Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.614
|
čitano: 5.579.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Javio se glavni "ekonomist" na forumu koji je utukao ne znam kolko para u konfiguraciju da bi ima bn sa svih strana. 

 

ok, ako ti je definicija bottlenecka svaka konfa koja nema intel proc..

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zoharbizo kaže...

Jedini tko pametuje ovdje si ti, jer očito nemaš pametnijega posla nego biti dežurni pametnjaković koji će dijagnosticirati poremećaje na forumu apsolutno svima, od onih koji ne misle kako ti misliš pa do ovakvih kao Augi koji imaju i mogu mijenjati hardwer i pitaju za mišljenje.

Ti budi pametan pa ignoriraj takve stvari ako te smetaju, a za to dosad nisi pokazao sposobnost.

Ili daj njemu adresu pa da vidimo hoće li poslije biti dijagnosticiranja...

Jedino tebi možda od strane liječnika

 

Samo se sramotis opravdavanjem augi-a, ili ti je to drugi akaunt na forumu? 

Ne sugeriraj mi ti sta cu ignorirat a sta necu, njegovo zagadjivanje foruma cu uvijek ismijavat.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo ti sve fino crno na bijelo klik, da ne spamamo temu. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije mi to drugi acc, ali znam čovjeka i ne podržavam tvoj bahati i aroganti istup po pitanju puno stvari pa tako ni toga.

No onda se sjetim da si ti samo maleni keyboard warrior, pa onda uživaj u tome.

Odsad ideš meni na ignore, više neću spamati tu po temi.

Augi kupuj što ti srce želi ako možeš, ako treba kakav savjet voljan sam pomoći ako budem imao rješenje.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni isto nije jasno što ekipa pjeni oko augi-ja? Mislim, i da lik je trol, bar je s pokričem i uvik nešto mijenja, a ne zajebava kao neki koji mjesecima pilaju a ne kupuju.

 

Koliko sam skužio, uvik pita u odgovarajučoj temi, možda je nekima dosadan ali sigurno nije tako ekstremno da "zagađuje" forum.

 

augi80 , kupi ono što te veseli najviše pa igraj češće, a rijeđe mjenjaj IONAKO dobar HW.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Meni isto nije jasno što ekipa pjeni oko augi-ja? Mislim, i da lik je trol, bar je s pokričem i uvik nešto mijenja, a ne zajebava kao neki koji mjesecima pilaju a ne kupuju.

 

Lol, jel citamo isti forum? Nitko osim zoharabize se ne pjeni, mi ga s punim pravom sprdamo/ismijavamo a bizi to smeta pa se buni...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo da malo maknem vatru sa augija, je li gtx 1060/ gtx 970/ rx 580 top preporučljivi limit za ryzen 5 1400 cpu?

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Augi se vrti u krug konstantno mijenajući:

1. 1080TI za Vegu 64 i obrnuto

2. Freesync monitor za Gsync monitor i obrnuto

 

Pritom puši vlastite pare, mnogim forumašima diže tlak jednim te istim pitanjima i što je najvažnije svoj hardver star 10 dana daje po dobrim cijenama. Uzevši sve u obzir nije sve tako crno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:36 (Paolo Maldini).
 
2 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ovisi o rezoluciji i rr, na cemu igras, koji monitor?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Lol, jel citamo isti forum? Nitko osim zoharabize se ne pjeni, mi ga s punim pravom sprdamo/ismijavamo a bizi to smeta pa se buni...

Samo se pitam dali iza toga svega leži zavist ili čista dosada kad pišeš postove kao ovaj na vrhu, koji nisu na mjestu.

maks0806 kaže...

Evo da malo maknem vatru sa augija, je li gtx 1060/ gtx 970/ rx 580 top preporučljivi limit za ryzen 5 1400 cpu?

Ubodi slobodno polovnu GTX 1070 i guštaj, malo clockni CPU i to je to.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U potpisu je sve, 1080p, dark souls, witcher 3 i sada mislim najviše igrati Monster Hunter world. Ofc i cyberpunk kada izađe, DMC 5 itd

Ne znam koliko mi je pametno klokati u Mini kućištu. Mislim da je 1060 3gb ok za to pogotovo po cijenama oko 1100-1200kn. Nije taj Ryzen 5 1400 toliko maestralan za igrice koliko vidim, haswell i5 se čini boljim čak

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:48 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zoharbizo kaže...
ansha kaže...

Lol, jel citamo isti forum? Nitko osim zoharabize se ne pjeni, mi ga s punim pravom sprdamo/ismijavamo a bizi to smeta pa se buni...

Samo se pitam dali iza toga svega leži zavist ili čista dosada kad pišeš postove kao ovaj na vrhu, koji nisu na mjestu.

Ma cista zavist, normalno... Jedva cekam ovu moju ruznu kantu ispod zamjenit za pilu poput njegove 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:48 (ansha).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi koji cooler imaš i kakav je airflow...

U pravilu se Ryzen ne grije puno tako da neki sweetspot od 3.8GHZ ne zahtjeva veliki napon, malo testiraj pa vidi, kakvih 1.2V cirka...

Kupi si RX 470 4GB radije.

ansha ti nisi zavistan, samo ti je dosadno i glumiš doktora :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:50 (zoharbizo).
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I dalje ti fali najbitniji podatak, rr. Na mobu sam pa ti ne vidim moj pc.

Uglavnom ako je 60hz ni ne treba ti nista jace od 1060 ili rx580, ako ako je 144 ti treba jaca graficka (1070ti ili vega 56), i za neke igre overclock procesora.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
zoharbizo kaže...
ansha kaže...

Lol, jel citamo isti forum? Nitko osim zoharabize se ne pjeni, mi ga s punim pravom sprdamo/ismijavamo a bizi to smeta pa se buni...

Samo se pitam dali iza toga svega leži zavist ili čista dosada kad pišeš postove kao ovaj na vrhu, koji nisu na mjestu.

Ma cista zavist, normalno... Jedva cekam ovu moju ruznu kantu ispod zamjenit za pilu poput njegove 

 

vidim i ti si kao i ja invertao svoju maticnu (ja sam na dark base 700 - samo zato sam i uzeo to kuciste)

jbg steta sto si intel fanboy na kvadrat, mogli smo bit besties :P

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:54 (Fanu).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hmm, imao sam prije rx 470 i nije mi recimo u witcheru bila na 60 fps nikada, dok 1060-tke idu.Stock cooler, coolermaster elite 342 kanta, 60HZ monitor još iz 2014-e kad sam prvu konfu slagao u Futuri :P. Ne bih ga mijenjao, 24" je i sviđa mi se reprodukcija boja i svjetlina. Vjerojatno jer je drugi monitor žešće 768p sranje pa ovaj izgleda maestralno :D (dual monitor setup)

Stalno se malo grijem, malo hladim prema igricama, ali sad mi se baš igra MHW i ne želim na R9 270tki to vrtiti :P

 

Koliko je realno dobar taj R5 1400 za igre? Raspravlja mi se malo, sry ako smaram i ako je offtopic 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:58 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Realno to je i dalje dobar procesor, međutim s ovim cijenama sada 1600X je ipak daleko bolji izbor.

Ne brini se, na njemu ćeš se naigrati.

RX 470 sam imao i ja, to jest CF.

Na 1.3GHZ sam imao perfomanse stock 480 4GB i bio sam prezadovoljan.

Imaš ih za te novce, malo pogledaj po youtubeu kako radi 1060 a kako 470 u igrama koje planiraš igrati.

 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

 

vidim i ti si kao i ja invertao svoju maticnu (ja sam na dark base 700 - samo zato sam i uzeo to kuciste)

jbg steta sto si intel fanboy na kvadrat, mogli smo bit besties :P

Mozda jedan dan kad ozdravim od fenbojizma postanemo besties ;)

 

Jedna stvar mi nije jasna sa DB 700, na slikama mi se cini da vrh kucista nema nikakvih otvora za ventilaciju (onih par crta straga su zanemarivi), a onda vidim da neki stavljaju radijatore na vrh. Kako to? Kako to?

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maks0806 kaže...

Hmm, imao sam prije rx 470 i nije mi recimo u witcheru bila na 60 fps nikada, dok 1060-tke idu.Stock cooler, coolermaster elite 342 kanta, 60HZ monitor još iz 2014-e kad sam prvu konfu slagao u Futuri :P. Ne bih ga mijenjao, 24" je i sviđa mi se reprodukcija boja i svjetlina. Vjerojatno jer je drugi monitor žešće 768p sranje pa ovaj izgleda maestralno :D (dual monitor setup)

Stalno se malo grijem, malo hladim prema igricama, ali sad mi se baš igra MHW i ne želim na R9 270tki to vrtiti :P

 

Koliko je realno dobar taj R5 1400 za igre? Raspravlja mi se malo, sry ako smaram i ako je offtopic 

Ovisi što smatraš pod 'dobar', ali tera igre bez problema. Malo ga klokneš, ako zatreba. Većina ga ionako klokne tamo na brzinu 1500x.

1600tka je dobra za njega.

 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma obišao sam ja jutub i pola interneta, samo je druga stvar malo počaskati sa ljudima ovako. Čini se da je 1060tka bolja u tome svemu, a i manjih je dimenzija što mi je zgodnije zbog cable managementa i manje potrošnje. 

Fora je sa ryzenom što ću se lako bumpati na jači cpu kad zatreba pa me ne dira toliko to na kraju krajeva, a zasad ovaj ispunjava sve moje potrebe, samo malo gledam i na nekim siteovima kažu da je bolji i5 4460 za gaming od njega, a taj cpu sam kupio 2014-e

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

vidim i ti si kao i ja invertao svoju maticnu (ja sam na dark base 700 - samo zato sam i uzeo to kuciste)

jbg steta sto si intel fanboy na kvadrat, mogli smo bit besties :P

Mozda jedan dan kad ozdravim od fenbojizma postanemo besties ;)

 

Jedna stvar mi nije jasna sa DB 700, na slikama mi se cini da vrh kucista nema nikakvih otvora za ventilaciju (onih par crta straga su zanemarivi), a onda vidim da neki stavljaju radijatore na vrh. Kako to? Kako to?

 

zato sto realno nema mjesta drugdje

ja sam jedva naprijed stavio 3 140mm ventilatora (2 su samo polovicno zasarafljena jer okvir nije dovoljno dugacak)

 

kad sam slagao konfu sam stavio 1 140mm ventilator gore (ispod tih malih otvora za ventilaciju) ali sam ga maknuo jer nikakve koristi od njega (znaci direkt je puhao u ssd ispod njega, ali je SSD i dalje redovito isao preko 75C isto kao i bez ventilatora..)

sad imam 3 venta naprijed i 1 nazad za front to back airflow

 

ti otvori gore i nedostatak mjesta za kablove napajanja (znaci straznju stranicu ne mogu sasvim pravilno zatvoriti jer je kabel od napajanja predebl i nema mjesta za njega + ispod motherboard traya nema dovoljno prostora da provucem deblje kablove..) su veci problemi dark base 700

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 11:12 (Fanu).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

 

zato sto realno nema mjesta drugdje

ja sam jedva naprijed stavio 3 140mm ventilatora (2 su samo polovicno zasarafljena jer okvir nije dovoljno dugacak)

 

kad sam slagao konfu sam stavio 1 140mm ventilator gore (ispod tih malih otvora za ventilaciju) ali sam ga maknuo jer nikakve koristi od njega (znaci direkt je puhao u ssd ispod njega, ali je SSD i dalje redovito isao preko 75C isto kao i bez ventilatora..)

sad imam 3 venta naprijed i 1 nazad za front to back airflow

 

ti otvori gore i nedostatak mjesta za kablove napajanja (znaci straznju stranicu ne mogu sasvim pravilno zatvoriti jer je kabel od napajanja predebl i nema mjesta za njega + ispod motherboard traya nema dovoljno prostora da provucem deblje kablove..) su veci problemi dark base 700

Nema mjesta drugdje ali nema ni radijator nikakvu funkciju gore, bolje bi hladio jedan lc cc 95 od <100kn od custom loopa sa 360 radijatorom na tom mjestu.

Po meni je to velika greska pri dizajnu kucista, nije problem onima koji znaju da gore nece stavljat rad ali dosta ljudi ne kuzi i onda se cude sta im je sa hladjenjem.

 

Mogu se kladit da bi mi graficka otisla preko 80°C i voda unistila pumpu/crijeva kad bi sa single radijatorom na tom mjestu isao hladit...

 

Meni ovaj mali 80mm vent cuda radi za nvme disk, prije je max bio 95°C a sad ne ide preko 60-65°C max... Memorija je isto max 6-7°C iznad sobne temperature, prije bi otisla i 20°C iznad...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 11:18 (ansha).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zoharbizo kaže...

 

Kupi si RX 470 4GB radije.

S time samo dobiva vecu potrosnju i vece zagrijavanje sto nikako nije idealno za malo kuciste.

Radje GTX1060 u svakom slucaju

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 11:37 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...

Augi se vrti u krug konstantno mijenajući:

1. 1080TI za Vegu 64 i obrnuto

2. Freesync monitor za Gsync monitor i obrnuto

 

Pritom puši vlastite pare, mnogim forumašima diže tlak jednim te istim pitanjima i što je najvažnije svoj hardver star 10 dana daje po dobrim cijenama. Uzevši sve u obzir nije sve tako crno.

 Niti si mu ti pare zaradija, niti znaš kako je došao do GPU-a. Čovjek ima svoj gušt. 

Festina lente
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

...Čovjek ima svoj gušt. 

 prema dosad pokazanom, prije je to muka nego neki gušt

da je gušt uzeo bi jednu i igrao se, eventualno promijenio jednom zbog monitora i to je to

nisam brojao, ali mislim da je već 3-4 puta izmijenjao iste grafe i bar dvaput monitore, a svaki put je na sto muka što i kako

mene osobno to ne dira, osim što mi je glupavo toliko puta mijenjati grafe i monitore, pa opet, pa opet iznova, nikad mira

možda ga nešto muči kad toliko mijenja, daj ti koji si mu blizak vidi jel ima kakvih problema s fps-om ili nešto treće zbog čega je nezadovoljan

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ajde ne serite vise. tip je dosadan, ok, ignorirajte ga. ali nije vama problem sta je on dosadan, dapace. dobro vam dodje da pokazete koliko ste vi bolji. jedite govna gnjide, eno vam tamo nocna mora pa si pogledajte sta ste i ko ste. skupa samnom.

 

inace, ne razumijem se pretjerano u te stranice sa kompjuterima. trazio sam po guglu, al nisam nista izguglao. zanima me jel postoji neka stranica koja bi mi dala performanse svih kartica u zadnje dvije/tri generacije na 1080p/ultra settings za nekih pet/deset relevantnih igara?

 

hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...
Paolo Maldini kaže...

Augi se vrti u krug konstantno mijenajući:

1. 1080TI za Vegu 64 i obrnuto

2. Freesync monitor za Gsync monitor i obrnuto

 

Pritom puši vlastite pare, mnogim forumašima diže tlak jednim te istim pitanjima i što je najvažnije svoj hardver star 10 dana daje po dobrim cijenama. Uzevši sve u obzir nije sve tako crno.

 Niti si mu ti pare zaradija, niti znaš kako je došao do GPU-a. Čovjek ima svoj gušt. 

 Boli me k šta on radi, ovo je samo konstatacija. Kad već vučeš za jezik - ako mu je to gušt, gušt mu je glup.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...
mrki_tua kaže...
Paolo Maldini kaže...

Augi se vrti u krug konstantno mijenajući:

1. 1080TI za Vegu 64 i obrnuto

2. Freesync monitor za Gsync monitor i obrnuto

 

Pritom puši vlastite pare, mnogim forumašima diže tlak jednim te istim pitanjima i što je najvažnije svoj hardver star 10 dana daje po dobrim cijenama. Uzevši sve u obzir nije sve tako crno.

 Niti si mu ti pare zaradija, niti znaš kako je došao do GPU-a. Čovjek ima svoj gušt. 

 Boli me k šta on radi, ovo je samo konstatacija. Kad već vučeš za jezik - ako mu je to gušt, gušt mu je glup.

 Mnogi gušti su glupi, ljudi kupe Ferrari pa ne pređu 150 km/h, a ako prođu to je na autobahnu, onda kupuju svaki slijedeći model Samsung Galaxya iako je napredak neznatan, itd. svatko ima svoju bolest i ne želim govoriti to je glupo šta ti radiš, a ovo šta ja nije. Zar nije glupo igrati videoigre? Ili je glupo tko ide svaku nedjelju na svetu misu? Možda je glupo šta netko ide na ljetovanje na Tajland ili Havaje pored našeg mora? Ja ne bi nikada radio ovo šta augi radi, ali isto tako mnogi ne bi radili u životu šta ja radim, opet neću osuditi da je ovo ili ono glupo, to može biti moje mišljenje, ništa više...

Festina lente
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel nove kartice koriste vecinom display port ili mini display port...ja na mojoj 980 neme nijedan display port vec su sve mini display portovi...pa ke zanima jel to neki novi trend?

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

 Mnogi gušti su glupi, ljudi kupe Ferrari pa ne pređu 150 km/h, a ako prođu to je na autobahnu, onda kupuju svaki slijedeći model Samsung Galaxya iako je napredak neznatan, itd. svatko ima svoju bolest i ne želim govoriti to je glupo šta ti radiš, a ovo šta ja nije. Zar nije glupo igrati videoigre? Ili je glupo tko ide svaku nedjelju na svetu misu? Možda je glupo šta netko ide na ljetovanje na Tajland ili Havaje pored našeg mora? Ja ne bi nikada radio ovo šta augi radi, ali isto tako mnogi ne bi radili u životu šta ja radim, opet neću osuditi da je ovo ili ono glupo, to može biti moje mišljenje, ništa više...

Ništa šta si nabrojao ne može se nikako usporediti s ovom situacijom da je netko najmanje triput mijenjao 1080TI za Vegu64 i obratno. To je pokazatelj da nezna šta želi, a tada radi pizdarije i vrti se u krug.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice