Animacija

poruka: 30
|
čitano: 10.840
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Animacija

Koji je program dobar za rađenje animacija,i da nije preteško ga za shvatiti?I da ima za nać nekih tutoriala.Hvala.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Animacija

Za animaciju ti je najmočnija Maya! E sad, da je lagano za naučit, to nije, ali ako želiš odvojit malo vremena i volje budeš mogao napraviti puno toga.

Tutorijala imaš puno, puno Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija
Tinx kaže...

Za animaciju ti je najmočnija Maya! E sad, da je lagano za naučit, to nije, ali ako želiš odvojit malo vremena i volje budeš mogao napraviti puno toga.

Tutorijala imaš puno, puno Namigiva

A ima nešto jednostavnije?

14 godina
neaktivan
offline
Animacija

imas easy gif animator.. to ti je u biti za gif i to

Nobody likes you, Nobody loves you, Nobody cares about you, Nobody want's you, I am Nobody
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Kad kažaš animacija misliš na što? Da se točka na ekranu pomakne ili reklamu za Coca-colu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

npr. da napravim neki objekt koji bi se micao po ekranu,ili više objekata

15 godina
neaktivan
offline
Animacija

Blender-3d animacije,Flash-2d

[img]http://www.danasoft.com/sig/229143.jpg[/img]
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Animacija

Ako te zanimaju stick figure i te animacije imas pivot. U biti to ti je freeware program za animiranje stick figura
EDIT: Gif neradi nest...

eo moj prvi rad eo moj prvi rad
Nobody likes you, Nobody loves you, Nobody cares about you, Nobody want's you, I am Nobody
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 18:47 (Luxy2501).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Animacija

Hajde ako možeš budi malo konkretniji što točno misliš animirati pa ćemo ti zasigurno lakše pomoći da nađeš nešto što će tebi odgovarati... Jer, ovako, pada mi na pamet na desetke raznih programa koji se u mnogočemu razlikuju.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 20:12 (Minoza).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Po meni after effects, priznam, ja samo u njima i znam raditi al znam da su dobri, reklama za jedan čips se vrti na telki i rađena je u afterima, ja radim animacije za arhitekturu u njima a ima i odličnih tutorijala za skinut...

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 17:15 (Danny_HR).
14 godina
offline
Animacija

Iako AE ima mogućnost 2D/3D animacije, AE je prvenstveno post program. Dakle, ako si i radio neku arhitektonsku vizualizaciju pretpostavljam da si model animirao i renderirao u nekom drugom programu (Max, Cinema, Maya...), a post odradio u AE.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 23:10 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Hmmm, da renderirao sam u artlantisu ali sam animirao u afterima, kazem ne koristim ostale programe a znam da se moze svasta napraviti u afterima, al ne zovu se bez veze afteri, treba par programa prije njih, nije za radit nesto from scratch..

moj bed ak nisam uspio pomoći..

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 17:36 (DadoZG).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija
Minoza kaže...

Mislim da si pobrkao animaciju i post. Iako AE ima skromne mogućnosti animiranja linija, maski i slično, AE je prvenstveno post program. Dakle, ako si i radio neku arhitektonsku vizualizaciju pretpostavljam da si model animirao i renderirao u nekom drugom programu (Max, Cinema, Maya...), a post odradio u AE.

Mislim da si ti pobrkao ta dva pojma.

Kada kažeš post, vjerojatno misliš na post produkciju, a tu spada sve nakon same produkcije, tj. snimanja audia/videa, postavljanje seta, itd. Znači i animacija i efekti i NLE, sve je to post produkcija.

 

AE je alat za, citiram;

'for motion graphic, visual effects and video editing'

 

A ovaj biser s skromnim mogućnostima animiranja linija i maski nema smisla komentirati, time samo govoriš da ti je rad u AE nepoznat.

 

P.S. Animacija je slika u pokretu, pa gdje si baš našao najjači alat za animaciju slika i videa proglašavati skromnim??

 

14 godina
protjeran
offline
Animacija

Ovako a koristim 3DS max i lagan je za naučiti OSNOVE ali ostalo nije imaš more tutoriala i ako zapneš imaš men Namigiva Preporućujem ga

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Animacija
bed kaže...

Mislim da si ti pobrkao ta dva pojma.

Kada kažeš post, vjerojatno misliš na post produkciju, a tu spada sve nakon same produkcije, tj. snimanja audia/videa, postavljanje seta, itd. Znači i animacija i efekti i NLE, sve je to post produkcija.

 

AE je alat za, citiram;

'for motion graphic, visual effects and video editing'

 

A ovaj biser s skromnim mogućnostima animiranja linija i maski nema smisla komentirati, time samo govoriš da ti je rad u AE nepoznat.

 

P.S. Animacija je slika u pokretu, pa gdje si baš našao najjači alat za animaciju slika i videa proglašavati skromnim??

 

 

Nisam ja ništa pobrkao kolega. AE koristim u svrhu post-a i nije mi nepoznat. Animacija geometrije sigurno nije odlika AE-a, zar ne? Animacija 3D objekta ne spada u post, a na tu sam animaciju mislio.

Zato sam u startu pitao autora na koju animaciju misli. Moja greška je što sam zaboravio napomenuti da govorim o 3D animaciji, ne mislim da je AE skroman, zapravo je odličan alat.

 

Korigirao sam svoj komentar tako da ne dođe do zabune.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 23:11 (Minoza).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija
Minoza kaže...

Nisam ja ništa pobrkao kolega. AE koristim u svrhu post-a i nije mi nepoznat. Animacija geometrije sigurno nije odlika AE-a, zar ne?

Zapravo mi se ne da razuvjeravati te, evo par slikica, ne treba komentirati..

Minoza kaže...

Animacija 3D objekta ne spada u post, a na tu sam animaciju mislio. AE nije program za 3D animaciju, već za obradu iste ali ima mogućnosti 2D animacije.

I još par slikica..

 

P.S. napravio sam 2 primjera za par min., tek toliko da vidiš kako se geometrija ne može animirati u AE i kako isti ne pozna 3d..

geometijski lik kvadrat geometijski lik kvadrat
ops, vidi vraga pa geometrija se može animirati ops, vidi vraga pa geometrija se može animirati
ne, to ne može biti, animacija geometrije nije odlika AE ne, to ne može biti, animacija geometrije nije odlika AE
evo jedne slikice evo jedne slikice
vidi razbila se u 3d prostoru 1 vidi razbila se u 3d prostoru 1
vidi razbila se u 3d prostoru 2 vidi razbila se u 3d prostoru 2
3d u AE? 3d u AE?
14 godina
protjeran
offline
RE: Animacija
bed kaže...
Minoza kaže...

Nisam ja ništa pobrkao kolega. AE koristim u svrhu post-a i nije mi nepoznat. Animacija geometrije sigurno nije odlika AE-a, zar ne?

Zapravo mi se ne da razuvjeravati te, evo par slikica, ne treba komentirati..

Minoza kaže...

Animacija 3D objekta ne spada u post, a na tu sam animaciju mislio. AE nije program za 3D animaciju, već za obradu iste ali ima mogućnosti 2D animacije.

I još par slikica..

 

P.S. napravio sam 2 primjera za par min., tek toliko da vidiš kako se geometrija ne može animirati u AE i kako isti ne pozna 3d..

Može da ali on govori kako ti nemožeš uzeti tijelo čovjeka i odrediti mu da prošeta to je samo 2d u 3d tj on pretvara male sličice u 3d žišku.

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Možeš uzeti bilo koji objekt i prošetati ga u 3d prostoru, ali to nije program za 3d modeliranje. A 3d radi kao i u svakom drugom 3d programu, dapače možeš uvesti scenu iz maye ili preko plugina od 3ds-a i raditi tracking kamere i sl. Kakve male sličice?

Ali da ne trkeljamo više o AE, samo sam reagirao na izjavu da AE nije za animacije..

14 godina
offline
RE: Animacija
bed kaže...

Možeš uzeti bilo koji objekt i prošetati ga u 3d prostoru, ali to nije program za 3d modeliranje. A 3d radi kao i u svakom drugom 3d programu, dapače možeš uvesti scenu iz maye ili preko plugina od 3ds-a i raditi tracking kamere i sl. Kakve male sličice?

Ali da ne trkeljamo više o AE, samo sam reagirao na izjavu da AE nije za animacije..

 

Ovi tvoji primjeri gore nemaju veze sa onime o čemu ja govorim.

 

Molim te, ja ću ti dati gotovu statičnu 3D scenu, a ti mi ju animiraj u AE! Animirati treba kameru kroz kuću te dvorište! Vrlo jednostavan task, ako ovo odradiš u AE ja skidam kapu, ispričavam se i sljedećih mjesec dana se ne pojavljujem na forumu! Može?

 

Budući da je AE program za animaciju ovo ne bi trebao biti problem...

 

 

Možeš li mi reći jesi li ikada radio 3D animaciju? Imam osjećaj da nisi... Ja sa AE radim na tjednoj bazi od prilike, nisam stručan ali poznajem onoliko koliko mi treba za posao. Smatram da je ono gore što sam napisao točno, možeš me razuvjeriti vrlo jednostavno, podkrijepi dokazima, ovo gore je smiješno nazivati 3D animacijom...

 

Priznajem da sam pogriješio u nečemu doduše, AE ima mogućnost 3D animacije, a ja sam napisao da nema zato što su mogućnosti na tom području toliko skromne (na ovo sam i prvobitno mislio ali sam krivo napisao) da se to ne može nazvati 3D animacijom...

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 23:27 (Minoza).
15 godina
protjeran
offline
Animacija

Ja preporucam Macromedia Flash CS3...tu se mogu raditi svakakve animacije,crtiće pa cak i igrice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija
Minoza kaže...

Molim te, ja ću ti dati gotovu statičnu 3D scenu, a ti mi ju animiraj u AE! Animirati treba kameru kroz kuću te dvorište! Vrlo jednostavan task, ako ovo odradiš u AE ja skidam kapu, ispričavam se i sljedećih mjesec dana se ne pojavljujem na forumu! Može?

 

Budući da je AE program za animaciju ovo ne bi trebao biti problem...

Nije problem animirati kameru u 3d prostoru u AE, možda ovakvim majstorima kakav si ti.. Može, koliko plaćaš?

Minoza kaže...

Možeš li mi reći jesi li ikada radio 3D animaciju? Imam osjećaj da nisi... Ja sa AE radim na tjednoj bazi od prilike, nisam stručan ali poznajem onoliko koliko mi treba za posao. Smatram da je ono gore što sam napisao točno, možeš me razuvjeriti vrlo jednostavno, podkrijepi dokazima, ovo gore je smiješno nazivati 3D animacijom...

Ti zapravo nemaš pojima što je to 3d animacija, zar ne? Pomješao si alat za 3d modeliranje i animaciju, s alatom za animaciju slika videa i efekata. I u jednom i drugom možeš koristiti 3d, od kamera do načina osvjetljavanja objekata. I kada sam ja tvrdio da je osnova AE 3d? A da je alat za animaciju - je. I ne, nije smješno to nazivati 3d animacijom, jer to ona doista i jest, a da si stvarno takav fu*ker kakav se predstavljaš, znao bi da jedan alat ne isključuje drugi, dapače, najčešće se koriste oba za finalni proizvod.

 

A za dokaze ću postati par slička, tek toliko da se uvjeriš da bulazniš..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Evo ti dokaza.

Ne da mi se objašnjavati postupak, ovo je najviše što mi se u 5 min. dalo napraviti.. Profurao sam kameru kroz prostor, evo ti slike, a evo i video. A ti skidaj kapu, ne pojavljuj se slijedećih mjesec dana, a kad se pojaviš, plaćaš janjetinu.. :o)

14 godina
neaktivan
offline
Animacija

Evo ovdje je objašnjeno što je animacija i lagani uvod u osnove samog alata Maya, http://www.3dbuzz.com/vbforum/sv_showvideo.php?v=420 (treba se registrirati ). Ima tutoriala i za 3D studio max pa sam odaberi  :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 0:30 (kolektiv).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Animacija

Ja nisam isključio niti jedan alat, a niti pomiješao. Kada radim koristim, PS, Max, AE, zBrush zato što je svaki specijaliziran za svoje područje.

 

Znam što je animacija, ali nisam znao da AE ima mogućnosti koje tvrdiš da ima. Znači, ja mogu uvesti scenu u AE i tamo animirati npr. lika, kameru i slično? Ovo zaista nisam znao, ja AE koristim isključivo u svrhu dodavanja nekih efekata, korekcije boja i slično...

 

nvm. Ispričavam se! Učimo dok smo živi. Osmijeh

 

Ali evo, zanima me rezultat animacije scene koju bih ti poslao. Koji format ti treba i dali da bude samo geometrija? Neću ti platiti ništa jer je to 10 min posla.

 

Našao sam tut za kameru, evo stvarno nisam znao da se to može u AE, naprosto nisam nikad imao potrebu koristiti ga u tu svrhu, možda probam čisto da vidim rezultat.

 

 

Dakle, prema dogovoru, neću se pojavljivati na forumu mjesec dana.Cool Fer?

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 0:57 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija

Ako te zanima malo dublje AE onda imaš na Lynda.com dobrih stvari ili možeš skinut kao što sam već napomenuo tutoriale koji pokrivaju sve kaj se pokrit dade :D

AE je stvarno odličan software i nije ga teško skužiti..

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
14 godina
offline
Animacija

Hvala ali ono što mi treba (vezano za AE) to znam.


Samo nisam znao da ima navedene mogućnosti.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 0:51 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Animacija
Minoza kaže...

Dakle, prema dogovoru, neću se pojavljivati na forumu mjesec dana.Cool Fer?

Ma, pojavljuj se ti, samo nemoj tvrditi nešto u što nisi siguran/ne znaš.. A janjetinu ćemo promijeniti u kavu i sve 5. :o)

14 godina
offline
Animacija

U pravu si i inače to ne radim.

Ugl. hvala i još jednom isprika!

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Animacija

Sorry ekipo što upadam ovako u temu... ali za fakultet bi trebao odraditi seminar "Animaciju u kartografiji".... znači ili neku 3D animaciju kretanja kroz prostor ili nešto kao kretanje aviona, oblaka, vulkanskog pepela i slično unutar završnog rada.... pa mi molio ako bi mi mogli preporučiti neki od programa, dal mogu koristiti i ove koje ste već naveli ili možda postoje neki bolji? Recimo dobio sam za prijedlog sa pomoću Google Eartha kombiniram sa nekim programom.... eto, zaista ima više ideja, ali nažalost nisam baš znanjem potkovan, pa ako bi netko mogao preporučiti program ili bilo što, što bi mi pomoglo u radu.  Čisto da me uputite.... puno hvala Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Animacija

Imas i Pivot

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice