Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.564
|
čitano: 5.573.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Inače RTX 2070 bi trebala biti nešto jača ali imaš Freesync pa bi ja osobno AMD ali Vegu 56, za tu rezoluciju ti je dovoljna i ona ako baš ne moraš maxati sve, da razmisliš o njoj ako je dobra cijena?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 12:35 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Grozni_Zabac kaže...

Trebao bih savjet, slazem novi stoj kroz tjedan-dva pa mi je jos samo pitanje grafe ostalo nerijeseno.

CPU bude bio Ryzen 2600, napajanje Corsair RM750X. Monitor vec imam LG 34UM69G-B, a jos cu dodat LG 27MP59G-P jer mi ne pada na pamet vise imati single monitor setup.

 

E sad, pitanje grafe. Nakon dugo mozganja, odabir se sveo na RTX 2070 ili Vega 64. Obje se na computeruniverse mogu naci za 600, a performanse u igrama koliko vidim su tu negdje. Kako imam 2560x1080@75Hz monitor i ima FreeSync, nekako mi je logicnije uzeti Vegu. Ja sam svjestan da necu moci imati 75 FPS-a lock u svim igrama koje mislim igrat s maxanim postavkama, ali tu bi trebao FreeSync pomoci (ako sam ja dobro skuzio kako on radi).

 

Ima li ovo smisla sto sam sada napisao ili je RTX 2070 bolja opcija?

Za isto novaca ja bi definitivno RTX-icu uzeo. U ogromnoj vecini naslova ces imat 75fps lock na max detaljima, tamo gdje neces dovoljno je minimalno korigirat postavke za opet imat 75fps lock... U prosjeku je 2070-ka na toj rezoluciji skoro 15% brza kartica i uz to dosta novija + nvidija pa ces ju jednog dana bolje i prodat... A i DLSS se cini super....

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

I da mu je tisina bitna opet je bolje uzet 580-ke jer ju moze underclockat i debelo undervoltat te sa custom fan krivuljom opet imat jednako tihu a malko brzu karticu...

 Definitivno mu je bolje uzeti rx 580, al nece dobiti niti pribliznu tisinu kao sa ovom nitro rx 570. Pulse verzije koriste puno slabije hladnjake sa stare 4*0 nitro serije, vec su se nitro 480-ke dosta grijale sa tim hladnjakom, a 580 ce se jos vise. Imao sam ja rx 470 nitro odlican primjerak koji se dao jako dobro undervoltati, al opet bi temp isle od 62 do 70 (ljeto) ovisno o igri (Doom bi ju recimo najvise zagrijao kad sam igrao na 144hz), takve su temp bile kad sam fanove namjestio da su relativno tihi uz napomenu da nisam neki silent freak.

ansha kaže...

Za isto novaca ja bi definitivno RTX-icu uzeo. U ogromnoj vecini naslova ces imat 75fps lock na max detaljima, tamo gdje neces dovoljno je minimalno korigirat postavke za opet imat 75fps lock... U prosjeku je 2070-ka na toj rezoluciji skoro 15% brza kartica i uz to dosta novija + nvidija pa ces ju jednog dana bolje i prodat... A i DLSS se cini super....

 Puno je to vise od 15% u odnosu na Vegu 56 

,
.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 13:06 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

 Puno je to vise od 15% u odnosu na Vegu 56 

,
.

Pitao je za Vegu 64 VS rtx 2070...

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zbunilo me ovo sta je dezinformator iznad tebe isao preporuciti Vegu 56 koja je "nesto" sporija od RTX 2070, tek sad vidim da covjek trazi usporedbu Vege 64 i RTX 2070. U tom slucaju zbog katastrofalne neisplativosti Vege 64 i osjetno jacih performansi logican izbor je RTX 2070.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 14:55 (war3_tft).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije slikovnica ali nije baš tako nejasno. Nauči čitati s razumjevanjem, ne uspoređuje nitko 2070 i Vegu 56. Osim tebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 14:58 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ok krivo sam procitao, al i dalje RTX 2070 nije "nesto" jaca od Vege 64 nego su to dvije razlicite klase kartica. Ti koji ne vidis naglaseni ghosting mozda i ne bi vidio razliku izmedu te dvije kartice. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 15:06 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Grozni_Zabac kaže...

Trebao bih savjet, slazem novi stoj kroz tjedan-dva pa mi je jos samo pitanje grafe ostalo nerijeseno.

CPU bude bio Ryzen 2600, napajanje Corsair RM750X. Monitor vec imam LG 34UM69G-B, a jos cu dodat LG 27MP59G-P jer mi ne pada na pamet vise imati single monitor setup.

 

E sad, pitanje grafe. Nakon dugo mozganja, odabir se sveo na RTX 2070 ili Vega 64. Obje se na computeruniverse mogu naci za 600, a performanse u igrama koliko vidim su tu negdje. Kako imam 2560x1080@75Hz monitor i ima FreeSync, nekako mi je logicnije uzeti Vegu. Ja sam svjestan da necu moci imati 75 FPS-a lock u svim igrama koje mislim igrat s maxanim postavkama, ali tu bi trebao FreeSync pomoci (ako sam ja dobro skuzio kako on radi).

 

Ima li ovo smisla sto sam sada napisao ili je RTX 2070 bolja opcija?

  Hm, pa ako bi baš potrošio te eure onda uzmi jaču i bolju karticu na kraju krajeva od te dvije, a to je RTX 2070. No s obzirom da imaš FreeSync monitor sa 75Hz, razboritije bi bilo kupiti što kaže kolega Vega 56 grafu i još uštediš fino love malo. Mogu ti reći iz prve ruke da FreeSync radi odlično i da dok si iznad 50 fps, nemaš frke. To ćeš moći bez problema s Vegom 56 jer ja imam RX 580 4GB na još nešto zahtjevnijoj rezoluciji nego ti i u kombinaciji s FreeSync-om i propisnim postavkama mi je gameplay odličan. Nema tearinga, nema stuttera niti laga. Podesim tako (od igre do igre) da ne ide ispod 50 fps, u ADM driverima staviš frame cap na 74 fps (jedan manje od refresh rate-a monitora) i super . S obzirom da je Vega 56 jača jedno 40% od moje u prosijeku, pa i malo više, te da je rezolucija tvojeg monitora još malo manje zahtjevna, ti bi s tom kombinacjom vrtio većinu igara na max postavkama. Tako bi ja napravio u tvojoj situaciji.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Grozni_Zabac kaže...

 

CPU bude bio Ryzen 2600, napajanje Corsair RM750X....

iako je tema grafičkih kartica, kad si već tu s pitanjem i još uvijek očito nisi naručio - bolja ti je opcija seasonic focus 750w nego taj corsair

focus ti je kvalitetniji i još jeftiniji od corsaira za bar 150 kuna, pa se svakako isplati razmisliti

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Na toj rezoluciji rezoluciji sa 2070-kom mu ne treba adaptive sync nikakav jer ce imat 75+ fps-a u 99.9% situacija... 

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako mu novci nisu problem 2070 je bolji izbor. Najbolji bi možda bila polovna 1080TI.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Znam da ta  rezolucija nije posebno zahtjevna za grafu tipa RTX 2070 i ako ima para nek je kupi naravno . Samo, ja ne bi sada više trošio novac na ono što neću nikad ni vidjeti, kao što su ti viška frameovi .

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Grozni_Zabac kaže...
...

Za isto novaca ja bi definitivno RTX-icu uzeo. U ogromnoj vecini naslova ces imat 75fps lock na max detaljima, tamo gdje neces dovoljno je minimalno korigirat postavke za opet imat 75fps lock... U prosjeku je 2070-ka na toj rezoluciji skoro 15% brza kartica i uz to dosta novija + nvidija pa ces ju jednog dana bolje i prodat... A i DLSS se cini super....

 Ok, hvala na uvjeravanju. Upisana onda RTX-ica na spisak.

picajzla0707 kaže...
Grozni_Zabac kaže...

 

CPU bude bio Ryzen 2600, napajanje Corsair RM750X....

iako je tema grafičkih kartica, kad si već tu s pitanjem i još uvijek očito nisi naručio - bolja ti je opcija seasonic focus 750w nego taj corsair

focus ti je kvalitetniji i još jeftiniji od corsaira za bar 150 kuna, pa se svakako isplati razmisliti

 Seasonic FOCUS PLUS? Jedino njega mi nalazi tamo. Ok, uvazit cu prijedlog. Napajanje sam vise manje uzimao okvirno uz 80+ gold uvjet. Doduse, jeftinije je 4 eura pa cu i to zamijeniti :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Znam da ta  rezolucija nije posebno zahtjevna za grafu tipa RTX 2070 i ako ima para nek je kupi naravno . Samo, ja ne bi sada više trošio novac na ono što neću nikad ni vidjeti, kao što su ti viška frameovi .

Prica je pocela od toga sta je OP rekao da kupuje rtx 2070 ili Vegu 64, za isto novaca. Tu je odabir jednostavan, a da bi s tim monitorom solidno prosao i sa 580-kom je istina...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Grozni_Zabac kaže...

 Seasonic FOCUS PLUS? Jedino njega mi nalazi tamo. Ok, uvazit cu prijedlog. Napajanje sam vise manje uzimao okvirno uz 80+ gold uvjet. Doduse, jeftinije je 4 eura pa cu i to zamijeniti :)

 je, to je taj, kod nas je na nabava.hr jeftiniji 150 kuna u najjeftinijim trgovinama

no i da je ista cijena, jednostavno je bolja opcija - nešto je kvalitetniji općenito i ima kvalitetniji ventilator

jedino gdje je corsair bolji je u buci na visokim opterećenjima, tu je seasonic nešto glasniji no obzirom na komponente koje biraš nećeš ti doći niti blizu toga

isto tako kad budeš jednog dana unaprijeđivao konfu i zadržavao napajanje (a vjerojatno hoćeš jer ima 10g garancije), i obzirom da su komponente sve efikasnije, teško da ćeš ikad čuti glasa od njega

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nije vrag da uvoznici čitaju topic rx 570 nitro + 4gb 1527kn najniža cijena u hr ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

   

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa, koliko se po vama danas isplati dati za GTX 1080 Ti sa garancijom, a koliko bez? Također razlike u cijeni za MSI, ASUS, GB naspram Inno3D i sličnih. Gledam malo i vidim na njušci 4200 za Aorus bez garancije i čini mi se pretjerano. Ali tu ima bolje upućenih pa reko da pitam ekipu  

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Unimatrix 007 kaže...

Pozdrav ekipa, koliko se po vama danas isplati dati za GTX 1080 Ti sa garancijom, a koliko bez? Također razlike u cijeni za MSI, ASUS, GB naspram Inno3D i sličnih. Gledam malo i vidim na njušci 4200 za Aorus bez garancije i čini mi se pretjerano. Ali tu ima bolje upućenih pa reko da pitam ekipu  

 kako možeš pomilsit kupit nešto za 4tkn bez gare

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Unimatrix 007 kaže...

Gledam malo i vidim na njušci 4200 za Aorus bez garancije i čini mi se pretjerano

 

LOL, pa dodaš još 200kn i uzmeš novu RTX2070 sa 3 godine garancije klik

 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Gledam malo i vidim na njušci 4200 za Aorus bez garancije i čini mi se pretjerano

 

LOL, pa dodaš još 200kn i uzmeš novu RTX2070 sa 3 godine garancije klik

 

 Iskreno, nisam uopće gledao cijene novih, a i ne zanima me 1080, nego 1080 Ti, a tu već ne mogu potegnuti do RTX 2080 za slične performanse. Anyway i dalje čekam odgovor na prvo pitanje, koliko je poštena cifra za 1080Ti sa i bez garancije po vama da se ne zaletim bezveze?   

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Bez garancije do 3500kn (jer su išle neke mislim čak i s garom za te pare). Sa garom ne više od 4000kn. I to je puno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 18:30 (itomic009).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4000kn za 1080ti sa garom nikako nije puno. Ove sta su isle za manje su bile iznimke kao npr one strixice sto su isle za 3500kn. Covjek je u tjedan dana snizio cijenu za soma kn sto je znacilo da mu se zurilo, medutim to nikako nije realna slika...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

4500kn minimalno za aorus, trioX, strix... sa urednom garom nema razloga biti manje, 2080 starta od 6800-6900kn... s obzirom na te cijene ni 5000 da netko trazi za jaku verziju 1080ti sa ga garom ne zvuci bahato i nerealno 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa, zanima me koliko realno vrijedi rabljena Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB (još 23mjeseca jamstva) i Asus Dual GTX 1060 OC 6GB (ta ima 10mj. jamstva). Gledam malo rabljene na njušci gdje ima svakakvih cijena, pa rekoh da pitam ovdje za savjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pitao si za realno

 

Gtx1070 2.000-2.100kn

Gtx1060 1.300-1.350kn

 

Na njusci vjr mozes proci malo bolje ali ces se nacekat

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dioniz kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me koliko realno vrijedi rabljena Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB (još 23mjeseca jamstva) i Asus Dual GTX 1060 OC 6GB (ta ima 10mj. jamstva). Gledam malo rabljene na njušci gdje ima svakakvih cijena, pa rekoh da pitam ovdje za savjet

 Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB (još 23mjeseca jamstva) oko 2000kn +/- 100kn

Asus Dual GTX 1060 OC 6GB 1300-1400kn

 

EDIT 

 

Ibme vodeći forumski slagač i procjenitelj me pretekao ali se skoro u bobu slažemo

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 11:58 (lav1000).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala dečki, znači realna razlika između 1070 i 1060 6GB modela je nekih 600-700kn.

To je ono što me zanimalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dioniz kaže...

Hvala dečki, znači realna razlika između 1070 i 1060 6GB modela je nekih 600-700kn.

To je ono što me zanimalo.

 točno, ajmo reći neka raw peformance razlika je 40% na strani 1070, gdje 1060 6gb vrti 100fps, 1070 će vrtiti 135-140fps 

8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sa intel cpu-om naravno.

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice