Kako izrezat logo/dio slike

poruka: 8
|
čitano: 3.398
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako izrezat logo/dio slike

Kako da izrežem logo i nakon toga da mi ostane samo on,a ne da sastrane imam podlogu neku.

Evo npr. Dinamov grb kako da ga odrežem da mi ostane samo on? Probam preko paint.net, uzmem onaj Ellipse Select, označim, kopiram i onda neznam šta dalje.

 

Molim vas pomoć!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
Gimp. Free a vrlo moćan, i s lakoćom ti odradi to sa izrezivanjem, transparency i sl...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
bunkermax kaže...
Gimp. Free a vrlo moćan, i s lakoćom ti odradi to sa izrezivanjem, transparency i sl...

 Skinuo, ali i dalje ne razumijem kako da mi ostane samo logo bez da ima ikakve podloge iza

10 godina
protjeran
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
Otvori tu sliku u gimpu, pogledaj , povecaj, rucno selektiraj podrucje grba, klikni na invert select i onda dodas transparentnu pozadinu na sve oko grba. Nakon toga resize takve slike na zeljenu velicinu...

Imas mali milion yt tutorijala o gimpu....
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
bunkermax kaže...
Otvori tu sliku u gimpu, pogledaj , povecaj, rucno selektiraj podrucje grba, klikni na invert select i onda dodas transparentnu pozadinu na sve oko grba. Nakon toga resize takve slike na zeljenu velicinu...

Imas mali milion yt tutorijala o gimpu....

 ovo dvoje me muči. znači kad označim ručno podrucje grba gdje onda da kliknem ovo invert select i kako se dodaje transparentna pozadina?

10 godina
protjeran
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
Nisam sad uz komp pa da ti tocno pogledam u kojim menijima se to nalazi. Vidi na yt, uz pomoć pojmova gimp how invert select i gimp how transparency background...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
bunkermax kaže...
Nisam sad uz komp pa da ti tocno pogledam u kojim menijima se to nalazi. Vidi na yt, uz pomoć pojmova gimp how invert select i gimp how transparency background...

 Skužio, hvala ti

10 godina
protjeran
offline
Re: Kako izrezat logo/dio slike
Rai kaže...

 Skužio, hvala ti

 

Viš, nismo se sjetili , imaš ih već gotovih za download ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 17:18 (bunkermax).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice