Photoshop & Illustrator tehnikalije

poruka: 4
|
čitano: 1.004
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Photoshop & Illustrator tehnikalije

Bok svima,
Molim profiće koji stalno koriste ove dvije aplikacije da mi kažu koji su optimalni sistemski zahtjevi

 

Dakle, trebam plan za 4 nova radna mjesta
slike će biti za prikaz na HD 1080P

 

monitor 20" - mislim da je dovoljan jer se ne crta na monitoru

Wacom cintiq za crtanje najvjerojatnije 22"

 

PC - čekam vaše komentare

CPU i3 ili i5?

HDD nije problematičan, imamo dovoljno diskova, tako da je i 500GB uvrh glave za stanicu

VGA koja je najbolji izbor ? (pretpostavljam sa puno HDMI izlaza)

Memorija - koliko ? 8 ili 16 GB ?

 

znam da postoje minimalni zahtjevi koji su na netu, ali zanima me rad u praksi

gdje mogu očekivati "štekanja, zastoje i ine probleme"

Ono što je bitno, proračun mi nije ograničen traži se najbolje rješenje, ali ne treba biti overkill

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 8:54 (Darky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop & Illustrator tehnikalije

Nemam neke preporuke, samo si malčice krivo postavio stvari. Ako koristiš PS, pa vjerojatno ćeš (ili tko već) nešto i 'crtati'. Nećeš valjda samo gledati nešto gotovo na tom monitoru - ja bih radije veći. Ovo P u 1080P odnosi se na progresivni video i nema neke dodirne točke sa bitmapom te rezolucije. Važnije od same aplikacije je što misliš raditi s tom aplikacijom. Recimo, radiš neki bigboard 10x5 m, pa više layera, pokoji undo i brzo 'potrošiš' ram i program piše neki swop po hdd-u, a cijela priča se drastično uspori. Naravno da ti je potrebno više memorije, brzi hdd, procesor. Radiš li neki web design gdje je file vrlo mali - imaš resursa i previše. Imam od core2 do i7 + mac različite kombinacije hw i pri maleckim file-ovima nema neke bitne razlike. Kako se file povećava - razlike su sve uočljivije. Dakle pitanje za hardverski zahtjev je što ćeš time raditi. Eto, tako otprilike stvari stoje..

 

15 godina
offline
Re: Photoshop & Illustrator tehnikalije
bed kaže...

Nemam neke preporuke, samo si malčice krivo postavio stvari. Ako koristiš PS, pa vjerojatno ćeš (ili tko već) nešto i 'crtati'. 

 crta i gleda se na

monitor je tu reda radi...

slike će biti u HD, i slike će biti u web browseru, tabletu i mobitelu

12 godina
offline
Photoshop & Illustrator tehnikalije

illustrator ti je za izgradu vektora, photoshop bolji za crtanje.

Treba ti samo ssd i hard. Te kojih 8 gb rama dovoljno, osim ako izgrađujes ogromne plakate zna stekati. Ppgotovo ako imas vise high res slika odjedanput i efekte nabacane.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice