Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

poruka: 46
|
čitano: 8.442
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
Evo prijatelj me zamolio da mu na forum pitam koja je od ove dvije kartice bolja. Ima već jednu XFX HD 6850 i stavit će još jednu u cross. Da li se isplati dati tih 200 kn za toxic verziju pošto će biti u crossu pa da se ne bi pregrijavala , a i zbog boljeg klokanja. Iznesite svoja mišljenja, ja sam za toxic verziju
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Ja bi uzeo obicnu safirku i kupio

ARCTIC-COOLING Accelero Twin Turbo Pro.
And Justice For All.... FUCK YEAH!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
To bi i ja napravio da je moj komp. Sumnjam da će on to htjet jer mu svaka stvar koju kupi mora imat garu , nema šanse da bude htio skinit stock cooler. Ajmo iskustva iz prve ruke
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Pa kaj ne zadrzava garu ak ti ovi zamijene gdje kupis grafu i taj hladnjak?

And Justice For All.... FUCK YEAH!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
ako se strga nesto samo stock cooler vratis i nosi na garanciju
Win Osama in hide and seek
12 godina
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Slažem se, moje mišljenje je također definitivno ubaciti Arctic-Cooling hladnjak.

14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
mislim da ima ona naljepnica na svakoj grafulji pa kad se skida oklop ode naljepnica a s njom i garancija
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Ta što ima XFX ako je to ona verzija sa singleslot hladnjakom ( ona što je najjeftinija kod nas ) će mu zujat u crossu fino. Nek onda ovu drugu bar uzme neku sa tišim hladnjakom !

14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
ma ta xfx ima bučan hladnjak čim ode na 50 % je previše. Kakv vent ima ta toxic
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Netreba uopće uzimat Toxic, nek uzme standardnu Sapphire HD 6850 ta nije bučna. Što se tiče clockanja, ako će stavit te grafe u CF nema potrebe za clockanjem pa da podiže temperature koje će mu već porast kad ih stavi u CF. Takav set up HD 6850 CF će vuć bilo koju igru na svim postavkama.

14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
Imaš pravo, nema potrebe za klokanjem kad sve leti s njima.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

referentnu safirku i bok, jer nema ova mislim haladnjak ko inace toxic (vapor chamber) a i regulacija napona je mislim zakljucana, a ak mu se zbbog par megaherca ispalti davat 200kn vise nek izvoli. ja bi isto tako referentnu uzeo safirku

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Ja imam Toxic-icu i kada cu radit CF ide takva ista. Fino ispuhuje topao zrak van pa se u kucisti nista ne grije i nista se bas nista ne cuje ako ne clockas do ibera. A i ovako je dignuta na 820/1100. A ne mijenjam postavke venta cak i kada je na 970/1150 sa malo podignutom voltazom. Tiha ko bubica... Ali posto on ima XFX-icu, jos jedan mig21 mu nista ne znaci u kucistu. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 14:33 (Leryan).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

ako je ono mig21, onda ja imam rakete za polijetanje space shuttlea {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Sto, jos su gtx-ice gore neg xfx 6850? :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

a cuj, nisam taj 6850 cuo, i nisam neki sound freak, al kad clockam i rade na 100% vent, ko turbine na sportskom autu :D ko ovo recimo, poslije 0:20 kad ga stisne

 

 

al inace, bar meni, gaming i to, skoro necujno, vrte se na 44-50% vent

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 15:26 (xyan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Za novce od Toxic se uzme 6870.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

e vidis jos pametnije....cak te 2 moze upariti, pa ce imati i vece performanse {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Kada sam ja kupovao toxic nije bilo 6870 za te nofce. a prosijek na mojoj konfi u 3dmark 11 je oko 200 markova vise za 6870 sto dobijem i preskocim samim dizanjem svoje 6850 za malo cak bez voltaze.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
xyan kaže...

ako je ono mig21, onda ja imam rakete za polijetanje space shuttlea {#}

Hahahah

podsječa me na kada sam imao 5850 i klokao ju do bola

isto vent na 100, turbine zuje da uši paraju, a temperature

preko 90 °

XD

what's in your head in your head zombie zombie zombie ha ha ha..
15 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

mene zanima dal ima kakva naljepnica na hladnjaku pa kojoj skuze da li si mijenjao hladnjak?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
xyan kaže...

e vidis jos pametnije....cak te 2 moze upariti, pa ce imati i vece performanse {#}

 

Koliko ja znam, kada imaš 2 grafičke različitog tipa u CFXu ili SLIu, onda se ona jača ravna prema onoj slabijoj.

Drugim riječima, jači model će automatski spustiti taktove tako da budu jednaki kao od one slabije.

 

U ovo nisam 100% siguran, ali sam to na nekoliko siteova pročitao.

Stargate fan
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 16:59 (Vamuza).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
Vamuza kaže...
xyan kaže...

e vidis jos pametnije....cak te 2 moze upariti, pa ce imati i vece performanse {#}

 

Koliko ja znam, kada imaš 2 grafičke različitog tipa u CFXu ili SLIu, onda se ona jača ravna prema onoj slabijoj.

Drugim riječima, jači model će automatski spustiti taktove tako da budu jednaki kao od one slabije.

 

U ovo nisam 100% siguran, ali sam to na nekoliko siteova pročitao.

Nije istina, znaci ako bi imao jednu gtx580 i neku 9800gt za fiziku onda bi gtx580 radila ko i 9800gt?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
luka_cro kaže...
Vamuza kaže...
xyan kaže...

e vidis jos pametnije....cak te 2 moze upariti, pa ce imati i vece performanse {#}

 

Koliko ja znam, kada imaš 2 grafičke različitog tipa u CFXu ili SLIu, onda se ona jača ravna prema onoj slabijoj.

Drugim riječima, jači model će automatski spustiti taktove tako da budu jednaki kao od one slabije.

 

U ovo nisam 100% siguran, ali sam to na nekoliko siteova pročitao.

Nije istina, znaci ako bi imao jednu gtx580 i neku 9800gt za fiziku onda bi gtx580 radila ko i 9800gt?

to nije SLI, nego koristenje 9800 za fiziku, a u toj varijanti 9800 predstavlja veliki bottleneck sto je i dokazano. ispod gtx 550 ili jos bolje gtx460 nema se kaj traziti za fiziku(ako je 580 u pitanju), al prema testovima dobiva se mozda par FPS-a ako i toliko jer je 580-tka dovoljno jaka za samostalno vrtiti fiziku

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 17:37 (xyan).
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Jedno je crossfire, a drugo je sli. 6850 mozes samo sa 68xx ako se ne varam crossfireat. I da, ova 6870 ce morat spustit taktove kolko znam na ove od 6850.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
Leryan kaže...

Jedno je crossfire, a drugo je sli. 6850 mozes samo sa 68xx ako se ne varam crossfireat. I da, ova 6870 ce morat spustit taktove kolko znam na ove od 6850.

  Tako je, HD6870 ce se spustiti taktovi na one HD6850. Bit će mu zapravo kao da ima 2x HD6850 u CF-u. Performanse koje ga očekuju su također u skladu s tim.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
Vamuza kaže...
xyan kaže...

e vidis jos pametnije....cak te 2 moze upariti, pa ce imati i vece performanse {#}

 

Koliko ja znam, kada imaš 2 grafičke različitog tipa u CFXu ili SLIu, onda se ona jača ravna prema onoj slabijoj.

Drugim riječima, jači model će automatski spustiti taktove tako da budu jednaki kao od one slabije.

 

U ovo nisam 100% siguran, ali sam to na nekoliko siteova pročitao.

da, ali opet je tu razlika u cipovima, odnosno broju shadera, pa slabiju mozes oc na takt jace, ak te to muci, sve u svemu, ipak imas neku prednost. a i zasto ne kupiti jacu karticu koja je jeftinija od ove smijesno skupe toxic XD

14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850

Eto, zato ja i mislim crossfireat dvije IDENTICNE, sto i njemu preporucam. Jer ako ja recimo svoju toxic ostavim na tvornickim postavkama, ona ce se morat spustit na recimo XFXicu, a ako dignem taktove onda moze doci do nestabilnosti zbog ove slabije te buke. Ne znam, ovako znam na cemu sam. Bolje neg ti frend kupi identicnu grafu ako moze.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6850 ili Sapphire toxic HD 6850
xyan kaže...

da, ali opet je tu razlika u cipovima, odnosno broju shadera, pa slabiju mozes oc na takt jace, ak te to muci, sve u svemu, ipak imas neku prednost. a i zasto ne kupiti jacu karticu koja je jeftinija od ove smijesno skupe toxic XD

 

Eh, kada sam ja kupovao, razlika je bila u protisu od 50 kuna u sapphire standardnoj i toxic. A 6870 je bila za par stotina kuna skuplja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice