Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.600
|
čitano: 5.577.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Po prvim testovima bolja je dosta od gtx 1070, blize 1070 ti ali je cijena isto visa..non rtx performanse su odlicne s tim da se moze igrati na 60 fpsa igre koje nisu competitive pa se ne gleda svaki fps ako se moze dobiti ljepsa slika (ako vam se ray tracing uopce svida)...sve u svemu nelosa kartica ali po meni preskupa jer nije dovoljno dobra da da maks od raytracinga sto je trenutno moguce pa je meni to osobno malo bezvezan premium na tom tieru grafi

 

Nadam se da su leakovi tocni i dq ce izaci gtx 1160 bez rt-a a sa istim brojrm cuda jezgri i frekvencijama

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Po prvim testovima bolja je dosta od gtx 1070, blize 1070 ti ali je cijena isto visa..non rtx performanse su odlicne s tim da se moze igrati na 60 fpsa igre koje nisu competitive pa se ne gleda svaki fps ako se moze dobiti ljepsa slika (ako vam se ray tracing uopce svida)...sve u svemu nelosa kartica ali po meni preskupa jer nije dovoljno dobra da da maks od raytracinga sto je trenutno moguce pa je meni to osobno malo bezvezan premium na tom tieru grafi

 

Nadam se da su leakovi tocni i dq ce izaci gtx 1160 bez rt-a a sa istim brojrm cuda jezgri i frekvencijama

 

Kako je preskupa? "po preporučenoj cijeni od 349 američkih dolara" - 349$=2.260kn

Trenutno najjeftinija GTX1060 6Gb košta 2.200kn.

Dakle ako su benchevi i cijena istina za 2.260kn ćeš dobiti karticu snage GTX1070Ti koja košta 3.700kn i još imaš RT tehnologiju (ako je to nekome bitno kod ovakvih kartica)

12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Preporučena cijena za GTX1060 je $250. Dakle nova RTX2060 košta $100 više.

Ako bude ispod 3000kn, a trebala bi biti, onda je to jako dobra kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 19:39 (Mile 74).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije preskupa u americi, preskupa ce bit kod nas. U americi se moze naci 1070 ti za 370 dolara a ova je 350 nije ni amerima bas sjela cijena posto je grafa preslaba za dobar raytracing gameplay. Moze se dobit 60 fpsa na medium. Kad iskljucis rt imas performanse gtx 1070 ti ali cijena samo 20 dolara manja od vec postojece grafe nije bas neki marketinski potez. Bit ce odlicno ako stave gtx 1160 za 280-300 dolara sa istim non rt performansama.

 

Kad je kod nas ista od hardvera bilo iste cijene u dolarima kao u americi? Pogledaj samo rtx 2080 i 2080ti, kod njih su oko 1200 dolara a kod nas prelaze 1500. Preostaje nam pricekati cijene kod nas pa cemo onda vidjeti kako stojimo. Daj boze da bude takve cijene, pa nek je i 2500-2800kn ako parira 1070 ti koja je 3700

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cijena bu 3000+ kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 20:14 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

RTX 2060 + neki solidan 144hz fullhd freesync monitor na kojem g-sync radi kako spada ce biti odlicna kombinacija.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mile 74 kaže...

Preporučena cijena za GTX1060 je $250. Dakle nova RTX2060 košta $100 više.

Ako bude ispod 3000kn, a trebala bi biti, onda je to jako dobra kupnja.

I opet je to 1.000kn manje nego GTX1070ti uz iste/slice performanse + RT

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To stoji ali ako nvidia tako nastavi xx60 serija ce cjenovno biti xx70 serija samop od drugim imenom i vecom cijenom. Ovo sad po cijeni mozes gledat kao  xx70 karticu nove generacije koja je snazna kao gtx 1070ti a takav smo scenarij dosad vidali svake godine.. razlika je sto su ovdje nazvali ju 2060 a zalijepili cijenu gotovo kao za xx70 

 

Sto sad, treba izbacit 2050 ili 1150 koja je snage kao gtx 1060 i stavit vecu cijenu pa da kosta koliko je dosad kostala gtx 1060 i sto imamo.onda? Cijelu seriju grafa skuplju za 100 dolara a razliku u generacijskim performansama istu kao zadnjij 10 godina?

 

Nvidia treba smirit te cijene inace nece bit dobro

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To ce se jedino dogoditi ako i AMD uradi isto to sa cijenama Navi kartica koje ce biti nasljednice RX570/580 modela, u potivnom Nvidia moze samo spusit. Ako AMD izbaci te modele po cijenama kao sto su sada rx570/580 serija tko normalan ce kupovat gtx1160/rtx2060 pokraj 1.000kn jeftinijih AMD kartica + ako dodamo da freesync monitori idu vec od 900kn... Sami ce sebe pokopat i jedino ce teski fanboyevi kupovati nvidine mid range kartice.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nadajmo  se da ce amd imati sto za ponudit s navi karticama i da stave dobru cijenu. To ce ih ne vratit na mapu nego dic na vrh ako odrade kako treba...navijam za amd jer se bar nekako trude pruzit korisniku dobru cijenu iako znam da je to zbog toga sto drukcije ne bi mogli protiv nvidie dok ne izbace nesto sto je objektivno bolje od nvidije bez obzira na cijenh

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

... + ako dodamo da freesync monitori idu vec od 900kn... 

 zato je nevidija i dodala podršku za freesync monitore

zasad ih je tek desetak provjerenih i čekaju se driveri, no dok amd izađe sa navi... freesync više neće biti nikakva amdova prednost

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ljudi,

 

ako me možete savjetovati za odabir polovne grafičke jer sam do sada uzimao samo novo pa me zanimaju vaša iskustva.

 

Htio bi uzeti polovnu GTX 1060 ili RX 570 preko njuškala jer vidim ih ima u ponudi i do 1000kn- Što preferirate od ove dvije? Btw trebaju mi samo za gaming tj. ništa ozbiljno.

 

Nemam baš iskustva s tim polovnim stvarima pa me zanima na što bi posebno trebalo obratiti pozornost osim nekih osnova npr. da je grafa pod garancijom po mogućnosti, da se ne pregrijava, nije korištena za mining...?

 

Osim toga, puno ovih grafa je pod garancijom i tu me zanima u kojem slučajevima bi to bilo ništavno i bezvrijedno?. Jeli tu samo na riječ ili se može nekako provjeriti i kakvi su stavovi trgovina u tim slučajevima kad im se šalje takva roba pod garancijom ?

 

Isto tako me zanima plaćanje preko njuškala, kakva su vam iskustva ? Plaćate li unaprijed ili inzistirate nakon primitka i jesu li tu ljudi fleksibilni u tom slučaju?

 

A što se tiče same ispravnosti grafičkih postoje li neki testovi, programi preko kojiih se mogu vidit performanse, a da ih mogu zahtijevati prije same kupnje ? 

 

Hvala svima unaprijed

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 14:08 (ivo321).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koji cpu imas? Koje napajanje imas?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cpu je ryzen 3 2200g, a napajanje neko dosta staro-- ASUS ATX 500Z, ali s obzirom da ga mislio mijenjati kada uzmem graficku.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 15:02 (ivo321).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi šta nađeš povoljnije i sa više jamstva...

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Amd najavio radeon 7 performansi u razini rtx 2080 po cijeni 700 dolara dostupna od sredine veljace

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav raja,

 

Zanima me da li Grafička 1060 3gb može na navedene komponente??

 

Matična Asus P8H61-M LX3 R2.0. 

Napajanje-Max OUT Power 500w

Intel Core i5-3350PP CPU @3.10GHZ

8Gb Rama

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav. 

 

Mislim da mi je crkla graficka, tj odlazi (komp se freeza, slika je bijela ili kao dvije crvene crte okomite preko ekrana I glasan zvuk zujanja, uz to jedan od ventova se ne mice). Stavljam sliku, ali kako sam na mobu ne znam kak ce ispasti. 

 

Pod moj PC se vidi konfa, mozete li mi preporuciti grafulju do 1500kn?

 

Iako ne igram vise nista osim Hearthstonea I World of Tanks tu I tamo, mozda Dota2, HS je 90% od toga. Uz to Netflix I surfanje. Da li mi treba uopce neka skupa grafa? Jos samo napomena da mogu samo uzeti novo u ducanu na rate. :/

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Krispin kaže...

Pozdrav. 

 

Mislim da mi je crkla graficka, tj odlazi (komp se freeza, slika je bijela ili kao dvije crvene crte okomite preko ekrana I glasan zvuk zujanja, uz to jedan od ventova se ne mice). Stavljam sliku, ali kako sam na mobu ne znam kak ce ispasti. 

 

Pod moj PC se vidi konfa, mozete li mi preporuciti grafulju do 1500kn?

 

Iako ne igram vise nista osim Hearthstonea I World of Tanks tu I tamo, mozda Dota2, HS je 90% od toga. Uz to Netflix I surfanje. Da li mi treba uopce neka skupa grafa? Jos samo napomena da mogu samo uzeti novo u ducanu na rate. :/

 

 

 

 Dap, grafa ti je la papa..uzmi onda neku gtx 1050 ti ili rx 570 ako nades do te cijene

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Krispin kaže...

Pozdrav. 

 

Mislim da mi je crkla graficka, tj odlazi (komp se freeza, slika je bijela ili kao dvije crvene crte okomite preko ekrana I glasan zvuk zujanja, uz to jedan od ventova se ne mice). Stavljam sliku, ali kako sam na mobu ne znam kak ce ispasti. 

 

Pod moj PC se vidi konfa, mozete li mi preporuciti grafulju do 1500kn?

 

Iako ne igram vise nista osim Hearthstonea I World of Tanks tu I tamo, mozda Dota2, HS je 90% od toga. Uz to Netflix I surfanje. Da li mi treba uopce neka skupa grafa? Jos samo napomena da mogu samo uzeti novo u ducanu na rate. :/

 

 

 

 Da, grafa je na izdisaju. Uzmi RX570 pa si duže vremena miran. Klik

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Može pomoć hitno!!!Grafičku sam već uzeo ali kolege mi govore da proučim malo da li je pametno stavljat navedenu grafičku!!!

 

Zanima me da li Grafička 1060 3gb može na navedene komponente??

 

Matična Asus P8H61-M LX3 R2.0. 

Napajanje-Max OUT Power 500w

Intel Core i5-3350PP CPU @3.10GHZ

8Gb Rama

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 13:28 (spuzu).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nikad cuo za to napajanje... Jel to tocan model?

Iako je GTX1060 mal potrosac ja bi gledao uzeti nesto kvalitetnije cisto da si mirne duse

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje je 500w ne znam sad tocno koji je proizvođač...

Meni je bitno dal ove komponente mogu iskoristit grafičku max il trebam nešto slabiju uzet.

Jače od ove mi ne treba.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moze iskoristit

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ok je kombo ali napajanje je li-la, ako je uz to jos i staro moze se dogodit da krepe pod opterecenjem i povuce sa sobom jos koju komponentu

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Staro je oko 5-6 godina koliko i sam komp ali po PSU Calculatoru mi pokazuje da je dovoljno 380w...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

1. Ti PSU kalkulatori su ziva glupost i na to se ne oslanjaj

2. Ta konfa ne moze povuci ni 300w a kamoli vise, ali nije u tome probem, problem je sto je to napajanje šrot i ne mozes biti siguran da ce isporuciti i 200w bez da se zadimi.

Ta nekvalitetna napajnja su cisti rulet, moze ti se komp samo rusitni bit nestabilan, moze ti radit bez problema, a moze jedno vrijeme raditi dobro pa se samo jedan dan zadimit i spalit pola konfe... Cisti rulet...

Savjet je da promjenis napajanje, a sad na tebi jel ti se igra tog ruleta ili ne.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Komp kakav ima kolega troši oko 200 - 220W iz zida što je malo. Instaliraj i vidi u igrama radi li sve. Ako se komp gasi ili restarta i slično, mijenjaj napajanje.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi u svakom slucaju promjenio napajanje..brand name od 350 do 400kn ce mu biti dovoljno

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ili kako bi rekli stari gameri, barem 700w! :)

 

Nikad ne znas kad ce CF uletit. ;)

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice