Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

poruka: 197
|
čitano: 40.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Pozdrav za sve clanove BUG Online foruma, novi sam ovdje i nadam se da cemo se fino slagati. Nego da odmah predjem na stvar imam navedenu graficku karticu iz opisa i temperature su joj velike u idlle-u su oko 60C a cim pokrenem neku igricu skoci do 100-120C i dobijam crn ekran znaci graficka u mirovanju radi bez problema ali cim se pokrene neki proces koji ju imalo preoptereti temperature skoce kao nenormalne. Mjenjanje paste i ciscenje ventilatora ne pomaze cak ni kad podesim brzinu fana na 100% temp se smanje za mozda 2C {#}. Bio bi vam mnogo zahvalan ako biste mi mogli pomoci uvezi ovog problema jer stvarno nemam para da uzimam novu graficku a volio bi igrati igrice. HVALA UNAPRIJED !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Malo cudno da mijenjanje paste i ciscenje hladnjaka ne spusta temp.  Dobro pregledaj hladnjak da nije mozda koja toplovodna cijev ostecena ili tako nesto ! Probaj ponovit postupak stavljanja paste ! Ak nist ne pomogne eventualno ti ostaje kupnja nekog afternarket hladnjaka !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Hvala na brzom odgovoru, nego da li mozda postoji mogucnost da je problem u grafickoj znaci ne u hladnjaku nego u grafickom sta ja znam kondenzator, chip ili slicno ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Iz mojeg iskustva bas i nebih rekao ! Velika temp. je povezana s losom odvodnjom topline ! To ti se odjedanput pocelo događat ?

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Da,da upravo to znaci odjednom me napao taj problem :-S

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Prvo pregledaj hladnjak , pa bumo dalje vidli ! Cudno mi je da su odjednom tako previsoke temp. !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Haf932 kaže...

Prvo pregledaj hladnjak , pa bumo dalje vidli ! Cudno mi je da su odjednom tako previsoke temp. !

Ne znam stvarno i meni je cudno, ma ni 3 minute ne mogu igrati neku igru da mi se ne ugasi :S

11 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Izvinjavam se zbog double posta samo ako bi mi moga preporuciti neki bolestan hladnjak koje moze na ovu graficku ... nebitno iz koje trgovine ADM,Links,Protis .. to za slucaj ako ne uspjednem nista popraviti :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Koju pastu koristis. Imao sam isti problem s HD6870 sve dok nisam kupio bolju i gušću pastu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
da ne ispadnemo glupi ni ti ni ja ali dali je uopce pasivni hladnjak "vrel" na dodir trebao bi biti na toj temperaturi od 100 stupnjeva kako kazes?:)
12 godina
protjeran
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
ZeldiBoy kaže...

Pozdrav za sve clanove BUG Online foruma, novi sam ovdje i nadam se da cemo se fino slagati. Nego da odmah predjem na stvar imam navedenu graficku karticu iz opisa i temperature su joj velike u idlle-u su oko 60C a cim pokrenem neku igricu skoci do 100-120C i dobijam crn ekran znaci graficka u mirovanju radi bez problema ali cim se pokrene neki proces koji ju imalo preoptereti temperature skoce kao nenormalne. Mjenjanje paste i ciscenje ventilatora ne pomaze cak ni kad podesim brzinu fana na 100% temp se smanje za mozda 2C {#}. Bio bi vam mnogo zahvalan ako biste mi mogli pomoci uvezi ovog problema jer stvarno nemam para da uzimam novu graficku a volio bi igrati igrice. HVALA UNAPRIJED !

- nemoj ti za sad nista kupovati - neog stavi sliku garfe za pocetak i napisi na koliko ti je ''Usage'' grafa nakon sto upalis komp i neradis nista sa njime - dakle radi se o ovome - dolje cu postavit sliku - kako je kod mene a ti postavi svoju - (sniping tool - imas pod accessorize za pravljenje screen shotova) i postavi nam sliku od catalysta za vrijeme dok nista nekoristis - i sliku ili tocan model garfe koju imas ? - pa cemo ti mzda dati prijedloge o cemu je rijec

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 14:09 (PR0MATRAC).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
PR0MATRAC kaže...
ZeldiBoy kaže...

Pozdrav za sve clanove BUG Online foruma, novi sam ovdje i nadam se da cemo se fino slagati. Nego da odmah predjem na stvar imam navedenu graficku karticu iz opisa i temperature su joj velike u idlle-u su oko 60C a cim pokrenem neku igricu skoci do 100-120C i dobijam crn ekran znaci graficka u mirovanju radi bez problema ali cim se pokrene neki proces koji ju imalo preoptereti temperature skoce kao nenormalne. Mjenjanje paste i ciscenje ventilatora ne pomaze cak ni kad podesim brzinu fana na 100% temp se smanje za mozda 2C {#}. Bio bi vam mnogo zahvalan ako biste mi mogli pomoci uvezi ovog problema jer stvarno nemam para da uzimam novu graficku a volio bi igrati igrice. HVALA UNAPRIJED !

- nemoj ti za sad nista kupovati - neog stavi sliku garfe za pocetak i napisi na koliko ti je ''Usage'' grafa nakon sto upalis komp i neradis nista sa njime - dakle radi se o ovome - dolje cu postavit sliku - kako je kod mene a ti postavi svoju - (sniping tool - imas pod accessorize za pravljenje screen shotova) i postavi nam sliku od catalysta za vrijeme dok nista nekoristis - i sliku ili tocan model garfe koju imas ? - pa cemo ti mzda dati prijedloge o cemu je rijec

Evo

Edit: prije sat vremena sam zamjenio pastu i ocistio prasinu ali opet ne pomaze :S

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 15:15 (ZeldiBoy).
13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Ako imaš garanciju nosi je na servis, ako ne preostaje ti samo aftermarket cooler. Događa li se to od prvog dana ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...

Ako imaš garanciju nosi je na servis, ako ne preostaje ti samo aftermarket cooler. Događa li se to od prvog dana ili?

Ne od prvog dana .. ali odjednom se to pocelo desavati prije ne znam koliko :/

13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

O kojem je modelu riječ, stavi link na grafičku

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...

O kojem je modelu riječ, stavi link na grafičku

Kod mene je ovaj model sa 1 ventilatorom http://img219.imageshack.us/img219/8991/radeonhd69504d9c0cc8363.jpg i svjestan sam da bi njima mozda trebala biti visa temperatura nego kod onih modela sa 2 venta ali bez problema sam mogao pokretati igre na highest i nije bilo nikakvih problema sve dok mi se ovo nije pocelo desavati od prije nekog vremena :-S

13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...

Ako imaš garanciju nosi je na servis, ako ne preostaje ti samo aftermarket cooler. Događa li se to od prvog dana ili?

Pošto je skidao hladnjak i mijenjao pastu , garancija mu vise NE vrijedi ! Moze probat riskirat s reklamacijom ak se ne skuzi da  je otvarana !

Music As A Weapon !!
16 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Da li si možda spojio 2 monitora pa ti se onda počela pregrijavati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
ZeldiBoy kaže...
Volume kaže...

O kojem je modelu riječ, stavi link na grafičku

Kod mene je ovaj model sa 1 ventilatorom http://img219.imageshack.us/img219/8991/radeonhd69504d9c0cc8363.jpg i svjestan sam da bi njima mozda trebala biti visa temperatura nego kod onih modela sa 2 venta ali bez problema sam mogao pokretati igre na highest i nije bilo nikakvih problema sve dok mi se ovo nije pocelo desavati od prije nekog vremena :-S

Siguran si da si dobro montirao hladnjak nakon šta si ga skidao? Koliko toplovodnih cijevi ima taj hladnjak, samo ove dvije šta se vide na slici?

Haf932 kaže...
Volume kaže...

Ako imaš garanciju nosi je na servis, ako ne preostaje ti samo aftermarket cooler. Događa li se to od prvog dana ili?

Pošto je skidao hladnjak i mijenjao pastu , garancija mu vise NE vrijedi ! Moze probat riskirat s reklamacijom ak se ne skuzi da  je otvarana !

Bitno je da vijci nisu oštećeni, ako i jesu ode se u željezariju i kupe novi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 15:42 (Volume).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
weks kaže...

Da li si možda spojio 2 monitora pa ti se onda počela pregrijavati?

Ne, samo mi jos recite kolike su sanse da ce se problem rijesiti kupovinom novog coolera za graficku da ne izvalim dzaba 350-400kn. Hvala unaprijed.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...
ZeldiBoy kaže...
Volume kaže...

O kojem je modelu riječ, stavi link na grafičku

Kod mene je ovaj model sa 1 ventilatorom http://img219.imageshack.us/img219/8991/radeonhd69504d9c0cc8363.jpg i svjestan sam da bi njima mozda trebala biti visa temperatura nego kod onih modela sa 2 venta ali bez problema sam mogao pokretati igre na highest i nije bilo nikakvih problema sve dok mi se ovo nije pocelo desavati od prije nekog vremena :-S

Siguran si da si dobro montirao hladnjak nakon šta si ga skidao? Koliko toplovodnih cijevi ima taj hladnjak, samo ove dvije šta se vide na slici?

Haf932 kaže...
Volume kaže...

Ako imaš garanciju nosi je na servis, ako ne preostaje ti samo aftermarket cooler. Događa li se to od prvog dana ili?

Pošto je skidao hladnjak i mijenjao pastu , garancija mu vise NE vrijedi ! Moze probat riskirat s reklamacijom ak se ne skuzi da  je otvarana !

Bitno je da vijci nisu oštećeni, ako i jesu ode se u željezariju i kupe novi.

Ja mislim da jesam, kod ove graficke i nije bas tesko skinuti hladnjak, samo odvrnem ona 4 sarafa na PCBu i dobijam pristup cipu :)

13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Koliko cijevi ima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
ZeldiBoy kaže...

Ne, samo mi jos recite kolike su sanse da ce se problem rijesiti kupovinom novog coolera za graficku da ne izvalim dzaba 350-400kn. Hvala unaprijed.

Pošto imas problema s hlađenjem , nekak je logicno da bi novi hladnjak trebao rijesit problem !

 

Si pregledao taj hladnjak ? Ako znas nekog da ima kakav aftermarket hladnjak koji pase na tvoju grafu pa da isprobas prije kupnje novoga !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...

Koliko cijevi ima?

Ja mislim 6 nisam siguran .. :S

13 godina
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
ZeldiBoy kaže...
Volume kaže...

Koliko cijevi ima?

Ja mislim 6 nisam siguran .. :S

Kako nisi siguran, pa kažeš da si je rastavljao nekoliko puta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?
Volume kaže...
ZeldiBoy kaže...
Volume kaže...

Koliko cijevi ima?

Ja mislim 6 nisam siguran .. :S

Kako nisi siguran, pa kažeš da si je rastavljao nekoliko puta

Ma jesam ali nisam zagledao u te pajpe ... aj sad cu rastaviti opet pa cu vam javiti :)

13 godina
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Sumnjam da ima 6 toplovodnih cijevi ! High-end hladnjaci poput Accelera Xtreme III imaju 5 toplovodnih cijevi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

dali si siguran da je hladnjak dobro sjeo na grafu.. provjeri to... to se desilo mome frendu sa hd6850... mijenjo je pastu pa jos imao vece temperature... (nije dobro sjedo hladnjak na grafu.. )

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 6950 1GB - ima li joj nade ?

Evo skidao sam ponovo hladnjak i bez ikakvih rezultata u idlleu temp. se mota oko 50C na heatpipe-ama nema tragova ostecenja koliko sam vidio ... sad da li da uzimam hladnjak BTW ima 3 heatpipe :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 18:24 (ZeldiBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice