RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 182.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Imam ja tu Sapphire, vrhunka grafa.

11 godina
offline
RX 500 serija

Prva radeonka u zivotu... RX560 2GB OC, zasad zadovoljan. Ovo do nje je stara GTX460

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
macgyver 53 kaže...

Prva radeonka u zivotu... RX560 2GB OC, zasad zadovoljan. Ovo do nje je stara GTX460

 Tako sam ja svom bratu uzeo, bila je gtx460 i uzeo novu rx460 da ju zamijeni, on pita zašto sam kupio istu grafičku...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
RX 500 serija

Ja sam isto prvo gledo te rx460 i onda su mi forumasi preporucili 560 za skoro iste novce pa reko zasto ne. Al prezadovoljan sam stara gtx460 npr. FC4 je na low vrtila sa 20fps a ova na ultra 1920x1200 sa 50fps

Samo se grije vise nego GTXica u full loadu oko 73 stupnja, jel tak temp. i kod vas?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ovisi kakvo kuciste imaš i koliko imaš vent unutra, inače su nize temp ali ni ovo nije nista zabrinjavajuće.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
RX 500 serija

A kuciste nije neko, sljedeci mjesec idem na vece i prozracnije sa vise ventova, aj da odmah tu pitam jel mi dost chiftec 450w napajanje za ovu grafu? Do sad nisam imao nikakvih problema ali ubacio mi mozda jos 1 ili 2 120mm venta u novom kucistu.

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 2:28 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RX 500 serija

Dosta je napajanje i od 300w za tu grafu, kvalitetno naravno, a za temp ne brini, to je ništa. Vidim da su proizvođači više ciljali na tišinu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
RX 500 serija

Imam problem nekada mi se desi ovo sa slike kada dođem na komp i pomaknem mis da se ekran upali, i onda moram gasit komp na tipku i kad se ponovno upali sve je dobro. To se desilo dva puta do sad.

 

Slika

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Odi u power settings i tamo stavi da se monitor ne gasi pa vidi jer ce se opet dogadati. Ako ce biti ok znaci da je softwarski problem. Kako to je spojeno monitor i grafa?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
Patrick_cro kaže...
Odi u power settings i tamo stavi da se monitor ne gasi pa vidi jer ce se opet dogadati. Ako ce biti ok znaci da je softwarski problem. Kako to je spojeno monitor i grafa?

 Preko DVI kabla je spojeno

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
11 godina
offline
RX 500 serija

Radi se o grafi pod moj PC. Vec sam pisao u temi Crimson drivera. Uglavnom, izgleda da ima problem s njom neki, crasha se pri igranju igara. Pokusao sam je OC-ati, undervoltati, overvoltati, power limiti +/-, nema pomoci. Preskupo mi je slati XFX-u da je rijese. Ono sto mene zanima je da li bi onda ova grafa imala problema pri mine-anju? Tj. bi li stabilno rudarila, ako da, prodao bih je za neku nisku cijenu. 

 

edit: evo, odvrtio sam pola sata monera i pola sata ethereuma, sve stock/default (ukljucujuci bios), sve ok proslo, pa ako koga zanima, neka se javi, dogovorimo se lako za cijenu

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 15:34 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RX 500 serija

Pa kad si kupio tu rx580? Nije valjda vec istekla garancija kod nas?

Zar xfx nema eu warranty? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
RX 500 serija

Dobivena je na giveawayu (USA), cuo sam se s XFX techsupportom, trebao bih pokriti sve troskove postarine, carine i ostalo, a to je cifra od 150-200 eura, sta mi ne igra ulogu nikakvu

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Mozda da probaš drugi bios staviti na nju?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
RX 500 serija

Evo jesam... Opet isto ...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija

Pozdrav, 

 

imam RX560 2GB DDR5, dok nisam dignuo hladenje (75% jacine u afterburneru, kad ne igram spustim na 30%) tokom igranja WoW-a, nakon sto bi se zagrijala, cca pola sata igre, pojavio bi se na ekranu neki solid color i morao sam ugasitit racunalo na gumb. Sad me zanima koliko to utjece na trajnost GPU-a ako stalno vrti ventilator na 75 posto snage?

14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
filiplat kaže...

Pozdrav, 

 

imam RX560 2GB DDR5, dok nisam dignuo hladenje (75% jacine u afterburneru, kad ne igram spustim na 30%) tokom igranja WoW-a, nakon sto bi se zagrijala, cca pola sata igre, pojavio bi se na ekranu neki solid color i morao sam ugasitit racunalo na gumb. Sad me zanima koliko to utjece na trajnost GPU-a ako stalno vrti ventilator na 75 posto snage?

To ce povoljno utjecat na trajnost gpu-a ali nece na trajnost ventilatora :)

 

Ako je graficka pod garancijom i na default postavkama se rusi, ja bi to reklamirao. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
ansha kaže...
filiplat kaže...

Pozdrav, 

 

imam RX560 2GB DDR5, dok nisam dignuo hladenje (75% jacine u afterburneru, kad ne igram spustim na 30%) tokom igranja WoW-a, nakon sto bi se zagrijala, cca pola sata igre, pojavio bi se na ekranu neki solid color i morao sam ugasitit racunalo na gumb. Sad me zanima koliko to utjece na trajnost GPU-a ako stalno vrti ventilator na 75 posto snage?

To ce povoljno utjecat na trajnost gpu-a ali nece na trajnost ventilatora :)

 

Ako je graficka pod garancijom i na default postavkama se rusi, ja bi to reklamirao. 

 Reklamirao sam i receno mi je da nije zbog graficke nego napajanja. Napajanje je promijenjeno, ali je problem ostao. Kod njih u uredu pici klima 18 stupnjeva, nista se ne blokira kod njih, PC hladan ko frizider, dodjem doma (bilo je udarno ljeto), opet se zablokira. Opet se vracam kod njih i kazu mi eto spoji si komp i igraj dok se ne zablokira, i ja igram i nista se ne dogadja, sve normalno, i onda je banuo neki drugi serviser i reko instaliraj afterburner nek vrti na 75 posto barem. I od tada je sve oke. Komp je kupljen u 5.-om mjesecu, imam jos 4 i pol godine garancije.

14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
filiplat kaže...

 Reklamirao sam i receno mi je da nije zbog graficke nego napajanja. Napajanje je promijenjeno, ali je problem ostao. Kod njih u uredu pici klima 18 stupnjeva, nista se ne blokira kod njih, PC hladan ko frizider, dodjem doma (bilo je udarno ljeto), opet se zablokira. Opet se vracam kod njih i kazu mi eto spoji si komp i igraj dok se ne zablokira, i ja igram i nista se ne dogadja, sve normalno, i onda je banuo neki drugi serviser i reko instaliraj afterburner nek vrti na 75 posto barem. I od tada je sve oke. Komp je kupljen u 5.-om mjesecu, imam jos 4 i pol godine garancije.

Krasan je taj serviser/servis koji ti kaze da problem defektne grafe rijesis ubrzavanjem venta na 75% 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija

Da nemam jos 4 i pol godine garancije, i svu vezano papirologiju o prijavljivanju kvar bio bi nervozan, ovako prst u uho.  Probao sam ove osnovne metode reinstalirat par verzija driver-a sa DDU, igranje po settingsima sto Windowsa, sto GPU-a itd., ali jedino joj je pomoglo pojacavanje brzine ventilatora.

14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
filiplat kaže...

Da nemam jos 4 i pol godine garancije, i svu vezano papirologiju o prijavljivanju kvar bio bi nervozan, ovako prst u uho.  Probao sam ove osnovne metode reinstalirat par verzija driver-a sa DDU, igranje po settingsima sto Windowsa, sto GPU-a itd., ali jedino joj je pomoglo pojacavanje brzine ventilatora.

Samo sta moras trpit vent, ne znam koliko je bucan na 75%. Druga stvar koja bi vjerojatno pomogla ako ti buka smeta je snizit power limit tj. underclockat karticu. To bi bio kompromis izmedju buke i performansi. 

A jesi pratio pri kojoj temperaturi dolazi do rusenja?

6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
ansha kaže...
filiplat kaže...

Da nemam jos 4 i pol godine garancije, i svu vezano papirologiju o prijavljivanju kvar bio bi nervozan, ovako prst u uho.  Probao sam ove osnovne metode reinstalirat par verzija driver-a sa DDU, igranje po settingsima sto Windowsa, sto GPU-a itd., ali jedino joj je pomoglo pojacavanje brzine ventilatora.

Samo sta moras trpit vent, ne znam koliko je bucan na 75%. Druga stvar koja bi vjerojatno pomogla ako ti buka smeta je snizit power limit tj. underclockat karticu. To bi bio kompromis izmedju buke i performansi. 

A jesi pratio pri kojoj temperaturi dolazi do rusenja?

 A rekao bi da se srusi izmedju 65 i 69 stupnjeva, kad vent radi na 75 posto onda ne prelazi 55 stupnjeva u WoW-u i sve je oke. Ne smeta mi buka, cujem ju jedino kada ugasim zvucnike.

12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Probaj ovo sto ti je ansha savjetovao, smanji u afterburneru napon za 30-40 mV i odvrti Valley par krugova da vidis da li ce sve skupa biti stabilno. Polaris se moze dosta undervoltati i temperature padnu za par stupnjeva na taj nacin, ne znam kakvo ti je kuciste, al bilo bi pozeljno da barem imas jedan fan za upuh, a jedan iza za ispuh.

14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
war3_tft kaže...

Probaj ovo sto ti je ansha savjetovao, smanji u afterburneru napon za 30-40 mV i odvrti Valley par krugova da vidis da li ce sve skupa biti stabilno. Polaris se moze dosta undervoltati i temperature padnu za par stupnjeva na taj nacin, ne znam kakvo ti je kuciste, al bilo bi pozeljno da barem imas jedan fan za upuh, a jedan iza za ispuh.

Samo smanjivanje napona bi mu moglo imat kontraefekt ako je cip na granici stabilnosti...

12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Al vidis da nema problema sa stabilnoscu dok temperature ne porastu, ne kosta ga nista da proba.

11 godina
offline
RX 500 serija

Stari moj, ta kartica bi meni vec davno bila van kucista na jedan ili drugi nacin.

 

Tribas stisnit taj servis ili shop. Tocka.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija

Probat cu pa javim, ali za sada je sve u redu. Uvijek kad sam previše "čačko" nesto, najcesce sam sje*o 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija

Hvala na savjetima, malo se utisala, kako bi rekli u filmu Rane: "ne cuje se, a radi"  

14 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Pozdrav, kupio sam nedavno rx560 4gb od xfx (RX-560P4SFG5), i stok radni takt memorie mi je 1500 mhz??? trebalo bi biti 1750. Dali je imo ko takvu situaciu.

 

I još nešto, memoria ne ide u idel ako je takt 1500 i više. Kad je stavim na 1495 onda kad niš neradim padne na 300, a na 1500 i više ostane na tom taktu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Hoće li RX 550 4gb  moći vrtjeti rocket league na 80fps sa srednjim postavkama grafike?


 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice