AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Nemoj uopće gledati frekvencije. Realno sve preko 1900MHz ti ide u vjetar. Između 1900 i 2100 sam u Superpositionu dobio 2 FPS-a razlike ako se dobro sjećam.

 

Svaka kartica će bez problema ostvariti 1900 čak i s umjerenim undervoltom tako da ti je frekvencija nevažna.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Nemoj uopće gledati frekvencije. Realno sve preko 1900MHz ti ide u vjetar. Između 1900 i 2100 sam u Superpositionu dobio 2 FPS-a razlike ako se dobro sjećam.

 

Svaka kartica će bez problema ostvariti 1900 čak i s umjerenim undervoltom tako da ti je frekvencija nevažna.

 U redu ako je tako. Mislim da ću uzet Nitro na kraju. Asus ROG Strix je 4300kn, a Nitricu očekujem na 3800kn, 500kn razlike, a ako vi kažete da je to 2-3 FPS-a razlike pa nisam lud razbacivat se s 500kn. 

9 godina
offline
AMD Navi

Dobio sam informaciju da će Nitro u ADM-u koštat 3999kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Previsoke su cijene jos uvijek, tko moze neka jos malo priceka da to dode na svoje...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Cijene AIB modela u Europi su nenormalne. U SAD-u je Gigabyte (onaj Gaming model s 3 venta) 20$ skuplji od referentne. U Europi je razlika oko 60€što je po meni neisplativo.

 

Da sam u SAD-u ne bih minute dvojio koju uzeti, ali kod nas je referentna ispod 3200kn a Pulse, Evoke, Mech i Thicc2 su 3700. Ti hladnjaci ne vrijede ni blizu 500kn.

 

Kužim da je nekima tišina prioritet, ali ovo je fakat previše.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Cijene AIB modela u Europi su nenormalne. U SAD-u je Gigabyte (onaj Gaming model s 3 venta) 20$ skuplji od referentne. U Europi je razlika oko 60€što je po meni neisplativo.

 

Da sam u SAD-u ne bih minute dvojio koju uzeti, ali kod nas je referentna ispod 3200kn a Pulse, Evoke, Mech i Thicc2 su 3700. Ti hladnjaci ne vrijede ni blizu 500kn.

 

Kužim da je nekima tišina prioritet, ali ovo je fakat previše.

 Na mindfactory je referentna 400 eura dok je giga koju spominjes 445 eura. Po meni se ta nadoplata isplati jer razlike u glasnoci izmedu aib kartica su vec dosta velike, a realno blowerice spadaju u posebnu kategoriju sto se buke tice.

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

 

"Perfect rx 5700 xt", dobar znak. 

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Nitro je 499€, malo previše

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
15 godina
offline
AMD Navi

Da rezimiramo od svih najbolje noise&thermal performance je msi gamingX eto pa ko voli nek se maši.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Iskreno, 2-3 stupnja razlike i 1 decibel mi ne igraju apsolutno nikakvu ulogu jer nisam bolesnik. Ostajem kod Sapphire-a odnosno kod Nitro kartice.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 16:09 (playjob).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Iskreno. 2-3 stupnja razlike i 1 decibel mi ne igraju apsolutno nikakvu ulogu jer nisam bolesnik. Ostajem kod Sapphire-a odnosno kod Nitro kartice.

 Nečemo se tako igrat, moraš naj naj uzet i gotovo nemoj nas ljutit.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Hahahaha, najnovija je. I najlipša!!

Kao nisam bolesnik, a već danima razmišljam o toj grafičkoj, a sad sam i ovo počeo slušat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 16:24 (playjob).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Da rezimiramo od svih najbolje noise&thermal performance je msi gamingX eto pa ko voli nek se maši.

 

 ? Power Color Red Devil je isti rang po toj tablici.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nije fiček nijeeee, 70° naspram 74, buka ista

 

Red devil je 12 € jeftinija od msi koji je 30€ jeftiniji od nitro. Nitro je najlipša ali ko je vidi u kućištu.Ako je staklo onda lipo svitli onaj nitro znak.

 

 

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nije buka ista. Vidis li kolka je ustvari velika temperaturna razlika izmedju 31 i 29db PowerColorice, prepolovi tu razliku na pola da dobijes koliko se mijenja temp. za 1dB kod Powercolor u tom rangeu pa mozes uzeti da bi za 32dB (istu dB koju ima MSI Gaming) Powercolor imala temperature kao MSI Gaming, +/- stupanj-dva GPU, MEM bolje kod Powercolor, VRM bolje kod MSI sto ih cini istim rangom :)

9 godina
offline
Re: AMD Navi

Prelijepo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 20:12 (playjob).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

dery

Otkud ti uopce ova usporedba. Ja gledam, citam drugdje da je Sapphire Nitro+ top RX 5700 XT, rame uz rame PowerColorici koja svakako nije tako lijepa + Powercolor ima 24mj jamstva? Eh sad, slabo nalazim usporedbe uz MSI Gaming X. Na GamersNexus vele da je Nitro bolja od Gigabyte..

15 godina
offline
Re: AMD Navi
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 8:52 (dery).
13 godina
offline
AMD Navi

Na microlineu formirana cijena od 3850Kn za nitro+

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Prelijepo.

 

Vrijedi 500€, sta je je..

10 godina
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

Na microlineu formirana cijena od 3850Kn za nitro+

 Ajd jos i ok cijena, ocekivao sam da kod nas bude cca 4000-4100kn ak je vani 500€

9 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
dax-lax kaže...

Na microlineu formirana cijena od 3850Kn za nitro+

 Ajd jos i ok cijena, ocekivao sam da kod nas bude cca 4000-4100kn ak je vani 500€

 Pa bit će, 3999kn u ADM-u.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

480 eura je na Casekingu, ali se ne zna kad ce opet stic, razgrabi se brzo izgleda. Oni imaju direkt dostavu za HR.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

480 eura je na Casekingu, ali se ne zna kad ce opet stic, razgrabi se brzo izgleda. Oni imaju direkt dostavu za HR.

To ti je opet skoro 3900kn kad uracunas dostavu i hr pdv.....

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Moze i preko Mailboxde -> preskoci HR pdv -> ~13,30 eura total dostava od Mailboxde u HR + nesto sitno dostava od Casekinga ili kojeg vec ducana (Mindfactory..) na Mailboxde adresu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jebote, koji kurac je sa multi monitor potrosnjom?? 43 W??

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jebote, koji kurac je sa multi monitor potrosnjom?? 43 W??

 

To je tako jer AMD kartice automatski dignu memoriju na max takt kada je spojeno više monitora.

 

EDIT:  navodno se smanji ako su iste rezolucije. Evo jedna tema gdje je lijepo objašnjeno:

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cn3xnf/amd_cards_and_multimonitor_power_consumption_can/

 

 

This is a technical limitation.

Because the memory controller needs some time to switch its speed, the time in-between each screen refresh is used for changing it. Doing it during a screen refresh would cause flickering.

In the case of multiple connected monitors that can't be synchronized, the driver leaves the GPU memory in the highest performance mode. And therefore it uses more energy.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 13:57 (Jakovp).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Dobio sam informaciju da će Nitro u ADM-u koštat 3999kn.

 Nikako ti se ne isplati placati 400-500kn razliku za Nitro pored Pulse

10 godina
offline
Re: AMD Navi

A ono, nekom se isplati.. Nismo svi isti. Btw. Pulse kosta od 3672kn nadalje u HR, prije ce razlika biti 350-400kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice