R9 285 dual-x i Corsair VS450w zaključana tema

poruka: 12
|
čitano: 2.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
R9 285 dual-x i Corsair VS 450W

Poz svima

Zanima me hoču li morati u kupovinu jačeg napajanja

trenutna konfiguracija izgeda ovako

 

- ASrock FM2A75M-HD+

- AMD A8 5600k

- 2x 4GB DDR3 1600

- 1x 1TB HDD

- GTX 650 Ti

- Corsair VS 450w

 

 

Zamijenio bih tu grafičku sa Sapphire R9 285 dual-x

Jel moram razmišljati o novom napajanju ili će ovo držat vodu

tnx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W

Morao bi razmisljati i o novom procesoru i maticnoj. Taj tvoj trenutni cpu nije dovoljno jak za tu kartu. Maksimalno ti preporucujem r9 270.

Hejjjjj
9 godina
neaktivan
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W

Ma fora je u tome da ju mogu dobiti za cca 1100-1200kn

a ne mislim ulagati u novi proc i matičnu

ali to opet povlači ulaganje proc,napajanje,grafa koju mislim... cca 2600+kn

Zanči li to da zaboravim priču o novoj grafi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 10:22 (Sanval).
13 godina
online
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W

 Što se tiče napajanja ta kombinacija neće imati problema. Ako je možeš kupit za 1100 kn kupi je. Mada sam vidio R9 270 za čini mi se 900 kn što bi ti bilo još optimalnije i za CPU i za napajanje.

10 godina
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W
Uzmi ti to ici ce sve super i glatko, samo nece u onom omjeru kako bi trebalo. Za kaveri procesore je 270-ka optimum, sve preko je nepotrebno.
Hejjjjj
9 godina
neaktivan
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W

Ma naletio sam na nju slučajno,pa si mislim prilika je tu ipak je to cca 50% niža cijena a kasnije (dogodine) mislim puknit gore A10x4 7800 i napajanje bar od 550W

a matična kad dođe na red

14 godina
protjeran
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W
Chico12 kaže...

Morao bi razmisljati i o novom procesoru i maticnoj. Taj tvoj trenutni cpu nije dovoljno jak za tu kartu. Maksimalno ti preporucujem r9 270.

Ako igra na 1080p ili vise ionako ce grafa biti bottleneck u vecini slucajeva.

Uostalom uvijek moze dodat malo AA pa vrlo brzo bilo koja grafa postaje bottleneck.

Iznimke su CPU heavy multiplayer igre gdje je procesor stvarno preslab, tako da zapravo najvise ovisi o tome sta namjereava igrat.

11 godina
offline
R9 285 dual-x i Corsair VS450w

ma taj bottleneck je ionako precijenjena tema, hebate, kao da će zbog njega u najmanju ruku pregorit procesor

 

i onda se kao ultimativni pojam gaminga uzima jedna do dvije igre u kojima neka grafa nejde preko (bubam) 80 posto iskorištenosti na određenom procu, a to što onaj kome se savjetuje te igre uopće niti ne igra ili što će mu se jača grafa pokazati u 98 posto drugih igara se zanemaruje

 

"...nemoj uzet 280 jer je za taj proc optimum 270....blablabla", a što ako on sa 280 i s tim procom u 90 posto igara koje igra ima 10-15 posto veći fps i jedino se broj fps-a izjednači u igrama koje uopće ne igra ili ih igra povremeno

 

ne govorim da treba uzeti titanz na dvojezgrenog celerona, ali ako netko sa primjerice i3 ili starijim i5 može iskoristit jaču grafu u single player igrama i igrama gdje se jedna 280 može potegnuti bez obzira na slabiji proc, a 270 ne može jer jednostavno nema snage niti da je tjera najjači i7, zašto ne bi uzeo ovu jaču

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS450w
picajzla0707 kaže...

ma taj bottleneck je ionako precijenjena tema, hebate, kao da će zbog njega u najmanju ruku pregorit procesor

 

i onda se kao ultimativni pojam gaminga uzima jedna do dvije igre u kojima neka grafa nejde preko (bubam) 80 posto iskorištenosti na određenom procu, a to što onaj kome se savjetuje te igre uopće niti ne igra ili što će mu se jača grafa pokazati u 98 posto drugih igara se zanemaruje

 

"...nemoj uzet 280 jer je za taj proc optimum 270....blablabla", a što ako on sa 280 i s tim procom u 90 posto igara koje igra ima 10-15 posto veći fps i jedino se broj fps-a izjednači u igrama koje uopće ne igra ili ih igra povremeno

 

ne govorim da treba uzeti titanz na dvojezgrenog celerona, ali ako netko sa primjerice i3 ili starijim i5 može iskoristit jaču grafu u single player igrama i igrama gdje se jedna 280 može potegnuti bez obzira na slabiji proc, a 270 ne može jer jednostavno nema snage niti da je tjera najjači i7, zašto ne bi uzeo ovu jaču

Bottleneck itekako ima smisla. To ti je kao da si kupio ferrari koji moze ic samo 150 km/h jer nema adekvatne gume ili motor. Znaci netko iskesira pare za graficku i nemoze je u potpunosti koristiti jer ima preslab procesor cisto bacanje novaca.

9 godina
neaktivan
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS450w

Odluka je pala odustajem od r9 285

ide R9 270A

e sad koja jer imam dvije u vidu

XFX R9 270A CDFC ili Sapphire R9 270 dual-x oc boost (razlika u cijeni je nekih 50-60 kn Centro i IQ-centar)

dajte savjet,ispao sam iz tih voda

11 godina
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS450w
zeroname kaže...
picajzla0707 kaže...

ma taj bottleneck je ionako precijenjena tema, hebate, kao da će zbog njega u najmanju ruku pregorit procesor

 

i onda se kao ultimativni pojam gaminga uzima jedna do dvije igre u kojima neka grafa nejde preko (bubam) 80 posto iskorištenosti na određenom procu, a to što onaj kome se savjetuje te igre uopće niti ne igra ili što će mu se jača grafa pokazati u 98 posto drugih igara se zanemaruje

 

"...nemoj uzet 280 jer je za taj proc optimum 270....blablabla", a što ako on sa 280 i s tim procom u 90 posto igara koje igra ima 10-15 posto veći fps i jedino se broj fps-a izjednači u igrama koje uopće ne igra ili ih igra povremeno

 

ne govorim da treba uzeti titanz na dvojezgrenog celerona, ali ako netko sa primjerice i3 ili starijim i5 može iskoristit jaču grafu u single player igrama i igrama gdje se jedna 280 može potegnuti bez obzira na slabiji proc, a 270 ne može jer jednostavno nema snage niti da je tjera najjači i7, zašto ne bi uzeo ovu jaču

Bottleneck itekako ima smisla. To ti je kao da si kupio ferrari koji moze ic samo 150 km/h jer nema adekvatne gume ili motor. Znaci netko iskesira pare za graficku i nemoze je u potpunosti koristiti jer ima preslab procesor cisto bacanje novaca.

jesi li barem pročitao što sam napisao?

 

ne govorim o slučajevima gdje će recimo pet godina stari celeron bottleneckati titanz u bilo kojem scenariju, nego o razlici gdje neki prosječni proc može i jaču karticu tjerati u 90 posto igara i dobiti više fps-a ili mogućnost igre na većim postavkama, a jedino mu je bn u nekoliko igara koje možda i ne igra, dok sa slabijom karticom može samo koliki je njezin maksimum

 

dakle u tim situacijama čovjek koji uzme jaču grafu imat će itekako koristi i vidjet će razliku

 

e sad, ako netko igra isključivo bf serijal ili neke mmo igre gdje je bn izražen i apsolutno ništa drugo niti ne pomišlja zaigrati, onda se slažem s tobom - nema smisla uzeti jaču grafu

 

 

13 godina
offline
Re: R9 285 dual-x i Corsair VS 450W
Sanval kaže...

Zanima me hoču li morati u kupovinu jačeg napajanja

trenutna konfiguracija izgeda ovako

Imaš temu za takva pitanja, pitaj tamo, KLIK.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 18:55 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice