[Tutorial] MSI Afterburner

poruka: 291
|
čitano: 105.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
CyberDemonVZ kaže...
D4RKR1DE kaže...

Meni svaki put izbaci: "Some system components cannot be hooked right now. It is strongly recommended to restart application." I snima desktop ali u igri (Battlefield 4) ne. 

Full brisanje, bez da zadrzi postavke, si probao?

Ako nisi, daj.

I mozda u RTSSu ukljuciti alternativno povezivanje. Ne znam tocno kako se zove, nisam uz komp.

 

EDIT: Evo, nasao sam:

Custom Direct3D support na prvoj stranici programa.

 

I neke dodatne fore koje mozes probati:

Dolje lijevo klikni na + i dodaj BF4.exe na popis.

I u opcijama programa (kljuc golje desno) stavi kvacicu na Enable 64bit.

  Napravio sam to sve baš tako, plus još omogućio kroz firewall i windows defender. Instalirao sam kao administrator i stavio da se tako i pokreče. Svaki put sam restartao computer.

Znači kada pokrenem RTTS izbaci taj error i kad stisnem OK restarta se. Tada normalno prerecorda i na disk i ram. Kada uđem u battlefield i pokrenem snimanje opet taj error ali nakon

restarta i dalje ne snima niti prikazuje OSD. Budem se još poigrao sa postavkama Battlefielda, isključim DX11 u User.cfg fileu i sl...

12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
D4RKR1DE kaže...

  Napravio sam to sve baš tako, plus još omogućio kroz firewall i windows defender. Instalirao sam kao administrator i stavio da se tako i pokreče. Svaki put sam restartao computer.

Znači kada pokrenem RTTS izbaci taj error i kad stisnem OK restarta se. Tada normalno prerecorda i na disk i ram. Kada uđem u battlefield i pokrenem snimanje opet taj error ali nakon

restarta i dalje ne snima niti prikazuje OSD. Budem se još poigrao sa postavkama Battlefielda, isključim DX11 u User.cfg fileu i sl...

Koliko sam citao MSI forum, jos nitko nije imao taj problem {#}

Idem pitati developera, pa javim ako kaze nesto pametno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
CyberDemonVZ kaže...
D4RKR1DE kaže...

  Napravio sam to sve baš tako, plus još omogućio kroz firewall i windows defender. Instalirao sam kao administrator i stavio da se tako i pokreče. Svaki put sam restartao computer.

Znači kada pokrenem RTTS izbaci taj error i kad stisnem OK restarta se. Tada normalno prerecorda i na disk i ram. Kada uđem u battlefield i pokrenem snimanje opet taj error ali nakon

restarta i dalje ne snima niti prikazuje OSD. Budem se još poigrao sa postavkama Battlefielda, isključim DX11 u User.cfg fileu i sl...

Koliko sam citao MSI forum, jos nitko nije imao taj problem {#}

Idem pitati developera, pa javim ako kaze nesto pametno.

Vezano za to ja sam pronašao samo ovo: 

  • Now RivaTuner Statitics Server displays warning and recommends you to restart application when function offset cache initialization fail due to some reason (e.g. on the very first application start in antivirus “sandbox”)

Ali nije do antivirusa, jer sam stavio RTTS pod "excluded" i čak sam i onemogučio antivirus pa ista stvar.

12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
D4RKR1DE kaže...

Vezano za to ja sam pronašao samo ovo: 

  • Now RivaTuner Statitics Server displays warning and recommends you to restart application when function offset cache initialization fail due to some reason (e.g. on the very first application start in antivirus “sandbox”)

Ali nije do antivirusa, jer sam stavio RTTS pod "excluded" i čak sam i onemogučio antivirus pa ista stvar.

Evo, pitao lika, cekam odgovor. Posto je nedjelja, valjda ce potrajati.

Javim {#}

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
D4RKR1DE kaže...
Ali nije do antivirusa, jer sam stavio RTTS pod "excluded" i čak sam i onemogučio antivirus pa ista stvar.

Evo, rekao je da je najcesce antivirus.

 

Koji antivirus imas? Kad ga disejblas, sigurno vise nije bar neki mali dio u funkciji?

 

Na zalost, ne znam sto znaci taj "hook" pa da sam zakljucim sto bi jos od softvera moglo stvarati takve probleme :(

 

Imas jos kakav softver koji ti stoji dolje u trayu, osim antivursa?

 

Pitao sam ga koja vrsta softvera, osim AV-a bi to mogla raditi. Cekam dalje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
CyberDemonVZ kaže...

Evo, rekao je da je najcesce antivirus.

 

Koji antivirus imas? Kad ga disejblas, sigurno vise nije bar neki mali dio u funkciji?

 

Na zalost, ne znam sto znaci taj "hook" pa da sam zakljucim sto bi jos od softvera moglo stvarati takve probleme :(

 

Imas jos kakav softver koji ti stoji dolje u trayu, osim antivursa?

 

Pitao sam ga koja vrsta softvera, osim AV-a bi to mogla raditi. Cekam dalje.

Evo, isključio opet u potpunosti antivirus (Windows defender). Dolje u trayu imam ugl. drivere od slušalica, miša i tipkovnice, aidu64 i auslogics BoostSpeed. Isključio i to sve, ne pomaže.{#}

Drugi software sa sigurnost, anti malware i sl. nemam..

13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Meni radi snimanje ok  ali mo ne pokazuje osd u  bf4, samo fps! Cayber D?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
zeus-mo kaže...

Meni radi snimanje ok  ali mo ne pokazuje osd u  bf4, samo fps! Cayber D?

FPS ti takodjer spada pod OSD, tako da ocito radi {#}

Sad trebas samo ukljuciti sto zelis da ti prikazuje.

Pod opcijama moras staviti prvo kvacicu da uopce prati to stavku, i onda ukljuciti Show in OSD:

http://img833.imageshack.us/img833/4240/msil.jpg

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

sve sam tako stavio ali ne ,samo fps

al svejedno hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 16:04 (zeus-mo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
D4RKR1DE kaže...
Evo, isključio opet u potpunosti antivirus (Windows defender). Dolje u trayu imam ugl. drivere od slušalica, miša i tipkovnice, aidu64 i auslogics BoostSpeed. Isključio i to sve, ne pomaže.{#}

Drugi software sa sigurnost, anti malware i sl. nemam..

Ni lik ne zna {#}

 

Daj probaj jedan po jedan proces gasiti u Task manageru, pa ponovo pokreni RTSS, mozda otkrijes sto ga koci.

Ako ne, nazalost nista od AB-a za tebe....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
zeus-mo kaže...

sve sam tako stavio ali ne ,samo fps

U RTSS-u imas ukljuceno Show own statistics na glavnom ekranu?

 

Probaj staviti detection levels na High, dodati .exe od igre na popis pomocu tipke + dolje lijevo.

 

Sve opcije su ti ovako:

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 16:11 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
CyberDemonVZ kaže...
zeus-mo kaže...

sve sam tako stavio ali ne ,samo fps

U RTSS-u imas ukljuceno Show own statistics na glavnom ekranu?

 

Probaj staviti detection levels na High, dodati .exe od igre na popis pomocu tipke + dolje lijevo.

 

Sve opcije su ti ovako:

 

Ovo u rtss-u mi je bilo off{#}, ali sad mi kada mi je upaljen afterb. bf zapne na joining i nece dalje, a ako prvo pokrenem igru pa onda afterb. odmah mi kresa igru, izludit sa ovim msi jbg.Ugl. jos jednom hvala{#}

12 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner
Poznat problem, procitaj gore kako rjesiti :)
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
CyberDemonVZ kaže...

SOLVED: Rusenje prilikom pokretanja BF4!

Treba se napraviti kompletna deinstalacija starog MSI Afterburnera i RivaTunerStatisticServera, i odabrati brisanje svih opcija i config fajlova. (mislim da se mora kliknuti NO kad pita da li da ostavi fajlove)

I ponovo instaliranje (ja sam instalirao kao Administrator, just in case).

I slijedi ponovno podesavanje, jer ce vam izbrisati bas sva podesenja koja sta imali o overclocku i pracenju rada graficke :(

ne pomaze ni to brate

sve fino probao,izbrisao i svaku postavku prilikom brisanja

jednostavno igra not responding sa tom betom i et

morao instalirat opet normalnu verziju koja radi u ostalim igrama ali ne u BF4 :/

sraanje

12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
mersimh kaže...
ne pomaze ni to brate

sve fino probao,izbrisao i svaku postavku prilikom brisanja

jednostavno igra not responding sa tom betom i et

morao instalirat opet normalnu verziju koja radi u ostalim igrama ali ne u BF4 :/

sraanje

Steta :(

Ako skuzis rjesenje javi.

Meni je ovo pomogolo na dva kompa pa sam mislio da je univerzalno rjesenje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
11 godina
odjavljen
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
mersimh kaže...
CyberDemonVZ kaže...

SOLVED: Rusenje prilikom pokretanja BF4!

Treba se napraviti kompletna deinstalacija starog MSI Afterburnera i RivaTunerStatisticServera, i odabrati brisanje svih opcija i config fajlova. (mislim da se mora kliknuti NO kad pita da li da ostavi fajlove)

I ponovo instaliranje (ja sam instalirao kao Administrator, just in case).

I slijedi ponovno podesavanje, jer ce vam izbrisati bas sva podesenja koja sta imali o overclocku i pracenju rada graficke :(

ne pomaze ni to brate

sve fino probao,izbrisao i svaku postavku prilikom brisanja

jednostavno igra not responding sa tom betom i et

morao instalirat opet normalnu verziju koja radi u ostalim igrama ali ne u BF4 :/

sraanje

Ja sam imao rušenja kad bi upalio fraps zajedno sa msi afterburnerom, kad bi radio min-max-avg bencheve. pa sam morao izgasit ili jedno ili drugo. sumnjam da pališ oboje odjednom. no u svakom slučaju pogledaj imaš li još koji monitoring proces u pozadini. također, ponekad osd server zna naložit nekoliko procesa u pozadini (istih naziva) pa ih možeš ugasit i ostavit samo jedan. ne znam, imam ponekad rušenja prilikom alt-tabinga i podešavanja u osd-u u isto vrijeme. zadnja beta treba radit normalno, meni radi. probaj gasit nepotrebne procese u pozadini pa vidi. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
eywa33 kaže...

Ja sam imao rušenja kad bi upalio fraps zajedno sa msi afterburnerom, kad bi radio min-max-avg bencheve. pa sam morao izgasit ili jedno ili drugo. sumnjam da pališ oboje odjednom. no u svakom slučaju pogledaj imaš li još koji monitoring proces u pozadini. također, ponekad osd server zna naložit nekoliko procesa u pozadini (istih naziva) pa ih možeš ugasit i ostavit samo jedan. ne znam, imam ponekad rušenja prilikom alt-tabinga i podešavanja u osd-u u isto vrijeme. zadnja beta treba radit normalno, meni radi. probaj gasit nepotrebne procese u pozadini pa vidi. 

hmm vidis u mene fraps radi stvarno uvijek jer mi je najdrazi nesto taj FPS counter uvijek bio haha

haj sad cu ga izgasit i probam ponovo :)

.

.

.

ev fakat ugasio prokleti fraps i afterburner radi sad kako treba

hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 23:16 (mersimh).
11 godina
odjavljen
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

zači ipak si palio oboje xD...et drago mi da smo i to rješili. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Ohoho, vidi ti to :)

idem dodati tu stavku u onaj svoj tekst {#}

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

gdje ima za skinuti novu betu 19

znači sada smo zapeli na 3.0.0. beta 18 koja za par dana ističe

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner
Programer aplikacije zivi na granici Ukrajne i Rusije tak da se ne zna kad nam stize nova verzija.
Rekao je da ce sve pokusati da bude gotova za nekoliko dana.
Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
online
[Tutorial] MSI Afterburner

Nova 3.0.0 Beta 19 

Moj PC  
2 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
vrinho kaže...

otključana mi je voltaža s ovom betom heheheh

12 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
BoobZ kaže...
vrinho kaže...

otključana mi je voltaža s ovom betom heheheh

  Jos kome?

12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
dinos3 kaže...
BoobZ kaže...
vrinho kaže...

otključana mi je voltaža s ovom betom heheheh

  Jos kome?

Pa meni je uvijek sa 'MSI' karticama bila otkljucana voltaza na 'MSI' afterburneru haha

nekako mi logicno,a i kad nije, ko da je problem otlkjucat ju

11 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
mersimh kaže...
dinos3 kaže...
BoobZ kaže...
vrinho kaže...

otključana mi je voltaža s ovom betom heheheh

  Jos kome?

Pa meni je uvijek sa 'MSI' karticama bila otkljucana voltaza na 'MSI' afterburneru haha

nekako mi logicno,a i kad nije, ko da je problem otlkjucat ju

sa betom 18 nije se moglo otključat 

13 godina
online
[Tutorial] MSI Afterburner

Kod mene je otključana, pa i u prošloj 18. verziji mi je bila. Za prijašnje ne znam jer sam od 18. bete počeo koristiti AB prije nego sam se maknuo sa službene na kojoj je naravno zaključana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
vrinho kaže...

Kod mene je otključana, pa i u prošloj 18. verziji mi je bila. Za prijašnje ne znam jer sam od 18. bete počeo koristiti AB prije nego sam se maknuo sa službene na kojoj je naravno zaključana.

270x kartice su bile zaključane 

12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
mersimh kaže...

Pa meni je uvijek sa 'MSI' karticama bila otkljucana voltaza na 'MSI' afterburneru haha

nekako mi logicno,a i kad nije, ko da je problem otlkjucat ju

a koliko si ti to kartica imao od msi-a kad velis da ti je "UVIJEK" bila otkljucana! daj nam reci tocne model koje si imao mozda je u tome stvar?{#} logika ovdje ne postoji, odkljucane voltaze su iskljucivo vezane za posebne modele koji mogu biti softverski zakljucane ili pak skroz otkljucane (pogotovo hawk i lightning) dok kod ostalih slabijih modela(softverski zakljucane ili pak potpuno zakljucane) kod ovih prvih se kroz AB mogu otkljucati i to ne uvijek core i memorija sve ovisi o modelu!

 

"ko da je problem otlkjucat ju"  a sta s modelima koji su skroz zakljucani? to kod tebe ne predstavlja problem? daj reci cijelom svijetu kako?{#} jer ja bi rado uzeo jednu obicnu gaming ili neku stariju tf3/tf4 jer ljudi su ocigledno glupi sto kupuju jace(citaj skuplje) modele kad tebi to nije problem otkljucati...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

di je onaj ljepi skin za win 8 od MSI neko je linko prije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice