Sapphire HD 5670, GPU usage 99%

poruka: 5
|
čitano: 1.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sapphire HD 5670, GPU usage 99%

Do neki dan kartica je odlično obavljala svoj rad nikad nikakivh problema nisam imao same pohvale. No jučer su nažalost počeli prvi problemi od kako je kupljena (2011), znači računalo sam normalno ugasio ponašalo se normlano ništa neobično, sutradan ga upalim i dalje nema nikakivh sumnjivh naznaka da nešto ne štima a onda sam ušao u igru i ostao izbezumljen kada mi fps nije prelazio više od 5 fraemova po sekundi. Prvo sam pomislio da je do igre probam ući u druge igre ista stvar, onda sam prvo posumnjao na svoj hard koji je ionako dosta star i nije zamjenjen kada se osvježavla konfiguracija i dosta se grije. Otvorim hd tune pokrenem scan i ništa ni jednog bad sectora pogledam pod health ništa ni jedno upozorenje health status označen kao "ok". Kako sam išao metodom eliminacije preostala mi je još grafička pošto sam malo pratio korištenje procesora i ram memorije dok je upaljena igra i sva potrošnja resursa je izgledala normalno tj. nije bilo nekakvog veliko preopterećenja ili sličnog. Upalim ja catalyst da vidim što on govori i dosta sam se iznenadio pokazivao je GPU usage 99% a temperaturu oko 80, što se tiče temperature ja mislim da nikad nije bila tako visoka eventualno 70-75 i to nakon nekakvog opterećenja a ne nakon 20min rada u desktopu. Zatim pogledam pod "software update" da možda nije izašla neka nova verzija drivera za grafičku da probam nju instalirat da vidim ima li kakvog učinka, zaboravih napomenut da čak ni video uradke na youtube i sličnim stranicama nisam mogao gledat sve bi tako užasno blokiralo no to nisam odmah primjetio jer sam se usredotočio najviše na igre. Instliram nove drivere "9.14.10.0.1044. Catalyst 14.7" resetiram računalo podigne se sustva i nekako mi se učinilo da su driveri malo pobošalji situaciju otvorim chrome uđem na youtube video uradci se mogu normalno i glatko gledati i već sam se ponadao da sam riješio problem, upalim igru i ništa 5fps-a i dalje ugasim igru odem opet na internet probat pustit neki video i evo čuda odjedanput ni to više nije glatko nego zapinje iako je igra i sve ostalo pogašeno. Više nisam znao što napraviti na forumu sam našao temu o "FurMark-u" instaliram i upalim, ostavio sam da radi nekih 45min. Informacije su pokazivale sljedeće, min fps: 3, avg. fps:5, max fps: 7, min temp. : 74, current temp. : 85, max temp: 85, na ekranu nisam primjetio nikakva izobličenja ili bilo što šta bi naznačilo na nešto što nije normalno samo spora reprodukcija tj. zapinjanje slike zbog naravno niskog fps-a. Još jedna zanimljiva činjenica je što temperatura nije došla do neke granice i stala nego se dizala i dizala, da nisam ugasio test vjerovatno bi nastavila se dizati. Još sam instalirao i "msi afterburner" koji bi mi trebao pokazati bitne informacije o kartci i on je pokazao sve isto kao i catalyst znači računalo nije pod nikakvim opterećenjem a gpu usage na 99%, temperatura na 79, poslije toga sam instalirao gpu-z da vidim da li on pokazuje isto kao prethodni programi ili nešto različito naravno gpu-z je pokazao iste ili približne informacije kao i prethodni programi. Gpu usage je na 99% cijelo vrijeme bez obzira što ja ugasio ili upalio, ne znam zašto je grafička cijelo vrijeme opterećene iako ne bi trebala. Zanima me da li tko zna u čemu je problem i kako ga otkloniti?

afterburner afterburner
Gpu-z Gpu-z
:
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 16:17 (PowerRi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 5670, GPU usage 99%

1.Rogue killer

2.Adwcleaner

 

Edit:najvjerovatnije si onaj mining virus pobro negđe.....

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 17:29 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire HD 5670, GPU usage 99%
lmutak kaže...

1.Rogue killer

2.Adwcleaner

 

Edit:najvjerovatnije si onaj mining virus pobro negđe.....

I ja bi se kladia na to

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Sapphire HD 5670, GPU usage 99%

Uspio sam otkriti i riješiti problem. Problem je bio u virusu kako ste i pretpostavili točnije virus je zarazio "csrss.exe" koji je opterećavao grafičku karticu, a to sam otkrio pomoću Process Explorer-a. Jer taj proces uopće nije trošio eneormne resurse ni procesora ni ram memorije tako da preko task managera nije bio uočljiv nego preko ovog programa di se može vidijeti koliko koji proces opterećuje gpu. Stavio sam novi win i sve radi kao prije, ali svejedno hvala na odgovorima. :) 

:
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire HD 5670, GPU usage 99%
PowerRi kaže...

Uspio sam otkriti i riješiti problem. Problem je bio u virusu kako ste i pretpostavili točnije virus je zarazio "csrss.exe" koji je opterećavao grafičku karticu, a to sam otkrio pomoću Process Explorer-a. Jer taj proces uopće nije trošio eneormne resurse ni procesora ni ram memorije tako da preko task managera nije bio uočljiv nego preko ovog programa di se može vidijeti koliko koji proces opterećuje gpu. Stavio sam novi win i sve radi kao prije, ali svejedno hvala na odgovorima. :) 

Naravno da nije trošio ni ram ni cpu, bitcoin mining ide preko grafa, i to isključivo amd-ovih. Može i nvidija ali loše. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice