Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.589
|
čitano: 5.576.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi gtx 1050ti dosta je bolja a napajanje je za obe dobro

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Uzmi gtx 1050ti dosta je bolja a napajanje je za obe dobro

 Hvala, ujutro narucujem. Pozdrav :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
H3rc0 kaže...

Graficka za ovu konfiguraciju:

 

Procesor: Intel i5-3470
RAM: 4GB DDR3
Matična: Gigabyte GA-H61M-S2P
HDD: Seagate 500GB 7200rpm
Napojna: LCPower lc420h

 

Za solidan gaming, nista pretjerano (LOL, GTA 5, neke novije COD). U planu je Gygabyte GTX1050 OC 2GB

Hoce li je napojna podržati?

 

 nabavi obavezno još 4gb rama za normalan gaming

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li ova RX460 vrijedi tih 750kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Remzi kaže...

Da li ova RX460 vrijedi tih 750kn?

Ne s obzirom da nova RX560 dođe 50kn više klik

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Remzi kaže...

Da li ova RX460 vrijedi tih 750kn?

Ne s obzirom da nova RX560 dođe 50kn više klik

 

U svakom slučaju ako se za 700kn može kupit bolji izbor od te zujalice sa jednim ventom i 2gb memorije.

 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Možda jedino rabljeno negdje,nešto...

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...
ibme74 kaže...
Remzi kaže...

Da li ova RX460 vrijedi tih 750kn?

Ne s obzirom da nova RX560 dođe 50kn više klik

 

U svakom slučaju ako se za 700kn može kupit bolji izbor od te zujalice sa jednim ventom i 2gb memorije.

 

Kakva zujalica o cemu ti pricas? Pa nije to RX580 da trosi 185w i samim se grije pa da treba dobro hladjenje i dva ventilatora. Jedan vent je sasvim dovoljan, kao i 2GB jer nije dovoljno jaka da moze iskoristiti vise.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže... 

U svakom slučaju ako se za 700kn može kupit bolji izbor od te zujalice sa jednim ventom i 2gb memorije.

Nije sve u ventilatoru, ima nešto i u hladnjaku, TDPu kartice.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže... 

Kakva zujalica o cemu ti pricas? Pa nije to RX580 da trosi 185w i samim se grije pa da treba dobro hladjenje i dva ventilatora. Jedan vent je sasvim dovoljan, kao i 2GB jer nije dovoljno jaka da moze iskoristiti vise.

 

Nije zujalica da će izletit iz kućišta al svakako ćeš čut tu karticu, inače to je od svih modela sa jednim ventom najgori model te kartice.

Ja mislim da je bolje uzet rx 460 sa dva venta i 4gb memorije i sa važećom garancijom no tu sa jednim ventom i 2gb memorije, a inače razlike između rx 460 i rx 560 nije ni 2%.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Kakva zujalica o cemu ti pricas? Pa nije to RX580 da trosi 185w i samim se grije pa da treba dobro hladjenje i dva ventilatora. Jedan vent je sasvim dovoljan, kao i 2GB jer nije dovoljno jaka da moze iskoristiti vise.

Eh gdje su oni dani kad su takve grafe u iddle vukle po 200w 

 

p.s. za takav low entry jedan vent je i vise nego dovoljan i da ga zalijepis na hladnjak bez heatpipeova 

 

 

Valentin17 kaže...

Nije sve u ventilatoru, ima nešto i u hladnjaku, TDPu kartice.

Wise words there 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 21:31 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...
ibme74 kaže... 

Kakva zujalica o cemu ti pricas? Pa nije to RX580 da trosi 185w i samim se grije pa da treba dobro hladjenje i dva ventilatora. Jedan vent je sasvim dovoljan, kao i 2GB jer nije dovoljno jaka da moze iskoristiti vise.

 

Nije zujalica da će izletit iz kućišta al svakako ćeš čut tu karticu, inače to je od svih modela sa jednim ventom najgori model te kartice.

Ja mislim da je bolje uzet rx 460 sa dva venta i 4gb memorije i sa važećom garancijom no tu sa jednim ventom i 2gb memorije, a inače razlike između rx 460 i rx 560 nije ni 2%.

 

 I dalje ne vidim po cemu je ona kartica bolja kupnja od one nove ? :) ovu sam naveo kao primjer ima i od drugih proizvodaca razlike u cijeni su u desecima kuna

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba mi nešto polovnog, dvi izlaz. Mora biti jako dobro uloženo/dobiveno jer mi komp trenutno mrtav jer nemam nikakvu grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže... 

 I dalje ne vidim po cemu je ona kartica bolja kupnja od one nove ? :) ovu sam naveo kao primjer ima i od drugih proizvodaca razlike u cijeni su u desecima kuna

 

Zbog dva venta, 4gb memorije i još skoro 2 godine garancije.

2gb vs 4gb u većini igara u max fps nema nikakve razlike, no najniži fps zna u nekim igrama bit osjetno veći sa 4gb memorije, imaš na netu pun krc testova za te tvrdnje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 22:06 (honor8).
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imam pitanje, pa ako može pomoć oko njega..

Radi se o:

8GB Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix Aktiv PCIe 3 0 x16 Retail za 499€,

čini mi se dobra cijena, pa me zanima Vaše mišljenje o ovoj grafičkoj..kužim da je razlika u base/boost clock, ali ne znam koliko to utječe (na igranje npr) i jel' samo u tome razlika u odnosu na 50-100€ skuplje 1080-ice..

hvala unaprijed, LP

p.s., istu cijenu imaju i od KFA2, Palit i Zotac Mini (5€ manje).

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bagonwagons kaže...

imam pitanje, pa ako može pomoć oko njega..

Radi se o:

8GB Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix Aktiv PCIe 3 0 x16 Retail za 499€,

čini mi se dobra cijena, pa me zanima Vaše mišljenje o ovoj grafičkoj..kužim da je razlika u base/boost clock, ali ne znam koliko to utječe (na igranje npr) i jel' samo u tome razlika u odnosu na 50-100€ skuplje 1080-ice..

hvala unaprijed, LP

p.s., istu cijenu imaju i od KFA2, Palit i Zotac Mini (5€ manje).

Mindfactory ti ne dostavlja u hr, al ako ti to nije problem uzimaj jer je to super cijena za tu karticu. To je jedan od najboljih hladnjaka medju 1080-kama. Taktove zanemari jer ces ih sam namjestit...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pitanje!

koja je svrha prodaje recimo 1060 3gb na njuskalu polovne za 1600-1700kn dok za tu lovu kupis NOVU u ducanu sa garancjom,rate,itd?!

tko je tu lud?

ali nije jedan primjer nego 100% 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledam i ja njuškalo, pa šta je tim likovima, 

treba im krenut slat ponude od 1300- 1400kn.

 

BF3 [G] Pamark
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma ja posalo jos punudu koja je kao zadnja cijena (trazi 1700kn,stara pola god) i on kaze da je tak i tako dosta cijena spustena i da moze ajd za 100kn dole!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pamark kaže...

Gledam i ja njuškalo, pa šta je tim likovima, 

treba im krenut slat ponude od 1300- 1400kn.

 

Što se tiče tih 1060ica s 3gb vrama - ja sam već par puta pokušao takvim osobama objasniti na najljubazniji način kako im je cijena uvredljivo visoka, no džabe. Doživio sam svašta haha. Primjerice, jedan me oslovio s "parazitom" jer sam ga pitao kojom logikom prodaje nešto skuplje a rabljeno od novog u trgovini, drugi je tvrdio da radi u nVidiji i da zna valjda koliko grafičke kartice vrijede, a treći je rekao da mu kupim 5 komada po 1500 kn i da ih njemu prodam!?

 

O Njuškalu se može knjiga napisati. Treba nas se skupiti i smoriti im onaj support inbox gdje bismo slali poruke sa zahtjevom/preporukom da implementiraju nešto poput karme na Redditu ili one reputacije s ebay-a, ali ne znam koliko je to složeno. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.uzishop.hr/nvidia-gpu/8687-gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-3g-nvidia-geforce-gtx-1060-3gb.html

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+GTX+1060+G1+Gaming

 

ovu sam dobio za 1500kn. Ajde mi sad reci kako ista takva negdje nova košta 1500kn, tj nađi mi je?

stara mjesec dana, garancija 35 mj

 

 

I evo ovako nešto

https://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-msi-gtx1060-3gb-gaming-x-3g-3gb-gddr5&code=62716ADM

 

objasni mi gdje košta 1300kn?

 

Sjebalo nas rudarenje i cijene neće nikd više bit realne.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 18:37 (fila2208).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
bagonwagons kaže...

imam pitanje, pa ako može pomoć oko njega..

Radi se o:

8GB Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix Aktiv PCIe 3 0 x16 Retail za 499€,

čini mi se dobra cijena, pa me zanima Vaše mišljenje o ovoj grafičkoj..kužim da je razlika u base/boost clock, ali ne znam koliko to utječe (na igranje npr) i jel' samo u tome razlika u odnosu na 50-100€ skuplje 1080-ice..

hvala unaprijed, LP

p.s., istu cijenu imaju i od KFA2, Palit i Zotac Mini (5€ manje).

Mindfactory ti ne dostavlja u hr, al ako ti to nije problem uzimaj jer je to super cijena za tu karticu. To je jedan od najboljih hladnjaka medju 1080-kama. Taktove zanemari jer ces ih sam namjestit...

 hvala na pomoci

 

 a jel' znas mozda jesu li KFA2 i Palit (gtx 1080) jednako dobre kao i ova Gainward Phoenix? vidio sam na par mjesta za nekih 500-510€ ima, pa da cujem sta forumaši misle...

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A za koji klinac bi neko uzimao te verzijr gtx 1060? Imas ih od 1700kn tak da polovna ne vrijedi vise od 1500 nikako. Normalno se ide 20% dalje od cijene nove u dućanu, ako zelis prodati, eto ja za tu tvoju nebih nikad dao vise od 1500kn, jer mene zaboli ona stvar koliko si je ti platio ako imam u dućanu isto GTX 1060 novu za 1700kn.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

DAjte linkajte te od 1500kn u dućanu, gdje to da otkažem svoju i kupim novu. gdje?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kao prvo ti nisi ducan i to je roba koja je koristena, za cijene pogledaj nabava.net i skines 20% od t cijene i to ti je koliko realno vrijedi grafa, to sta si se ti shebo i pretplatio grafu nitko ti nije kriv. Znaci najjeftinija gtx1060 je cak ispod 1700kn, tako da neznam na koju foru tvoja vrijedi vise od 1500kn, ajde nam objasni pa da i mi ostali shvatimo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jasno da nisam, ali ako i odbiješ tih 20% koje si ti valjda sebi stvorio u glavi od najniže cijene, ispada oko 1700kn i to je to, ako sam dao 1500kn za 1mj korištenu karticu s garancijom, ne smatram da sam je preplatio.

usotalom da jesam, ako tako misli mali patrik s nekog random foruma, to je njegova stvar.

 

Stvarate si neke random cifre i obezvrijđujete robu ljudima, nisu oni krivi što je jebeno rudarenje uništilo cijene i diglo ih u nebesa.

Uštedio jesam, kad prodam staru ispada da sam za 800kn upgradeao da mogu terat sve bar 3 godine i ja razdovoljan, a što neki rekli ako ne ide ultra stavi high i teraj dalje.

 

Ugl. njušaklo je cancer, ali postoje drugi forumi gdje možeš s ljudima pričati normalno, i koji stoje iza svoej robe i cijene, a ne ići na slijepo na njušku gdje ima svakakvog ološa.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Koji procesor imas? Koji tocan model napajanja imas?

 Procesor je Intel Pentium G4560 3.5ghz,napajanje je Zalman ZM600-TX!

Dario
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumaši,evo sklopio sam prije 2 mjeseca novi komp,imam AMD rx460 XFX 2GB GDDR5 Double Disspation,i ventovi su toliko bučni,užas! Tu grafu sam kupio prije jedno godinu dana, a pošto mi je Intel procesor rado bih uzeo neku Nvidiu do max 2000kn, a može i AMD! Eto volio bih da mi napišete koju bi grafu preporučili i koji proizvođač hlađenja! Hvala unaprijed!

 pa ta grafa nebi trebala nikako biti bucna, kolike su joj temperature dok je tak bucna? cpu takoder?

 Temp. su joj 46-68°C, ali da, bučna je, sama regulira brzinu ventilatora! Ventilatori nikako ne rade do 42°C,i onda kad krenu hladit to buči za poludit! To je jedan razlog zašto bih je mijenjao, a drugi je zbog kompatibilnosti,jer mi je novi proc a rx460 ipak malo starija,a sviđaju mi se ove nove Nvidine 1050/1060,samo jeli velika razlika između 2gb ili 4gb,neki kažu da je bolje dva jer navodno gpu ne može izvuć toliko snage svoje, a puno memorije! A i čitao sam na forumu da je bolje da Intel i Nvidia idu u paru nego Intel/AMD gpu,pa sad nisam sam pametan,dali je to istina ili ne?! 

Dario
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 20:01 (CPU).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobro jer ti misliš da je ta tvoja gtx 1060 3gb bolja od ove za 1700kn nove u ducanu, pa vise od tih 1500kn ne vrijedi nikako i neznam sta ti tu nije jasno? I ne nisam to ja smislio nego to tako funkcionira godinama ako misliš neki klinac prodati. Eto ja sam kupio rx480 onda za nekih 2000kn i sad da ima u ducanu drugi model i kosta 1500kn, ja za svoju mogu dobiti max nekih 1300kn(izuzimam sad utjecaj rudarenja), tako da je to realna cijena, a ako ti nisi zadovoljan uvijek mozes traziti vise, ali to ne prolazi na forumu jer su ljudi informirani. Zna se gdje se kupuje a gdje se prodaje ako zelis izvuci max za svoju robu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice