Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

poruka: 11
|
čitano: 1.974
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

heyhey, nova graficka (nVidia GTX1070 WF2) savrseno radi, jedini problem, kad postigne visoke brzine plastika pocme zujat(poprilicno iritantno a pogotovo ako vam kuciste stoji iznad ili u razini glave), još tocno nisam otkrio odakle ni kako to rijesit al evo, jos jedan razlog zasto potrosit 200-300 kn vise za g1 ili strix. Pošto sam poprilicno nov u ovom svijetu svaki prijedlog ili upozorenje bi dobro došlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

Ne bi ti odabir G1 puno pomogao. Imaš par videa na tu temu na YT, pa pogledaj možda nađeš rješenje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

Hvala, naso sam svoje rijesenje. g1 je ipak malo bolja i kvalitetnije napravljena kartica i napose svega laksa je tako da "ne visi" iz utora kao ova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

Grafa ti je vjerojatno nešto dirala zato se cinilo glasnije, to se zna događati i sa HDDovima ako nemaju dobre nosace.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

Da prije bi rekao da je dodirivalo nešto ili je vibriralo.

 

Nego mene više bode u oci, kako imas gpu za 4k kuna i stock intelov hladnjak omg

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje grafičke kartice (GTX1070)
illemental kaže...

Hvala, naso sam svoje rijesenje. g1 je ipak malo bolja i kvalitetnije napravljena kartica i napose svega laksa je tako da "ne visi" iz utora kao ova.

 Odabir G1 te ne bi spasio zujanja, whinea i problema sa ventovima koje Gigabyteove kartice u zadnje vrijeme imaju. To da je G1 serija kvalitetnija od WF serija sugerira i sama cijena.

 

P.S. Moram reć da mi je smiješno da WF 1060-ke imaju backplate, a 1070-tke nemaju, stvarno vrhunske gluposti izvodit taj Gigabyte.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje grafičke kartice (GTX1070)
ne samo da imam gpu od 4k.. imam i cpu od 3k ;) (i7-6700) posto nisam zainteresiran za oc i bitno mi je samo da mi mašina gura nisam previse obazoro paznje na cpu cooler, premda namjeravam nadopuniti nedostatak nakon pola godine, godinu sa Zalman CNPS5X Quiet Compact
7 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

ne samo da imam 4k gpu nego i 3k cpu  (i7 6700) i nisam vidio potrebe da kupujem posebno cooler jer me ne zanima oc.. premda cu kroz pola godine, godinu ipak kupit Zalman CNPS5X Quiet Compact jer mislim da ce mi to smanjit zujanje kucista poprilicno( i smanjit toplinu naravno :D)

 

da opet kupujem konfiguraciju iz nova, nebi radio iste greske, nebi mi bio problem pricekat koji tjedan da skupim 300 400 kn za bolju grafickuu ili kvalitetniji ssd ili neki drugi cpu cooler.. sve u svemu i ovako zam zadovoljan citavim kompjuterom samo sam ocekivao da ce mi sve savrseno radit ako dam puno para za to :D (silly me)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zujanje grafičke kartice (GTX1070)
illemental kaže...
ne samo da imam gpu od 4k.. imam i cpu od 3k ;) (i7-6700) posto nisam zainteresiran za oc i bitno mi je samo da mi mašina gura nisam previse obazoro paznje na cpu cooler, premda namjeravam nadopuniti nedostatak nakon pola godine, godinu sa Zalman CNPS5X Quiet Compact

 

Nije stvar u hlađenju koliko razlika u buci i estetici.

 

Ja nebi više stock cooler stavio za ništa. Obični coolermaster za 200kn i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

taj cpu cooler je teski fail od intela.. bas sam uzeo kolegi i5 najslabiji. i naravno jedino sto se cuje je j... cpu cooler. a tanak ko mali prst.stvarno bezobrazno. a ovo da grafa od 4some nema backplate ... grafa se bude poprilicno spigala nakon nekog vremena..  

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje grafičke kartice (GTX1070)

g1 1060 ima coil whine. Na visokom FPS-u u igricama ima jako visoku ferkvenciju zujanja da bode u mozak. V sync locka na 60fps šta pomaže da prestane zujanje.

 

Kontaktira san uvoznika, reka je lik da kad želim mogu poslat karticu u naredne 3 godine jer je toliko garancija.

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice