AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.631.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Ajde vi i decibeli, mozes imat dvije kartice s jednako izmjerenih dB a da jedna ima puno neugodniji zvuk od druge. Tolko o tome..

ma nemoj rec, stvarno?

 

i kakve veze ta konstatacija ima sa bukom?

 

ako obje imaju 36db, necujne su

 

ako obje imaju 42db bucne su , bez obzira jel jedna ima neugodniji ili ugodniji zvuk

 

42db fuckanje ili deranja je ista buka, bez obzira jel ti je jedno ugodno, a drugo neugodno

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...

Ajde vi i decibeli, mozes imat dvije kartice s jednako izmjerenih dB a da jedna ima puno neugodniji zvuk od druge. Tolko o tome..

ma nemoj rec, stvarno?

 

i kakve veze ta konstatacija ima sa bukom?

 

ako obje imaju 36db, necujne su

 

ako obje imaju 42db bucne su , bez obzira jel jedna ima neugodniji ili ugodniji zvuk

 

42db fuckanje ili deranja je ista buka, bez obzira jel ti je jedno ugodno, a drugo neugodno

 

 

Post ti je krajnje idiotski i nemas pojma o cemu pricas.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
rokonja kaže...

  Ponekad bi rađe u životu da su mi druge stvari tiše od grafičke.

 Kao npr. žena?

  Ne, onda se nemoj ženit kao ni kupovt grafičku, ako ti preglasna tj. smeta ti. Ne zamaram se s tim samo . Ova Nitrica+ mi toliko hebena, ali baš ono maaaa da ima osječaj kao da ću svoju grafičku zamjenit (samo da se još malo...), bez obzira na dB!

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Ajde vi i decibeli, mozes imat dvije kartice s jednako izmjerenih dB a da jedna ima puno neugodniji zvuk od druge. Tolko o tome..

To sto kazes stoji, ali ovdje pricamo o brojkama koje su nam dostupne iz testova, a to su dB i temp... Cak i da se napravi snimak opet je to drek dok se ne cuje uzivo...

10 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
3dfx kaže...
ansha kaže...

....

.....

 

Post ti je krajnje idiotski i nemas pojma o cemu pricas.

ansha in a nutshell 

6 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

 

 

Post ti je krajnje idiotski i nemas pojma o cemu pricas.

ma jasno, za razliku od tvoga, koji je potkrepljen empirijskim dokazom o tome kako je nesto na 42db manje bucno od necega drugoga na 42db 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 9:16 (3dfx).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...

 

 

Post ti je krajnje idiotski i nemas pojma o cemu pricas.

ma jasno, za razliku od tvoga, koji je potkrepljen emirijskim dokazom o tome kako je nesto na 42db umanje bucno od necega drugoga na 42db 

 

 

Ne znam ti ja sta su to "emirijski" dokazi, nisam ja tolko inelektualan kao ti..

6 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 

Ne znam ti ja sta su to "emirijski" dokazi, nisam ja tolko inelektualan kao ti..

ispravio sam tipfeler

 

mozes sada objasniti kako je nesto na 42db manje bucno od necega drugog na 42db?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 

Ne znam ti ja sta su to "emirijski" dokazi, nisam ja tolko inelektualan kao ti..

ispravio sam tipfeler

 

mozes sada objasniti kako je nesto na 42db manje bucno od necega drugog na 42db?

Prvo i prvo, buka nije fizikalna velicina nego naziv za glasan i neugodan zvuk, ovisno o frekvenciji zvuka, pri isto decibela, jedan zvuk (visoke frekvencije) moze biti percipiran kao mnogo neugodniji (bucniji) od drugog (niske frekvencije).

 

Zato je npr. coil whine strasno naporan iako ako ga izmjeris u decibelima dobio bi nizak iznos...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 9:29 (ansha).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 

mozes sada objasniti kako je nesto na 42db manje bucno od necega drugog na 42db?

Nakon što smo na nekoliko stranica raspravljali o tome, nakon što je netko izvukao i konkretna mjerenja sa primjerom (gotovo) svake vrste 5700XT, nakon ne znam koliko linkova sa primjerima i objašnjenjima što smo postalo koju stranicu ranije, ozbiljno, ponovo se vraćaš na ovu temu!?

Ansha ti je ponovo dao konkretan primjer, ja sam dao konkretan primjer, X ljudi je dalo konkretan primjer.

 

Komarac koji leti i žena koja ti šapću na uho, iste glasnoće, beba koja vrišti ili Mozartova simpfonija br 9. u C-duru , iste glasnoće, Nives Celzijus kad otvori usta i kaže bilo što, ili Aleksandar Štulhofer u istoj situaciji - sve primjeri otprilike jednako "glasnih" (mjereno u dB) situacija u kojima je jedno izuzetno iritantni, a drugo večini ugodno (ne svima, ali u tome i jest poanta - što je tebi ugodnije).

Nije isto jel ti susjeda iznad tebe hoda u štiklama u 3 popodne ili u tri ujutro - identičan zvuk, identične glasnoće, samo u jednom trenu ti svejedno ili blago iritantno, ili jako iritantno, ali podnošljivo, u drugom bi ju golim rukama zadavio.

 

Tema su Navi kartice, jel možemo raspravljat o ičemu osim dB više ili manje izmjereno u labosu pojedinog modela? dB u brojčanom iznosu je savršeno beskorisan podatak u smislu "koja grafička je manje bučna" . Ono što je tebi buka, netko drugi drugačije doživljava, i u istom iznosu jedinice jačine zvuka savršeno različito.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Prvo i prvo, buka nije fizikalna velicina nego naziv za glasan i neugodan zvuk, ovisno o frekvenciji zvuka, pri isto decibela, jedan zvuk (visoke frekvencije) moze biti percipiran kao mnogo neugodniji (bucniji) od drugog (niske frekvencije).

 

Zato je npr. coil whine strasno naporan iako ako ga izmjeris u decibelima dobio bi nizak iznos...

Buka je naziv za energiju zvucnog vala i mjeri se u decibelima - db

 

frekvencija je "pitch" zvuka i mjeri se u hercima - Hz

 

to sto ti tvrdis da je nesto neugodnije od drugoga pri 42 db, nije buka, vec frekvencija koja je razlicita pri istoj razini buke od 42 db

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 11:34 (3dfx).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Nakon što smo na nekoliko stranica raspravljali o tome, nakon što je netko izvukao i konkretna mjerenja sa primjerom (gotovo) svake vrste 5700XT, nakon ne znam koliko linkova sa primjerima i objašnjenjima što smo postalo koju stranicu ranije, ozbiljno, ponovo se vraćaš na ovu temu!?

Ansha ti je ponovo dao konkretan primjer, ja sam dao konkretan primjer, X ljudi je dalo konkretan primjer.

 

Komarac koji leti i žena koja ti šapću na uho, iste glasnoće, beba koja vrišti ili Mozartova simpfonija br 9. u C-duru , iste glasnoće, Nives Celzijus kad otvori usta i kaže bilo što, ili Aleksandar Štulhofer u istoj situaciji - sve primjeri otprilike jednako "glasnih" (mjereno u dB) situacija u kojima je jedno izuzetno iritantni, a drugo večini ugodno (ne svima, ali u tome i jest poanta - što je tebi ugodnije).

Nije isto jel ti susjeda iznad tebe hoda u štiklama u 3 popodne ili u tri ujutro - identičan zvuk, identične glasnoće, samo u jednom trenu ti svejedno ili blago iritantno, ili jako iritantno, ali podnošljivo, u drugom bi ju golim rukama zadavio.

 

Tema su Navi kartice, jel možemo raspravljat o ičemu osim dB više ili manje izmjereno u labosu pojedinog modela? dB u brojčanom iznosu je savršeno beskorisan podatak u smislu "koja grafička je manje bučna" . Ono što je tebi buka, netko drugi drugačije doživljava, i u istom iznosu jedinice jačine zvuka savršeno različito.

 pa raspravljamo o svemu i svacemu, trenutno sa Anshom raspravljam o buci i frekvenciji, koje su vezane za u ovoj temi  Navi graficke

 

ako ti se ovo cini beskorisno, slobodno preskoci tekst rasprave.

 

meni je  korisnio, jer u raspravi sa razlicitim pogledima i stavovima, nesto i naucim, a zato i dolazim tu

 

Ansha je jedan od rijetkih koji zeli i hoce raspravljati

 

ako to nije cilj foruma, ne zna sta onda tu radite, sve te linkove i youtube filmice mozete gledat na youtubu

 

formu je za raspravu, pa prema tome raspravljam sa covjekom, o tome jer me to zanima, nema teme vezane za buku i frekvenciju, pa raspravljamo tu

 

ako je BUG forum samo za one koji sve kuze i sve znaju, a ne za nas koji nemamo pojma o vecini stvari, onda se ispricavam na svojim "glupim" pitanjima i raspravi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 11:36 (3dfx).
15 godina
offline
AMD Navi

Pa nisam siguran da si u pravu.

Ovo jest forum, i služi za raspravu, ali isto tako je podijeljen na podforume i teme u određenom podforumu.

 

Ovo je tema "AMD Navi" - ovdje bih ja raspravljao o modelima Navi kartica - 5300 (XT), 5500 (XT), 5700 (XT) i eventualnim 5800 (XT), 5900 (XT) o kojima se špekulira - potrošnja, odnos cijene i performansi, veličina chipa, što je donijela "nova" arhitektura, kvaliteti arhitekture, eventualna usporedba sa nVidiom (makar postoji i tema AMD vs Nvidia) , OC potencijal, kako uopće OC-at, najavama... nečemu.

 

Tebe kao da zanima samo koja je tiša (nisi jedini) - postoji možda prikladnija tema "Vodič za odabir grafičke kartice" pa možda da tamo idete raspravljat o tome koju odabrati po kriteriju koja je najtiša?

 

Mislim ovo se pretvara u OT i spamanje teme - 20ak postova sigurno o tome koja je 2-3 dB tiša i to je jedini kriterij rasprave. Uskoro ćemo ovdje raspravljat koja ima bolji RGB i koliko je upravljiv i je li upariv sa onim od kučišta, matićne i RAM memorije i koji proizvođači daju bolju podršku konfigurriranja RGB rasvjete, te za godinu-dvije kako uparit RGB cijelog kučišta sa muzikom koju slušamo, i vjerujem da će i to nekako dospjet u temu grafičke.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
AMD Navi

Moram bit brutalno iskren i otvoren, vas ako *ebe 3db razlike, vi ste, ljudi, bolesni. I to blago rečeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 12:00 (playjob).
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ajde dosta lupetanja.

 

Prepirete se oko 2db koji su apsolutno nebitni jer uopće niste uračunali sve ostale varijable poput kućišta, materijala od kojeg je izrađeno i ostalih komponenti u njemu. Ista kartica može zvučati drastično drugačije u dva različita kućišta.

 

Ima li tko kakve konkretne brojeve, OC ili UV rezultate o kojima vrijedi raspravljati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ovde od 4:15 do 5:35 vidi ref. vs red devil i nitro.

 

 

5:40 - 6:04

 

  5:24

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 13:13 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Pa nisam siguran da si u pravu.

Ovo jest forum, i služi za raspravu, ali isto tako je podijeljen na podforume i teme u određenom podforumu.

 

Ovo je tema "AMD Navi" - ovdje bih ja raspravljao o modelima Navi kartica - 5300 (XT), 5500 (XT), 5700 (XT) i eventualnim 5800 (XT), 5900 (XT) o kojima se špekulira - potrošnja, odnos cijene i performansi, veličina chipa, što je donijela "nova" arhitektura, kvaliteti arhitekture, eventualna usporedba sa nVidiom (makar postoji i tema AMD vs Nvidia) , OC potencijal, kako uopće OC-at, najavama... nečemu.

 

Tebe kao da zanima samo koja je tiša (nisi jedini) - postoji možda prikladnija tema "Vodič za odabir grafičke kartice" pa možda da tamo idete raspravljat o tome koju odabrati po kriteriju koja je najtiša?

 

Mislim ovo se pretvara u OT i spamanje teme - 20ak postova sigurno o tome koja je 2-3 dB tiša i to je jedini kriterij rasprave. Uskoro ćemo ovdje raspravljat koja ima bolji RGB i koliko je upravljiv i je li upariv sa onim od kučišta, matićne i RAM memorije i koji proizvođači daju bolju podršku konfigurriranja RGB rasvjete, te za godinu-dvije kako uparit RGB cijelog kučišta sa muzikom koju slušamo, i vjerujem da će i to nekako dospjet u temu grafičke.

pa super, zasto ne bi raspravljali i o tome, koji Navi model ima bolje RGB upravljanje. valjda ima onih kojima je i to jedna od najbitnih stavaka

 

cemu biti iskljuciv, tebe ne zanima buka, pa sad ajmo ne o tome pricati :)

 

kako meni ne smeta rasprava o cijenama, jer me to ne zanima, a kada se 20 stranica raspravlja o tome di je bolja cijena, jer bolje kupit iz njemacke preko mailboxa, pa koliko kosta dostava, pa asus je preskup u odnosu na xxx, itd itd

 

svatko ima svoje bolne tocke, stavi me na ignore i ne moras citati sta pisem

 

isprike jos jednom svima kojima smeta moje pisanje, slobodno ignore

 

zasto sam ja sad idiot, jer raspravljam sa covjekom o tome sta je i u kojem slucaju bucnije ili tise, tu gdje imamo na jednom mjestu tablice mjerenja, sa bukom, temperaturom, performansama i slicno?

 

prijavi moderatorima, ako mislis da pisem nesto sto ne treba

 

evo necu vise te zivcirati sa svojim pisanjem o buci, bit cu bigger man 

 

 

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...

Prvo i prvo, buka nije fizikalna velicina nego naziv za glasan i neugodan zvuk, ovisno o frekvenciji zvuka, pri isto decibela, jedan zvuk (visoke frekvencije) moze biti percipiran kao mnogo neugodniji (bucniji) od drugog (niske frekvencije).

 

Zato je npr. coil whine strasno naporan iako ako ga izmjeris u decibelima dobio bi nizak iznos...

Buka je naziv za energiju zvucnog vala i mjeri se u decibelima - db

 

frekvencija je "pitch" zvuka i mjeri se u hercima - Hz

 

to sto ti tvrdis da je nesto neugodnije od drugoga pri 42 db, nije buka, vec frekvencija koja je razlicita pri istoj razini buke od 42 db

 

 Je*ote stvarno se volis sramotit, buka nije naziv za energiju zvucnog vala, izvoli progoogleat znacenje rijeci buka kad vec ne znas.

 

Ova zadnja recenica jednostavno pokazuje da si nebistar. Toliko si tvrdoglav da ces radje ispast glup nego priznat... 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Moram bit brutalno iskren i otvoren, vas ako *ebe 3db razlike, vi ste, ljudi, bolesni. I to blago rečeno.

Ako tebe brine sta nas brine, onda nije ni tebi bas dobro....

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Definitivno mi puca nešto međ’nogami za vas. Al da spammate temu kojekakvim pičkarijama, da, radite to.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Definitivno mi puca nešto međ’nogami za vas. Al da spammate temu kojekakvim pičkarijama, da, radite to.

Wau, zvuci ko neki badass, nije mi svejedno s tobom pricat. Ti si se ono na pm-ove prijetio i dolascima na vrata? Sigurno si iz Splita 

15 godina
offline
AMD Navi

ansha prijavi se na milijunaša sve znaš ebote

 

Nego kad sve znaš prevedi nam šta kaže onaj poljak sa videja kad je čuo kako radi gigabyte gaming.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
ansha kaže...

Prvo i prvo, buka nije fizikalna velicina nego naziv za glasan i neugodan zvuk, ovisno o frekvenciji zvuka, pri isto decibela, jedan zvuk (visoke frekvencije) moze biti percipiran kao mnogo neugodniji (bucniji) od drugog (niske frekvencije).

 

Zato je npr. coil whine strasno naporan iako ako ga izmjeris u decibelima dobio bi nizak iznos...

Buka je naziv za energiju zvucnog vala i mjeri se u decibelima - db

 

frekvencija je "pitch" zvuka i mjeri se u hercima - Hz

 

to sto ti tvrdis da je nesto neugodnije od drugoga pri 42 db, nije buka, vec frekvencija koja je razlicita pri istoj razini buke od 42 db

 

 

 

 

 

 

 

Frekvencija je valjda frekvencija "ilitiga" periodicno ponavljanje neke velicine, a buka nije fizikalna velicina. Mozes mjeriti jakost zvuka, pa nazvao ti to buka ili nesto deseto. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

ansha prijavi se na milijunaša sve znaš ebote

 

Nego kad sve znaš prevedi nam šta kaže onaj poljak sa videja kad je čuo kako radi gigabyte gaming.

Poljski mi je ko materinji, al nemam vremena sad ;)

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ova idiotarija sa povecanom potrosnjom u slucaju koristenja 2 monitora. Jel to samo ako je razlicit refresh rate? Ili je uvijek? Pitam jer imam 1440p i 1080p monitore, oba na 60Hz

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ova idiotarija sa povecanom potrosnjom u slucaju koristenja 2 monitora. Jel to samo ako je razlicit refresh rate? Ili je uvijek? Pitam jer imam 1440p i 1080p monitore, oba na 60Hz

 nekako mi to blesavo izgleda da imaju skok sa 7 na 35w (link) dok nevidija ima minimalno povećanje potrošnje

s druge strane i to minimalno povećanje potrošnje kod nevidije mi je sumnjivo kad mi je i starija gtx 570 podivljala temperaturama čim bi bio priključen tv na nju, a ništa bolja nije niti ova 1070 - čim je tv priključen temperature u idle skaču na 50+ stupnjeva dok su bez tv-a na ispod 40

 

kako, zašto - nemam pojma, no ako potrošnja moje gtx 1070 poraste tako minimalno - sa 6 na 7w kako se pokazuje u tom testu, zašto onda temperatura skoči i više od 10 stupnjeva

btw., i monitor i tv su iste 1080p rezolucije

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sad sam tek pogledao review Nitro kartice na gamers nexus. Ajme sta ju je lik nahvalio. Mislim da imamo pobjdenika...

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Forum i ti ste zasluzili da baš ti imaš tu grafu.

Ajmo u shopping i voli je! :)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Forum i ti ste zasluzili da baš ti imaš tu grafu.

Ajmo u shopping i voli je! :)

 

Uzet cu ju ovijeh dana... Moram jos prespavati koji puta.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
metallic kaže...

Forum i ti ste zasluzili da baš ti imaš tu grafu.

Ajmo u shopping i voli je! :)

 

Uzet cu ju ovijeh dana... Moram jos prespavati koji puta.

 

 

  Nema tu spavanja, grafa je 100% hebena (za tu lovu)... idi i kupiiiiiiiiiiii, pa baci koju sliku i dojam.

 

---- e da, a i amd je sa driverima ko vino što starije to bolje...

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 7:37 (rokonja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice