Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.592
|
čitano: 5.576.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da, padaju cijene

 

evo gtx1080 se vec nadju za 4100~kn

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=gtx+1080

 

ali sto je najbitnije opet su dostupne graficke, tj ima ih na trzistu

sad samo treba cekati da to padne sve na ispod 3000kn kad nastupi zesci ocaj (jer tko zeli kupiti 1070/1080 po nabavnim cijenama nakon sto su rudarile?) i onda ici u upgrejd :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa. Evo da se javi, stigla je eVGA GTX 1080 FTW i bome sam se namučio dok ju nisam upogonio. Naime, Corsair Air 240 je ipak premalo kučište za nju  tako da je moralo pod nož (nakon čega opet fali par mm da bi se bočna stranca mogla zatvoriti - smetaju joj konektori od napajanja koji su s prednje strane grafe, a ne s bočne kako to neki drugi modeli imaju). Kartica je zvjer, nemam šta prigovoriti, pravo na globalnu garanciju sam ostvario tako da šta se toga tiče nemam se šta žaliti. Jedino imam problem sa cviljenjem zavojnice (Coil Whine).Nznm dal je to normalno za takvu grafičku, ali probao sam samo na Call of Dutyu WWII sinoć i jako glasno se čuje. Nije do PSU-a, već baš do grafe. Još više dolazi do izražaja kad je stranica kučišta otvorena, pa me sad zanima da li netko ima iskustva sa time, te da li mi se isplati natezati oko RMA (a možda dobim i goru verziju) ?


             

 

1) probaj graficku na drugom napajanju (kod frenda ako mozes, pod uvjetom da ima kvalitetnije napajanje od tebe) - ako ne bude zujala onda znas da je do napajanja

 

2) upali vsync (ili neki frame limiter) u cod ww2 i vidi hoce li ti i dalje zujati - moja gtx970 zuji u igrama kad framerate ode preko 300

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
Sickness kaže...

Pozdrav ekipa. Evo da se javi, stigla je eVGA GTX 1080 FTW i bome sam se namučio dok ju nisam upogonio. Naime, Corsair Air 240 je ipak premalo kučište za nju  tako da je moralo pod nož (nakon čega opet fali par mm da bi se bočna stranca mogla zatvoriti - smetaju joj konektori od napajanja koji su s prednje strane grafe, a ne s bočne kako to neki drugi modeli imaju). Kartica je zvjer, nemam šta prigovoriti, pravo na globalnu garanciju sam ostvario tako da šta se toga tiče nemam se šta žaliti. Jedino imam problem sa cviljenjem zavojnice (Coil Whine).Nznm dal je to normalno za takvu grafičku, ali probao sam samo na Call of Dutyu WWII sinoć i jako glasno se čuje. Nije do PSU-a, već baš do grafe. Još više dolazi do izražaja kad je stranica kučišta otvorena, pa me sad zanima da li netko ima iskustva sa time, te da li mi se isplati natezati oko RMA (a možda dobim i goru verziju) ?


             

 

1) probaj graficku na drugom napajanju (kod frenda ako mozes, pod uvjetom da ima kvalitetnije napajanje od tebe) - ako ne bude zujala onda znas da je do napajanja

 

2) upali vsync (ili neki frame limiter) u cod ww2 i vidi hoce li ti i dalje zujati - moja gtx970 zuji u igrama kad framerate ode preko 300

Hmm, po svim specifikacijama RM 550X bi trebalo biti dovoljno pošto sam sistem ne troši puno. Ali hvala, budem baš probao oba dvije opcije.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

da, padaju cijene

 

evo gtx1080 se vec nadju za 4100~kn

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=gtx+1080

 

ali sto je najbitnije opet su dostupne graficke, tj ima ih na trzistu

sad samo treba cekati da to padne sve na ispod 3000kn kad nastupi zesci ocaj (jer tko zeli kupiti 1070/1080 po nabavnim cijenama nakon sto su rudarile?) i onda ici u upgrejd :)

 

 kao što sam već pisao, kartice su lagano stigle u zonu prihvatljivih cijena, a čekanje da 1080 budu 3000kn je za malo teže optimiste, jer ne čekaju svi sa propuhom u džepovima da kupe GPU tog ranga... 3500-3600 je i prije rudaskog ludila bila poželjna cijena za takve kartice, tako da po 3000kn ih bude jedino ako još koji rudar nije shvatio da ih je već prije 2-3 tjedna trebao staviti u oglasnik

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sickness kaže...
Fanu kaže...

 

1) probaj graficku na drugom napajanju (kod frenda ako mozes, pod uvjetom da ima kvalitetnije napajanje od tebe) - ako ne bude zujala onda znas da je do napajanja

 

2) upali vsync (ili neki frame limiter) u cod ww2 i vidi hoce li ti i dalje zujati - moja gtx970 zuji u igrama kad framerate ode preko 300

Hmm, po svim specifikacijama RM 550X bi trebalo biti dovoljno pošto sam sistem ne troši puno. Ali hvala, budem baš probao oba dvije opcije.

 

trebalo bi biti dovoljno ali ocito ti se nije posrecilo

btw neki proizvodjaci imaju losije modele napajanja sa slabijom vatazom (npr rm 550x nema iste komponente kao i rm 750x iako spadaju u istu seriju)

 

ali mislim da je u tvom slucaju problem bio do visokog frameratea - cod ww2 nije nesto zahtjevna igra i pretpostavljam da je problem u previsokom framerateu (pogotovo u menijima ako developer nije stavio nikakva ogranicenja pa ti grafa bespotrebno radi na 100% i u 300+fps)

 

lav1000 kaže...

 kao što sam već pisao, kartice su lagano stigle u zonu prihvatljivih cijena, a čekanje da 1080 budu 3000kn je za malo teže optimiste, jer ne čekaju svi sa propuhom u džepovima da kupe GPU tog ranga... 3500-3600 je i prije rudaskog ludila bila poželjna cijena za takve kartice, tako da po 3000kn ih bude jedino ako još koji rudar nije shvatio da ih je već prije 2-3 tjedna trebao staviti u oglasnik

 

citam bas da za etherium mining se u svijetu koristi 10 milijuna GPUova

puno je to kartica i s ozbirom da mining trziste (sto se tice GPU mininga) ide u kitu postaje neisplativo mineati GPUovima

 

da 50% ljudi odustane od mininga, to je vec hrpa kartica na trzistu - a bolje ih prodati debelo ispod cijene nego ne prodati uopce.. ako je recimo 500 ljudi u hr pokupovalo sve grafe u ducanima (a u vecini ducana kod nas ih nije bilo dostupno bar 3mj) i sad ih idu prodavati, sigurno ih nece uspjeti prodati po nabavnim cijenama..

 

realno je ocekivati slijedece (pod uvjetom da kriptovalute nastave s trenutnim padom) nakon 2-3mj:

 

gtx1070/rx580/vega56 padaju ispod 3000kn (nema smisla ih kupovati za vise od toga jer je rijec od 2g starim grafama -osim vege56)

 

gtx1070ti/1080 ispod 4000kn

 

gtx1080ti ispod 4500kn

 

 

doista ne znam gdje je hrpa ljudi koja ce pokupovati 1080 sa njuskala za 4000+kn - okej, mozda ce bivsi mineri uspjeti prodati mozda 100 komada po trenutnim cijenama, ali ne znam kome ce prodati vise od toga (koliko je veliko trziste za high end grafe u hr? tko si na tom trzistu u zadnje 2g vec nije kupio gtx1080/ti?)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
Sickness kaže...
Fanu kaže...

 

1) probaj graficku na drugom napajanju (kod frenda ako mozes, pod uvjetom da ima kvalitetnije napajanje od tebe) - ako ne bude zujala onda znas da je do napajanja

 

2) upali vsync (ili neki frame limiter) u cod ww2 i vidi hoce li ti i dalje zujati - moja gtx970 zuji u igrama kad framerate ode preko 300

Hmm, po svim specifikacijama RM 550X bi trebalo biti dovoljno pošto sam sistem ne troši puno. Ali hvala, budem baš probao oba dvije opcije.

 

trebalo bi biti dovoljno ali ocito ti se nije posrecilo

btw neki proizvodjaci imaju losije modele napajanja sa slabijom vatazom (npr rm 550x nema iste komponente kao i rm 750x iako spadaju u istu seriju)

 

ali mislim da je u tvom slucaju problem bio do visokog frameratea - cod ww2 nije nesto zahtjevna igra i pretpostavljam da je problem u previsokom framerateu (pogotovo u menijima ako developer nije stavio nikakva ogranicenja pa ti grafa bespotrebno radi na 100% i u 300+fps)

 A to u vezi napajanja sam svjestan, al šta je tu je sad. A vidiš, to sa FPS-om je vrlo lako moguće, jer po defaultu je zaključano na 60 i mislim da onda nije zujalo, (danas ću baš provjeriti) te sam stavio na 200 , reko, neću ju ograničavati. Još sam uključio/isključio vsync, te pogasio sve na low/off ali nisam postavio FPS lock nego je ostao i dalje na 200 i čudim se da kak je i na low i na extra isti k... joj joj  

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Upravo to. Rudari sa skupljim grafama tipa gtx 1070 i 1080 će tek puknut. Pojavili su se neki rigovi ali tko je lud da sad daje za njih +20000kn. Tako da vjerujem da će morati prodavati po komadu.

Evo na Njuškalu već idu gtx 1060 3gb koje su rudarile za 1600kn, trebale bi imati garanciju, a neki specijalci prodaju gtx 970 bez garancije za 1800 i više kuna.

U trgovinama je gtx 1070 prišao blizu 4000kn i polovne ne mogu imati veliku vrijednost. Sorry ali max 3200kn s garancijom a kad krene poplava polovnih vjerujem da će ih bit i za 2600kn.

Dobro kažeš, samo čekati.
SSD koliko si mi života uštedio...
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bilo bi zanimljivo vidjeti kretanje prodaje konzola kako je ovo mining ludilo krenulo... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
fight kaže...

 da hoces reci da je taj xeon x3470 bolji od i5 750,a vidim oni su isti soket,ali da pitam recimo bez clocanja koji bih bio bolji procesor...

 

 Taj Xeon je kao i7 870, dakle kao i5 750 samo s HyperTGhreadingom zbog čega, iako ima samo 4 jezgre, sustav vidi 8 jezgri i imaš osjetno bolje performanse te može gurati i jače grafičke.

 samo da se nadovežem a koja je razlika ovoga procesora s1156 Xeon X3440 i toga x3470....

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

 samo da se nadovežem a koja je razlika ovoga procesora s1156 Xeon X3440 i toga x3470....

 Xeon X3440 ima samo niži radni takt. Ako (uspješno) overclockaš dođe te na isto.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 23:11 (191x7).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
fight kaže...

 samo da se nadovežem a koja je razlika ovoga procesora s1156 Xeon X3440 i toga x3470....

 Xeon X3440 ima samo niži radni takt. Ako (uspješno) overclockaš dođe te na isto.

 A profesorski,tj jezgri.ovaj x3470 ima 8jezgri a ovaj dr.x3440 i koji je bolji....

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kakvih 8jezgri? Oba su 4/8 procesori, x3440 ima multiplier na 19, dok x3470 ima 22 tak da ces sa x3470 sigurno postovi veci takt, pitanje je samo kolika je razlika u cijeni između ta dva sta gledas.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao sam oba, točno upgrejd sa i5 750 na Xeona X3470, najbolja stvar koju sam u 5g. za komp napravio. Prodao i5 750 za 350kn (tada još), X3470 sam našao za 450-500.

 

Dobio sam toliko negdje i na performansama 15-20%, ali ono bitnije je da je komp osjetno fluidnije radio u svakodnevnom radu i multitaskingu.

 

Tada sam ga imao i sa GTX1070 G1 Gaming uparenog, bez problema je sve radilo na 2k/ultra/60fps.

 

Monitor je bilo Dell 30tka, UP3017, 16:10 2k reza. Topla preporuka za X3470 ako ga dobiješ jeftino.

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Imao sam oba, točno upgrejd sa i5 750 na Xeona X3470, najbolja stvar koju sam u 5g. za komp napravio. Prodao i5 750 za 350kn (tada još), X3470 sam našao za 450-500.

 

Dobio sam toliko negdje i na performansama 15-20%, ali ono bitnije je da je komp osjetno fluidnije radio u svakodnevnom radu i multitaskingu.

 

Tada sam ga imao i sa GTX1070 G1 Gaming uparenog, bez problema je sve radilo na 2k/ultra/60fps.

 

Monitor je bilo Dell 30tka, UP3017, 16:10 2k reza. Topla preporuka za X3470 ako ga dobiješ jeftino.

 Pa recimo x3470 jer on nema 4 jezgre + 4 virtualne ne ali kod nas ga nemam morat ču ga tražiti negdje vani...a dali bih uz njega bila dobra asus 1050ti 4gb ddr5.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 9:45 (fight).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
thedream kaže...

Imao sam oba, točno upgrejd sa i5 750 na Xeona X3470, najbolja stvar koju sam u 5g. za komp napravio. Prodao i5 750 za 350kn (tada još), X3470 sam našao za 450-500.

 

Dobio sam toliko negdje i na performansama 15-20%, ali ono bitnije je da je komp osjetno fluidnije radio u svakodnevnom radu i multitaskingu.

 

Tada sam ga imao i sa GTX1070 G1 Gaming uparenog, bez problema je sve radilo na 2k/ultra/60fps.

 

Monitor je bilo Dell 30tka, UP3017, 16:10 2k reza. Topla preporuka za X3470 ako ga dobiješ jeftino.

 Pa recimo x3470 jer on nema 4 jezgre + 4 virtualne ne ali kod nas ga nemam morat ču ga tražiti negdje vani...a dali bih uz njega bila dobra asus 1050ti 4gb ddr5.

 Teško ćeš ga naći kod nas po normalnoj cijeni, ja sam ga sa ebay-a uzeo engleskog iz nekog rashodovanog servera starog..

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam si uzeo X3470 s Alija, 250kn, prije 6 mjeseci

BF3 [G] Pamark
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bogte jel sam ja zalutao? Jel ovo tema za procesore?

 

 

 

Nego da se vratimo na temu:

 

Zanima me koja je realna cijena za polovnu RX470 ili RX570 4Gb?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
memulica kaže...

Zanima me koja je realna cijena za polovnu RX470 ili RX570 4Gb?

 RX 470 cijene u trgovinama su bile od 1500kn do 2300kn ako se doboro sjećam za 4gb modele.
Sad vidiš za koliko kuna ljudi prodaju svoje polovne grafe koje su najvjerojatnije rudarile te im je bios mijenjan. Prodaju ih za iste novce ili čak više nego su ih oni platili. To je slučaj za rx470
Ako je MSI RX 470 ARMOR onda za nju ne smiješ dati više od 1100kn (kupljene su nove za 1500kn)
Rx 570 je u startu imala višu cijenu i one su startale oko 2000kn ako se dobro sjećam.
Ja polovnu ne bih platio više od 1500kn

Cijene AMD grafa na polovnom tržištu su u banani.

SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Boga mi počele su cijene dosta padati, makar ima tu još podosta mjesta za ići dolje...Na njušci se samo spuštaju cijene, GTX 1070 FE, pola godine garancije 2900kn...Treba samo biti strpljiv i čekati da se ovo sroza do kraja, osobno me nebi bilo strah kupiti karticu koja je i rudarila, vidim dosta kartica na njušci su kupljene u 1. mjesecu, pa koliko se grafa može razyebat za 3 mj.?? A ako su ti majneri bili pametni vjerojatno si ih i undervoltali. Sve u svemu konačno situacija ide na bolje i to drastično, u dućanima niže cijene, na njušci počinje poplava polovnih, čekamo vrhunac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Boga mi počele su cijene dosta padati, makar ima tu još podosta mjesta za ići dolje...Na njušci se samo spuštaju cijene, GTX 1070 FE, pola godine garancije 2900kn...Treba samo biti strpljiv i čekati da se ovo sroza do kraja, osobno me nebi bilo strah kupiti karticu koja je i rudarila, vidim dosta kartica na njušci su kupljene u 1. mjesecu, pa koliko se grafa može razyebat za 3 mj.?? A ako su ti majneri bili pametni vjerojatno si ih i undervoltali. Sve u svemu konačno situacija ide na bolje i to drastično, u dućanima niže cijene, na njušci počinje poplava polovnih, čekamo vrhunac.

ma bez problema se te kartice mogu kupiti, ako imaju garanciju

 

jedino sto takvim karticama odlazi su ventilatori

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najgore mi je čekati a tako bi sad uzeo i 1060 3gb za 1500kn. Nedavno kolege s foruma kupovali 1050ti za veće novce.

Garancija je meni presudna jer mi je glupo kupovati karticu do 1 god garancije po sadašnjim cijenama. Još će te cijene ići dole.
SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

 

trebalo bi biti dovoljno ali ocito ti se nije posrecilo

btw neki proizvodjaci imaju losije modele napajanja sa slabijom vatazom (npr rm 550x nema iste komponente kao i rm 750x iako spadaju u istu seriju)

 

ali mislim da je u tvom slucaju problem bio do visokog frameratea - cod ww2 nije nesto zahtjevna igra i pretpostavljam da je problem u previsokom framerateu (pogotovo u menijima ako developer nije stavio nikakva ogranicenja pa ti grafa bespotrebno radi na 100% i u 300+fps)

 

 Evo probao sam ograničiti FPS, ugasiti/upaliti VSYNC, te sve sniziti na low ali i dalje zuji. Ahhh ništa, RMA je već poslan, sad čekam odgovor.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

jedino sto takvim karticama odlazi su ventilatori

a i to sve rjeđe otkako su počeli ugrađivati ventilatore s kugličnim ležajevima

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sto se tice kartica koje su rudarile, ako je garancija pristojna to ne bi trebao biti problem, ali evo jedan zanimljivi info. Firma u kojoj prijatelj radi je razvila jedan dobar majner i covjek u svako doba dana moze ocitati uvjete u kojima kopaju "radilice" pa mi je dao da skicnem, u prosjeku se lagano dinstaju na 80-85 stupnjeva po cijele dane. Tko voli nek izvoli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Sto se tice kartica koje su rudarile, ako je garancija pristojna to ne bi trebao biti problem, ali evo jedan zanimljivi info. Firma u kojoj prijatelj radi je razvila jedan dobar majner i covjek u svako doba dana moze ocitati uvjete u kojima kopaju "radilice" pa mi je dao da skicnem, u prosjeku se lagano dinstaju na 80-85 stupnjeva po cijele dane. Tko voli nek izvoli.

ne znaš što je gore, vega koja cijeli dan majna ili Stjepanov procesor 

 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovako želim kupiti garfu GTX 1060 3gb. Sada me zanima ako mi se to isplati uzet za moju konfiguracija i koliko ću dobit sa tom grafom. 

Moje komponente su

Proc AMD fx 6300 

Rami 8 GB

Hard ssd evo 850 

Graf r7 260 2gb

Hvala vam unaprijed

#je**mtipubg

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bloody_Baba kaže...

Ovako želim kupiti garfu GTX 1060 3gb. Sada me zanima ako mi se to isplati uzet za moju konfiguracija i koliko ću dobit sa tom grafom. 

Moje komponente su

Proc AMD fx 6300 

Rami 8 GB

Hard ssd evo 850 

Graf r7 260 2gb

Hvala vam unaprijed

#je**mtipubg

 

 

S tim procesorom će ti biti BN

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bloody_Baba kaže...

Ovako želim kupiti garfu GTX 1060 3gb. Sada me zanima ako mi se to isplati uzet za moju konfiguracija i koliko ću dobit sa tom grafom. 

Moje komponente su

Proc AMD fx 6300 

Rami 8 GB

Hard ssd evo 850 

Graf r7 260 2gb

Hvala vam unaprijed

#je**mtipubg

 

 

 na tu konfu maximalno gtx 1050ti(a i to je naknap posto je doticna u rangu gtx wr 4x4 bi turbo 960:)

gtx1060 ce ti priklati cpu pa ces plakati zasto ti sve steka!

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav,dal bi isla 1060 3 gb na ovu konfiguraciju,
Amd A8-7600 proc
8 gb rama
Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ogroman bn

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice