Problem sa grafickom

poruka: 33
|
čitano: 5.065
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Pozdrav ljdui,uzeo sam polovnu asus hd6850 (prije nje sam imao sapphire hd4850) i normalno sam izbrisao sve drivere sa driver sweep-om te instalirao najnovije ati drivere...naime nemam bas nekih poboljsanja u igri,zapravo je sve isto,mozda mrvicu bolje al daleko od onog sta bi trebalo biti...gledam frekvencije u CCC pise da trebaju raditi na 780 i 1000 a meni onaj sat pokazuje da GPU i memory clock rade na 300mhz!?! zato i nemam poboljsanja...neznan sta da radin i do cega je to? cak mi je hd4850 radlia na 625 i 900 mhz. ako je ima ko iskustva slicna nek javi

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom

nitko nezna? :(

13 godina
offline
Re: Problem sa grafickom

Ti taktovi od 300mhz su ti u stanju mirovanja kartice , kod opterecenja bi se morali povecati na max. !

 

Jesi isprobao na vise igara novu grafu ?

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom

skuzia san da je u stanju mirovanja to,poveca se kad upalim igru,al nebitno je...jesam probao sam nba (ima laga sa enb-om,i fx injectorom (isto ka i sa starom)), pes (ide lipo,al islo je i sa starom), nfs most wanted 2012 ( moram smanjit na medium,isto ka i sa starom) znaci ko da nisan prominia graficku... :( neznam,sve zivo san proba.

13 godina
offline
Problem sa grafickom

Dali ti rade obadvije plocice RAM-a ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom
Koji procesor imas, mozda ti on pravi bottleneck
14 godina
offline
Problem sa grafickom

Vidim pod moj pc da je proc phenom x4 znaci nije bottleneck. 

 

Jesi ubo dodatno napajanje na karticu? Ako nisi zna raditi na minimalnim postavkama zbog potrosnje. Jer imas zadnji bios na svojoj ploci? 6 serija je puno novija od 4ke, moguce da ti ploca ima odredene probleme zbog starog biosa.

U najgorem slucaju ostaje ti opcija ako ne radi ovo sa driverima da reinstaliras os 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2013 11:35 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

oba dvije plocice rama rade, napajanje nisam stavlja novo,mislim da je ovo dovoljno za hd6850, bios nisan stavlja novi, sve san proba, jedino da win novi stavim al opet mislim da nece puno pomoc, a procesr mi je phenom x4 b35 3.04 Ghz. tako da stvarno neznam, mislio sam imat minimalno duplo bolje preformanse a imam skoro pa iste. :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

stavi novi bios, ako nakon toga nebude bolje reinstaliraj sistem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

gleda san,nema novijeg za moju maticnu... :/ a cili dan smo ja i frend cistili sve zivo i viruse i sve update instalirali,i opet isto :( sumnjam da bi rusenje windowsa bilo rjesenje :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

tek kad isprobas sumnje su maknute :D

drugog rjesenja nema, probaj karticu u drugom kompu, vidi da u njoj nije problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Nista, evo idem stavit windowse nove pa vam javim.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Evo nakon instaliranja novih windowsa, sve je opet isto, na full nba ima laga. Neznam mozda ta kartica ipak nemoze dat vise mozda sam ja ocekiva previse

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

hmm, ta kartica mora to vrtiti bez problema. pogledaj dali je stavljena u zeleni pcie slot? zadnja verzija biosa 1.80? daj ju probaj dalje negdje ako imas mogucnosti

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 19:24 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Stavljena je u zeleni utor da, a neznam koji je zadnji bios... Gle vrti ona to al ima laga u momentima dodavanja pucanja i sl, a kad smanjim AA ide lipo, al opet to je nba nebi smija nista smanjivat,to sam moga i sa starom, mozda zbilja nemoze progutat te fx injectore od igre, neznam, ma ovaj momak dta mi je proda je super, cak smo skupa priko team viewera probali sve zivo, reka je da je mogu slobodno vratit nije problem... Ono vec kad kupujem zelim da leti, 100 kn vise manje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

i dalje stojim da 6850 mora to vrtiti bez problema. ja bi ju isprobao dalje. jesi gledao cpu/gpu usage dok je pod opterecenjem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Kako mislis da bi je isproba dalje? Je gleda san, graficka je na 100% dok je proc na izmedu 70 i 80%.Tako da je po tom sve u redu,s druge strane gleda san i 3d mark benchmark,graficka je dobila 3448 bodova,sta je u redu za nju.Tako da stvarno neznam do cega bi moglo bit :( ona mozda radi dobro, mozda san ja ocekiva previse,neznam .al razlika izmedu nje i 4850 je svega nekih 10-15 % sveukupno kad gledam po igrama,znaci nista specificno,trebala bi bit oko 50 % bolja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

Po ovome sta si reko cini se uredu, ja sam imao 4850 i sad imam 560ti (koja je tu negdje sa 6850) i razlika je turbo velika. Po ovome sta si rekao kartica nije bottleneckana, 3d mark rezultati su okej. Sto ispada da je sve uredu, ali razlika izmedu te dvije kartice bi trebala biti sigurno dosta veca

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa grafickom

Na OVOJ temi imaš GPU3D benchmark. Na njihovoj stranici imaš čitavu listu modela i rezultate koje ti modeli daju.

 

4850 daje 1042 boda.

6850 daje 2233 boda.

 

(Izvor rezultata)

 

Razlika ni slučajno nije zanemariva. Odvrti test i pogledaj gdje si. Ako si blizu 2233 boda, onda kartica radi kako spada. 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 10:22 (Bladepu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Da da, pa bas na toj stranici san i gleda rezultate i dosa do zakljucka da bi tribala bit preko 50% jaca. Danas cu probat napravit taj test pa cu vidit, el moze stvarno bit do biosa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom

moze bit, desavalo se da je pci slot davao manje struje greskom biosa, pa da je bio zbugan sa odredenom serijom grafickih. treba probati sve.

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Mene strah raditi taj update biosa kad nisan nikad to radija, a znam da se moze sjebat maticna... :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

bit je samo da skines najnoviji, stavis ga na usb i pratis upute kod bootanja sustava, ako te strah ili nisi radio nikada bolje bi bilo da prepustis nekome ko zna

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Odi na catalyst control center i daj pogledaj koji su ti taktovi i kolika ti je aktivnost grafe dok upališ neku igru, igraj u windowed pa da vidiš aktivnost.

 

Pogledaj ovaj screenshot gdje možeš to naći

FX 8120, XFX 6870 Double D, Asrock 990FX Extreme3, 2x4GB Corsair Vengeance, OCZ ZT 550W Modular, Razer Naga
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Vec san to bija gleda dode ona od 90-100%, a proc je na 70-80%... Ja isto mislim da ona radi i sve, samo mi triba onda mrvicu jaca,,, jer meni su igre bolje, ne toliko koliko bi tribale i koliko sam mislija al eto, neki pomak ipak je. Al eto, ako neko prodaje gtx 560 ti il slicno nek se javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafickom
sfc_PsychQ kaže...

Po ovome sta si reko cini se uredu, ja sam imao 4850 i sad imam 560ti (koja je tu negdje sa 6850) i razlika je turbo velika. Po ovome sta si rekao kartica nije bottleneckana, 3d mark rezultati su okej. Sto ispada da je sve uredu, ali razlika izmedu te dvije kartice bi trebala biti sigurno dosta veca

GTX 560 TI je brža 25-30 % od HD 6850 i overclocka se isto odlično kao i HD 6850.

 

Što se tiče teme nije mi jasno da je tako slab score s tom 6850 koja je opet duplo brža od 4850.

Ja bih tu karticu prvo isprobao kod prijatelja, pa ako je i tamo isto, vratio bih je prodavatelju jer mi tu nešto smrdi oko grafičke, nekakav kvar, (a ne dimi se) naponi itd.

 

Možda nisi kartici s napajanja doveo dodatni napon preko kabla pa vuče struju samo iz PCI-E slota ?

 

Ne znam, imaš li ti 6 pinski dodatni utor za struju i jesi li ga ukopčao ?

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 22:19 (Budokai).
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Imam 6 pinski konektor, i ukopca san ga normalno... Ona je bolja od 4850 al sigurno nije duplo, bolja je nekih 15 ak %. Znam po nba 2k14, a sutra bi mog probat s nekom drugom igrom, mozda taj fx injector od nba nije optimiziran dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom

moguce je i to da igra ceka patch da mozda ima kakih problema sa navedenom karticom

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Nba ne izbacuje patcheve tako mislim da nije do toga... Sve san sumnje izbacija, ostaje mi samo taj bios. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafickom

aj probaj i to pa reci dali ima napredka

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice