[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

poruka: 62
|
čitano: 10.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [REVIEW] GeForce GTX 680
14 godina
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

////////   [REVIEW] MSI GeForce GTX 680 Lightning 2 GB, by Hacker907 & DamageHigh    \\\\\\\\

 

O samom čipu ove kartice, njegovim karakteristikama i posebnostima smo već pisali u review-u referentne kartice, koji možete pročitati OVDJE, tako da se ovdje nećemo previše ponavljati.

 

UVOD

 

Kartica dolazi u relativno velikoj kutiji, na kojoj obećavaju 16°C hladnije temperature, te 6.7 dB tiše hlađenje od referentne GTX-ice 680.

 
Po otvaranju kutije, nalazimo bogat bundle, koji uključuje DVI => VGA adapter, dva 6 pin => 8 pin PCI-E adaptera, tri V-check point kabela za lakše mjerenje napona multimetrom, fleksibilni, dugački SLI mostić, certifikat kvalitete i stabilnosti i ostale beskorisne stvari (manual, CD s driverima).
Prvi dojam same kartice - ogromna je. Šira je, duža i deblja od referentne kartice. Konkretno, duža je 2.4 cm (28 cm naspram 25.6 cm kod referentne).
Izvor: hardwarecanucks.com Izvor: hardwarecanucks.com
Karticu "krasi" masivni TwinFrozr IV hladnjak, sa tri 8 mm debele toplovodne cijevi.
Kartica ima "backplate" i na stražnjem i na prednjem dijelu PCB-a, što je, osim što izvrsno izgleda, čini dovoljno čvrstom da ne pokazuje nikakve znakove savijanja PCB-a, usprkos popriličnoj težini kartice. Osim toga, ti metalni dijelovi naliježu na MOSFET-ove i ostale komponente te time doprinose disperziji topline sa istih. Sve to skupa hlade dva 100 milimetarska ventilatora. Ventilatori imaju zarez od glatke plastike na kraju lopatica, koji navodno pomažu smanjenju turbulencija i buke.
Izvor: msi.com Izvor: msi.com
Također, novitet TwinFrozr IV hladnjaka je sustav za uklanjanje prašine koji funkcionira tako da se prvih 30 sekundi nakon paljenja računala oba ventilatora vrte punom brzinom u suprotnom smjeru, što bi trebalo istjerati prašinu iz heatsinka, nakon čega se ventilatori počinju vrtiti u pravom smjeru, što indiciraju plave LE-diode ispod svakog ventilatora.
Plave LED-ice indiciraju vrtnju ventilatora u pravom smjeru Plave LED-ice indiciraju vrtnju ventilatora u pravom smjeru
Prednji dio kartice je poprilično "clean looking". Crni aluminijski shield sa MSI-ovim logom, dio jedne od toplovodnih cijevi, te dva 8-pinska naponska konektora su sve što tu nalazimo.
Kartica se, dakle, napaja iz dva 8-pinska konektora (naspram dva 6-pinska kod referentne), što je u potpunosti izoliralo napajanje svake pojedine komponente kartice te uklonilo potrebu za napajanjem iz PCI-E stazice. 
Na gornjoj strani kartice nalazimo 3 V-check pointa za mjerenje napona GPU-a, memorije i PLL-a.
Stražnja strana kartice prekrivena je backplate-om. Na sredini samog GPU-a, nalazi se GPU reaktor.
GPU reaktor, kako ga MSI zove, je kvadratni komad PCB-a na kojem su smješteni dodatni VRM-i, koji osiguravaju stabilniji overclock pri visokim naponima. Benefit GPU reaktora na zračnom hlađenju ne može biti vidljiv, međutim ova kartica je stvorena za OC i LN2 pri čemu bi GPU reaktor trebao doći do izražaja.
Kartica posjeduje i dual BIOS, pri čemu LN2 BIOS samo podiže napon. Taktovi ostaju isti.

 

Ponuda videokonektora je standardna - DVI-I, DVI-D, HDMI i DisplayPort, s podrškom za 3+1 Nvidia surround.

 

Ispod hladnjaka dolazimo do komponenata koje čine razliku.

Na sredini kartice nalazimo GK104 GPU, koji radi na nešto višim taktovima od referentne kartice - 1111 MHz (naspram 1006 MHz kod referentnog modela). Boost takt se penje do maksimalnih 1176 MHz (naspram referentna 1059 MHz-a).

Kartica je opremljena sa 2 GB GDDR5 memorije, takta identičnog kao u referentnog modela - 1502 MHz (6008 MHz efektivno). Svih 8 memorijskih čipova smješteno je s prednje strane PCB-a.

Za napajanje kartice se brine 12-fazna regulacija, u konfiguraciji 8+3+1 (GPU/memorija/PLL). Podsjetimo, referentna kartica raspolaže sa 7 faza (4+2+1). Aktivnost pojedine faze naznačena je plavim LED-icama na pozadini kartice.

LED-ice se pale i gase u ovisnosti o aktivnim fazama LED-ice se pale i gase u ovisnosti o aktivnim fazama
Bitno je napomenuti da zlatne zavojnice uopće ne pište. Niti pod opterećenjem, niti bez njega.

 

 

TESTNA KONFIGURACIJA (by Hacker907)

 

ASRock X79 Extreme4

Intel i7 3820 @ 4.3 GHz, HyperThreading - Noctua NH-D14

G.Skill Ripjaws Z - 4×4 GB @ 2400 MHz

Corsair TX 650W

  • MSI GeForce GTX 680 Lightning 2 GB
  • Gainward GeForce GTX 680 2 GB

Kartica je testirana na rezoluciji 1920 x 1080. Korišteni su 306.23 driveri.

 

 

TESTIRANJE (stock2stock)

 

 

3D Mark 11 (GPU score, extreme preset)

 

MSI GTX 680: 3262

GTX 680: 2990

 

3D Mark Vantage (GPU score, performance preset)

 

MSI GTX 680: 36329

GTX 680: 33163

 

Unigine Heaven 3.0 (1920×1080, high, 4×AA, 16×AF, teselacija extreme)

 

MSI GTX 680: 1558

GTX 680: 1416

 

Crysis 2 (DirectX 11, Ultra, 4×AA, Central Park mapa, EdgeAA, Hi-res textures)

 

MSI GTX 680: 71.4 fps

GTX 680: 65.3 fps

 

DiRT 3 (DirectX 11, maksimalne postavke)

 

MSI GTX 680: 108.90 fps

GTX 680: 108.94 fps  

 

Batman: Arkham Asylum (extreme/high, 32x CSAA)

 

MSI GTX 680: 91 fps

GTX 680: 75 fps

 

Metro 2033 (DX11, teselacija, DOF ON, AAA, AF16x)

 

MSI GTX 680: 41.00 fps

 

Zaključak (stock2stock) testiranja

 

Gotovo svaki test pokazuje oko 10%-tnu nadmoć Lightning kartice nad referentnom GTX-icom 680, što je vidljivo i u grafu ispod.

 

 

OVERKLOKIRANJE

 

Najinteresantniji segment ove kartice svakako je overklokiranje. Overklokiranje smo obavili putem MSI-ovog AfterBurnera. Prebacili smo BIOS switch na poziciju 2 (LN2 BIOS), što nam je dalo nešto viši napon. Napon memorije i GPU-a smo podigli za maksimalnih 100 mV, a PLL-a za maksimalnih 50 mV. Pomalo razočaravajuće, ova verzija Lightning kartice ima postavljen Power Limit na 133%, čak i na LN2 BIOS-u, zbog čega kartica nije uspjela dostići svoj maksimum. Usprkos tome, kartica je postigla solidni OC - 1256 MHz za GPU (1321 MHz boost), te 1702 MHz za memoriju.

 

 

Referentnu karticu smo uspjeli dogurati do 1186 MHz (1239 MHz boost) za GPU, te 1527 MHz za memoriju.

 

TESTIRANJE (OC2OC)

 


3D Mark 11 (GPU score, extreme preset)

 

MSI GTX 680: 3639

GTX 680: 3410

 

3D Mark Vantage (GPU score, performance preset)

 

MSI GTX 680: 39531

GTX 680: 37151

 

Unigine Heaven 3.0 (1920×1080, high, 4×AA, 16×AF, teselacija extreme)

 

MSI GTX 680: 1739

GTX 680: 1488

 

Crysis 2 (DirectX 11, Ultra, 4×AA, Central Park mapa, EdgeAA, Hi-res textures)

 

MSI GTX 680: 79.6 fps

GTX 680: 73.8 fps

 

DiRT 3 (DirectX 11, maksimalne postavke)

 

MSI GTX 680: 129.82 fps

GTX 680: 120.08 fps  

 

Batman: Arkham Asylum (extreme/high, 32x CSAA)

 

MSI GTX 680: 98 fps

GTX 680: 80 fps

 

Metro 2033 (DX11, teselacija, DOF ON, AAA, AF16x)

 

MSI GTX 680: 46.00 fps

 

Zaključak (OC2OC) testiranja

 

Očigledno je da je Lightning kartica pokazala znatno bolje OC-ske mogućnosti, čak i sa konzervativnim power limitom. Ovisno o igri/benchmarku, kada uspoređujemo overklokiranu GTX-icu s njenom Lightning edicijom, razlika se penje i do 20% u korist Lightning verzije, naravno.


 

POTROŠNJA, ZAGRIJAVANJE I BUKA (Furmark, burn-in)

 

Kartica u idle-u chilla na hladnih 25°C. Pri tome se ventilatori vrte na brzini od 1050 rpm-a (30%). Treba li napominjati da su potpuno nečujni? Cijela konfiguracija u idle-u troši cca. 115 W.

Nakon punog opterećenja kartice Furmarkom (defaultne postavke brzine vrtnje ventilatora), temperatura se popela do maksimalnih 67°C. Ogroman napredak naspram 84°C koliko postiže referentni model, točnije 17°C, što čak premašuje na kutiji deklariranih 16 hladnijih °C. Pri tome, ventilatori su dosegli brzinu od 1770 rpm-a (48%). Pri toj brzini može se čuti lagano strujanje zraka, ali samo ukoliko je kartica par centimetara od vas.

Pri punom opterećenju, potrošnja cjelokupne konfiguracije dosegla je maksimalnih 345 W, što je jedva primjetno veća potrošnja od referentnog modela (tada je cjelokupna konfiguracija trošila 338 W).

 

Pri maksimalnom OC-u kartice, potrošnja se penje na maksimalnih 394 W. S obzirom da nismo imali previše vremena, prilikom OC-a postavili smo brzinu vrtnje ventilatora na 100% (3180 rpm), pri čemu kartica nije prelazila temperaturu od 60°C, čak ni u Furmarku.

 

 

ZAKLJUČAK (overall)

 

Što reći. Sve je vidljivo iz rezultata. Kartica je zvijer. Postiže oko 10% bolje performanse od referentnog modela, dok se prilikom OC-a odmiče i do 20% od referentne kartice (OC2OC, naravno).

Dolazi sa nevjerojatno tihim i efikasnim hladnjakom, a ukoliko vam to nije dovoljno, posjeduje sve predispozicije za ekstremno overklokiranje. Počevši od garancije proizvođača da kartica radi pod LN2, preko poboljšanog faznog napajanja, kvalitetnih komponenata, digitalne regulacije napona, dodatnih VRM-ova u obliku GPU reaktora, V-check pointa, do izvrsnog MSI-ovog Afterburnera. Sve to je razlog zbog kojeg je upravo ova kartica najčešći sudionik overklokerskih natjecanja. Potencijalni problem je power limit koji je postavljen na 133%, ali unutar ekstremnije OC-ske zajednice postoji BIOS koji taj limit diže i preko 200%.

 

Sve to skupa, dakako, dolazi i sa svojom cijenom. Najjeftiniji ovakav primjerak u našim trgovinama u trenutku pisanja ovog teksta stoji 4.397,71 kn (599$ na američkom tržištu). Valja napomenuti kako kartica dolazi sa trogodišnjim jamstvom. Međutim, daleko je to sve skupa od isplativog, ali to ova kartica niti ne pokušava biti.

Ultimativni vladar single GPU kartica je tu. Ostalo je nebitno.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 18:04 (DamageHigh).
 
65 0 hvala 39
14 godina
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Samo da napomenem ljudima koji eventualno prate temu od kada je review bio u nastanku - gotov je. Pa možete u miru čitati...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Odlican review, odlicna karta, sta covjek moze vise da trazi.

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

mozda manju cijenu? inace pohvale za trud kartica je avioncic.. {#}

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Svaka čast dečki na trudu. Stvarno bolji review za pročitati nego 90% ovih razvikanih stranica na netu.  Zvijer od kartice, bolesno koji rezovi...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

odlicna recenzija {#}

 

nego, mogo bi ja napravit usporedbu sa 7970 GHz ed, nisam dugo niš vrtio

Moj PC  
7 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
ATiGamer kaže...

nego, mogo bi ja napravit usporedbu sa 7970 GHz ed, nisam dugo niš vrtio

Rado ćemo pročitati...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Prija svega da pohvalim test zaista je ugodno citati ovako iz prve ruke test ovakve kartice.

Zaista svaka cast ;)

Ono sa cim se ja ne slazem u ovome testu jeste zakljucak

"Ultimativni vladar single GPU kartica je tu" ne bih ja rekao da je gtx680 ultimativni vladar singl gpu kartica, evo jedan podatak

HD7970 lightning u  3D Mark Vantage daje 40455 dok msi gtx680 lightning 39531 (govorim o oc karticama)

 

Dobro bi bilo da neko sa HD7970 naklokanom odvrti i neki od ostali testova vjerovatno u ovome metru HD7970 bi bila jaca, dok batman, dirt3 i crysis2 bilo bi jako blizu, pa ako je neko voljan nek odradi i postavi rezultate cisto da vidimo kolike su razlike izmedju kartica.

Ono sto treba napomenuti je velika razlika u cjeni izmedju GTX680 lightning i HD7970 Lightning modela.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2012 14:04 (goldi).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
goldi kaže...

Prija svega da pohvalim test zaista je ugodno citati ovako iz prve ruke test ovakve kartice.

Zaista svaka cast ;)

Ono sa cim se ja ne slazem u ovome testu jeste zakljucak

"Ultimativni vladar single GPU kartica je tu" ne bih ja rekao da je gtx680 ultimativni vladar singl gpu kartica, evo jedan podatak

HD7970 lightning u  3D Mark Vantage daje 40455 dok msi gtx680 lightning 39531 (govorim o oc karticama)

 

Dobro bi bilo da neko sa HD7970 naklokanom odvrti i neki od ostali testova vjerovatno u ovome metru HD7970 bi bila jaca, dok batman, dirt3 i crysis2 bilo bi jako blizu, pa ako je neko voljan nek odradi i postavi rezultate cisto da vidimo kolike su razlike izmedju kartica.

Ono sto treba napomenuti je velika razlika u cjeni izmedju GTX680 lightning i HD7970 Lightning modela.

Nije sirova snaga jedino mjerilo, barem ako se mene pita. Manja potrošnja (zagrijavanje) dinamički V-sync i sl., također imaju neku težinu.

Uostalom, mi nismo maxed-outali karticu, tako da ti opet dođe na to da je OC-ana GTX-ica 680 jača.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
DamageHigh kaže...
goldi kaže...

Prija svega da pohvalim test zaista je ugodno citati ovako iz prve ruke test ovakve kartice.

Zaista svaka cast ;)

Ono sa cim se ja ne slazem u ovome testu jeste zakljucak

"Ultimativni vladar single GPU kartica je tu" ne bih ja rekao da je gtx680 ultimativni vladar singl gpu kartica, evo jedan podatak

HD7970 lightning u  3D Mark Vantage daje 40455 dok msi gtx680 lightning 39531 (govorim o oc karticama)

 

Dobro bi bilo da neko sa HD7970 naklokanom odvrti i neki od ostali testova vjerovatno u ovome metru HD7970 bi bila jaca, dok batman, dirt3 i crysis2 bilo bi jako blizu, pa ako je neko voljan nek odradi i postavi rezultate cisto da vidimo kolike su razlike izmedju kartica.

Ono sto treba napomenuti je velika razlika u cjeni izmedju GTX680 lightning i HD7970 Lightning modela.

Nije sirova snaga jedino mjerilo, barem ako se mene pita. Manja potrošnja (zagrijavanje) dinamički V-sync i sl., također imaju neku težinu.

Uostalom, mi nismo maxed-outali karticu, tako da ti opet dođe na to da je OC-ana GTX-ica 680 jača.

 Hmmm pa ne znam bas 1256mhz za base clok je dosta nategnuto pitanje je ima li modela gtx680 da hoce preko toga, kao sto vidis ovaj HD7970 Lightning je kloknut na brzinu covjek je izvrtio test nije imao vremena pomakao slajder do kraja i odradio test.

Vi ste sa tom gtx680 lightning postigli odlican Oc potencijal na zraku po meni to je blizu maksimuma.

Gtx680 je jedan od najjaci grafa na trzistu ali nikako se ne moze reci da je ultimativni vladar singl gpu grafi na trzsitu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2012 19:14 (goldi).
15 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Evo recenzije i usporedbe 7970 i 680 kartice, ali u Lightning izvedbi :)

 

http://hwgurus.com/testovi/grafike-karte/405.html

 
5 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
goldi kaže...

 Hmmm pa ne znam bas 1256mhz za base clok je dosta nategnuto pitanje je ima li modela gtx680 da hoce preko toga, kao sto vidis ovaj HD7970 Lightning je kloknut na brzinu covjek je izvrtio test nije imao vremena pomakao slajder do kraja i odradio test.

Vi ste sa tom gtx680 lightning postigli odlican Oc potencijal na zraku po meni to je blizu maksimuma.

Gtx680 je jedan od najjaci grafa na trzistu ali nikako se ne moze reci da je ultimativni vladar singl gpu grafi na trzsitu.

Quake has spoken...:P

Mislim da ti je tim review-om sve reko. U sintetici i većini igara 680 odmiče i za 15-ak %...

 

Ne znam zašto si toliko zapeo za te stare benchmarke (Vantage i Warhead).

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Nije samo warhaed ima tu jos dosta igrica tipa AvP, metro, alan, novi dirt showdown, sniper elite i dr... u kojima gtx680 nije nista brza od HD7970.

Vi ste odvrtili 4 igre i to dirt3, crysis2 batmana i metro koji daje prednost amd karticama tako da je Gtx680 brza u 3 igre i donjeli ste zakljucak da je GTX680 apsolutni vladar singl pu kartica jednostavno to nije tako, da ste testirali novi dirt umjesto dirt3 ili warhaed umjesto crysis2 dobili bi rezultat da je GTX680 sporija kartica jednostavno postoje igre koje bolje rade na nvidia karticama i one koje bolje rade na amd-e karticama tako da se ne moze reci da je ovaj GTX680 lightning apsolutni vladar singl gpu kartica.

Istina je jedna da je extra kartica i jedna od najjbrzi koje se mogu kupiti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
goldi kaže...

Nije samo warhaed ima tu jos dosta igrica tipa AvP, metro, alan, novi dirt showdown, sniper elite i dr... u kojima gtx680 nije nista brza od HD7970.

Vi ste odvrtili 4 igre i to dirt3, crysis2 batmana i metro koji daje prednost amd karticama tako da je Gtx680 brza u 3 igre i donjeli ste zakljucak da je GTX680 apsolutni vladar singl pu kartica jednostavno to nije tako, da ste testirali novi dirt umjesto dirt3 ili warhaed umjesto crysis2 dobili bi rezultat da je GTX680 sporija kartica jednostavno postoje igre koje bolje rade na nvidia karticama i one koje bolje rade na amd-e karticama tako da se ne moze reci da je ovaj GTX680 lightning apsolutni vladar singl gpu kartica.

Istina je jedna da je extra kartica i jedna od najjbrzi koje se mogu kupiti.

To sve stoji. Jedna ima prednost tu, druga tamo, ali u većini igara prednost ipak ima 680, uključujući i sintetičke testove. I to za dobrih 15%.

Jesi li pročitao review što je quake linkao? Koliko ja vidim, zaključci su nam slični.

 

I opet ponavljam, ne donosim zaključak samo na temelju čistog FPS-a.

 

Između ostalog, kao da je i bitno. Neka bude suvladar ako ti je tako draže..;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Hehheh ma da negdje ima jedna prednost negdje druga gledao sam ovaj link i od 9 testirani igri u 3 je bolja HD7970 lightning (Avp warhaed i mafia) u 4 je bolja gtx 680 lightning (far cry2 dirt3 f1 2011 i lost planet) u residentu su podjendake dok u stalkeru  tu i tamo malo brza gtx680 znaci nikakva drsticna razlika.

Za sintetiku to stoji gtx680 se bolje snalazi ali  meni su bitne igre, dalje na istom ovom linku se vidi veci oc potencija HD7970 lightning modela sto bi u konacnici moglo da neutralise prednost koju ima gtx680 lightning.

Sve u svemu karte su odlicne gtx680 jeste skuplja, ali kome nije bitna cjena odlicna je kartica.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Zar vise ima smisla raspravljati HD 7000 vs 600, bas smo dosli do situacije kada ne mozete fuliti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Imao sam obje i obje sam vrtio u ekstremnim uvjetima. Ruku na srce, nVidia ima bolji cip. Manje trosi, manje se grije, bolja u performansama (cak i tamo gdje gubi, razlika je jako mala, dok u obrnutoj situaciji u nekim testovima HD 7970 gubi u prilicno velikim razlikama), ima bolje drivere, CUDA je uzasno dobra + tu je i PhysX što AMD nikako nema. Jest da AMD ima Eyefinity, ali i nVidia ima sličnu opciju s novom serijom koja je isto jako dobra (npr. 3 monitora za igru + jedan za desktop sa single karticom).

 

Tako da GTX680 > HD7970

 

 

 
8 0 hvala 8
13 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
Quake6 kaže...

Imao sam obje i obje sam vrtio u ekstremnim uvjetima. Ruku na srce, nVidia ima bolji cip. Manje trosi, manje se grije, bolja u performansama (cak i tamo gdje gubi, razlika je jako mala, dok u obrnutoj situaciji u nekim testovima HD 7970 gubi u prilicno velikim razlikama), ima bolje drivere, CUDA je uzasno dobra + tu je i PhysX što AMD nikako nema. Jest da AMD ima Eyefinity, ali i nVidia ima sličnu opciju s novom serijom koja je isto jako dobra (npr. 3 monitora za igru + jedan za desktop sa single karticom).

 

Tako da GTX680 > HD7970

 

 

Za sta ti valja cuda? Tebi licno.

15 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Meni osobno za audio i video renderiranje te obradu slike... 

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
Quake6 kaže...

Meni osobno za audio i video renderiranje te obradu slike... 

Onda ok, jer ima bisera koja nabrajaju CUDU, a nemaju pojma za sta sluzi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
Quake6 kaže...

Imao sam obje i obje sam vrtio u ekstremnim uvjetima. Ruku na srce, nVidia ima bolji cip. Manje trosi, manje se grije, bolja u performansama (cak i tamo gdje gubi, razlika je jako mala, dok u obrnutoj situaciji u nekim testovima HD 7970 gubi u prilicno velikim razlikama), ima bolje drivere, CUDA je uzasno dobra + tu je i PhysX što AMD nikako nema. Jest da AMD ima Eyefinity, ali i nVidia ima sličnu opciju s novom serijom koja je isto jako dobra (npr. 3 monitora za igru + jedan za desktop sa single karticom).

 

Tako da GTX680 > HD7970

 

 

 Istina manje trosi manje se grije, ali je pitanje sta si ti vrtio pa da je toliko gtx680 jaca, ja sam recimo poredio warhaed, metro, AvP prave gpu benchmark i u svakom gtx680 zaostaje, treba napomenuti veci oc potencijal kod HD7970 to je svakako bitna stvar kao i niza cjena.

Isto treba napomenuti da na rezoluciji iznad 1080p HD7970 jednostavno je jaca kartica od gtx680, znaci imaju i mana i prednosti kako amd-e tako i nvidia.

13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Da, za vece reze od 1080p HD 7970 je def bolji izbor, nekako se Nvidia pogubi na vecim rezema, ili je jednostavno AMD toliko dobar na vecim rezama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
Leopard_st kaže...

Da, za vece reze od 1080p HD 7970 je def bolji izbor, nekako se Nvidia pogubi na vecim rezema, ili je jednostavno AMD toliko dobar na vecim rezama.

Šira sabirnica.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
DamageHigh kaže...
Leopard_st kaže...

Da, za vece reze od 1080p HD 7970 je def bolji izbor, nekako se Nvidia pogubi na vecim rezema, ili je jednostavno AMD toliko dobar na vecim rezama.

Šira sabirnica.

Da i efikasniji ROP-ovi.

13 godina
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

Mislim da vec i ptice na grani znaju razliku i prednosti ova dva cipa i opet se ovaj mucni loop vrti u svakom 7970/680 threadu {#}

 

Sto se tice naziva "vladara", ne dobija ga ni jedan zbog previse +/- na razlicitim testovima imo,

ako cemo gledati siru sliku.

 

Ako mi se bude dalo (sto sumnjam) napravim review kao kolega DamageHigh, ali to ce biti cjepanje dlake na sastavne dijelove ... i besmisleno dokazivanje.

Sa R7970 Lightning sam jako zadovoljan, najvjerovatnije ce pasti jos jedna za crossfire u skorije vrijeme :P

 

Svejedno svaka cast DamageHigh-u na trudu da se napravi ovakav review {#}

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 15:32 (Chilly383).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] MSI GTX 680 Lightning

ajde kupujem graf i dvoumin se izmedu ove dvi

 

N680GTX Lightning

asus hd 7970

koju da uzmen :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
pivac kaže...

ajde kupujem graf i dvoumin se izmedu ove dvi

 

N680GTX Lightning

asus hd 7970

koju da uzmen :)

 

Lightning je definitivno najbolja kartica. Ako je ista cijena nemaš šta razmišljat, ali ako je velika razlika onda vidi isplati li ti se dati više novaca. I jedna i druga će ti biti više nego dovoljne.

13 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
pivac kaže...

ajde kupujem graf i dvoumin se izmedu ove dvi

 

N680GTX Lightning

asus hd 7970

Ja bih uzeo N680GTX Lightning!

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
pivac kaže...

ajde kupujem graf i dvoumin se izmedu ove dvi

 

N680GTX Lightning

asus hd 7970

koju da uzmen :)

 

Najjeftinju HD7970. Razlika između nje i najjeftinije GTX 680 Lightning na nabavi je gotovo 1.300 Kn.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
16 godina
offline
Re: [REVIEW] MSI GTX 680 Lightning
Caesar et Brutus kaže...

 

Najjeftinju HD7970. Razlika između nje i najjeftinije GTX 680 Lightning na nabavi je gotovo 1.300 Kn.

Bome 15-20% bolje performanse  u korist gtx 680, ne vrijedi nikak 1300kn više spram 7970, to se lako da kompenzirat da budu izjednačene, tak da te sulude cifre padaju u vodu, što se tiče  gtx 680..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [REVIEW] GeForce GTX 680
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice