Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6

poruka: 7
|
čitano: 4.575
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6

Hitno mi treba odgovor!? Koji od ova dva programa i zašto? Poželjno što više detalja i poređenja, pa i korisnih linkova.... Hvala!

http://www.webmarketing-design.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6
dachoxl kaže...

Hitno mi treba odgovor!? Koji od ova dva programa i zašto? Poželjno što više detalja i poređenja, pa i korisnih linkova.... Hvala!

Uzmeš trial od jednog i drugog i procijeniš koji ti ima bolji workflow.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6

O.k. Skužio sam cijene... 

Adobe Photoshop CS 6 - cijena 522.46 Evra,

dok se može Adobe Photoshop CC verzija zakupiti na mječnom nivou (uz obavezu na godinu dana) po cijeni približno 25 Evra

Corel Paintshop Pro - MANJE OD 60 Evra.

 

 

Adobe Photoshop je dobro skuplji. Sad je pitanje je li i toliko bolji? Ako jeste u čemu je bolji... Par dobrih argumenata.... !?

 

 

Instalirao sam oba i evo gledam razlike... Može par konkretnih savjeta šta da uporedim, šta je bolje kod jednog, ili lošije....?

 

Hvala!

http://www.webmarketing-design.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 19:59 (dachoxl).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6
dachoxl kaže...

 

Adobe Photoshop je dobro skuplji. Sad je pitanje je li i toliko bolji? Ako jeste u čemu je bolji... Par dobrih argumenata.... !?

 

 

Instalirao sam oba i evo gledam razlike... Može par konkretnih savjeta šta da uporedim, šta je bolje kod jednog, ili lošije....?

 

Hvala!

Skuplji je s razlogom. Photoshop uvodi najviše inovacija, ima dugu tradiciju, gotovo je industrijski standard, i što je najbitnije ima odlični službeni support i masu tutoriala.

 

Sad ovisi o tome za što ti treba, ali najbolje ti je da određeni zadatak pokušaš riješiti i u jednom i u drugom.

10 godina
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6

Zašto photoshop?

Zato jer je najpopularniji,najopširniji...

Naći ćeš mnoštvo tutoriala,plugin-a,packova i svega ostalog za njega(patterna,gotovih stilova,shape-ova,fontova,brusheva),sve ti je uz vrlo malo pretraživanja dostupno.

Ako ti bude trebala neka pomoć,javi se.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CC vs Corel Paintshop Pro X6

Nakon instalacije i testiranja oba, te istraživanja evo iscrpan odgovor na pitanje zašto kupiti Adobe Photoshop CS6, a ne Corel Paintshop Pro X6.

-          Adobe Photoshop je industrijski standard kao najviše rasprostranjen u domeni profesionalne fotografije i dizajna.

-          Adobe Photoshop CS6 uzimamo jer jednom platimo licencu i imamo program koji će nas služiti godinama

-          Adobe Photoshop CS6 uzimamo jer uvijek po potrebi možemo zakupiti i ostale alate iz Adobe Creative Cloud na određeno vrijeme kao što su Adobe Illustrator za vektorsku grafiku, Adobe InDesign za dizajn i pripremu za štampu, što nam za malo novca proširuje mogućnosti, a svi alati su kompatibilni.

-          Adobe Photoshop ima ugodniji i pregledniji interfejs, dakle ima veći radni prostor sa dobrim pregledom slike na kojoj radimo, bez suvišnih detalja koji bespotrebno zauzimaju prostor, a ostali dijelovi, traka sa alatkama, glavni meni itd. postavljeni su tako da zauzimaju minimalan prostor, a opet su vidljivi i dobro uklopljeni, dok Corel Paintshop ima interfejs koji korisnik može podesiti tako što sve dijelove postavi na mjesto koje mu odgovara, ali opet radni prostor je manji i time dosta lošiji pregled slike na kojoj radimo. U Corel Paintshopu postoje dijelovi koji bespotrebno zauzimaju prostor i dodatno smanjuju radni prostor i pregled slike na kojoj radimo, kao što je to naziv programa sa bespotrebno velikim fontom slova, te tri taba Manage, Adjust i Edit, bespotrebno velike ikonice itd...

-          Rad u Adobe Photoshopu je puno jednostavniji i gotovo svi alati su bolje dizajnirani, pa tako alati za selektovanje slike ili dijelova slike su bolje izvedeni, recimo recimo Magnetic Laso, veoma močan alat kojim veoma jednostavno možemo obilježiti dio slike jer se linija za selektovanje „pametno lijepi“ za dijelove slike kuda treba da nastane rez. Alat Crop za kropiranje slike je u Photoshopu puno bolje izveden, jer je maskimalno poboljšan i pojednostavljen rad i navigacija.  Prilikom kropiranja kod Corel Paintshop pro isječeni dio je istih proporcija kao i originalna slika, osim ako iz padajučeg menija odaberemo neku od ponuđenih odnosa visine i širine, što dodatno komplikuje rad. Alat Gumica ima puno opcija, između kojih je možda najbitniji alat za brisanje pozadine slike, koji je kod Adobe Photoshopa izveden sa tri tipa gumice koji daju velike mogućnosti... itd. Svaki od alata je mnogo kvalitetnije i bolje izveden kod Adobe Photoshopa.

-          Adobe Photoshop je kompatibilan i sa MAC OS dok Corel Paintshop nije

-          Adobe Photoshop za svoju instalaciju traži više prostora na disku nego Corel Paintshop, multiprocesor i MS operativni Windos 7, Windows 8 ili noviji, ali troši mnogo manje RAM-a i izvršava se puno brže od Corel Paintshop.

-          Adobe Photoshop je bolje optimizovan pa je puno brži u radu

-          Adobe Photoshop ima maksimalan raspon boja

-          Adobe Photoshop ima puno bolji i opširniji editor features za obradu RAW fotografija

-          Adobe Photoshop ima puno bolji i opširniji HDR editor features

-          Adobe Photoshop ima puno bolji i opširniji editor features za crtanje

-          Adobe Photoshop ima bitmap to vector konverziju

-          Adobe Photoshop ima galeriju slika

-          Adobe Photoshop ima alat magičnu četku

-          Adobe Photoshop ima history

-          Adobe Photoshop je sposoban prepoznati sadržaj slike tako da prilikom promjene veličine ne radi distorziju sadržaja kao što su ljudi i zgrade

-          Adobe Photoshop sadrži i offline uputstvo za rad

-          Zbog široke upotrebe Adobe Photoshopa brojni su tutorijali, pluginovi, gotovi stilovi i ostali materijali koji mogu olakšati rad u ovom programu

 

Na kraju da kažemo i ovo. Največa vrlina, ili jedina prednost Corel Paintshop Pro nad Adobe Photoshop programom je to što je devet puta jeftiniji. A njegova največa mana je što nije Adobe Photoshop. :)

 

Ovjde sam napisao Opširnije.

http://www.webmarketing-design.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 8:14 (dachoxl).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice