Sapphire HD6870 problem

poruka: 32
|
čitano: 6.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD6870 problem

Kupio sam novu Sapphire HD6870 graficku ali imam jedan problem. Prvo evo moj kompjuter:

CPU Core 2 Due E8400 3.0

MB ASUS P5n-e SLI

HDD 500giga WD

RAM 4 giga KINGSTON

500W CHIEFTEC A80

Prije sam imao dve EVGA 9600gt i zamenio sa novom Sapphire HD6870. Kada sam instalirao novu grafickoj na moj kumpjuter i pokusa upaliti moj monitor nije upalio.  Proverio sam jos jedan put sve od komunikaciske kable do struje i proba jos jedan put. Tada je upalio, i sve je normalno radio. Igrao sam neke igrice koliko da probam sve je bilo u redu. Sledeci put kad sam probao da upalim povtorno sam imao isti problem moj monitor nije reagirao. Primetio sam da kad upalim kuler na grafickoj radio je punom snagom ali monitor nije hteo da upali. Kompjuter se nije BOOT-irao. Pokusao sam i sa novo napajanje od 650w ali povtorno sam imao isti problem. Kada vratim staru grafickoj (imam jedna koliko da mogu da radim ATI 1300pro) nemam nikakvih problema. Probao sam i sa DRIVERSWEEPER koliko da ocitim svi predhoni VGA driver sa moj kompjuter , probao sam i setiranja Biosa ali bez uspeha. Nekoliko puta sam uspeo da upalim kompjuter sa novom grafickom recimo od 50 proba 3-4 pati mi je uspeo. I kada upali radi bez ikakvih problema. Molim za pomoc.

 

P.S sorry ako je moj hrvatski los, jas sam Makedonac{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD6870 problem

Da li se komp upali? (znam da nema ništa na monitoru ali dali se čuje koj beep ili se on normalno pali?)

Probaj kabel koji spaja monitor i grafiču provjeri da li je dobro spojen itd.

Jesi spojio napajnje direktno na grafičku? (glupo pitanje)

Kad se upali zašto ga gasiš? {#}

 

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Da, kompjuter se upali ali monitor ne. Primetio sam kada se monitor ne upali kuler na grafickoj radi punom snagom, a kada uspe da se upali i monitor kuler na grafickoj radi normalno. Da, da spojio sam napajanje direkno na graficku (2 x 6 pin). Mozda ga i ne trebam gasiti{#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
keri kaže...

Da, kompjuter se upali ali monitor ne. Primetio sam kada se monitor ne upali kuler na grafickoj radi punom snagom, a kada uspe da se upali i monitor kuler na grafickoj radi normalno. Da, da spojio sam napajanje direkno na graficku (2 x 6 pin). Mozda ga i ne trebam gasiti{#}

 I nema nikakav beep signal.

13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD6870 problem

Jedno da probaš grafičku isprobat u drugom kompu. 

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sapphire HD6870 problem

Obavezno uradi update BIOS-a na ploči ( stara ploča a nova grafička).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
keri kaže...

Kupio sam novu Sapphire HD6870 graficku ali imam jedan problem. Prvo evo moj kompjuter:

CPU Core 2 Due E8400 3.0

MB ASUS P5n-e SLI

HDD 500giga WD

RAM 4 giga KINGSTON

500W CHIEFTEC A80

Prije sam imao dve EVGA 9600gt i zamenio sa novom Sapphire HD6870. Kada sam instalirao novu grafickoj na moj kumpjuter i pokusa upaliti moj monitor nije upalio.  Proverio sam jos jedan put sve od komunikaciske kable do struje i proba jos jedan put. Tada je upalio, i sve je normalno radio. Igrao sam neke igrice koliko da probam sve je bilo u redu. Sledeci put kad sam probao da upalim povtorno sam imao isti problem moj monitor nije reagirao. Primetio sam da kad upalim kuler na grafickoj radio je punom snagom ali monitor nije hteo da upali. Kompjuter se nije BOOT-irao. Pokusao sam i sa novo napajanje od 650w ali povtorno sam imao isti problem. Kada vratim staru grafickoj (imam jedna koliko da mogu da radim ATI 1300pro) nemam nikakvih problema. Probao sam i sa DRIVERSWEEPER koliko da ocitim svi predhoni VGA driver sa moj kompjuter , probao sam i setiranja Biosa ali bez uspeha. Nekoliko puta sam uspeo da upalim kompjuter sa novom grafickom recimo od 50 proba 3-4 pati mi je uspeo. I kada upali radi bez ikakvih problema. Molim za pomoc.

 

P.S sorry ako je moj hrvatski los, jas sam Makedonac{#}

 

Jesi siguran da si pospajao sve kako treba, pogotovo oko napajanja dio ???

 

13 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
itomic009 kaže...
keri kaže...

Kupio sam novu Sapphire HD6870 graficku ali imam jedan problem. Prvo evo moj kompjuter:

CPU Core 2 Due E8400 3.0

MB ASUS P5n-e SLI

HDD 500giga WD

RAM 4 giga KINGSTON

500W CHIEFTEC A80

Prije sam imao dve EVGA 9600gt i zamenio sa novom Sapphire HD6870. Kada sam instalirao novu grafickoj na moj kumpjuter i pokusa upaliti moj monitor nije upalio.  Proverio sam jos jedan put sve od komunikaciske kable do struje i proba jos jedan put. Tada je upalio, i sve je normalno radio. Igrao sam neke igrice koliko da probam sve je bilo u redu. Sledeci put kad sam probao da upalim povtorno sam imao isti problem moj monitor nije reagirao. Primetio sam da kad upalim kuler na grafickoj radio je punom snagom ali monitor nije hteo da upali. Kompjuter se nije BOOT-irao. Pokusao sam i sa novo napajanje od 650w ali povtorno sam imao isti problem. Kada vratim staru grafickoj (imam jedna koliko da mogu da radim ATI 1300pro) nemam nikakvih problema. Probao sam i sa DRIVERSWEEPER koliko da ocitim svi predhoni VGA driver sa moj kompjuter , probao sam i setiranja Biosa ali bez uspeha. Nekoliko puta sam uspeo da upalim kompjuter sa novom grafickom recimo od 50 proba 3-4 pati mi je uspeo. I kada upali radi bez ikakvih problema. Molim za pomoc.

 

P.S sorry ako je moj hrvatski los, jas sam Makedonac{#}

 

Jesi siguran da si pospajao sve kako treba, pogotovo oko napajanja dio ???

 

sry za {#} al mi nije jasno tomicu zasto uvik odgovoris unutar tudeg citata?

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Zato da se zna točno na koji post se odnosi moj komentar. A nije mi svaki odgovor baš unutr tuđeg citata uostalom !!

13 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
itomic009 kaže...

Zato da se zna točno na koji post se odnosi moj komentar. A nije mi svaki odgovor baš unutr tuđeg citata uostalom !!

mozes i citat minjat...jednostavno maknes nepotrebno i ostavis ono na sta se odnosi tvoj komentar...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Uradio sam i updade na BIOS ali povtorno bez uspeha{#}. Izgleda da problem je graficka ne znam sta drugo da uradim, moracu da je vratim i traziti zamjenu. GRRRRRRRRR.............

14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD6870 problem

Meni je bio isti takav problem jer sam prije ove ati 5670 bio kupio 9800gtx i nije htjela na maticnu nikako uvik izbacivalo one beeep onda sam otisao do njih u servis na njihovom racunalu je radila odlicno, meni su onda stavili 5670 i ide odlicno valjda je problem bio u onom utoru 128mb mi je maticna a ta 9800gtx je bila 256mb tako su oni to pokusali odgonetniti.

http://smokingifs.com/uploads/Sexy-redheads-grab-each-others-ass.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Sada sam citao po forumima ASUSa i primetioa sam da nisam samo ja koji ima problem sa ATI graficka i MB:ASUS p5n-e sli, puno ljudi pisu o istom problemu. Sta sad treba kupiti i drugoj MB{#}. Ako itko ima nekakav prdelog, molim vas!!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
keri kaže...

Sada sam citao po forumima ASUSa i primetioa sam da nisam samo ja koji ima problem sa ATI graficka i MB:ASUS p5n-e sli, puno ljudi pisu o istom problemu. Sta sad treba kupiti i drugoj MB{#}. Ako itko ima nekakav prdelog, molim vas!!!

ja bi na tvom mjestu probao graficku ubaciti u neko drugo kuciste{#}

http://smokingifs.com/uploads/Sexy-redheads-grab-each-others-ass.gif
15 godina
offline
Sapphire HD6870 problem

Probaj reinstalirati windowse i sve nanovo, nekada mogu stari driveri i njihovi ostatci raditi probleme (sumnjam da ce pomoci, ali neskodi probati)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD6870 problem

ja sam imao takav problem prije otprilike mjesec dana(ne ja neg prijatelj,al ja sam mu sve sklapo tak da.....)ako koristis dvi>vga konverter probaj drugi dvi utor,meni nije na jednom radilo i na drugom radi,glupo zvuci al kod mene je bila takva ista situacija i navedeno je rjesilo "Problem"!!!

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Probao sam grafickoj na drugoj masini i radi bez nikakvih problema{#}, definitivno moj problem je MB ASUS P5N-E SLI. Asus ne zeli da sredi update na BIOS, po forumima ima mnogo ljude koi imaju isti problem. Nikad vise necu kupiti ASUS{#}.  Napravili su neki update BIOSa 1406 ali ne radi. Nije fer sad moram kupiti drugoj MB.

14 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
keri kaže...

Probao sam grafickoj na drugoj masini i radi bez nikakvih problema{#}, definitivno moj problem je MB ASUS P5N-E SLI. Asus ne zeli da sredi update na BIOS, po forumima ima mnogo ljude koi imaju isti problem. Nikad vise necu kupiti ASUS{#}Napravili su neki update BIOSa 1406 ali ne radi. Nije fer sad moram kupiti drugoj MB.

Jesi probao ili čitao?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Jeste probao sam ali ne radi{#}.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

 

 

A sorry nisam vidio da si već flešao,pa problem je kod starih ploča najviše problema imaju sa amd karticama.Sa nvidia još ne toliko.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 3:34 (dax1974).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem

Na kraju se sve dobro zavrsilo, uspeo sam napraviti zamenu MB za MB, pa sada moj komjuter radi odlicno. Dao sam moju ASUS P5N-E SLI za ASUS P5E3 PRO plus malo doplata. Dobio sam i na RAM sad imam DDR3 {#}.

16 godina
offline
Sapphire HD6870 problem

Uzeo sam sapphire hd6870

na stranicama pise da se uz nju dobije Dirt3 kupon

ali kod mene u paketu nigdje kupona;

 

jel neko ko je uzeo karticu hd6000 serije od sapphirea dobio kupon za dirt3 ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sapphire HD6870 problem

Ja sam uz 6950 dobio

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sapphire HD6870 problem

Da ne otvaram novu temu

 

Danas sam kupio novu Sapphire hd6870 i xfx 450W napajanje,

stavio 11.6 catalyste,

 

i kreno  igrat dirt 3, kad ono random baca neke vertikalne linije po slici

isto tako sa crysisom baca neke bijele artifekte.

 

temperatura u loadu je do 79C dosla

 

gdje je problem,jeli kartica pokvarena ili nesto drugo.

da reklamiram karticu

 

ostatak racunala je

i5 750

4gb ddr3

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
pamark kaže...

Da ne otvaram novu temu

 

Danas sam kupio novu Sapphire hd6870 i xfx 450W napajanje,

stavio 11.6 catalyste,

 

i kreno  igrat dirt 3, kad ono random baca neke vertikalne linije po slici

isto tako sa crysisom baca neke bijele artifekte.

 

temperatura u loadu je do 79C dosla

 

gdje je problem,jeli kartica pokvarena ili nesto drugo.

da reklamiram karticu

 

ostatak racunala je

i5 750

4gb ddr3

 

 

 

 

Temperatura kod referentnih HD6870 je dosta velika npr. kod mene full load 85°c

Ako baca Artefakte onda je neispravna, odnesi ju da ti ju zamjene.

Slobodno stisnes Hvala :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
Whatever kaže...
Brega55 kaže...

Temperatura kod referentnih HD6870 je dosta velika npr. kod mene full load 85°c

Ako baca Artefakte onda je neispravna, odnesi ju da ti ju zamjene.

Pa nemoj dozvolit da ode na 85°. Preko 75° ja ne puštam ni jednu karticu. Ili manualno povećaj brzinu vrtnje ili uzmeš program MSI Afterburner i podesiš da ti povećanjem temperature raste i brzina vrtnje ventilatora.

Bez brige, dao sam kao primjer.

Temperatura koju sam naveo je samo na Auto regulaciji venta.

Inace imam skalu u afterburneru za manual fan control i nedam joj da ide preko 75°c.

Grafa je velika grijalica s obzirom da imam dobro provjetreno kuciste.

Slobodno stisnes Hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 17:30 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sapphire HD6870 problem

jel moze

xfx 450W gurat sapphire hd6870

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
pamark kaže...

jel moze

xfx 450W gurat sapphire hd6870

Naravno,  moze bez problema !

 

Koji je ostatak konfe ?

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 18:39 (Haf932).
16 godina
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
Haf932 kaže...
pamark kaže...

jel moze

xfx 450W gurat sapphire hd6870

Naravno,  moze bez problema !

 

Koji je ostatak konfe ?

 ostatak je:

i5 750 stock

4gb ddr3

1 hard disk 500gb

 

pojavljuju mi se artifekti u dirt3 i crysisu, pa da nije do slabog napajanja

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire HD6870 problem
pamark kaže...
Haf932 kaže...
pamark kaže...

jel moze

xfx 450W  gurat sapphire hd6870

Naravno,  moze bez problema !

 

Koji je ostatak konfe ?

  ostatak je:

i5 750 stock

4gb ddr3

1 hard disk 500gb

 

pojavljuju mi se artifekti u dirt3 i crysisu, pa da nije do slabog napajanja

 

e prije nego je odneses na servis probaj neke ranije drivere tipa 11.3 ili 11.4 ti su super za 6870. ili cak promijeni windowse,ako si prije 6870 koristio neku nvidia karticu to moze biti problem.

ako nista od toga ne pomaze onda pravac na servis...

INSOMNIJA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice