XFX 4870 promjena ventilatora

poruka: 5
|
čitano: 2.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
XFX 4870 promjena ventilatora
Imam ovu karticu http://www.pricecheck.co.za/offers/9067691/XFX+ATI+Radeon+HD4870/ i s obzirom da je stock ventilator dosta bučan, htio bih ga zamijeniti nečim tišim. Prvo sam skinuo plastiku dolje i ostao je samo bakreni dio, zatim sam skinuo ventilator i stavio gore 120mm ventilator na 2mm od kartice. Taj ventilator ima potenciometar, ali na visokim okretajima je također dosta bučan. No, problem je u tome što mi temperatura nije baš kako sam mislio da će biti 66 u idle, a oko 80 pod opterećenjem.
Da li bih mogao 120mm ventilator prilagoditi da ga utaknem u konektor u grafičkoj, pa da mu u MSI Afterburneru namjestim da se sam pojačava i smanjuje ovisno o temperaturi. Znači ja mu sa potenciometrom namjestim maximalnu vrtnju, a u Afterburneru za svaku temperaturu posebno. Da li je to moguće?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: XFX 4870 promjena ventilatora

nemoguće je ako sam ja dobro shvatio ovaj dio "Znači ja mu sa potenciometrom namjestim maximalnu vrtnju, a u Afterburneru za svaku temperaturu posebno"

 ja uopće se nebi zabrinjavao sto se tice tako velike temperature i meni je oko 60 u idlu imam jacu 4890 i bolje hladjenje, ja sam to rijesio aty tray toolsom.

Prvo sam smanjio taktove rama sa originalnih 975 u koracima od 10 mhz dosao sam na 250 s tim da sam spustio voltazu na 0.91. Sad mi je tempa u idlu oko 40 a u opterecenju dodje i do 80. sto se tice venta mogo bi tako da odrezes 3-pin i nekako spojis u 2-pin na grafickoj, ali je pitanje hoce li ti msi afterburner moci to kontrolirati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: XFX 4870 promjena ventilatora

Mene nije toliko mučila temperatura, koliko buka, jer mi je komp u dnevnom boravku, gdje gledam i filmove preko njega na televizor. Maknuo sam onaj originalni ventilator, jer je sr.nje i stavio 120mm Scythe sa potenciometrom. Sve sam raskopao, očistio, stavio novu pastu i malo se poigrao potenciometrom da dobijem idealan omjer buke i temperature. Uspio sam dobiti 60 u idle i 88 u Furmarku nakon 10min. Jedino što igram je WOW, tako da se grafička ionako ne grije nešto posebno, u WOW-u temperatura ne prelazi 66, tako da sam zadovoljan. Hvala na odgovoru antimon. BTW, spustio si taktove rama na 250??

11 godina
offline
XFX 4870 promjena ventilatora

ajme baš takvu sam ja imao. izludila me sa bukom, ljeti pogotovo... {#}

ovako sam je riješio: http://www.njuskalo.hr/image-bigger/graficke-kartice/ati-radeon-xfx-hd4870-1gb-slika-18232063.jpg

 

p.s. više je nisam čuo...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: XFX 4870 promjena ventilatora
Pinbot kaže...

Mene nije toliko mučila temperatura, koliko buka, jer mi je komp u dnevnom boravku, gdje gledam i filmove preko njega na televizor. Maknuo sam onaj originalni ventilator, jer je sr.nje i stavio 120mm Scythe sa potenciometrom. Sve sam raskopao, očistio, stavio novu pastu i malo se poigrao potenciometrom da dobijem idealan omjer buke i temperature. Uspio sam dobiti 60 u idle i 88 u Furmarku nakon 10min. Jedino što igram je WOW, tako da se grafička ionako ne grije nešto posebno, u WOW-u temperatura ne prelazi 66, tako da sam zadovoljan. Hvala na odgovoru antimon. BTW, spustio si taktove rama na 250??

 da ati tray tools je cudo  jos uvijek radi grafa hladna ko led samo ukljucim taj "niski profil" kad surfam ili gledam neke filmove malo struje trosi i nema buke

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice