Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.551.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...

Pozdrav, kupio sam polovnu Sapphire R9 280x 3GB. Procesor mi je slab to znam, inače Pentium G3258(ionako mislim stavit jači uskoro). Ali imam Corsair VS 550W novo kupljeno prije 3 mjeseca, malo se brinem da mi je to napajnje slabo za ovu grafičku. Može li se išta loše dogoditi ako krenem igrat, dali će napajanje spržit nešto ili bi se trebalo isključiti ako je preopterećeno??! 

Hvala na odgovoru unaprijed! 

 Nije slabo izdrža će niš ne brini.Ja na CX 500W vozio R9 290 i R5 2600.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

CX nije VS.

VS je daleko najlosija serija od corsaira.

Vjerojatno ti hoce raditi, ali koliko dugo to je pitanje...

U "prilog" ti ide sto je i CPU usko grlo pa grafa nece vecinu vremena ni vuci maksimalno koliko moze, ali prije nego nadogradis CPU ili odes na novu platformu ja bi uzeo i kvalitetnije napajanje jer 280x i nije bas mal potrosac.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma koji ce mu bog novo napajanje pa ta grafa nebu nikad vidjela 200w..moze komotno i i7 staviti. To napajanje kombinirano isporucuje 500w...
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav! Zanima me što je točno ovo na samom grafičkom chipu okolo njega? Prijatelj mi je donio grafičku i oštetio je te dvije komponente! Šta da radim, jeli veliki probelm popraviti ti i čemu služe?

Hvala!

 

EDIT: Ovi kondenzatori svi ko da su napuhani i čini mi se da nedostaju dva kondezatora! Inače grafička je neispravna tj. polu ispravna! Prikazuje sliku normalno, ali čim se ide neki test "odvrtit" dođe do 97°C, (memorija tada je na 1600MHz) i memoriju spusti na 150MHz i onda slika počne pucat. Tj. limitira brzinu da nebi došlo do pregrijavanja, barem ja tako mislim! Dali uzrok može biti zbog kondezatora?! Dali se isplati promijeniti kondezatore! 

Oštećeno Oštećeno
Kondezatori Kondezatori
Dario
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 19:58 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Ma koji ce mu bog novo napajanje pa ta grafa nebu nikad vidjela 200w..moze komotno i i7 staviti. To napajanje kombinirano isporucuje 500w...

Aham 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imao sam tu grafu doduše sapphire sa 3 venta ali vuklo je struje da bome
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sve r9 280x vuku preko 200w, ne znam kakvih je gljiva stjepko jeo danas.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Sve r9 280x vuku preko 200w, ne znam kakvih je gljiva stjepko jeo danas.

 

 ma da i vuce 300w vs 550 isporucuje 500w, ja sam s 450w vozio valjda 30 komada razlicitih 280x s rekordnim taktovima i maksimalno overklokanim i7 od valjda 200w, gasio se jedino corsair od 400w kad sam skidao oc rekorde...nemojte pretjerivati i bacati covjeka u totalno nepotreban trosak.lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
ibme74 kaže...

Sve r9 280x vuku preko 200w, ne znam kakvih je gljiva stjepko jeo danas.

 

 ma da i vuce 300w vs 550 isporucuje 500w, ja sam s 450w vozio valjda 30 komada razlicitih 280x s rekordnim taktovima i maksimalno overklokanim i7 od valjda 200w, gasio se jedino corsair od 400w kad sam skidao oc rekorde...nemojte pretjerivati i bacati covjeka u totalno nepotreban trosak.lp

 ma bitno je samo od koga je napajanje i koji certifikat 80+ ima, dok nisam skupio za novo, vegu 64 sam dero bez beda na 500w be quiet gold,evo napajanje jos uvik radi u bratovoj konfi 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...

Pozdrav! Zanima me što je točno ovo na samom grafičkom chipu okolo njega? Prijatelj mi je donio grafičku i oštetio je te dvije komponente! Šta da radim, jeli veliki probelm popraviti ti i čemu služe?

Hvala!

 

EDIT: Ovi kondenzatori svi ko da su napuhani i čini mi se da nedostaju dva kondezatora! Inače grafička je neispravna tj. polu ispravna! Prikazuje sliku normalno, ali čim se ide neki test "odvrtit" dođe do 97°C, (memorija tada je na 1600MHz) i memoriju spusti na 150MHz i onda slika počne pucat. Tj. limitira brzinu da nebi došlo do pregrijavanja, barem ja tako mislim! Dali uzrok može biti zbog kondezatora?! Dali se isplati promijeniti kondezatore! 

 Jeli netko možda zna?

Dario
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 0:07 (CPU).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...
CPU kaže...

Pozdrav! Zanima me što je točno ovo na samom grafičkom chipu okolo njega? Prijatelj mi je donio grafičku i oštetio je te dvije komponente! Šta da radim, jeli veliki probelm popraviti ti i čemu služe?

Hvala!

 

EDIT: Ovi kondenzatori svi ko da su napuhani i čini mi se da nedostaju dva kondezatora! Inače grafička je neispravna tj. polu ispravna! Prikazuje sliku normalno, ali čim se ide neki test "odvrtit" dođe do 97°C, (memorija tada je na 1600MHz) i memoriju spusti na 150MHz i onda slika počne pucat. Tj. limitira brzinu da nebi došlo do pregrijavanja, barem ja tako mislim! Dali uzrok može biti zbog kondezatora?! Dali se isplati promijeniti kondezatore! 

 Jeli netko možda zna?

ono veliko valjkasto ti je kondenzator ili capacitor koji lagira struju to se da promijeniti...ono na cipu nisam siguran sta je ali mislim da su isto neki kondenzatorici ali vezani za cip sam  i tu nemam pojma jel ih se moze promijeniti.jel osim vracanje pinova kod procesora nemam pojma jelse ista na njima moze izmjenjivati ako je pokvareno,cisto nevjerujem...

a bas je moras popraviti ili? po meni je to broken grafa ali ima iskusnijih vamo koji ti mogu mozda vise pomoci. 

LP!

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

fale 2 kondenzatora dolazi mu previše struje u čip zato i gađa 100c i ruši se onako laički bi ja zaključio a ovi što su se sa čipa odlomili sigurno ne pomaže isto ali ne želim nabadat dalje ;)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...

fale 2 kondenzatora dolazi mu previše struje u čip zato i gađa 100c i ruši se onako laički bi ja zaključio a ovi što su se sa čipa odlomili sigurno ne pomaže isto ali ne želim nabadat dalje ;)

 Osim dva koja fale ostali su toliko nabubreni, kao da ih nema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...

fale 2 kondenzatora dolazi mu previše struje u čip zato i gađa 100c i ruši se onako laički bi ja zaključio a ovi što su se sa čipa odlomili sigurno ne pomaže isto ali ne želim nabadat dalje ;)

 Pa takve ljude tražim, bravooo!!!! Hvala kolega! Zato volim ovaj forum! Tražio sam onoga ko zna i ja sam ciljao na kondenzatore te i nabubreni su i neispravni, odoh odmah u Chipoteku kupit nove i zalemit.

A ovo na samom chipu su isto kondezatori, oni sitni? Mogu li oni pravit problem?

Hvala!!!

Dario
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 14:43 (CPU).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, kupujem prijatelju računalo za light gaming te sam planirao kupiti navedeno računalo sa linka i još jaču grafičku tipa gtx 750ti ili gtx 1050/1050ti koja ne traži dodatno napajanje jer mi je čovjek rekao da se napajanje u tome računalo ne može mijenjati te da se može staviti grafička koja ne troši puno w. Da li Vi imate možda neki drugi prijedlog oko kupnje?

 

Hvala

 

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/hp-pro-6300-mt-i5-2400.4-gb-ram-hdd-500-gb-usb-3.0-grafika-1-gb-ddr5-oglas-28467408

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rađe ovak nešto klik

Isčipaš tu RX560, prodaš za koliko ide i nabaviš mu GTX1060 3GB ili RX570 4Gb, ako ne bude zadovoljan nabaviš mu neki i5 6xxx/7xxx i zamjenis sa tim pentiumom i vozi, manja ulaganja a bolja kupnja - novija platforma, normalno kućište i napajanje... A vjerujem da se može još i oko cijene pregovarat iako je napisao fixno

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Rađe ovak nešto klik

Isčipaš tu RX560, prodaš za koliko ide i nabaviš mu GTX1060 3GB ili RX570 4Gb, ako ne bude zadovoljan nabaviš mu neki i5 6xxx/7xxx i zamjenis sa tim pentiumom i vozi, manja ulaganja a bolja kupnja - novija platforma, normalno kućište i napajanje... A vjerujem da se može još i oko cijene pregovarat iako je napisao fixno

 Čuo sam se s čovjekom te je to računalo nažalost već prodano

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

i5 9600K

GIGABYTE Z390 GAMING X

SAMA ARMOR 650W 80PLUS GOLD

RAM:16GB (2x8) DDR4 3000MHz

Može preporuka koju grafičku staviti u taj pc do 3500kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
vladimir753 kaže...

i5 9600K

GIGABYTE Z390 GAMING X

SAMA ARMOR 650W 80PLUS GOLD

RAM:16GB (2x8) DDR4 3000MHz

Može preporuka koju grafičku staviti u taj pc do 3500kn?

Rtx 2060 trenutno nudi najbolji omjer ulozeno-dobiveno, 2070 model je skoro 50% skuplji a samo 10-15% brzi, Kolega s foruma je uzeo ovu dolje

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-colorful-igame-geforce-rtx-2060-ultra-oc-6gb-gddr6-051800478

 

ja sam si uzeo Gainward Phoenix Oc uzeo bi si gore navedenu da je tada bila dostupna.

Veli odlicna mrcina od gpu-a, samo pazi zauzima 3 slota.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 18:42 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A šta misliš o 1660ti?Vidim da su performanse skoro podjednake,a i malo je jefitinija.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
vladimir753 kaže...

i5 9600K

GIGABYTE Z390 GAMING X

SAMA ARMOR 650W 80PLUS GOLD

RAM:16GB (2x8) DDR4 3000MHz

Može preporuka koju grafičku staviti u taj pc do 3500kn?

 

Ako jos nisi uzeo konfu radje uzmi SilentiumPC Supremo L2/M2 550w jer dolazi sa 2 god duzim jamstvom a vise manja je ista platforma unutra (550w ti je dosta za tu konfu).

Sto se grafe tice Palit Gaming Pro OC RTX2060

 

Stjepanj kaže...

 

ja sam si uzeo Gainward Phoenix Oc uzeo bi si gore navedenu da je tada bila dostupna.

Veli odlicna mrcina od gpu-a, samo pazi zauzima 3 slota.lp

I ima godinu dana krace jamstvo od konkurencije...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 19:28 (ibme74).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da nepotrebno ne otvaram novu temu, sto mislite, treba li/dali bi bilo preporucljivo promjeniti termal padove na grafickoj? Za pastu mi je jasno, ali nisam nigdje nasao dali mjenjati i padove, dali oni promjene kakva svojstva tijekom vremena ili?

Je,.dosadno mi je, pa trazim nesto sto cu sarafiti, ali bas da ne mjenjam bez potrebe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...

Ako otvaraš već, zamjeni sve komplet i napravi posao kako treba.

Pazi koju debljinu thermal pada tvoja kartica treba, to nije svejedno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izmjerim debljinu postojeceg?

Izgleda nista od te ideje, sapphire je navodno stavio 0.75mm, a njih bas i nema u prodaji, ili je 0.5 ili 1mm
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 18:27 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...
1mm

Stavi od 1 mm i to je to.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

tražim graficku za linux, tako da bih preferirao AMD

imam ryzen 1700,nvidia gtx 660

 

se vise isplati nesto cekati novo ili da uzmem za 1k neku polovnu 580?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, imam Gigabyte G1 1060 3gb, stara godinu dana sad... Kupljena u linksu, ima jos dvije godine garancije. Svaki mozda 5. put kad upalim komp nema slike, na monitoru piše source displayport i crni je ekran i izgleda kao da se slika refresha svakih 5 sekundi (monitor se ugasi, pa opet svijetli crno...). Kad izvučem kabel iz monitora i vratim, sve je isto. Međutim, kad izvučem kabel iz grafičke i opet uštekam - radi. Jel to znači da je s grafičkom neki problem?

 

A drugo pitanje, ako čekam još neko vrijeme s reklamacijom... Hoću li onda dobiti novu RTX 2060 umjesto svoje 1060 kad ih više ne bude u prodaji? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Probaj drugi kabel ili probaj isti ali spoji na tv ako di u mogucnosti.

 

Sto se reklamacije tice dobijed istu grafu a ako nemaju istu onda biras neku u istom cijenovnom rangu ili mozes doplatit za skuplju.

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Probaj drugi kabel ili probaj isti ali spoji na tv ako di u mogucnosti.

 

Sto se reklamacije tice dobijed istu grafu a ako nemaju istu onda biras neku u istom cijenovnom rangu ili mozes doplatit za skuplju.

 

Cek.... u istom cjenovnom rangu cijene koja je navedena na racunu, ili koliko sad takva kartica kosta? (pod uvijetom da se uopce vise prodaje)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gleda ti se cijena na računu, tako da si daleko od RTX 2060. Taman si na GTX 1660, koja je opet brža od tvoje ili doplatiš za GTX 1660 Ti koja ti je taman propisan napredak.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice