Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.614
|
čitano: 5.578.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Spustio sam već, tako da je to to  Jedino kaže lik da je korištena za rudarenje ali opet ako ima garanciju koga briga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:00 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

Spustio sam već, tako da je to to  Jedino kaže lik da je korištena za rudarenje ali opet ako ima garanciju koga briga.

 Ma sa 2 godine garancije nemas brige uopće 

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

lobotomac90 uopce se ne zamaraj sa VRAM-om, uzmi najpovoljniju gtx1060/rx470/570/480/580 sa sto duzom garom i vozi ju na FHD bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Nemaš frke s RX 580 4GB. Imam je ja i dok samo imao FHD nikakvih problema. Prešao sada nedavno na 2560 x 1440 @75Hz i dalje nemam problema. Što kažu kolege, taj chip sm po sebi nije dovoljno jak za visoke reze i max detalje u zahtjevnim naslovima, tako da ti svakako ne pomaže ni da imaš 64GB vrama. Ja od igre do igre podesim da imam oko 75fps, da ne pada ispod 60fps (radi FreeSynca) i nigdje problema s Vramom.

 

 Za kolegu koji pita za grafu a ima taman monitor ko moj. Minimum je GTX 1060 ili RX 580 a s obzirom da polovnu GTX 1070 možeš kupiti za 2000kn, to je super opcija za optimalno igranje. Oko 30% do 40% jača od ove dvije koje sam spomenuo i to je taman za 1440p. Naravno, uvijek možeš jače grafe, ali to nema realno puno smsila za normalne gamere. Osim naravno ako se igra na monitoru s još višim refresh rate-om.

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim pomoć.....čini mi se kako mi je grafička kartica dala svoje jer mi je danas kada sam upalio komp stalno na monitoru pisalo kako mi monitor ne nalazi display porr sa kompa. Mjenjao sam i ručnopostavke na monitoru stavljajući VGa port koji sam do tada koristio ali i DVI port koji sam spojio samo da vidim da li je do monitora. (Monitor je neki Dell P...nešto star 3 godine) Na kraju sam pokušao monitor povezati na VGA i DVI port od matične i opet ništa i onda slučajno odlučim pokušati isto sa izvađenom grafičkom karticom i evo dobijem normalnu sliku na monitoru. Po meni je do grafičke problem ? E sad kako sam ionako imao staru grafičku ATI Radeon Sapphire mislim r7 200 od 2GB mislio sam kupiti novu pa me zanima što mogu staviti na moju konfiguraciju (ako je po vama do grafičke) do negdje cca 1000-1500kn. Imam matičnu Radeon ASUS A558M-K, Procesor AMD A8-5600K od 3,6GB, 8 GB RAM-a i napajanje od 500W. Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Nemaš frke s RX 580 4GB. Imam je ja i dok samo imao FHD nikakvih problema. Prešao sada nedavno na 2560 x 1440 @75Hz i dalje nemam problema. Što kažu kolege, taj chip sm po sebi nije dovoljno jak za visoke reze i max detalje u zahtjevnim naslovima, tako da ti svakako ne pomaže ni da imaš 64GB vrama. Ja od igre do igre podesim da imam oko 75fps, da ne pada ispod 60fps (radi FreeSynca) i nigdje problema s Vramom.

 

 Za kolegu koji pita za grafu a ima taman monitor ko moj. Minimum je GTX 1060 ili RX 580 a s obzirom da polovnu GTX 1070 možeš kupiti za 2000kn, to je super opcija za optimalno igranje. Oko 30% do 40% jača od ove dvije koje sam spomenuo i to je taman za 1440p. Naravno, uvijek možeš jače grafe, ali to nema realno puno smsila za normalne gamere. Osim naravno ako se igra na monitoru s još višim refresh rate-om.

 

 

Uzeo sam grafu danas i s jedne strane sam zadovoljan,a s druge nisam, možda sam ipak trebao ići na 8 gb verziju. Recimo u Forzi Horizon 4 imam osjetno manje fpsa na Ultra detaljima nego što sam imao na laptopu koji sam nedavno prodao (i5 7300hq i gtx 1060 Max Q u kombinaciji). Na istim detaljima razlika je između 10 i 20 fpsa čak, i dalje je to sve podnošljivo ali bode me u oči kada znam da sam imao konstatnih 60 + na laptopu,a sada imam između 40 i 50 fpsa. Dok recimo s druge strane BF 1 radi znatno bolje nego je to bilo na laptopu, pa pretpostavljam da je to zbog nedostatka VRAMA jer nemoguće da je gtx 1060 iz laptopa toliko slabija od desktop rx 580, a da je tako ne bi ni BF 1 bolje radio. Za sada sam testirao grafu samo na ove dvije igre, vidjet ću kako će se u ostalima ponašati. Ako ništa drugo prodati ću i uzeti 8 gb verziju ili se vratiti zelenom taboru na koji sam iskreno navikao, odhebati Freesync i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 0:19 (lobotomac90).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa ne znam jel kod tebe sve kako treba biti jer koliko vidim, RX 580 4GB ima manje više iste performanse kao i 8GB model na 1080p, a obje su daleko brže od ovoga što ti spominješ. Pogledao sam još i neke druge testove i opet su brojke slične. Trebaš provjeriti je li sve ok, DDU i obrisati ako imaš nekih zaostalih drivera ili igru pa vidi. Nešto tu ne štima da ti imaš upla FPS-a nego što svi imaju s tom igrom i RX 580.

 

https://www.techspot.com/review/1716-forza-horizon-4-gpu-benchmarks/

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Pa ne znam jel kod tebe sve kako treba biti jer koliko vidim, RX 580 4GB ima manje više iste performanse kao i 8GB model na 1080p, a obje su daleko brže od ovoga što ti spominješ. Pogledao sam još i neke druge testove i opet su brojke slične. Trebaš provjeriti je li sve ok, DDU i obrisati ako imaš nekih zaostalih drivera ili igru pa vidi. Nešto tu ne štima da ti imaš upla FPS-a nego što svi imaju s tom igrom i RX 580.

 

https://www.techspot.com/review/1716-forza-horizon-4-gpu-benchmarks/

 

Da, ali ti testovi su rađeni sa i7 8700K koji je na 5GHz, on ima Ryzen 1400 - big difference... možda čak tu i leži problem, laptop je imao solidan i5...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 1:56 (ibme74).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako se ne varam ryzen 2400 je bolji od i5 7300 hq, veci clock, vise threadova i sve, a i u Fh je na nekih 50 %, dok je grafa zakucana non stop na 100%. U biosu sam iskljucio integriranu grafu i samo rx 580 komp prepoznaje. I ne kontam kako  Bf 1 radi odlicno na Ultra, jedino sto vidim da mi je u Bf manje Vrama zauzeto, proc na nekih 80,90%,grafa 100% sto znaci da nema bottlenecka. E sad graficka je koristena za rudarenje, ne znam jel to moze imati veze kakve?

Vidim i ja u testo na linku gore da sa 4 gb verzijom imaju dosta veci fps...ne kontam u cemu je stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

BF1 ti radi bolje jel koristi više thredova pogotovo u mp sa 64 igrača. Forzu nemam ali možda si ipak digao grafičke postavke previše... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bf1 je stara igrica 2 3 godine a forza nova. Rx580 nije vise grafa na kojoj upalis sve ultra i igras, smanji AA i neke te pizdarije koje se najviše vide na visokim rezama. Nije stvar u vramu sigurno 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imate benchmark sa istom grafom i na ultra postavkama ljudi dobiju više fpsa i to dosta, kažem da sam na laptopu imao više fpsa, sa slabijim procesorom i gtx 1060 max q, tako da mi nema logike. Probam obrisat drivere sa DDU pa ću vidjeti hoće li biti promjene neke, moguće da su se poklali driveri integruše sa rx 580 prije nego sam isključio integrušu u biosu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

Ako se ne varam ryzen 2400 je bolji od i5 7300 hq, veci clock, vise threadova i sve,

 

E sad graficka je koristena za rudarenje, ne znam jel to moze imati veze kakve?

Vidim i ja u testo na linku gore da sa 4 gb verzijom imaju dosta veci fps...ne kontam u cemu je stvar.

Nema to veze, po toj logici bi FX trebao derat guzove vecini procesora danasnjice a zapravo ga praši jedan pentium g4560 sa 2c/4t

 

Mozda je na njoj rudarski BIOS 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

Ako se ne varam ryzen 2400 je bolji od i5 7300 hq, veci clock, vise threadova i sve,

 

E sad graficka je koristena za rudarenje, ne znam jel to moze imati veze kakve?

Vidim i ja u testo na linku gore da sa 4 gb verzijom imaju dosta veci fps...ne kontam u cemu je stvar.

Nema to veze, po toj logici bi FX trebao derat guzove vecini procesora danasnjice a zapravo ga praši jedan pentium g4560 sa 2c/4t

 

Mozda je na njoj rudarski BIOS 

 

Ma 100% sam siguran u ovom slučaju da je taj intel slabiji, evo sam BF 1 mi radi dosta bolje zbog procesora, Intel bio zakucan na 100% non stop, a Ryzen na 80-90 na jačim postavkama. Gledao sam i usporedbe po netu pa sve idean stranu ryzena.

 

A kakav je to BIOS, i može li se vidjeti to nekako, promjeniti ili šta već?

 

EDIT: Evo piše u GPU-z verzija, pogledam po netu koja treba biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 12:36 (lobotomac90).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

 

Ma 100% sam siguran u ovom slučaju da je taj intel slabiji, evo sam BF 1 mi radi dosta bolje zbog procesora, Intel bio zakucan na 100% non stop, a Ryzen na 80-90 na jačim postavkama. Gledao sam i usporedbe po netu pa sve idean stranu ryzena.

Zato sto BF voli procesore sa vise jezgri/thredova + kada dizes postavke rasterecujes dodatno CPU i opterecujes GPU

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma nije mu u ovome slučaju do procesora, prestani čovjeka sekirati 

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nemam ga šta plašiti, evo Forza 3 sa Ryzen 1400 + RX480 8Gb također FPS između nekih 40-60 varira non stop u gradu te je nešto bolje van grada 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 13:29 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

nemam ga šta plašiti, evo Forza 3 sa Ryzen 1400 + RX480 8Gb također FPS između nekih 40-60 varira non stop u gradu te je nešto bolje van grada 

Znaci da ni sa clockanim 2700X ne bi drzao konstantnih 60fps.... 

Bitno da se stalno spominje kako je za 60fps procesor nebitan, to je teska nebuloza, ima masu igara gdje ryzen cesto dropa ispod 60 a intel ne...

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ali i taj ryzen 1400 je jači od intela koji sam imao u laptopu. Kako objasniti onda tamo veći fps, moguće da je jedino do grafe koja je gtx 1060 sa 6 gb memorije. Procesor mi u FH 4 bude na manje od 50 % dok je grafa zakucana non stop na 100%. Evo usporedba ta dva proceosra https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7300HQ-vs-AMD-Ryzen-5-2400G/m223877vsm433194

 

EDIT: Nakon čišćenja sa DDU, igranja sa frekvencijom procesora, novih drivera konačno se stabilizirala situacija, u FH 4 padne fps i dalje na 45-50, ali dobar dio vremena je na 60+, a Bf 1 na ultra leti na konstantnih 60+fpsa, znači grafa je zvjer. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 13:45 (lobotomac90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam neki dan Ryzen 7 2700x i imam NZXT kraken x52 vodeno hlađenje, pa me zanima koju grafu uzeti? Razmisljao sam gtx 1080, ali i to me zanima od kojeg proizvodaca..ne mora biti najbolja, ali ni najlosija, pa eto ako moze neka preporuka i link za narudzbu ako nije problem

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rononi2 kaže...

Uzeo sam neki dan Ryzen 7 2700x i imam NZXT kraken x52 vodeno hlađenje, pa me zanima koju grafu uzeti? Razmisljao sam gtx 1080, ali i to me zanima od kojeg proizvodaca..ne mora biti najbolja, ali ni najlosija, pa eto ako moze neka preporuka i link za narudzbu ako nije problem

 

Koja je rezolucija i refresh rate monitora?

7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Monitor jos nisam uzeo, ali biti ce najvjerojatnije onaj AOC 31.5” za 1800 kn...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa ,zanima me vase misljenje sto uzeti ,i kolike su to razlike u karticama za priblizno istu cjenu ,uzeti model gtx 1080 ili novi rtx2070. Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Majestic Ik kaže...

Pozdrav ekipa ,zanima me vase misljenje sto uzeti ,i kolike su to razlike u karticama za priblizno istu cjenu ,uzeti model gtx 1080 ili novi rtx2070. Hvala unaprijed!

 Ako ideš isključivo na novu karticu onda RTX 2070. Inače jako dobar deal je trenutno 1080ti polovna, sa preko dvije godine garancije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 19:49 (Yoda17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Yoda17 kaže...
Majestic Ik kaže...

Pozdrav ekipa ,zanima me vase misljenje sto uzeti ,i kolike su to razlike u karticama za priblizno istu cjenu ,uzeti model gtx 1080 ili novi rtx2070. Hvala unaprijed!

 Ako ideš isključivo na novu karticu onda RTX 2070. Inače jako dobar deal je trenutno 1080ti polovna, sa preko dvije godine garancije.

 Idem na iskljucivo novu grafu, po nekim testovima na google-u su priblizno jednake ,pa zato me zanima vase misljenje

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rononi2 kaže...

Monitor jos nisam uzeo, ali biti ce najvjerojatnije onaj AOC 31.5” za 1800 kn...

 

a koliko max para bi dao?

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Majestic Ik kaže...

 Idem na iskljucivo novu grafu, po nekim testovima na google-u su priblizno jednake ,pa zato me zanima vase misljenje

 

 RTX 2070 sitno brža, efikasnija, novija. Nema dvojbe!

12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Ma ova Gigabyte nemoj razmišljat.

 Vidim da gledaš na Alza shopu ova ti je isti model ali 70eura jeftinija,ali nije bijelahttps://www.alzashop.com/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce-8g-d5481143.htm?o=2.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 20:00 (Yoda17).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rononi2 kaže...

Uzeo sam neki dan Ryzen 7 2700x i imam NZXT kraken x52 vodeno hlađenje, pa me zanima koju grafu uzeti? Razmisljao sam gtx 1080, ali i to me zanima od kojeg proizvodaca..ne mora biti najbolja, ali ni najlosija, pa eto ako moze neka preporuka i link za narudzbu ako nije problem

 

 Rx 580 8gb zbog freesynca naravno, a vidim da ti je i monitor AOC 32 2560x1440.

 Od Nvidije gtx 1070ti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 20:07 (Yoda17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice