Radeon 4890 kvar

poruka: 23
|
čitano: 4.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

Grafička pokazuje simtome pregrijavanja. Kada se računalo pokrene, ventilator  se zavrti na 100%. Kod prvih simptoma GPU je mogla biti nekoliko minuta pod opterećenjem, a onda se sustav restartao. Sada se više niti Windowsi ne mogu pokrenuti. Zamjenjena je pasta, ali to nije utjecalo na situaciju. Ima li joj spasa ili je otišla? Svaki savjet je dobrodošao.

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 17:39 (JURGOLINHO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon 4890 kvar

nazalost ako pecnica ne pomogne nista joj nece... popuni ili ukratko napisi ostali dio konfe... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Radeon 4890 kvar

pokusaj je prziti, ja sam doduse imao slican problem sa 4870x2 ali kad je proradila poslje pecnice odmah sam ju prodao....

 
3 28 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

Evo ostatka konfe. Problem je 100% u grafičkoj jer smo je testirali kod frenda u drugom kompu.

 

Motherboard:    
Gigabyte EX58-UD5, s1366, 
Processor:    
Intel Core i7 920 2,66 (@3.0) GHz
 CPU Cooler:
Scythe Yasya
Memory:    
Corsair (3x2) 6 gb ddr 3 1600MHz 3-channel
Hard Drive:    
 2x Samsung f3 1tb + Western Digital 640 Gb  Black Edition
PSU:
 CORSAIR 650W, TX

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 19:22 (JURGOLINHO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon 4890 kvar
ramzocro-HCR kaže...

pokusaj je prziti, ja sam doduse imao slican problem sa 4870x2 ali kad je proradila poslje pecnice odmah sam ju prodao....

hahaha {#}

Zamolba za clanove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon 4890 kvar
ramzocro-HCR kaže...

pokusaj je prziti, ja sam doduse imao slican problem sa 4870x2 ali kad je proradila poslje pecnice odmah sam ju prodao....

OK, hvala za info sad svi znamo s kime ne treba trgovati.

11 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar

Ista stvar je bila sa mojom HD 5770, probao sam prženjem ali nažalost ni to nije uspilo ;(

12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar
Tyberius_Prime kaže...
ramzocro-HCR kaže...

pokusaj je prziti, ja sam doduse imao slican problem sa 4870x2 ali kad je proradila poslje pecnice odmah sam ju prodao....

OK, hvala za info sad svi znamo s kime ne treba trgovati.

To je bilo prije 2 god...danas nebi nikada to napravio nekome...

12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar

jednom prevarant uvijek prevarant :D

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
15 godina
offline
Radeon 4890 kvar

Je li na dodir vruća? Ako nije prevruća, možda je samo senzor otišao...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar
Kad jednom shvatis neke stvari, kao npr: sta bi bilo da se tebi to desilo.
Onda pozalis sto si ucinio neke stvari, i pocnes drugacije razmisljat.. Dan danas mi je zao te osobe sa ovog foruma sto je kupila tu graficku od mene kad sam bio pod drugim nickom....
Dosta offtopica, covjek muku muci sa tom prokletom 4xxx serijom.. Neka se javi kad ju ispece.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon 4890 kvar
ramzocro-HCR kaže...
Kad jednom shvatis neke stvari, kao npr: sta bi bilo da se tebi to desilo.
Onda pozalis sto si ucinio neke stvari, i pocnes drugacije razmisljat.. Dan danas mi je zao te osobe sa ovog foruma sto je kupila tu graficku od mene kad sam bio pod drugim nickom....
Dosta offtopica, covjek muku muci sa tom prokletom 4xxx serijom.. Neka se javi kad ju ispece.

Neznam u čemu je problem i što te muči.

 

Moje mišljenje je da kupac mora biti informiran o onome što kupuje i mora znati apsolutno svaki detalj. Onaj tko kupuje 4870x2 mora znati da je kartica koja često krepava, grije se, i može se popraviti pečenjem.

Onaj tko kupuje, a to nezna, je nesposoban i takvog ti netreba biti žao.

15 godina
offline
Radeon 4890 kvar

.....sličan slučaj kao na mojoj 4870. Ne vidim točno koja ti je ledica ostala upaljena na karti. Kod mene je bila D601, core power default i pečnica je pomogla(radi i nakon 6 mjeseci).

Evo šta znače ledice na tvojoj karti i pogledaj koja je ostala upaljena. D601: VDDC_FAULT , D1601: critical temperature fault , D1602: AUX Hot Plug/Unplug Fault (upper connector)

D1603: AUX Hot Plug/Unplug Fault (lower connector).

At BOOT/POST, the card's fan will spin @ 100% for a short while and LEDs will light up for a brief period and then go out. This is NORMAL behaviour as the card is performing it's own type of POST test.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon 4890 kvar
nemoj ju peci prvo provjeri dali hladnjak nalijeze na cip jer je inace nalijepljena traka koja je deblja
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

Kod mene isto svijetli D601. Ventilator se zavrti na 100% čim se komp pokrene. Kao što rekoh, na početku nije bilo tako. Grafička je postepeno otkazivala. Iz nekog 3-4 pokušaja sustav se normalno pokrenuo i moglo se ući u aplikacije, igrati nekoliko minuta, a onda se sve srušilo. Nemam što izgubiti. Pokušat ću s pečnicom.

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar
ramzocro-HCR kaže...
Onda pozalis sto si ucinio neke stvari, i pocnes drugacije razmisljat.. Dan danas mi je zao te osobe sa ovog foruma sto je kupila tu graficku od mene kad sam bio pod drugim nickom....
Dosta offtopica, covjek muku muci sa tom prokletom 4xxx serijom.. Neka se javi kad ju ispece.

Multiaccount, prodavanje poluispravne komponente pod ispravnom bez da to kupac zna- dovoljno za suspenziju.
Ako ti je zao decka kojem si prodo graficku zasto mu ne posaljes novce nazad? 
Svima se ispricavam zbog {#} , morao sam.

16 godina
offline
Radeon 4890 kvar

Da di ti je Bozican duh di ti je griznja savjest mr. grinch !

poslji liku lovu... puno puno ces se bolje osjecat jer si napravio dobro djelo

ovim virtualnim prizanjem samo si razbijesnio nas tu par forumasa...ucini to  ..

 

oprostite isto sam morao {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

ja imam radeonovu 4850 i meni stalno odlaze kondenzatori..kad sam bio u trgovini su mi rekli da je to problem sto se tice te 4. serije grafickih..tako da sad samo redovito mijenjam kondenzatore..probaj promjenit pa vidi,ne mora bit da sam u pravu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon 4890 kvar
Bezveze ga napadate a nitko nezna jel graficka mozda jos uvijek radi.
Ako tog covjeka graficka jos sluzi zasto bi mu vracao pare?
7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
11 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

Najbolja solucija je da se riještie vaših 4xxx i ćao {#}

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Radeon 4890 kvar

Kondenzatori su ok. Kartica je pečena 9 minuta i 20 sekundi na 200 stupnjeva. Pečenje je bilo poluuspješno tj. grafulja je radila nekih 6+ sati pod opterečenjem, a sada opet pokazuje znakove otkazivanja.

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar
Trebo si ju prodat odmah nakon prvog testa..
12 godina
offline
Re: Radeon 4890 kvar

hahah ja stvarno nerazumijem ljude kao šta si ti! :S par postova gore si napiso da to više nebi napravio nikad....a sad tu kažeš da ju proda nakon prvog posta.....daj molim te tebi nisu sve u glavi....ipak se potvrdio moj post gore....bar sad  znam od koga nikad ništa neću kupit :) {#}

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice