Radeon R9 270X Club

poruka: 917
|
čitano: 126.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
pqweasdyxc kaže...
dennocro kaže...

imao upaljen hwmonitor. vecinom mi temp oko 50 za grafu 270x msi i ostavio upaljen igrao sniper ghost warrior 3 i kad sam ugasio igru vidim islo do 101, jel moguce ili je greska u programu? sta se ne bi komp trebao resetirati radi "sigurnosti"

 Jesi li pogledao na koliko rpm-a su ti radili ventilatori?

Možda se nisu ubrzavali, pa je zato bila tolika temp.

 ma bili na 3000rpm, rastavio sam ju stavio novu pastu i sad je u idle 10 stupnjeva manja. vidit cemo kako ce dalje raditi.

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
dennocro kaže...
pqweasdyxc kaže......

 ma bili na 3000rpm, rastavio sam ju stavio novu pastu i sad je u idle 10 stupnjeva manja. vidit cemo kako ce dalje raditi.

 I moja R9 280 je bila na 93C oko 3h i nije joj bilo ništa.

Radi AMD izdržljive kartice!

11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
pqweasdyxc kaže...
dennocro kaže...
pqweasdyxc kaže......

 ma bili na 3000rpm, rastavio sam ju stavio novu pastu i sad je u idle 10 stupnjeva manja. vidit cemo kako ce dalje raditi.

 I moja R9 280 je bila na 93C oko 3h i nije joj bilo ništa.

Radi AMD izdržljive kartice!

 nema veze, nije mi bio problem rastaviti ju i stastaviti, svega 20min posla.

13 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
pqweasdyxc kaže...

 I moja R9 280 je bila na 93C oko 3h i nije joj bilo ništa.

Da je duže vrijeme radila tako, nešto bi se dogodilo sigurno.

3 sata nije neki dugački vremenski period, ima onih koji igraju po deset i više sati.

Za jedno kraće vrijeme se neće dogoditi ništa, ali ako dolazi do visokih temperatura, taj problem treba riješiti svakako.

dennocro kaže...

nije mi bio problem rastaviti ju i stastaviti, svega 20min posla.

Svaka čast. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 8:51 (Valentin17).
13 godina
online
Radeon R9 270X Club

imam sapphire r9 270x 2 gb.

trenutno sam ju OC-ao na:

core clock 1170 (1070)

memory clock 1460 (1400)

power limit: +1

koristio sam msi afterburner

 

kad testiram u furmarku na stress test za 10 min temp dođe na 90 stupnjeva.

dok u PUBG ne prelazi 70 niti nakon dužeg igranja. 

dali je to dobro ili možeš još ili je previše?

 

napon još nisam dirao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 13:02 (zeryx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9 270X Club
zeryx kaže...

imam sapphire r9 270x 2 gb.

trenutno sam ju OC-ao na:

core clock 1170 (1070)

memory clock 1460 (1400)

power limit: +1

koristio sam msi afterburner

 

kad testiram u furmarku na stress test za 10 min temp dođe na 90 stupnjeva.

dok u PUBG ne prelazi 70 niti nakon dužeg igranja. 

dali je to dobro ili možeš još ili je previše?

 

napon još nisam dirao.

 Testiraj sa Heaven Unigine, 3dmark.. Furmark je stavlja na stres sto u igri nece graficka sigurno dostici. 

...................................... funny facts
13 godina
online
Re: Radeon R9 270X Club

u 3d marku mi se sve zblokiralo nakon sat vremena i 6 minuta. nisam mogao pc rr na tipku nego dugo držati power tipku i tako isključiti.

14 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
zeryx kaže...

u 3d marku mi se sve zblokiralo nakon sat vremena i 6 minuta. nisam mogao pc rr na tipku nego dugo držati power tipku i tako isključiti.

 Prvo trebao bi zamjeniti pastu ako nisi vec to uradio neku kvalitetniju stavi npr mx-4 ili mx-2. Onda probaj klokati power limit +20 core clock 1200 memory na nekih 1550 tek tad bi mogo malo osjetiti na razlici sjecam se da su moje dvije gigabyte r9 270x tako isle.

13 godina
online
Re: Radeon R9 270X Club

znaci taj power limit stavim skroz na +20? 

od termalne paste trenutno kod sebe imam: prolimatech PK-1. jel to ok?

8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 270X Club

Pozdrav.

 

Imam Sapphire Vapor-X R9 270X 2G D5 i izgleda da je riknula. Sutra cu ju odnijeti na servis pa cu vidjeti sta kazu. Ako joj nema spasa htjeo bih uzeti nesto u tom rangu ali ne bih previse novaca ulagao jer su ostale komponente starije od 5godina pa ako mi mozete dati neke prijedloge sta ju moze koliko toliko zamijeniti. Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Ovisi koji točno je iznos, po meni dostojna zamjena bi bila gtx1050Ti, a još bolje dodat za 1060 model koji je dosta jači. Najjeftinije rješenje ti je neka RX560 ili gtx1050 (non Ti) verzija. Al s tim ne očekuj max detalje jako zahtjevnim u igrama. Nisi naveo koje su komponente to i o tome ovise performanse. Ovo tvoje pod moj komp sigurno nije, vjerujem da je nešto slabije od tog. Ak je sličan proc ko moj, 1050Ti mi je prejaka za proc. Ne rade mi igre kak bi htio, a to je promjena proc, matična i rami i onda bi sve bilo kak treba.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 23:59 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

zasto da ne ocekuje max detalje? ja na 270 x oc vrtim npr f1 2017 na ultra sa 35+ fps, ne padne...sasvim dovoljno, na very high mi je na 60

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Nisam naveo konfiguraciju jer neznam tocno koje su komponente unutra (nije komp. kod mene, bratu sam ga dao) samo znam da je naknadno dodana graficka i to mozda nakon dvije ili tri godine i vjerovatno je malo "prejaka" za tu konfiguraciju. U planu je dati nekakvih 800kn max jer uzimati nesto skuplje odmah trazi jaci procesor, RAM itd. Ne treba ona terati najnovije igrice u maksimalnim postavkama vec barem one dvije tri godine stare sto je r9 270x bez problema radila.  Iskreno, malo sam razocaran jer je riknula graficka stara malo jace od 3 godine a i nije bas bila jeftina.

15 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Ispeci je u pecnici pa možda proradi, nema smisla nista preporučivati ako neznas koje su tocno komponente unutra, mozda i ta grafa nije bila do kraja iskoriste na.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Patrick_cro kaže...
Ispeci je u pecnici pa možda proradi, nema smisla nista preporučivati ako neznas koje su tocno komponente unutra, mozda i ta grafa nije bila do kraja iskoriste na.

 Ispeko sam ju prije pet dana i proradila je. Oko šest i pol minuta na 200.   Zasad radi, nadam se da ce potrajati.

13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 270X Club

Koja temperatura je ok pod opterečenjem u igri mi bude po 72°C Jeli to uredu ili je previše

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Za vrijeme igranja je ok 72 stupnja, nemaš brige oko toga :)

6 godina
protjeran
offline
Radeon R9 270X Club

Jeee..ova kartica je još aktualna.

Ja sam ju prodao (Gigabyte sa tri venta) još u kolovozu 2014 i to mi je bila zadnja igraća grafička. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

I moja trenutna je ta kolega koju si imao gigabyte sa tri venta. Ledena i nečujna kartica :)

Nadam se da će mi i sljedeća biti poput nje.

13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 270X Club

Pozdrav u Wrold of tanks  mi grafička radi na 100% dali je to opasno inaće ništa mi nešteka igram normalno.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Nije opasno što radi u igri na 100%, samo pripazi na temperaturu grafičke i nemaš brige.
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

kako provjeriti dal graficka radi kako spada?

zadnjih par dana mi se cijelo kuciste grije jace, kod normalnog rada u win sve ok, chrome, net, yt...cim pokrenem igru neku problemi...npr. f1 2017: izbaci me nekad i pise insufficient video memory, a nekad i ude i radi na 1-2-3 fps (fraps), project cars isto tako radi nikako na par fps...do pred par dana je pc2 vrtio na 40-50fps na ultra detaljima, a f1 sam taman instalirao kad sam poceo imati problema s time, ali pred god dana kad sam ju kupio je radila skroz normalno...

 

postoji li ista softwerski da testira rad graficke? ili ju moram skidat i nositi negdje? onda pretpostavljam da moram ukucati kabel monitora u izlaz na maticnoj gdje je integrirana? nisam nikad bio u takvoj situaciji...

 

(a i vrijeme je za novi komp, neke komponente imaju 8-9g, a najmlade 3)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Kakva ti je situacija s hladnjacima i čišćenjem? Izmjeri temperature, jer ako ti se grafa napunila prašine, u ovo ljetno vrijeme, ne bi bilo čudno što trokuta, trokira. (hebem ti automatske ispravke od gugla)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 10:25 (picajzla0707).
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

priznajem nisam duze vremena cistio komp iznutra, ali eto bacio sam oko i ne djeluje mi toliko lose...neznam kako vi to dozivljavate, ali meni ovo ne cini se da bi trebao biti uzrok problema...ne postoji nikakav program da testira ispravnost graficke i svega sta je na njoj? nije mi jasno zasto mi ne vrti nista preko par fps-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

uglavnom, updejtao sa win (osim sta komp sam odradi updejtove, ocito mu promakao neki minimalni update, pa ga napravio rucno), i napravio clean install drivera graficke, imao 18.3. stavio 18.7. i nakon restarta kompa, pokrenem project cars 2 i radi sve normalno na 40+ fps, kao i prije...ne mogu si objasniti sta se desilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
RuskeGTT kaže...

priznajem nisam duze vremena cistio komp iznutra, ali eto bacio sam oko i ne djeluje mi toliko lose...neznam kako vi to dozivljavate, ali meni ovo ne cini se da bi trebao biti uzrok problema...ne postoji nikakav program da testira ispravnost graficke i svega sta je na njoj? nije mi jasno zasto mi ne vrti nista preko par fps-a...

 daj ju molim te malo sa necim ispusi, ak mozes drzat monovolumena cistim, mozes i ovu malu napravu   

Battleog - 191silvinjo
11 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
RuskeGTT kaže...

priznajem nisam duze vremena cistio komp iznutra, ali eto bacio sam oko i ne djeluje mi toliko lose...neznam kako vi to dozivljavate, ali meni ovo ne cini se da bi trebao biti uzrok problema...ne postoji nikakav program da testira ispravnost graficke i svega sta je na njoj? nije mi jasno zasto mi ne vrti nista preko par fps-a...

 ne čini se kao neko veliko začepljenje među listićima hladnjaka, očito je bilo nešto drugo

no svakako je dobro ispuhati je malo od prašine, samo pazi da ne potrgaš lopatice od ventilatora

13 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
hahhaajaads kaže...
RuskeGTT kaže...

priznajem nisam duze vremena cistio komp iznutra, ali eto bacio sam oko i ne djeluje mi toliko lose...neznam kako vi to dozivljavate, ali meni ovo ne cini se da bi trebao biti uzrok problema...ne postoji nikakav program da testira ispravnost graficke i svega sta je na njoj? nije mi jasno zasto mi ne vrti nista preko par fps-a...

 daj ju molim te malo sa necim ispusi, ak mozes drzat monovolumena cistim, mozes i ovu malu napravu   

 razlika je sta monovolumena vozim svaki dan (ajde zadnjih mj dana ne, od kako imam dizelanu), a komp u zadnje 2g koristim jako malo...al ok :) budem

picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

priznajem nisam duze vremena cistio komp iznutra, ali eto bacio sam oko i ne djeluje mi toliko lose...neznam kako vi to dozivljavate, ali meni ovo ne cini se da bi trebao biti uzrok problema...ne postoji nikakav program da testira ispravnost graficke i svega sta je na njoj? nije mi jasno zasto mi ne vrti nista preko par fps-a...

 ne čini se kao neko veliko začepljenje među listićima hladnjaka, očito je bilo nešto drugo

no svakako je dobro ispuhati je malo od prašine, samo pazi da ne potrgaš lopatice od ventilatora

 budem budem :) kad sam 1. put cistio komp, iskrivio sam pinove od procesora, frend je poravnao ih i otkupio i dan danas ja mislim da taj X3 vrti jos :)

 

kako god, sad sve radi i ide uskoro win 10 novi gore, pa ciscenje i komp na prodaju...

13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

reinstal sam napokon win, sad instaliravam f1 2017 za probu, nego zanima me kakvu voltazu trebaju imati kartice...na open hardware monitoru mi pise da je 0,875W...nekako mi se to cini premalo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
To je u idlu, ako se ne varam u komadu je oko 1.2v
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice