RX 460 problem

poruka: 16
|
čitano: 3.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Imam problem s navedenom karticom. Nova je, kupljena prošli tjedan, Gigabyte Windforce OC model. Već 3 dan u nizu mi se javlja da ona bez ikakovog razloga počne vrtiti ventilatore na 100 % i ne prestaje bez obzira na što je učinio u MSI afterburneru te moram komp ili gasiti ili resetirati. Nakon toga je u redu. To se uvijek desilo u Idle-u, nikad za vrijeme igranja. I pratio sam temperature, i bile su kad se to desilo 29-31 C. Znači apsolutno nema potrebe da rade na 100 %. Vjerojatno ima neku grešku te ću je reklamirati, ali da svejedno pitam ako netko zna do čega bi to moglo biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RX 460 problem

Vrati se na stariju verziju drajvera,najvjerovatnije je do njega.Jednom prilikom je tako meni bilo na 7970.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: RX 460 problem

poz imam i ja slican problem sa sapphire rx 470,tj kada gasim komp,upale se ventilatori i zuje jedno 2-3 sek. dok se ne ugasi komp..nekada se ugasi bez toga.al vecinom mi se to javlja..

13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Vratio sam na starije drivere pa ću vidjeti. Samo mi je čudno, igram Bioshock remastered sat i pol u komadu, sve full s detaljima iako nije sad nešto zahtjevna igra. Al grafička vidim ide 100 %, temp ne idu više od 50 C ni nakon sat i pol. Ventove sam u MSI stavio na fan curve da mi je pri toj temp 50 % brzine . Sve za vrijeme igranja  ide bez problema. Onda nakon neznam 3 sata idlea i temperatura max. 30 C  se iz vedra neba počne vrtiti 100 % i ne staje. Pustio sam je minutu, probao PCB hladan skroz, sve hladno a ventovi i dalje. Tad jedino ide restart kažem i onda se smiri. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Eto da javim, ne pomaže ništa. Izvadio, vratio karticu u PCI slot, provjerio dal su ventovi ok spojeni. Izbrisao temeljito drivere, stavio stare. I naravno opet se javio isti problem. Doslovce 5 puta u 3 ili 4 dana. Vrti se ko lud vent  i apsolutno ništa se ne može doli restart. Vračam karticu u dućan jer ovo je očigleno neispravno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: RX 460 problem
DuskoDUCA1 kaže...

poz imam i ja slican problem sa sapphire rx 470,tj kada gasim komp,upale se ventilatori i zuje jedno 2-3 sek. dok se ne ugasi komp..nekada se ugasi bez toga.al vecinom mi se to javlja..

 to tvoje čak i zvuči dobro - nešto kao da ide rashladiti grafu prije nego se skroz zaustave ventovi kod gašenja kompa

7 godina
neaktivan
offline
Re: RX 460 problem

pa da,najbolje da vratis posto imas garanciju,ako vec ne postoji nacin da to otklonis...

7 godina
neaktivan
offline
Re: RX 460 problem
picajzla0707 kaže...
DuskoDUCA1 kaže...

poz imam i ja slican problem sa sapphire rx 470,tj kada gasim komp,upale se ventilatori i zuje jedno 2-3 sek. dok se ne ugasi komp..nekada se ugasi bez toga.al vecinom mi se to javlja..

 to tvoje čak i zvuči dobro - nešto kao da ide rashladiti grafu prije nego se skroz zaustave ventovi kod gašenja kompa

 Sta znam,ne pale se tako ventovi na maksimalno nikad,vec kada se gasi,a primjeto sam,ako npr duze mi je upaljen komp,ako igram nesto,da se tada pale ventovi,a ovako,ako samo skacem po netu,ne pale se...imao sam prije r9 270x,i nije mi se to desavalo,pa reko da vidim dal je to uredu.

12 godina
offline
RX 460 problem

Sto bi sa r9 270x, prakticki si downgrade napravio

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Imao sam 270x i prodao reko uzet ću rx 470, pa se izjalovilo jer sam morao i novi monitor uizimati i nije ostalo para. Pa uzeo rx 460 reko bit će ok, a oko kraja godine na rx 470 pa miran jedno vrijeme, ova grafička bila ok za moje potrebe čak, samo da nije eto nenormalno radila. Poslao natrag u dućan pa ću vidjeti dalje, sad stavio rezervnu 5570 i nikakvih problema s ventovima a komp radi non stop već 48-i sat, tak da nije do kompa već nešto s onom grafičkom nije očito u redu (jer ona rx bi se već 4 puta zblesirala vjerojatno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RX 460 problem
DuskoDUCA1 kaže...
picajzla0707 kaže...
DuskoDUCA1 kaže...

poz imam i ja slican problem sa sapphire rx 470,tj kada gasim komp,upale se ventilatori i zuje jedno 2-3 sek. dok se ne ugasi komp..nekada se ugasi bez toga.al vecinom mi se to javlja..

 to tvoje čak i zvuči dobro - nešto kao da ide rashladiti grafu prije nego se skroz zaustave ventovi kod gašenja kompa

 Sta znam,ne pale se tako ventovi na maksimalno nikad,vec kada se gasi,a primjeto sam,ako npr duze mi je upaljen komp,ako igram nesto,da se tada pale ventovi,a ovako,ako samo skacem po netu,ne pale se...imao sam prije r9 270x,i nije mi se to desavalo,pa reko da vidim dal je to uredu.

 To se desavalo i na mojoj grafickoj.. godinama je tako radila da se prije gasenja upale ventilatori na 100% i nakon 2-3 sekunde ugase skupa sa racunalom. (isto to je radila i kad upalim racunalo)

8 godina
offline
RX 460 problem

Koja je uopće razlika između te RX 460 i AMD 7850 osim kaj je ova napravljena u 2016 ali po rezultatima izgleda lošije od 7850 koja je stara par godina? Jel sam u pravu ili krivu?

 

 

lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RX 460 problem

U pravu, cak mislim da je 7850 nesto i brza

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Reklamirao sam je, sutra se vrača kartica, dal je nova ili ne neznam, ali po netu vidim da se masovno događa sličan problem ljudima. Na RX modelima, budem pokušao ne koristiti MSI AB, jer ljudima se i nakon reinstalacije Windowsa problema javi nakon instalacija Afterburnera. Nadam se da će AMD srediti to, inače ću akrticu prodati i ići na Nvidiu, j... ih driveri problemi više. https://community.amd.com/thread/203282

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Razmisljam o novom racunalu pa tako i o kupnji ove graficke za njega...i vidim stvarno se puno ljudi zali na probleme a graficka tek izasla u prodaju. I sad me to malo odbilo od nje a ne znam koju drugu u tom rangu uzet

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RX 460 problem

Dobio sam ovu nakon reklamacije, i ova radi super. Koristim i afterburner te ovaj puta nema nikakvih problema. U idleu 24 C na 25 % okretaja ventova, u igrama max. 50-55 C na nekih 50 ak posto okretaja. Da pokucam u drvo, evo radi treći dan komp bez gašenja i da bi riječ rekao. Sad neznam do čega je bilo jer koristim sve iste programe, skinuo najnoviji afterburner te drivere stavio stavio 16.7.3

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice