijeme ni to ne pomaže.

Primijetio sam da mi je temperatura GPU-a u granicama normale, ali zato temperatura VRM-a

(kad opteretim grafičku) prelazi preko 100-120°C.

Sad ne znam da li je do driver-a (10.2) ili grafička ispušta dušu!?

Kad smanjim rezoluciju u igri, može se normalno igrati - VRM se ne grije toliko jako.

 

Da li netko zna gdje se na kartici nalazi VRM chip (vidi sliku), da ga probam nekako bolje ohladiti?

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Problem graficke
Matozan kaže...

Mislim da imamo isti problem, ja imam Sapphire 1950pro Ultimate.

 

Kad pokrenem neku zahtjevniju igru (na nativnoj rezoluciji monitora 1680x1050)

recimo League of legends ili preko Steam-a Team Fortress 2 nakon nekog vremena

počnu mi se javljati kockice (artefakti) i onda blue screen (sa različitim porukama).

Nakon restarta bi radila dalje bez problema, mada sad u zadnje vrijeme ni to ne pomaže.

Primijetio sam da mi je temperatura GPU-a u granicama normale, ali zato temperatura VRM-a

(kad opteretim grafičku) prelazi preko 100-120°C.

Sad ne znam da li je do driver-a (10.2) ili grafička ispušta dušu!?

Kad smanjim rezoluciju u igri, može se normalno igrati - VRM se ne grije toliko jako.

 

Da li netko zna gdje se na kartici nalazi VRM chip (vidi sliku), da ga probam nekako bolje ohladiti?

 

 

VRM ti je ispod onog velikog narandžastog pasivnog "ježa" (desno od ventilatora), a VRAM su plavi pasivni "ježići) oko ventilatora.. Probaj spustiti taktove grafi (Core clock), pogotovo spusti memoriske taktove (Memory clock) na grafi.

15 godina
offline
Re: Problem graficke
Mile 74 kaže...

VRM ti je ispod onog velikog narandžastog pasivnog "ježa" (desno od ventilatora), a VRAM su plavi pasivni "ježići) oko ventilatora.. Probaj spustiti taktove grafi (Core clock), pogotovo spusti memoriske taktove (Memory clock) na grafi.

Da, to sam i sam pretpostavio.

Kartica nije clock-ana, a kako i gdje da spustim taktove - negdje u CCC-u [gdje?] ili sa nekim drugim programom?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 12:16 (Matozan).
12 godina
online
Problem graficke

Probaj u CCC. Otvori CCC, klik Performance, klik AMD OverDrive, slajderom smanji clockove i klik na Aplay. Možeš i sa MSI Afterburnerom, Trixx-om...itd.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Problem graficke

Pozzz gospodo imam problem sa grafikom nvidia geforce 9600 gt kad upalim neku igru pojavljuje mi se bela slika da li moze neko da mi pomogne Hvala unapred !!!

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem graficke

pozzzz gospodo imam jedan problem sa grafikom gforce 9500 gt 1gb 128 bit kad joj se da drajver upali se pc i blokira kad se pc restartuje onda ne dize sistem i izlazi blu screen moze li da mi neko pomogne hvala unapred

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice