Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.850.084
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

neke nove paranormal kucice 3d

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrxa1 kaže...

Ambijent složen za potrebe testiranje FStorm-a (GPU renderer za 3ds max).

Brz i učinkovit, cca 1h po frameu (2000x1500px na GTX 1060)...na nekoj poštenoj grafi bi to lepršalo samo tako, ali i ovako sam prilično zadovoljan.

 

Full rezolucije fotki imate ovdje.

 Hm... to mi nije baš jasno kod tih GPU rendera, a često čujem sl. komentare "full je brz, evo izrendao mi je to za 2h"
Brz?? Ako meni render u Vrayu traje dulje od 15 min, gasim ga i mjenjam postavke i optimiziram scenu da padne ispod, jer mi to znači da nešto ne štima! Koja svrha onda GPU rendera, ako ti "brzi" render traje 1h?? Ili ako ti trebaju 4 GTX 10900300 XX MEGA TURBO ULTRA kartice koje svaka košta ko auto srednje klase, da bi dobio finalni render za pola sata?

Evo par primjera; od slika u attachmentu, prva se rendala oko 7 min po frame-u (rendala se full HD animacija), 2. slika se rendala nešto više od 10 min, a zadnja oko 17 min (ima nešto više glossy površina, pa zato dulje). I to je sve rendano na prastarom i7 920 bez overclock-a.

http://www.dd3d-studio.com/
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...
mrxa1 kaže...

Ambijent složen za potrebe testiranje FStorm-a (GPU renderer za 3ds max).

Brz i učinkovit, cca 1h po frameu (2000x1500px na GTX 1060)...na nekoj poštenoj grafi bi to lepršalo samo tako, ali i ovako sam prilično zadovoljan.

 

Full rezolucije fotki imate ovdje.

 Hm... to mi nije baš jasno kod tih GPU rendera, a često čujem sl. komentare "full je brz, evo izrendao mi je to za 2h"
Brz?? Ako meni render u Vrayu traje dulje od 15 min, gasim ga i mjenjam postavke i optimiziram scenu da padne ispod, jer mi to znači da nešto ne štima! Koja svrha onda GPU rendera, ako ti "brzi" render traje 1h?? Ili ako ti trebaju 4 GTX 10900300 XX MEGA TURBO ULTRA kartice koje svaka košta ko auto srednje klase, da bi dobio finalni render za pola sata?

Evo par primjera; od slika u attachmentu, prva se rendala oko 7 min po frame-u (rendala se full HD animacija), 2. slika se rendala nešto više od 10 min, a zadnja oko 17 min (ima nešto više glossy površina, pa zato dulje). I to je sve rendano na prastarom i7 920 bez overclock-a.

 Koberu brkas stvari :), Unbiased vs Biased. Probaj ubaciti animirane karaktere koji se secu, aut ekoji voze i lsicno i onda izbjegni GI flickering u Vrayu sa tim postavkama. Kod unbiased nema nikakvih problema sa takvim stvairma, sve je kao da renda bruteforce, bema bejkanja, nema Gi flickeringa, nema Light Leakova.....

Mogu ja u octaneu scenu renderirati 1h (i sve ce biti PBR, glossy and roughness) na PT ili PMC kernelu sa custicsima sa 8 diffuse bouncea 16 glossy bouncea itd. itd. na 5 grafi a mogu i 45 sec istu tu scenu ako izaberem biased kernel i ustelam settingse. Naravno PT i PMC ce izgledati bolje ali moze se i biased usetlati u pristojnu kvalitetu ako klijent nije nesto zahtjevan i trebas brzo izrenderirati :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Lewis kaže...
Berko kaže...
mrxa1 kaže...

Ambijent složen za potrebe testiranje FStorm-a (GPU renderer za 3ds max).

Brz i učinkovit, cca 1h po frameu (2000x1500px na GTX 1060)...na nekoj poštenoj grafi bi to lepršalo samo tako, ali i ovako sam prilično zadovoljan.

 

Full rezolucije fotki imate ovdje.

 Hm... to mi nije baš jasno kod tih GPU rendera, a često čujem sl. komentare "full je brz, evo izrendao mi je to za 2h"
Brz?? Ako meni render u Vrayu traje dulje od 15 min, gasim ga i mjenjam postavke i optimiziram scenu da padne ispod, jer mi to znači da nešto ne štima! Koja svrha onda GPU rendera, ako ti "brzi" render traje 1h?? Ili ako ti trebaju 4 GTX 10900300 XX MEGA TURBO ULTRA kartice koje svaka košta ko auto srednje klase, da bi dobio finalni render za pola sata?

Evo par primjera; od slika u attachmentu, prva se rendala oko 7 min po frame-u (rendala se full HD animacija), 2. slika se rendala nešto više od 10 min, a zadnja oko 17 min (ima nešto više glossy površina, pa zato dulje). I to je sve rendano na prastarom i7 920 bez overclock-a.

 Koberu brkas stvari :), Unbiased vs Biased. Probaj ubaciti animirane karaktere koji se secu, aut ekoji voze i lsicno i onda izbjegni GI flickering u Vrayu sa tim postavkama. Kod unbiased nema nikakvih problema sa takvim stvairma, sve je kao da renda bruteforce, bema bejkanja, nema Gi flickeringa, nema Light Leakova.....

Mogu ja u octaneu scenu renderirati 1h (i sve ce biti PBR, glossy and roughness) na PT ili PMC kernelu sa custicsima sa 8 diffuse bouncea 16 glossy bouncea itd. itd. na 5 grafi a mogu i 45 sec istu tu scenu ako izaberem biased kernel i ustelam settingse. Naravno PT i PMC ce izgledati bolje ali moze se i biased usetlati u pristojnu kvalitetu ako klijent nije nesto zahtjevan i trebas brzo izrenderirati :).

 Mislim, znam da brkam biased i unbiased render; i za rendanje animiranih elemenata moramo i mi izvoditi razne kerifeke da bi se frame ne bi rendao par sati... Ali 90% rendova koje vidim sa GPU renderima su statične slike statičnih interijera / eksterijera... Osobno mi je to overkill i trošenje vremena, love na bjesni hardware i opčenito resursa di nije potrebno...
Mi još radimo na radnim stanicama koje su preko 7 godina stare (samo smo upgrade-ali ponešto RAM-a i malo grafičke da možemo bolje igrati World of Tanks ), jer nemamo pretjeranu potrebu za upgrade hardware-a kad nam i ovaj još dobro služi. Sve što rendamo lokalno je par test rendera i preview-ova i to bude gotovo za 10-15 min max. Ostalo šaljemo na render farmu (većinom animacije; statične slike rendam lokalno) i platimo kikriki za to.
Dok s druge strane, slušam frendove koji koriste te GPU rendere i konstantno kukaju kak im fali "snage" i kak su dali hrpu love za najnoviju grafičku ili dvije ili tri... a neki čak i po 4 guraju u jedan komp... I opet rendaju statičnu sliku po par sati...

Slična stvar je bila prije kad je izašao Maxwell render; da, rendovi su bili predivni i nije trebalo izvoditi settings gimnastiku da rend ispadne OK... Ali, morao si ga pustiti dan-dva da renda jednu sliku da ne bi imao noise-a... 

Mi u firmi ozbiljno razmišljamo da sve vezano za arch viz prebacimo u Lumion, jer sa verzijom 7, stvari napravljene u njemu izgledaju fenomenalno (da, "kuži" se da nije "to-to" ali to kužimo mi. 99% klijenata ne kuži razliku), a frame/sliku ti izbaci za djelić sekunde van i sve što je animirano ispadne flicker/noise free. I to je GPU / Realtime opcija koja mi se sviđa i koju bi mogao koristiti (I za koju bi bilo vrijedno dati više love za novi hardware, jer izrendaš lokalno animaciju za par minuta ili sati).

 

http://www.dd3d-studio.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 23:18 (Berko).
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...

 Mislim, znam da brkam biased i unbiased render; i za rendanje animiranih elemenata moramo i mi izvoditi razne kerifeke da bi se frame ne bi rendao par sati... Ali 90% rendova koje vidim sa GPU renderima su statične slike statičnih interijera / eksterijera... Osobno mi je to overkill i trošenje vremena, love na bjesni hardware i opčenito resursa di nije potrebno...
Mi još radimo na radnim stanicama koje su preko 7 godina stare (samo smo upgrade-ali ponešto RAM-a i malo grafičke da možemo bolje igrati World of Tanks ), jer nemamo pretjeranu potrebu za upgrade hardware-a kad nam i ovaj još dobro služi. Sve što rendamo lokalno je par test rendera i preview-ova i to bude gotovo za 10-15 min max. Ostalo šaljemo na render farmu (većinom animacije; statične slike rendam lokalno) i platimo kikriki za to.
Dok s druge strane, slušam frendove koji koriste te GPU rendere i konstantno kukaju kak im fali "snage" i kak su dali hrpu love za najnoviju grafičku ili dvije ili tri... a neki čak i po 4 guraju u jedan komp... I opet rendaju statičnu sliku po par sati...

Slična stvar je bila prije kad je izašao Maxwell render; da, rendovi su bili predivni i nije trebalo izvoditi settings gimnastiku da rend ispadne OK... Ali, morao si ga pustiti dan-dva da renda jednu sliku da ne bi imao noise-a... 

Mi u firmi ozbiljno razmišljamo da sve vezano za arch viz prebacimo u Lumion, jer sa verzijom 7, stvari napravljene u njemu izgledaju fenomenalno (da, "kuži" se da nije "to-to" ali to kužimo mi. 99% klijenata ne kuži razliku), a frame/sliku ti izbaci za djelić sekunde van i sve što je animirano ispadne flicker/noise free. I to je GPU / Realtime opcija koja mi se sviđa i koju bi mogao koristiti (I za koju bi bilo vrijedno dati više love za novi hardware, jer izrendaš lokalno animaciju za par minuta ili sati).

 

 Ma ima rendera kolko ti srce hoce sa GPUovima (Recimo werstworld uvodna spica ti je isot Octane) samo se ti ne krece su tom "drustvu" jer je GPU rendering ne zanima toliko pa ti se cini da nema :). Naravno daleko vise ima jos uvijek CPU rendera ali krece se polako sve vise i vise na stranu GPUa kako se neki od limiza micu/rjesavaju bit ce sve popularniji. Recimo interijeri su dosta teski jer treba dugo za iscisitit noise ako imas male prozore/izvore svjetla. dok ako imas velike prozore i puno svjetla stvar je puno laksa/brza. Exterijeri u drugu ruku idu bez problema i minutu/frame na 2 prosjecne grafe (recimo GTX 1070). Poanta je da nije svaki engine bas za sve. Recimo Anrold je super i stvanro vrhunski rende rengine ali i oni sami kazu da bas nije za "interijere/arch-viz".

Sto se tice tvoje opcije 7 kompova vs 7 grafi hmm moram reci da nisam siguran koliko bi bilo isplativo 7 kompova, 7 licenci windowsa, 7 vray licenci... ?? Ili pricamo od "download" verzijama :). Ljudi cesto usporedjjuju to sa GPU renderom i zaborave da se hardwrae nemoze "downloadati" za razliku od vraya pa im to u kalkulaciji slucajno promakne :). Sjecam se jednom kad je bila neka rasprava kupiti vs torrent da je neko bio izjavio "donwloado bi ja i auto da mogu" ;).

Sto se tice Maxwela tu je druga prica, oni nisu nikad tvrdili da je brz ali je najtocniji, najvise photorelistican i to je :).

Za Lumion sam se vec dvoumio gladao i vrtio ali problem kod tih svih je priprema, treba te sve modele/stvari, texture.. prebacit u Lumion da bi mogo zavrsit/radit neki "pravi projekat". Jer kao i Unreal sve je to WOW kad imas sve modele rjesene, sve materijale spremne, i slicno. ali priprema toga u arch-vizu traje najvise vremena :). Ja se ne sjecam kad sam zadnji put kod arhitekata mogo iskoristiti isti modle stolice, kreveta.... Uvijek hoce neki novi model nekog dizajnera i slicno itd. itd. :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 12:10 (Lewis).
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Lewis kaže...

Za Lumion sam se vec dvoumio gladao i vrtio ali problem kod tih svij je priprema, treba te sve modele/stvari, texture.. prebacit u Lumion da bi mogo zavrsit/radit neki "pravi projekat". Jer kao i Unreal sve je to WOW kad imas sve modele rjesene, sve materijale spremne, i slicno. ali priprema toga u arch-vizu traje najvise vremena :). Ja se ne sjecam kad sam zadnji put kod arhitekata mogo iskoristiti isti modle stolice, kreveta.... Uvijek hoce neki novi model nekog dizajnera i slicno itd. itd. :).

 To kaj se tiće modela za Lumion, ja si pikiram Pro licencu koja je nešto skuplja, ali dobiješ sa njim bazu od preko 3000 već pripremljenih i animiranih modela (animirani ljudi, životinje i sl.) https://lumion3d.com/lumion-pro-content.html

http://www.dd3d-studio.com/
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...
Lewis kaže...

Za Lumion sam se vec dvoumio gladao i vrtio ali problem kod tih svij je priprema, treba te sve modele/stvari, texture.. prebacit u Lumion da bi mogo zavrsit/radit neki "pravi projekat". Jer kao i Unreal sve je to WOW kad imas sve modele rjesene, sve materijale spremne, i slicno. ali priprema toga u arch-vizu traje najvise vremena :). Ja se ne sjecam kad sam zadnji put kod arhitekata mogo iskoristiti isti modle stolice, kreveta.... Uvijek hoce neki novi model nekog dizajnera i slicno itd. itd. :).

 To kaj se tiće modela za Lumion, ja si pikiram Pro licencu koja je nešto skuplja, ali dobiješ sa njim bazu od preko 3000 već pripremljenih i animiranih modela (animirani ljudi, životinje i sl.) https://lumion3d.com/lumion-pro-content.html

 Sve je to meni jasno i imam ja bazu od 10k modela do sad sredjeno ali kao sto rekoh svaki projekat arhitekti hoce nesot drugo/novo i specificno od nekog novog dizajnera :), jedino drvece, aute i ljude mozes iskorisitiri/ponovit ali namjestaj jako tesko :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
8 godina
offline
Vaši 3D modeli

Model sa interneta, vray

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Kuhinja u potkrovlju...fizički ne baš izvedivo zbog konstrukcije, ali ovo nije fizički pa eto :P

15 min po fotki, cca 0,5% noise-a po svakoj.

 

1 HDRI odradio kompletno svjetlo.

origin: mrxa
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaši 3D modeli

Ljudi, 

zna li netko u kojem softwareu je ovo rendano?

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Moja nova TARDIS PEGLCIA <3

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Vrtio ovu ideju nekoliko dana po glavi... pa ju jučer odlučio i složiti... TOKAi Table

 

Rhino + Octane

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Još malo uredskog dizajna

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Spdejtić

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

još ena

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Malo igranja sa Alficom u pustinji ;)

Ovdje su u full rezi.

 

oko 15min po frameu u 4k rezoluciji, 99,9% noise free.

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 7:54 (mrxa1).
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

ORK Doors

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...

Vrtio ovu ideju nekoliko dana po glavi... pa ju jučer odlučio i složiti... TOKAi Table

 

Rhino + Octane

Počni stavljat Copyright © na slike, jer netko bi ti mogo prisvojit dizajn :) Svaka čast na ideji.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Sickness kaže...
Zekoslavko kaže...

Vrtio ovu ideju nekoliko dana po glavi... pa ju jučer odlučio i složiti... TOKAi Table

 

Rhino + Octane

Počni stavljat Copyright © na slike, jer netko bi ti mogo prisvojit dizajn :) Svaka čast na ideji.

 Hvala ti... a kaj se kopirajta tiče... dovoljno je nekome samo pogledat ovu sliku i da ju precrta... možda malo drugačije i to je to... ne bojim se za to... ovo sve radim za sebe, da punim portfolio i da izbacujem stvari koje imam u glavi :)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...
Zekoslavko kaže...

 Hvala ti... a kaj se kopirajta tiče... dovoljno je nekome samo pogledat ovu sliku i da ju precrta... možda malo drugačije i to je to... ne bojim se za to... ovo sve radim za sebe, da punim portfolio i da izbacujem stvari koje imam u glavi :)

 Bravo, samo tako dalje nastavi 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Sickness kaže...
Zekoslavko kaže...
Zekoslavko kaže...

 Hvala ti... a kaj se kopirajta tiče... dovoljno je nekome samo pogledat ovu sliku i da ju precrta... možda malo drugačije i to je to... ne bojim se za to... ovo sve radim za sebe, da punim portfolio i da izbacujem stvari koje imam u glavi :)

 Bravo, samo tako dalje nastavi 

 Da je malo više vremena, bilo bi i više toga... ovako moram balansirati između posla, žene, umora, mačke, vrućine... :) Iako malo gledam ovu temu, u zadnje vrijeme samo ove moje pizdarije :)

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Nekad davno na ovoj temi su se održavali modeling contesti, znači natjecanja modeliranja u zadanoj temi. Bio je zadan neki vremenski rok a pobjednik je bio onaj tko je dobio najviše lajkova na svoj rad i onda je on birao sljedeću temu. Koliko se sjećam bilo je prilično sadržajno i u krajnju ruku poticajno da neki novi pojedinci dobiju interes i istraže dublje 3d tematiku, izvježbaju skill a usput dobiju poneku stvar za portfolio.

 

Znači bi bi dobro ponovno oživjeti tu tradiciju, ako ništa drugo malo da osvježi temu. 

logic sense of no sense.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Saryne kaže...

Nekad davno na ovoj temi su se održavali modeling contesti, znači natjecanja modeliranja u zadanoj temi. Bio je zadan neki vremenski rok a pobjednik je bio onaj tko je dobio najviše lajkova na svoj rad i onda je on birao sljedeću temu. Koliko se sjećam bilo je prilično sadržajno i u krajnju ruku poticajno da neki novi pojedinci dobiju interes i istraže dublje 3d tematiku, izvježbaju skill a usput dobiju poneku stvar za portfolio.

 

Znači bi bi dobro ponovno oživjeti tu tradiciju, ako ništa drugo malo da osvježi temu. 

 Odličan prijedlog 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Sickness kaže...

Počni stavljat Copyright © na slike, jer netko bi ti mogo prisvojit dizajn :) Svaka čast na ideji.

 Koliko mi je poznato, taj © nista ne znaci, sve sto ti stavis na internet je automatski zasticeno, te moras dati eksplicitnu dozvolu da bi netko to mogao koristiti u svojem radu.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

E pa nisi u pravu. Znači itekako, ako imaš dokaza da si ti prvotni vlasnik nastale fotografije (renda). 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Sickness kaže...

E pa nisi u pravu. Znači itekako, ako imaš dokaza da si ti prvotni vlasnik nastale fotografije (renda). 

 https://www.dpreview.com/forums/post/33613409

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
OriginalEXE kaže...
Sickness kaže...

E pa nisi u pravu. Znači itekako, ako imaš dokaza da si ti prvotni vlasnik nastale fotografije (renda). 

 https://www.dpreview.com/forums/post/33613409

 Hvala na ovome, ovo nisam znao

 

Ali, ovo ovisi u držav. Trebao bi pronaći ovakav HR zakon.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 18:09 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

WIP
Sad ide retopo, razbijanje simetrije, teksturiranje itd itd

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

SPHARe - Table Concept

- Rhino + Octane

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

pozz je li dovoljna gtx 1060 6gb za rad u mayi? ostale komponente su ryzen 1700 16gb rama ddr4

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice