[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

poruka: 26
|
čitano: 7.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Eto kolega Vojnik je već napravio review Asus Strix verzije ove kartice, pokušat ću dat ćim više sličnih benchmarka da bi ih se lakše moglo usporedit.

 

Kao i Asusova varijanta, Gigabyte dolazi u već poznatom dizajnu kutije, bundlan sa DVDom koji sadrži drivere (naravno da sam skinuo novije) i u biti ničim drugim korisnim (molex to 6pin i molex to 8pin adaptere ne smatram pretjerano korisnim).

 

Testna konfiguracija:

 

Procesor: i7 4790

Hladnjak: CoolerMaster Hyper 412S

Matična ploča: AsRock H97 Pro4
SSD: Samsung 840 Basic 120 GB

HDD: Segate Baracuda 2TB

RAM: Kingstone Hyperx 8GB 1866
Napajanje: Fortron Raider 750 W
Kućište: Fractal Design R4
Monitor: DELL U2412M

 

Karticu držim na stock vrijednostima, u jednom trenu ću je OCat, ali trenutno nemam vremena. Ono što mogu reć je da ju u full loadu ne čujem. Fractalov R4 ima 2 venta i kontrolu vrtnje - 12V, 7V i 5V tj. 3 predefinirane brzine. Kad držim na 12V glasniji su od svega ostalog u kućištu i u butu samo njih se čuje, a ne mogu reći da su glasni. Na 7V i daljedominiraju, ali sada već u rangu sa ostalim coolerima. Dakle, što se mene tiće, G1 je nečujna, zajedno sa coolermasterovim 412S.

 

Heaven se vrtio 2 sata, maksimalna temperatura kartice bila je 68°C.

 

OC sam napravio nabrzaka jer necu imat vremena jos barem do srijede. Ispricavam se svima koji su to ocekivali odmah, vidim i neke negativne komentare, ali posao i obitelj ipak su mi bitniji od stavljanja rezultata na forum.

OC:

OC OC

Rezultati testova*

*Verzija drivera: GeForce 344.16. U svim igrama korišteni su ugrađeni benchmarkci. OS Windows 7 Pro x64

 

Unigine Heaven 4.0

 

Heaven Heaven
 
Heaven Bench Heaven Bench

Heaven Bench OC Heaven Bench OC
 

Unigine Valley

 

Valley Valley
Valley Bench Valley Bench

Valley Bench OC Valley Bench OC
 

Middle Earth: Shadow of Mordor

1920x1200; Ultra (skinut Ultra HD pack)

Normal                        OC

Avg: 59.95                  61.05

Max: 131.60                78.46

Min: 13.72                   43.38

 

(na zalost nisam uspio uzet screenshot iz nekog razloga, ili ga naprosto ne znam pronac)

Nakon OCa su mi rezultati bili cudni jer se opet sve vrtilo oko 60 fps sto mi je bilo jako cudno. Pokrenuo sam bench ponovo, ali onda je imao sve u memoriji, pa nije bilo skokova izmedju 14 i 140 fps... Morat cu se jos malo poigrat sa OC u ovom benchu, nije mi jasno da nema vidljivije razlike.

 

Koliko vidim kolega je dobio nešto bolje rezultate, ali njegov PC je dovoljno jači da to ima smisla. Također moje aplikacije su na baracudi. Ja sam karticom prezadovoljan za sada, još moram OCat u jednom trenutku, ali na žalost nemam vremena ternutno, ostavit ću to za kasnije, pa će biti update ovdje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 18:06 (Rhodin).
Moj PC  
22 2 hvala 13
14 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

sve super sve 5 , ali jedna zamjerka. 

kao da je OC neki veliki problem kod gpu-a..

kao sto si stigo sve to napisat i bacit test tako si mogo i cloknut  u 1 minuti i ponovo istestirat

 

{#}

H2O Forever
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Napravio je kako je znao, stigao, mogao...u svakom slučaju hvale vrijedno i ne vidim poantu tražiti dlaku u jajetu. Kome se čita neka čita.

Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Ako želiš napravit reviewe onda se treba i malo potruditi,inaće ne vidim razloga pravljenja istog!!Imam dojam ko da je želja da se među prvim pokaže nova grafika a ne dobra osvrt !!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 12:11 (volegradele).
Moj PC  
7 12 hvala 1
14 godina
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
volegradele kaže...

Ako želiš napravit reviewe onda se treba i malo potruditi,inaće ne vidim razloga pravljenja istog!!Imam dojam ko da je želja da se među prvim pokaže nova grafika a ne dobra osvrt !!

pa to i velim. ako je sve uspio napisat i istestirat ne vidim razloga ne  odvojit minutu i kloknut grafu te ponovo nabacit bar 1 test

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 12:15 (zagy15061984).
12 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Meni osobno najzanimljiviji dio novih grafika je mogučnosti OCa!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Nisam se imao vremena previse igrat sa stabilnosti OC-a, pa sam puknuo +150MHz na core clock, +500MHz na memoriju i dignuo sam power na 112. Poigrat cu se jos jednom sa dizanjem voltaze i trazenjem maks OCa, ali za sada ovako, koliko se moze na coravo sigurno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
volegradele kaže...

Ako želiš napravit reviewe onda se treba i malo potruditi,inaće ne vidim razloga pravljenja istog!!Imam dojam ko da je želja da se među prvim pokaže nova grafika a ne dobra osvrt !!

postujem kolegu Rhodin i njegov "trud" no slazem se u potpunosti s volegradele-tovim komentarom:), pre malo toga, o kartici praktcki ni "a" nije receno, niti je napravljen overklok a niti ikakva usporedba barem s nekom gafom...

sry kolega{#}!lp

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 21:57 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Ako želiš napravit reviewe onda se treba i malo potruditi,inaće ne vidim razloga pravljenja istog!!Imam dojam ko da je želja da se među prvim pokaže nova grafika a ne dobra osvrt !!

postujem kolegu Rhodin i njegov "trud" no slazem se u potpunosti s volegradele-tovim komentarom:), pre malo toga, o kartici praktcki ni "a" nije receno, niti je napravljen overklok a niti ikakva usporedba barem s nekom gafom...

sry kolega{#}!lp

 

Da, zato si ti natrkeljao cjelu enciklopediju + tema a ni K od Kartice 970 980 - review je dobar - nezanima svakog overclock - ako hoces cjedit i przit karticu onda si ju kupi

a ne govorit drugim sta da rade sa svojim komponentama - isto vrijedi i za ribara.

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 7:33 (Steve Jobs).
12 godina
protjeran
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
Steve Jobs kaže...

Da, zato si ti natrkeljao cjelu enciklolediju + tema a ni K od Kartice 970 980 - review je dobar - nezanima svakog overclock - ako hoces cjedit i przit karticu onda si ju kupi

a ne govorit drugim sta da rade sa svojim komponentama - isto vrijedi i za ribara.

neznam sta tebe yebe ali uvazena "nubaro" ovako se donekle radi review{#} ak je vec u naslovu ta rijec!

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/review-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-edition-3gb/197695.aspx

Rhodin sljedeci put manje zurbe;)

zz

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 1:49 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
Stjepanj kaže...
Steve Jobs kaže...

neznam sta tebe yebe ali uvazena "nubaro" ovako se donekle radi review{#} ak je vec u naslovu ta rijec!

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/review-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-edition-3gb/197695.aspx

Rhodin sljedeci put manje zurbe;)

zz 

Slijedeci puta kad me u nedostatku normalnih izraza budes vrijedjao cu te prijavit, za sad necu jer je svima jasno da prije napises nego promislis, al to je tvoja stvar.

Naravno da si svoju temu stavio kao refrencu necega sto je dobar review, no zasto r 280x club kad imas temu gtx 9... club, zar nije logicnije da si onda linkao svoj review temu gtx 9... club koju si otvorio, no naravno da to nisi napravio kad to nije review i obrada teme jer ti nemas doticni hardware a stalno trkeljas kako nema smisla pisati o hw sa kojim nemas iskustva, tebi je bitno da otvaras teme brate moj - tako mi se cini, drzi se

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 7:42 (Steve Jobs).
12 godina
protjeran
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

a i meni se cini da si ti ovdje dosao samo da pises gluposti...ali evo i tvoje teme da nebudes ljubomoran

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-profitira-porasta-potraznje-racunalima/216378.aspx

jako rijecito...{#}

sry za offtopic

Rhodin cekamo nesto vise detalja...LP

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 6 hvala 0
15 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Evo da se javim i ovdje... na zalost jedine rezultate sa kojima mogu usporedit su kolege vojnika sa njegovim asus strix. Sa druge strane on ima ostatak knfiguracije nesto jaci, a i njegovi testovi su na 1080p, moji na 1200p. Mogu usporedit sa svojom gtx 470, ako vas to doista veseli, ali ne vidim razloga da to ucinim.

 

OC rezultati su ovdje... doduse, OC nije maksimalan, ipak vidi se poprilican napredak u heavenu i valleyu.

 

O kartici mogu pisat, ali cinilo mi se redundantno rec bilo sto o maxwelu s obzirom da se na toliko mjesta spominje - uostali postoji i link na vojnikov review gdje je sve navedeno... Sama kartica ima windforce 3 cooler na sebi, dosta je dugacka, ali specifikacije postoje na netu, nisam smatrao bitnim navodit ih.

Moj posao, iako dosta vezan uz hardware, rijec je o raznim appliancima i serverima, ali nikako picekima, te kao takav nemam dostup hardwareu - u smislu 10 vrsta grafickih sa kojima bih mogao usporedjivat, niti cesto mijenjam pa da imam staru sa kojom bi se isplatilo napravit usporedbu. Ako vas toliko bode u oci [Review] jer smatrate da ovo to nije, onda mozemo molit moderatora da promijeni temu i izbaci taj review.

 

Sa druge strane, "bolji" OC, u kojem cu traziti maksimum koji ova kartica sa ovim biosom i driverima moze dat ce doc, ali opet ponavljam, normalan OC, bez dizanja voltaze je vec stavljen sa rezultatima i usporedbama referentne u heavenu, valleyu i shadow of mordor gdje razlike maltene nema.

 

Ako vas zanima konkretna igra, mogu nesto "skinut" za potrebe benchanja, ali ove 3 stvari su ono sto sam imao dostupno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 11:56 (Rhodin).
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
Rhodin kaže...

Evo da se javim i ovdje... na zalost jedine rezultate sa kojima mogu usporedit su kolege vojnika sa njegovim asus strix. Sa druge strane on ima ostatak knfiguracije nesto jaci, a i njegovi testovi su na 1080p, moji na 1200p. Mogu usporedit sa svojom gtx 470, ako vas to doista veseli, ali ne vidim razloga da to ucinim.

nezadovoljni uvijek mogu i sami kupiti karticu drugog proizvođača, poslat je tebi na bar šest mjeseci (da se to pošteno istestira bez žurbe i utjecaja na odnose sa ženom možda i godinu) i vjerujem da ćeš im zadovoljit znatiželju za usporedbom {#}

11 godina
neaktivan
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Malo kasno uletavam u temu (nisam bio neko vrijeme online), no vjerujem da nikad nije kasno za pohvaliti kolegu na trudu. {#}

 

...but once you get locked into a serious hardware collection, the tendency is to push it as far as you can.
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Hvala na reviewu, danas naručio ovu zverku, ljepe brojke na benchmarku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Pozdrav ljudi, posjedujem istu karticu i imam problem. Dok sam u Windowsima sve je uredu sa slikom, ali dok uđem u igru po ekranu mi idu nekakve horizontalne crte tj.  u videu koji sam uplodao na svijelijim tonovima slike na ekranu vidjet ćete da ide nešto prema gore (ne znam kako bih to bolje objasnio). Skinuo sam zadnje drivere i opet je isto, sad ne znam jel je stvar grafičke ili monitora? Monitor je Phillips 241E 24". Na oko je to jako upadljivo. Refresh rate postavljen je na 60 Hz.

Bilo kakva pomoć dobrodošla! 

 

Video: 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Po ovom videu nisam uspio vidjeti crte, ali je moja pretpostavka da imas problema sa screen tearingom koje cesto zna nastupiti zbog toga sto kartica renderira vise FPS-a od onoga sto tvoj monitor moze prikazati (u ovom slucaju 60). To je dosta sturo objasnjenje. Vise o tome mozes ovdje procitati ovdje.

 

Uglavnom, ukljuci V-Sync ili u samoj igri ili namjesti u nVidia control panelu pa javi je li ti pomoglo.

9 godina
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming

 Popravilo se, međutim nije 100% otklonjeno, onda je ipak stvar monitora jel? Graficka je nova pa me to zanimalo da ipak nije stvar grafičke. @alen29 hvala na pomoći :) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming

U danasnje vrijeme cesto zna biti problema sa time. Graficka tu nije problem vec jer je to prisutno kod bilo kojeg modela. Kada ukljucis vsync, to zna rijesiti stvar sa screen tearingom, ali moze dovesti do input laga koji je pogotovo bitan kod npr. brzih first person shootera ili pak moze dovesti do toga da se igra locka na puno manje frameova nego sto graficka moze renderirati. To se dogada kada graficka renderira manje od 60 FPS-a, npr. imas 50 FPS-a, ali se zbog vsynca to zakljuca na 30 i onda osjetis ogroman frame drop sto je stvarno iritantno. nVidia je radila na metodi koja bi to trebala rijesiti, a radi se o adaptive vsyncu koji ukljucuje vsync kada graficka renderira vise od 60 FPS-a, a automatski ga iskljucuje kada broj slicica padne ispod 60.

 

Probaj se malo igrati sa postavkama. Npr. iskljucis vsync u igri, ali u nVidia control panelu ukljucis za tu igru s kojom imas problem. Ili ukljucis na oba mjesta. Barem znas kakav je problem sto se dogada pa mozes malo i progooglati ako netko ima konkretno rjesenje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 17:28 (alen29).
9 godina
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Uredu. Bitno da nije do grafičke kad je nova pa zato pitam. Hvala još jednom @alen29 

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Drago mi je sto sam bio od pomoci. :D

9 godina
neaktivan
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Pozdrav, dobit ću sljedeći tjedan gtx 970 kao poklon ali stvar je u tome što imam 8gb ddr2 dual channel ocz RAM na 1066 MHz i Intel Xeon E5440 @ 3,5 GHz OC (quad core) i mislim da bi to mogao biti bottleneck. U ovom viedu npr se ne vidi baš nekakav ogromni bottleneck na full hd. 

 

 

Savjeti, prijedlozi?

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 15:12 (matsigeca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review] GA GTX 970 G1 Gaming

Ja imam sličan problem meni su prilikom paljenja windowsa vodoravnde crte po ekranu ne stignem ni upalit komp odjednom ugasi se se. ( tj pojavi se crno-bijeli ekran) ...
Juče normalno radio ja se vratio ekran zacrnio i restartovo se i od toga samo crte neke po ekranu( crvene).

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 20:44 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
psihoroba kaže...

Ja imam sličan problem meni su prilikom paljenja windowsa vodoravnde crte po ekranu ne stignem ni upalit komp odjednom ugasi se se. ( tj pojavi se crno-bijeli ekran) ...
Juče normalno radio ja se vratio ekran zacrnio i restartovo se i od toga samo crte neke po ekranu( crvene).

 Mrtva, eventualno probaj reinstalirati driver u safe modu.

14 godina
offline
Re: [Review] GA GTX 970 G1 Gaming
Leopard_st kaže...
psihoroba kaže...

Ja imam sličan problem meni su prilikom paljenja windowsa vodoravnde crte po ekranu ne stignem ni upalit komp odjednom ugasi se se. ( tj pojavi se crno-bijeli ekran) ...
Juče normalno radio ja se vratio ekran zacrnio i restartovo se i od toga samo crte neke po ekranu( crvene).

 Mrtva, eventualno probaj reinstalirati driver u safe modu.

 ma jesam sve zivo :/

 

Novo psu 950w, novi monitor, kablovi, sa i bez drivera... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice