AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Čudno ali svi smo u pravu, AMD je dao više za manje ali je istovremeno iskoristio situaciju i priključio se na vlak poskupljenja. Meni sve razumljivo ali srećom imamo polovno tržište a nove konzole su perd vratima

Svakako korisnik ima izbora a oni nek vide koliko su zadovoljni sa prodajom. Ako je bude, a biti će je možemo lajati na mjesec, proglasiti poraz i kupiti ili se okrenuti alternativi.

 zato treba bojkotirati i jedne i druge, zanemariti utrku u "naoružanju" i držati se 1080p monitora još godinu-dvije, pa tada uzeti 2k monitor i novu grafu koju ćeš si odrediti po cjenovnom rangu i vlastitim potrebama kako god da se zvala

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Čudno ali svi smo u pravu, AMD je dao više za manje ali je istovremeno iskoristio situaciju i priključio se na vlak poskupljenja. Meni sve razumljivo ali srećom imamo polovno tržište a nove konzole su perd vratima

Svakako korisnik ima izbora a oni nek vide koliko su zadovoljni sa prodajom. Ako je bude, a biti će je možemo lajati na mjesec, proglasiti poraz i kupiti ili se okrenuti alternativi.

 zato treba bojkotirati i jedne i druge, zanemariti utrku u "naoružanju" i držati se 1080p monitora još godinu-dvije, pa tada uzeti 2k monitor i novu grafu koju ćeš si odrediti po cjenovnom rangu i vlastitim potrebama kako god da se zvala

 Ljudi to i rade, nvidia se požalila kako im je 45% pala prodaja RT serije a to je ogroman pad.

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/

 

AMD iz kvartala u kvartal ima pad prihoda. A ukupna isporuka grafa je padu.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Slozio bi se sa ovime da nemamo karticu koja nova dode kao nikad jeftinija polovna gtx 1080 ti koja je svega par % jaca.
9 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

uvijek je srednja klasa bila ona grafa s kojom mozes igrat na FHD rezi na 60fps sa mid do high grafickim postavkama za oko 1500kn, manje vise

 jebiga, full hd je standard koji držimo već 10 godina i to zato jer su nam prije 10 i prije 5 godina veće rezolucije bile nedostupne, kako zbog cijene monitora, tako i zbog slabosti hardvera koji je te veće rezolucije trebao tjerati

 

no, ako danas možeš po sasvim normalnoj cijeni kupiti 2k monitor, onda fhd 60fps više nemere biti standard i bili bi glupi kad bi dozvolili da nam i 10 godina kasnije to isto podvaljuju kao standard

danas je standard 2k 75hz, jer takve monitore možeš kupiti relativno za siću - baš kao što si denedavno kupovao 1080p 60hz

 

ne, jednostavno odbijam priznati nevidijinu x50 seriju kao novu srednju klasu samo zato jer su se opohlepili, a bogme niti amdu neću x70 priznati kao višu klasu iz istog razloga

to što ne priznajem znači da neću kupiti, a vi koji sami sebe uvjeravate da su to nove visoke klase i pravdate poskupljenje, slobodno i dalje sami sebe uvjeravajte dok tovite debele guske

 

DonOscar kaže...

Opet pricas o poskupljenju jednih i drugih, a ne spominjes da je amd ipak podosta jeftiniji, nakon ovog nemoj vise o fanbojima aj molim te...

 gle, te spike u stilu bolje izabrati manje zlo, koje se valjda prenosi iz naše politike, me uopće ne zanimaju

trenutno pljujem po amdu, prije sam pljuvao po nevidiji i uopće ne vidim zašto bi trebao opravdavati amd samo zato jer su trenutno malo manje govno od nevidije 

 A cekaj sta bi trebali, ili trebao? Vec 10 godina sam na full hd i ove godine sam to odlucio promjeniti i preci na 1440p 144hz i za to treba ili rtx 2070 super ili rx 5700xt. A vjeruj mi kartica koja gura 100+ frejmova na ultra postavkama u 1440p nije nikako srednji rank. Srednji rank je jos uvijek rx 580 1080p sto koristi vecina. I sada rx 5700xt koja je blizu preformansi jedne gtx 1080 ti koja je do prije godinu dana jela sve pred sobom nazvati srednjim rankom je smjesno. Isto tako 3600kn dati za nesto sto ce ti vrtit sve na ultra u 1440p je okej jer opet 1000kn je jeftinija od konkurencije a polovne 1080 ti ako nadjes za 3500 lupis se nogom u guzicu i budes sretan i to sa slabom garancijom. Onaj tko zeli malo vecu rezoluciju taj ce i platit jacu karticu. Onaj tko nece nek se igra na joysticku u 30 frejmova na sonyu ili na kompu full hd 60 fpsa monitoru i njima dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 15:16 (BeLLicus).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

 A cekaj sta bi trebali, ili trebao? Vec 10 godina sam na full hd i ove godine sam to odlucio promjeniti ....

samo ti daj, ti si odlučio, ti si to i financiraj

 

uvijek imaš ljude koji moraju uzeti novo i odmah, oni to i plaćaju

onda imaš i druge koji se malo strpe i nabave to isto upola cijene

 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
BeLLicus kaže...

 A cekaj sta bi trebali, ili trebao? Vec 10 godina sam na full hd i ove godine sam to odlucio promjeniti ....

samo ti daj, ti si odlučio, ti si to i financiraj

 

uvijek imaš ljude koji moraju uzeti novo i odmah, oni to i plaćaju

onda imaš i druge koji se malo strpe i nabave to isto upola cijene

 

 Pa ne moram uzeti novo i odmah nikada nisam ni imao nesto predobar komp. Uvijek neki low to mid range 1080p monitor i prije je bila r9 280 onda rx 580 i tako nikad nisam imao neku gtx 1080 ili ti rtxicu sada. Ali smatram sada da je 3500kn okej za karticu koja kida u 1440p. Jer drugog izbora nemas to je najeftinije sto danas imas. Rtx 2060 superi su iste cijene a one 1660ti davati 2300kn nema smisla dosta su sporije od spomenutih i onda imas rx 580 590 koje se muce vec i na high detaljima 1080p u 60 fpsa...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže... 

 Pa ne moram uzeti novo i odmah nikada nisam ni imao nesto predobar komp. Uvijek neki low to mid range 1080p monitor i prije je bila r9 280 onda rx 580 i tako nikad nisam imao neku gtx 1080 ili ti rtxicu sada. Ali smatram sada da je 3500kn okej za karticu koja kida u 1440p. Jer drugog izbora nemas to je najeftinije sto danas imas. Rtx 2060 superi su iste cijene a one 1660ti davati 2300kn nema smisla dosta su sporije od spomenutih i onda imas rx 580 590 koje se muce vec i na high detaljima 1080p u 60 fpsa...

 ne kažem ja ništa što se tiče tvojeg odabira - tvoje pare, tvoj izbor 

no tržište je otišlo na kvasinu jer amd godinama nije izbacio ništa vrijedno pažnje, jer su cijene divljale zbog majnanja, jer nvidia izvodi bijesne gliste s novom tehnologijom koju skupo naplaćuje early adopterima i jer se priprema teren za izlazak novog igrača

 

dakle baš vrijeme kad nije pametno uzimati novu grafu, a tebi ako je to nužda i tako si odlučio, samo daj

 

DonOscar kaže...
Slozio bi se sa ovime da nemamo karticu koja nova dode kao nikad jeftinija polovna gtx 1080 ti koja je svega par % jaca.

 e pa što onda, 1080ti je sad već stara grafa i njezina cijena na polovnom tržištu je posljedica anomalija koje nastaju uvođenjem rtx serije, divljanja cijena i nepostojanja normalne konkurencije

 

to ništa ne mijenja na činjenici da su nove amd grafe srednje klase duplo skuplje od nekadašnjih grafa srednje klase - ako vam to paše, vi kupujte, no nemojte nas uvjeravati kako je to ok iz kojekakvih razloga koje usput smišljate, od poskupljenja proizvodnog procesa, usporedbe sa 2-3 godine starom konkurencijom, polovnim grafama i što sve ne treba izmišljati kao da radite u propagandnom odjelu američke gaming industrije

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 15:37 (picajzla0707).
12 godina
offline
AMD Navi

Vecina je jos na 1080p , za tu rezu ti treba minimum 1060/580.1050ti rx 570 za nekoga tko nije pri parama ce jos posluzit.Ja osobno kupujem dok je na snizenju ili novo zapakovano ne koristeno iako je rijetkost takav proizvod potrefit pogotovo u hr.Svatko kupuje po svojim mogucnostima i potrebi.Vidjet cemo sto ce AMD jos donjet na stol.

low-end : 1050ti,rx560x,rx570,gtx 1650.

entry-level:RX580 ,gtx 1060.

Entuzijust:1070,1660ti ,rtx2060 .

-rx5700 , 1080ti-

high-end :2070 ,2080.

Za duge staze je najbolje kupovat entuzijust klasu.

Sada tko po kakvoj cijeni moze kupit koju grafu i s koliko godina jamstva nije bitno jer svatko kupuje za sebe.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Da imas one sto godinama cekaju dobar deal i one koji sve te godine gustaju u hwu.

Ovdje mi nije namjera zvucati kao elitist, ne pricam o pricama tipa "Uzeo sam si rtx 2080 ti od 10 soma bajo moj i uzivam si!" vec se ovdje spominje kartica od 3500kn koja roka 100+ fpsa na 1440p kako je covjek iznad napisao.

I kakve veze sta je 1080ti 2-3 god stara? Jel to najjaca kartica prosle generavije?
Je.

Kolko je kostala nova 1080ti, 6 soma? Jel sad imamo karticu koja je skoro duplo jeftinija sa istim perf?
Imamo.

Zivo me zanima kad si ti i za kolko kupio tu svoju gtx 1070 i kolko je to bila pametna investicija...
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Svoju 1070 sam uzeo na nekoj akciji za 4000 kuna krajem sijecnja prosle godine, kad je bila turbo nestasica i mogao sam je odmah prodati dalje za 20-30% vecu cijenu. Dio od nekih soma kuna sam otplatio majnanjem, jos 1200 sam dobio za polovnu 1050ti, tak da me nije puno izasao upgrejd u tim uvjetima kad su cijene divljale.
Da me nije vuklo to majnanje i mogucnost da je cijelu otplatim, ne bih je niti uzimao iako je cijena cak bila relativno ok. Samo sto sam se donekle kasno ukrcao i brzo je majnanje postalo neisplativo.
Kako god okrenes, 5700 je preskupa, to sto je konkurencija jos skuplja je teska banana. Hebote, meni je kolega uzeo svojevremeno r9 290x za 4000 kuna, sto je tad bio high end i bas nakon tjedan dana izadje gtx 970 i njegova grafa pojeftini u ducanu na manje od 3000 kuna - jajca si je htio pojest. A sad dvije klase ispod toga (rang ondasnje 270x) kosta vise, a vama je to ok. Tuzno
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Pa bolja je investicija uzet rx 5700 xt sad po ovoj cijeni neg kolko si ti platio gtx 1070...

A da usporedujemo cijenu rx 5700 xt sa cijenama kartica iz '95.? Smijesno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 16:57 (DonOscar).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Samo vi kupujte, niza srednja klasa je presla 3000 kuna i jos se to naziva dobrom prilikom. Beeeeee
Moj PC  
5 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pa i r9 390x x2 je kostala oko 1300-1400 Dolara?!

Steta pa su zelenasi i crvenasi izbacili dual core gpu. To su bili reaktori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Dobro ljudi vi se jos raspravljate oko cijene i trzista iz supljeg u prazno. 
Realno ove cijene su oke i sa strane i AMD-a i Nvidie ipak su ovo high-range gpu.
Što se hladnjaka tiče ipak sam imao bolja ocekivanja ali treba biti realan  ovo je nova tehnolohija drugciji cip kojeg je teze ohladiti.
Što se Nvidie tiče i ona ima novu tehnologiju koju silom gura sto u sustini je sasvim razumno da je cijena veća. 
Do nedavno ste imali samo njih kao izbor i sad se netko nasao zaliti, kome raytracing ne treba sad ne mora siliti Nvidiu kad je i AMD jako dobar izbor.
Naravno slozio bih se s tim da kad već daješ tolike novce onda treba dobro pogledati recenzije radi hladnjaka jer je glupo ustedit 200kn i dobiti Mikrovalnu pećnicu.
Pametan ce razumjeti!!!!  

Bero
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Mladaci koji ne znaju kako su se godinama klasificirali gpu zaslužuju da ih se obrije. Mi stariji ih pokušavamo nečemu podučit da ne padaju na marketing fore ali nema tu respekta pa onda blejite zaslužili ste. Ali znaju ljudi koji prate razvoj gpu-a šta ovi rade neče im baš nešto prodaja proči.

 

Don oskar meni se nemoj smješkat. Preslično se ponašaš ko neki banani odavde da bi bilo slučajnost ali neču imenovat. Tek si kao došao na forum, a takvo ponašanje ajde ajde.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 21:14 (dery).
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Sva sreca pa imamo tebe koji ces nama "mladancima" objasniti kako kartica koja daje 100+ fpsa na 1440p treba kostati 2000kn. 

 

Kao bruno banani? Po tvome zato sto sam tek dosao ti se trebam klanjati, dobar si dobar. 

10 godina
offline
AMD Navi

Sta mislis sto si ti to izjavio da će cijene past da će se forumaši pobunit napravit prosvijed da nitko neće kupovati realno sve raste nesto vise nesto manje
Mislis da si prije 4-5 godina mogao high-end gpu uzet ispod 3k ??? Kome je skupo naravno da neće ići na to ima kartica i ispod te cijene hajde da komentiramo primjera  rx 590 ili  gtx 1660 ili tipa rtx 2080ti te kartice po meni malo je reći da su precijenjene.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Sta mislis sto si ti to izjavio da će cijene past da će se forumaši pobunit napravit prosvijed da nitko neće kupovati realno sve raste nesto vise nesto manje
Mislis da si prije 4-5 godina mogao high-end gpu uzet ispod 3k ??? Kome je skupo naravno da neće ići na to ima kartica i ispod te cijene hajde da komentiramo primjera  rx 590 ili  gtx 1660 ili tipa rtx 2080ti te kartice po meni malo je reći da su precijenjene.

 To šta ja govorim skužili su ih vidi se po prodaji, nazovimo to prosvjed. Cijene su uvijek bile iste sve do rtx-a pa ih amd prati naravno .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 9:24 (dery).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Samo vi kupujte, niza srednja klasa je presla 3000 kuna i jos se to naziva dobrom prilikom. Beeeeee

 Sad si se jos poceo hvatati i ovih prvih cijena... rx 5700 ima isti msrp kao i rtx 2060 koje krecu od 2600kn pa ce tolko i one biti kad se stabiliziraju cijene. Tko se sjeca rx 480 8gb su nakon stabilizacije cijena bile oko 2300-2500kn jedno dugo vrijeme cisto za usporedbu isto kao i gtx 1060 6gb.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
BeLLicus kaže...

 A cekaj sta bi trebali, ili trebao? Vec 10 godina sam na full hd i ove godine sam to odlucio promjeniti ....

samo ti daj, ti si odlučio, ti si to i financiraj

 

uvijek imaš ljude koji moraju uzeti novo i odmah, oni to i plaćaju

onda imaš i druge koji se malo strpe i nabave to isto upola cijene

 

Joj dajte više vas dvojica "mora uzet novo i odmah"!?

 

Pa 4K je tu već 2-3 godine barem (mogao bih reć od izlaska PS4, iako bi bilo nerealno), 1440p 8 godina sigurno, sad u 2019. pričamo o tome kao o novim tehnologijama i "sada i odmah"?!?!?!

 

Dajte više barem mrvicu realnosti.

 

1080Ti (stock) je 1440p grafa, ja sam ju zvao i entry 4k grafom, pokazala se adekvatnom za oba scenarija, ovisno o prohtjevima korisnika.

RX 5700 XT je grafa koja konkurira RTX 2070 Super (iako u prosjeku malo slabija), i sa relativno jednostavnim OC dolazi na performanse 1080 Ti stock (da, 1080 Ti i 2070 Super se isto mogu OC i to dosta) - dakle RX 5700 Xt je mid range grafa koja po performansama može biti 4K grafa, a SIGURNO JEST 1440p grafa sa 120+ fps-a u večini naslova, uglavnom ne ispod 60 (morao bih provjerit, mislim da osim Witcher 3 i možda još 2-3 naslova ne pada ispod 100)

 

Da, to je mid range grafa sa mali chipom, i na trenutnom tržištu 3500kn za tu grafu je sasim OK, jer dobiješ performanse 2+ godine stare grafe ili 1000kn SKUPLJE nove od konkurencije. Ne razumijem što AMD/ATI treba napravit, dat tu grafu za 2500kn?!

Recite mi samo zašto!?!?!?

 

Ansha i XXX pričaju o "strahovitom padu AMD-a u zadnjim kvartalima" - da, bio je pad, iz nekoliko razloga - dolazio je Ryzen 3, pogotovo Q2 im je strahovito pala prodaja Ryzen 2 u iščekivanju. Prestao je mining boom i najavljene su bile nove mid-range Navi kartice, puno ljudi ih je čekalo.

Q3 rezulate nećemo imati tako skoro, ali svi pokazatelji su takvi da je prodaja više nego očekivana, pojedini novi ryzeni su navodno potukli i7 9700k i i9 9900k zbrojene, a mjesec-dva dana su na tržištu. AMD na njima ima finu zaradu. RXica nema... kako se pojave i koliko ih se pojave nestanu.

 

Ljudi ih kupuju u mjeri u kojoj ih AMD ne može proizvodit, skupa sa partnerima jer su značajno jeftinije od nVidijinih za iste performanse. Kad se zasiti taj dio tržišt (kroz mjesec-dva) i kako se budu preibližavao release 5800 XT, tako će i cijene ovih kartica past u svoju kategoriju.

 

Ja ne kužim zašto se potencira ideja da AMD/ATI MORA spustit cijene?! Zašto bi morali?! Zašto, u trenutku kad prodaju više nego mogu proizvodit, a svi proizvodni kapaciteti su im puni, oni MORAJU spuštat cijene?! Ili bi trebali?! Ili je fer?! Ili bi trebali prestat pravit se grbavi i reć da je to mid-range kartica i prodavat ju po toj cijeni!? Kad nVidia bude rekla da je RTX 2070 Super mid range, kojoj je RX 5700 XT direktan konkurent, te spustila cijenu na prihvatljivih 3000kn za nereferentnu, tada ATI može dat 5700 XT po realnih 2200-2500kn, al do tada, zašto bi?!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 9:57 (Rhodin).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Slažem se, ako itko mora spustiti cijenu onda je to nvidia.

 

Ne vidim da se u turing temi priča 3 stranice kako je preskup, a je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Mladaci koji ne znaju kako su se godinama klasificirali gpu zaslužuju da ih se obrije. Mi stariji ih pokušavamo nečemu podučit da ne padaju na marketing fore ali nema tu respekta pa onda blejite zaslužili ste. Ali znaju ljudi koji prate razvoj gpu-a šta ovi rade neče im baš nešto prodaja proči.

 

Don oskar meni se nemoj smješkat. Preslično se ponašaš ko neki banani odavde da bi bilo slučajnost ali neču imenovat. Tek si kao došao na forum, a takvo ponašanje ajde ajde.

Patetican si do bola, od jebenih grafickih kartica stvaras najveci drustveni problem koji postoji, i to un jebenoj hrvatskoj. Ako nemas love ne kupuj, kome se kupuje kupovat ce ono sta zeli, a mudraci ko ti ce bit predmet sprdnje kao sta jesi i kao sta zasluzujes. Psi laju, karavane prolaze...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

Slažem se, ako itko mora spustiti cijenu onda je to nvidia.

 

Ne vidim da se u turing temi priča 3 stranice kako je preskup, a je.

To si zakljucio iz uvida u poslovne rezultate i zadovoljstvo nvidije prodajom? Moraju spustit jer se tebi prdnulo ili zato sta im ne ide prodaja? 
Da je preskup, cijena bi vec isla dole, cijena je skroz ok u odnosu na konkurenciju...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

To si zakljucio iz uvida u poslovne rezultate i zadovoljstvo nvidije prodajom? Moraju spustit jer se tebi prdnulo ili zato sta im ne ide prodaja? 
Da je preskup, cijena bi vec isla dole, cijena je skroz ok u odnosu na konkurenciju...

 Sve ok, al daj mi pojasni ovo boldano. Kako cijena moze biti oko ako su rtx 2070s i rx 5700 xt unutar 2% razlike u perf doslovce se izmjenjuju od naslova do naslova. Ne pravdas valjda cijenu radi ray tracinga i dlssa od cega ne znas sto je gore, ili je razlog sto tako razmisljas nesto trece?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Vjerojatno misli na RT jezgre koje imaju funkciju izvan igara za nekaj konkretnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže... 

Ja ne kužim zašto se potencira ideja da AMD/ATI MORA spustit cijene?! Zašto bi morali?! Zašto, u trenutku kad prodaju više nego mogu proizvodit, a svi proizvodni kapaciteti su im puni, oni MORAJU spuštat cijene?! Ili bi trebali?! Ili je fer?! 

 sve je to ok, ne grintam ja zato jer mislim da će moje grintanje natjerati amd ili nevidiju na spuštanje cijena

ja grintam što si do prije 4-5 godina mogao za 3000+ kuna kupiti high end grafu poput r9 290x, a sad low-mid serija x70 prelazi tu cifru

 

dakle grintam radi općenitog poskupljenja hw-a, u ovom slučaju amdovog jer je friški i jer je tema amd navi - baš kao što se kroz desetke stranica grintalo i na nevidijino poskupljenje na odgovarajućoj temi 

samo što je ovo amd i nedaj ti bože reći nešto protiv, a što je najgore upravo se suprotni tabor psprdno naziva nvidiotima jer gutaju sve što im se servira - dok ovdje ekipa sama smišlja izlike i opravdanja

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
 baš kao što se kroz desetke stranica grintalo i na nevidijino poskupljenje na odgovarajućoj temi 

 Nisu to svi vidjeli jer vide samo ono što žele vidjeti, i onda rade projekcije u vlastitoj galvi. I onda se još čude kak nisu to vidjeli. A poslije te optužuju da se ponavljaš, jer oni u čudu pitaju jednu te istu stvar kontinuirano 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 sve je to ok, ne grintam ja zato jer mislim da će moje grintanje natjerati amd ili nevidiju na spuštanje cijena

ja grintam što si do prije 4-5 godina mogao za 3000+ kuna kupiti high end grafu poput r9 290x, a sad low-mid serija x70 prelazi tu cifru

 

dakle grintam radi općenitog poskupljenja hw-a, u ovom slučaju amdovog jer je friški i jer je tema amd navi - baš kao što se kroz desetke stranica grintalo i na nevidijino poskupljenje na odgovarajućoj temi 

samo što je ovo amd i nedaj ti bože reći nešto protiv, a što je najgore upravo se suprotni tabor psprdno naziva nvidiotima jer gutaju sve što im se servira - dok ovdje ekipa sama smišlja izlike i opravdanja

 Do poskupljenja je doslo i tu se nema kaj reci, ali takav trend vec traje neko vrijeme.

 

Iz ovog drugog boldanog su mi sad jasniji tvoji stavovi, nisam pratio pa ne znam jbg...

 

Samo da naglasim kako ne spadam u tu skupinu vec mi se cijena Navi kartica cini ok kad se pogleda koji se rang kartice prosle generacije dobivao za te novce i kad se cijene usporede s a nvidijom. Usput sry ak je malo zaiskrilo tokom komentiranja. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Iz ovog drugog boldanog su mi sad jasniji tvoji stavovi, nisam pratio pa ne znam jbg...

 

Samo da naglasim kako ne spadam u tu skupinu vec mi se cijena Navi kartica cini ok kad se pogleda koji se rang kartice prosle generacije dobivao za te novce i kad se cijene usporede s a nvidijom. Usput sry ak je malo zaiskrilo tokom komentiranja. 

 ma što ti imaju biti jasni moji stavovi - potrošač sam i to je moj stav da grintam kad me pokušavaju naguziti, a ne da im se još i naprčim samo zato jer mi ga pokušava turit neka firma koju simpatiziram u odnosu na drugu firmu - kad me pokušavaš naguzit, tu za mene završavaju simpatije 

 

nisam ljubitelj niti amda niti nevidije niti intela, ovih dvaju potonjih pogotovo - dapače, jedva sam dočekao priliku uzeti i isprobati amd apu za dječji komp i samo čekam da uhvatim više vremena i novi hladnjak te memoriju da se malo zajebavam s klokanjem, benčanjem i zajebancijama oko toga

 

a ne da mi netko drži predavanje o potrošačkom društvu i postavlja protupitanja zašto crveni ne bi naguzio potrošače kad se već daju guziti ili kad onaj zeleni guzi još jače

svima su nam jasni potrošački principi, svima su jasni trendovi povećanja cijena, jasno je i da amd se ravna po nevidiji, jasno je i da grintanjem nećemo promijeniti baš ništa oko toga, ali mi nije jasno da se tako žestoko napada nekog tko otvoreno kaže da je car gol - pa jebiga gol je, i rx 5700 evoke kao nižerangirana (dakle, to još nije gaming x koji će biti i skuplji) sa cijenom od 3700 u jednom ili 4000 kuna u drugom dućanu kuna je preskupa neovisno od toga jel ona može ovo ili ono i jel nevidija još skuplja, jel tržište guta sve i jel to samo početna cijena

 

 

16 godina
offline
AMD Navi

Uzimate neke kampove ko bi trebao spustit cijenu, dok god se ne počnu tuč sniženjima radi konkurentnosti ili dok god ljudi ne smanje kupovinu jer su grafe postale preskupe neće se ništa promijenit.

 

Pa to su firme koje rade za dioničare i profit. Jedino što ih regulira je tržište i nedostatak monopola, te donekle zdrav razum jer i da je samo 1 proizvođač nitko ne bi platio 20000 kuna za gpu.

 

Da nije bilo kripto ludnice i da je AMD bio kroz godine konkurentan cijene bi vjerojatno bile i do 50% niže.

Welcome my son...
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice