AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Eto, ja sam sa Freesyncom na 75Hz monitoru imao artefakte koji su izgledali kao da je grafička u banani! Stavlajnje HDMI kabela riješavalo bi taj problem no onda bi netko zaključio da ne valjaju diyplay portovi...

U čačkanju po netu sam vidio da su ljudi zbog toga vraćali kartice jer su mislili da je u komi no bila je stvar sa driverima koja je nakraju riješena...

 Ja imam artefakte i na rx 580(na 75Hz)neznam s kojom se verzijom drivera to pojavilo.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Izgleda da su cijene pocele padati nekim modelima. Rx 5700 xt gigabyte oc , rx 5700 xt msi gaming x

 Instar je najjeftiniji za msi, nesto ovdje ne stima 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
danexxx kaže...
doktor1 kaže...

Eto, ja sam sa Freesyncom na 75Hz monitoru imao artefakte koji su izgledali kao da je grafička u banani! Stavlajnje HDMI kabela riješavalo bi taj problem no onda bi netko zaključio da ne valjaju diyplay portovi...

U čačkanju po netu sam vidio da su ljudi zbog toga vraćali kartice jer su mislili da je u komi no bila je stvar sa driverima koja je nakraju riješena...

 Ja imam artefakte i na rx 580(na 75Hz)neznam s kojom se verzijom drivera to pojavilo.

 Sa RX 480 nisam imao problema... Ali najnovji driveri za RX 5700 su to riješili

____________

 

Ispričavam se na smetnji; možete nastavit pisat sranja!

15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
DonOscar kaže...

Izgleda da su cijene pocele padati nekim modelima. Rx 5700 xt gigabyte oc , rx 5700 xt msi gaming x

 Instar je najjeftiniji za msi, nesto ovdje ne stima 

 nije xt model

 

 

ovi šta su pukli td 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 11:19 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sutra stize Nitro...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Sutra stize Nitro...

 

Cool, javi dojmove!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Navi

Kakve su novosti za RT 5800 XT? To je krenulo kao "big navi 12, release by end of year" da bi se sad nešto preštrikali na RDNA2 koji je Q2, Q3 2020 možda... Više se ne spominje navi 12, već 20, 21, 22...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Asus tuf ne kupuj!

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Moze neka preporuka RX 5700?
Gledam na nabavi,najjeftinija je 2700kn,skuplji modeli prelaze 3000kn.Isplati li se ta razlika?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Ako ti nije problem to što ti grafa nije full tiha, onda uzmi bilo koju tu početnu referentnu s 36 mjeseci garancije. Ako želiš tišu grafu onda uzmi Sapphire Pulse i to je to. Vrlo jednostavno.  Znači, razlika ti je samo u hlađenju što se reflektira i na buku naravno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 10:04 (itomic009).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Evo pokupio sam ju. Amazon ju je spakirao u poprilicnu kutiju (stari NUC na kutiji za osjecaj).

 

IMGUR LINK DOLJE U POSTU 

 

Osjecaj "pod prstima" je vrlo solidan. Teska je i cini se dobro napravljena. Djeluje robusnije od 2080 Phoenix koju sam imao. Kad sam ju izvadio iz kutije morao sam ju staviti na radijator nekih 10-ak minuta da se ugrije jer je bila ledena. Stajala je u parcel motelu gotovo 24 sata a vani je temperatura nekih 7 stupnjeva mislim. Odmah nakon sto sam instalirao drivere odvrnio sam furmark 5 minuta. Dosla je do 74 stupnja uz zadovoljavajucu razinu tisine. Tiha je, to je bitno.

Fora izgledaju i ova svjetla po njoj. Ne znam kako se to regulira, vjerojatno moram neki Sapphire software skinuti. Ne da mi se s time sada gnjaviti.

 

Novi CoD je vec instaliran, pozornica je samo njena...

 

EDIT:

carobni bug forum engine je razbacao slike nasumicno, jbg...

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 21:31 (Friday).
 
10 1 hvala 4
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Uzas, nece uploadati ostatak slika u isti post da ga jebes...

 

https://imgur.com/a/Cg4ilhq

 

Tu je sve, full size

 

Furmark

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 21:40 (Friday).
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Cestitam kolega!

 

Drago mi je da je postujes i grijes, takodjer vec je oslovljavas u zenskom rodu.

To je to, bit ce gaminga, ako vec ne cmarkova!! Ljubav.

 

Zelim vam dugu i sretnu HW vezu.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Novi CoD 1440p framerate uglavnom izmedju 110 i 160 sve na max osim teselacije koja je na nekom defaultnom levelu. Takt GPU-a uglavnom izmedju 1940 i 2000 MHz. Prosjek je mislim oko 1960.

Ja prezadovoljan

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 1:40 (Friday).
 
9 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sad bas gledam u GPU-Z, najvisi takt je bio 2065 MHz. A taj neki prosjek oko 1960-1960 je zapravo visi od ocekivanog game boosta. Sto znaci da kartica dobro odradjuje svoj posao.

Ali jedna me stvar bas zivcira. To je taj nesretni maksimalni takt memorije cijelo vrijeme. Zbog toga je temperatura memorije skroz na nekih 65 stupnjeva a ocito se i cijeli pcb grije jer i dok je idle svako malo se upali ventilator buduci da gpu predje 50 stupnjeva.

OK, jasno mi je da je to zbog multi-monitor setupa. Ali zasto ju umjesto 1750 MHz ne drze na 1000? Ili tako neka niza brojka? Ovako je non-stop na 1750 bez obzira jel radi nesto ili je potpuno idle.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 10:51 (Friday).
 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Sad bas gledam u GPU-Z, najvisi takt je bio 2065 MHz. A taj neki prosjek oko 1960-1960 je zapravo visi od ocekivanog game boosta. Sto znaci da kartica dobro odradjuje svoj posao.

Ali jedna me stvar bas zivcira. To je taj nesretni maksimalni takt memorije cijelo vrijeme. Zbog toga je temperatura memorije skroz na nekih 65 stupnjeva a ocito se i cijeli pcb grije jer i dok je idle svako malo se upali ventilator buduci da gpu predje 50 stupnjeva.

OK, jasno mi je da je to zbog multi-monitor setupa. Ali zasto ju umjesto 1750 MHz ne drze na 1000? Ili tako neka niza brojka? Ovako je non-stop na 1750 bez obzira jel radi nesto ili je potpuno idle.

 Bar imaš model sa najboljim VRAM hlađenjem :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 Bar imaš model sa najboljim VRAM hlađenjem :)

 

Da, ali nisam bas zadovoljan

 

 

Pogledaj ventilator. U pravilnim vremenskim intervalima. Ja imam poprilicno tih stroj i ovo je svakih minutu ili koliko vec - samo ga zavrti na 40% sto je zapravo izuzetno puno. Nema GPU loada, nista ne radi i svejedno ga skroz pokrece. Prije ovog screenshota uopce nisam sjedio za strojem. Imao sam strixicu koja je imala iskljucen ventilator kad je idle i nije bilo ovakvih sranja.

Ako imate silent konfiguraciju - zaobidjite nitro

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Navi

Pa onda nije ni cudo sta asus svoje modele tako cijeni.

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Pa onda nije ni cudo sta asus svoje modele tako cijeni.

 

Neckao sam se izmedju Nitro, Strix i one gigabyte-ice. Rekao bih da nisam bas najsretnije izabrao. Iako mislim da bi se ovo moglo rjesiti sa novim bios-om. Posve je moguce da problem ne bi bio prisutan da je jedan monitor samo u pitanju (isprobat cu) ali jebem ja onda takvu situaciju...

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
A sta se dogada kad istekas drugi monitor?
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže... 

Rekao bih da nisam bas najsretnije izabrao.

Ti imaš skroz krivi nadimak, trebaš se zvati PICAJZLA NA KVADRAT.   

ps. ne sjećam se da si prije bio baš ovako jako naporan kako si sada, iako te prije i nije bilo baš u ovim temama,

toliko biranje, kemijanje, pametovanje drugima, čak mi je nekako nakon svega i drago da si se sje... nakon toliko kemijanja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 13:41 (Valentin17).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Nije se covjek sjebao vec se samo mora poigrati sa fan krivuljom...
13 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Jakovp kaže...

 

  Ugasi tu beskorisnu opciju fan stop i problem riješen. Stavi da se ventovi vrte na početnom nekom minimumu i nećeš ih sigurno čuti u normalnom kućištu a to je dosta da ti ne raste temperatura radi normalnog takta memorije kada ti GPU nije pod loadom.

15 godina
offline
AMD Navi

Vi svi živite negdje na selu u kilometrima od najbližeg susjeda i prva glavnija prometnica je 10 kilometara od vas iza nekog brda?! Živite sami, nemate ni kućeta ni mačeta?

Koji je to vrag u sve vas ušao da sa današnjim kućištima i zaista tihim komponentama pišete ovakve bljuzge?

 

Bavite se snimanjem glazbe, nemate zasebnu "tihu" prostoriju, pa je bitno da je sve apsolutno nečujno?!

Više čujem susjedu dok mi lupeta iznad glave, promet van stana i slično nego ventilatore u kućištu - uostalom zato i imam sluške da mi ne smetaju "okolni zvuci", a pod time najmanje mislim da ventilatore.

 

Mislim da se u ovoj temi ponajmanje raspravljalo o performansama, da je onako 35-40% teme koji vent je tiši i koliko koga smeta ta buka.

 

Dajte vi svi meni pošaljite ta "govna" od grafa, ja ću rado "trpit" tu buku umjesto vas...

 

Ajde da svi imate ultra-high-end računala sa 9900ks, 64 GB RAM i 2* 2080Ti SLI, pa ono ne znate što bi više zvocali da vam ne valja, nego nisu savršeno upareni RGB i ventovi su ipak malčice glasni. Koga to smeta, custom loop deri... Zaista vipe ne razumijem ovu temu, a poprilično je i specifična naspram ostalih izvora koje čitam, u tome da se najmanje piše o grafama, a upravo zvuci i buka suglavne teme rasprave...

 

Ko kad ženu pitam kakav auto bi slijedeće trebali uzet, pa dobijem "crveni" za odgovor.

Moj PC  
3 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
A sta se dogada kad istekas drugi monitor?

 Pa onda vjerojatno na ištekanom monituri nema slike i piše nešto u stilu "no signal" 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
Friday kaže... 

Rekao bih da nisam bas najsretnije izabrao.

Ti imaš skroz krivi nadimak, trebaš se zvati PICAJZLA NA KVADRAT.   

ps. ne sjećam se da si prije bio baš ovako jako naporan kako si sada, iako te prije i nije bilo baš u ovim temama,

toliko biranje, kemijanje, pametovanje drugima, čak mi je nekako nakon svega i drago da si se sje... nakon toliko kemijanja.

 

Koji je tvoj problem jbt? Sjedim u vrlo tihoj prostoriji u kojoj je prakticki jedina stvar koja se cuje je taj ventilator svakih minutu ili koliko vec. Zaleti se i radi 10-ak sekundi i onda stane. Tebi to ne bi smetalo? Svi ventilatori u kucistu su mi na nekih 500-tinjak okretaja a grafa se zaleti na 1500. I opet, i opet... To je tebi picajzliranje?

U cemu je problem sa biranjem? Treba uzeti na prvu odmah nesto i ko ga jebe?

Sjebao sam se nakon toliko kemijanja? Ajde mi objasni molim te moje kemijanje?

 

EDIT:

Da ne bi bilo zabune - ne smeta mi ventilator dok igram jer onda se cuju i drugi ventilatori. Ali ja za opvim racunalom i radim. A radim u tisini. A kad u tisini u pravilnim intervalima jasno cujes ventilator koji se zaleti pa se onda ugasi - to onda vise nije ugodna tisina u kojoj se moze normalno raditi.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 15:28 (Friday).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Nije se covjek sjebao vec se samo mora poigrati sa fan krivuljom...

 

Je, bilo bi super kad bi se kroz MSI afterburner moglo. Ali grafa uopce ne reagira na njega. To mi je prva koja se tako ponasa. Mijenjao sam opcije u aterburneru i u jednom trenu je skocila na 50% kako sam i postavio ali onda kad sam smanjio samo se ugasio vent i to je to. Ne reagira vise uopce.

 

EDIT:

Evo skontao sam zasto je afterburner reagirao - dosao je do te svoje tocke kad pali ventilator pa ga je onda zavrtio na toliko na koliko sam podesio afterburner i onda ga ugasio. Steta da se ne moze tako regulirati.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 15:49 (Friday).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Koji je ovaj valentin pacenik majko moja 

Udara mi redom TD na sve postove. Na postu na kojem sam napisao da CoD radi super - udario TD. Na postu na kojem se zalim na ventilator - udario TD. Da napisem da sam dobio na lotu i da dajem sve novce siromasima - udario bi TD

Kao da smo u sestom razredu, jebes mi mater...

Freak Show Inc.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže

Koji je tvoj problem jbt? Sjedim u vrlo tihoj prostoriji u kojoj je prakticki jedina stvar koja se cuje je taj ventilator 

  E blago se tebi, kako lijep opis tišine.  Kupi duže kable i odfuraj komp npr.  u WC ili probuši (ištemaj) rupu u ptostoriji do i tamo stavi komp ili najjednostavnije pojačaj zvučnike ili kupi jako dobre slušalice pa ih nabaci na glavu...  

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Koji je ovaj valentin pacenik majko moja 

Udara mi redom TD na sve postove. Na postu na kojem sam napisao da CoD radi super - udario TD. Na postu na kojem se zalim na ventilator - udario TD. Da napisem da sam dobio na lotu i da dajem sve novce siromasima - udario bi TD

Kao da smo u sestom razredu, jebes mi mater...

 First world problem 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice