AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

@MEGATAMA jasno je što znači devkit? jasno je što znači da je vani? kakav god da je trenutno postoji, nema ničeg novog kroz mjesec, dva ili godinu... to je to što ima. Nisam ni u jednom trenu rekao da je to 5700 ili 5700 xt

Konzole su i do sad imale vise devkitova u nekim slucajevima drasticno razlicitih...recimo Dreamcast od Sege...jedan devkit na Voodoo a drugi Power Vr od NECa.

Poanta je...devkitovi se mjenjaju kroz razvoj konzole....

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sa 5700XT bi konzola bila na cc 250- 300 Wata, to bi onda bila dobra škrinja od kutije koju imaš kaj držati u rukama od silnog metala. Za usporedbu PS4 pro ima max od 165Wata pa mnogi kukaju kak je vruč i glasan, jer to je konzola od palstike.

 

Uglavnom to bu moralo raditi na dosta nižim klokovima od ovih desktop navija ili će imati super dobro i skupo hlađenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Ako ce biti slicnih gabarita  i da ima hladjenje u rangu X1X-a, dobro mu se pise, tj. novom PS-u dok za nexBox ne sumnjam da ce imat lose hladjenje 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 16:09 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

U zadnje vrijeme kola rumor da je boost Navia u Playstationu 5 2000mhz.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Da ovo,ako im je to cilj hladjenje mora bit vapor chamber ili je nova verzija Navia toliko naprednije od ove prve....

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Onda bu to skupa kutija između ostalog zbog skupog hlađenja. Toliku frekvenciju jedva drže ove najbolje izvedbe RX 5700XT grafa, ne mogu ni toliko. Sad da će oni toliko unaprijditi proizvodni proces da to mogu, ili će osakatiti chip da bi to postigli...bumo vidli. Uz ove glasine da bi na taj 4K chip trebasli dodtai RT proceore, ha ha koja bu to onda potrošnja za konzlu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Onda bu to skupa kutija između ostalog zbog skupog hlađenja. Toliku frekvenciju jedva drže ove najbolje izvedbe RX 5700XT grafa, ne mogu ni toliko. Sad da će oni toliko unaprijditi proizvodni proces da to mogu, ili će osakatiti chip da bi to postigli...bumo vidli. Uz ove glasine da bi na taj 4K chip trebasli dodtai RT proceore, ha ha koja bu to onda potrošnja za konzlu.

Znas da oni performanse grade na power usage jezgri tojest imaju zacrtan limit koji se ne moze probit jer moraju ispostivat i norme EU zakona za potrosnju uredjaja naprimjer itd.

Tojest moraju poslozit komponente po tom power limitu

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Pa to i govorim, zdrav razum mi neda da pomirim RX 5700XT/Navi 7nm, 4k nadam se 60 fpsa, spominju i 120 hza, 2000 mhza, dodatne RT jezgre, 8/16 cpu  i potrošnju od 200 wata uz relativno nisku cijenu. Mislim sve je moguće ali brijem da bu nemoguće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Neda mi se cekat vise ove nonref Navi pogotovo sa ovom zajebancijom od AIB partnera... Ide Sapphire ref 5700XT + Accelero IV + bakreni HS za VRAM/VRM sa eBaya, za cijenu obicne nonref 5700xt (~3800kn) koja po hladjenju i buci nije ni do koljena Acceleru...

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Pa to i govorim, zdrav razum mi neda da pomirim RX 5700XT/Navi 7nm, 4k nadam se 60 fpsa, spominju i 120 hza, 2000 mhza, dodatne RT jezgre, 8/16 cpu  i potrošnju od 200 wata uz relativno nisku cijenu. Mislim sve je moguće ali brijem da bu nemoguće.

uopce nije nemoguce, pa to je konzola.

 

okrljastena grafika, sa niskim teskturama, niskom rasterizacijom itd itd. optimizacija koda do savrsenstva

 

nije to isto kao za PC, graficki zahtjevi igara na konzolama su 50% PC-a, tako da je vrlo lako drzati core clock, framerate i zagrijavanje koliko treba

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Nisam to primjetio kad sam igrao, štoviše nisam niš bolje vidio na PC-u.

 

 

  

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 23:03 (XXX).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Nisam to primjetio kad sam igrao, štoviše nisam niš bolje vidio na PC-u.

 

 

  

kao i obicno, niti citas sto netko napise, niti razumijes sto netko napise

 

da li sam napisao da grafika na konzolama izgleda lose? nisam

 

napisao sam da je izvjesno da ce sljedeca generacija konzola bez problema moci imati 4k@60fps, zbog nacina na koji se grafika prikazuje kod konzola i nacina na koji se optimiziraju igre za konzole

 

sve sto se moze se okrljasti i svede na minimum minimuma da bi se sto vise rasteretio hardve konzola, a da visualni dojam ostaje tip top, zato ce bez problema rokati 4k@60fps

 

to se na PC-u ne radi, zbog ocitih razloga

 

igre koje danas na playki idu 4k@30fps, (vecina ih ni nije native 4k, vec upscale) te iste igre s tim istim hardverom na PC-u na max, ne ni mogao niti FHD 60fps, jer je konzole hardver totalni shit za danasnje standarde i ne moze to vrtit

 

konzole ne koriste DoF, vec "shallow draw distance", imaju slabije filtere, koriste limitirane color profile, shadere prakticki upotrebljavaju jedva, izostravaju crne/bijele filtere, ograniceni color gamut, koriste saturaciju i zatamljivanje da bi izgledale teksture ostrije itd itd.

 

uglavnom koriste sve sto im je na raspolaganju, da bi igre radile kako treba i izgledale savrseno na televizoru i na toj udaljenosti kauca od televizora

 

ne moras mi linkat filmice jer imam doma ps4pro i sve sa to vec igrao i vidio odavno

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
XXX kaže...

Nisam to primjetio kad sam igrao, štoviše nisam niš bolje vidio na PC-u.

 

 

  

kao i obicno, niti citas sto netko napise, niti razumijes sto netko napise

 

da li sam napisao da grafika na konzolama izgleda lose? nisam

 

napisao sam da je izvjesno da ce sljedeca generacija konzola bez problema moci imati 4k@60fps, zbog nacina na koji se grafika prikazuje kod konzola i nacina na koji se optimiziraju igre za konzole

 

sve sto se moze se okrljasti i svede na minimum minimuma da bi se sto vise rasteretio hardve konzola, a da visualni dojam ostaje tip top, zato ce bez problema rokati 4k@60fps

 

to se na PC-u ne radi, zbog ocitih razloga

 

igre koje danas na playki idu 4k@30fps, (vecina ih ni nije native 4k, vec upscale) te iste igre s tim istim hardverom na PC-u na max, ne ni mogao niti FHD 60fps, jer je konzole hardver totalni shit za danasnje standarde i ne moze to vrtit

 

konzole ne koriste DoF, vec "shallow draw distance", imaju slabije filtere, koriste limitirane color profile, shadere prakticki upotrebljavaju jedva, izostravaju crne/bijele filtere, ograniceni color gamut, koriste saturaciju i zatamljivanje da bi izgledale teksture ostrije itd itd.

 

uglavnom koriste sve sto im je na raspolaganju, da bi igre radile kako treba i izgledale savrseno na televizoru i na toj udaljenosti kauca od televizora

 

ne moras mi linkat filmice jer imam doma ps4pro i sve sa to vec igrao i vidio odavno

 

 

 

 

Pa nije po defoltu na PCu sve 4k,ultra,hdr,raytrace.....tako si ti to postavio u svom postu.

Koliko para/hardvera imas tako i igras a vecina niti nema 4k hdr panel za pocetak niti gpu koji moze lockat recimo 60fps u 4k ultra.....

Poanta je.....

6 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 

 

 

 

Pa nije po defoltu na PCu sve 4k,ultra,hdr,raytrace.....tako si ti to postavio u svom postu.

Koliko para/hardvera imas tako i igras a vecina niti nema 4k hdr panel za pocetak niti gpu koji moze lockat recimo 60fps u 4k ultra.....

Poanta je.....

pa upravo je to poanta

 

na PC-u skoro pa ne mozes niti FHD 60FPS, sa identicnim hardverom koji je u postojecim konzolama, koja je ryzen 1700 sa RX 470 grafickom, a one kao rokaju 4K30 trenutno

 

a razlozi zasto konzola to kao moze, su upravo ti da je sve zgimpano do bola

11 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 

 

 

Pa nije po defoltu na PCu sve 4k,ultra,hdr,raytrace.....tako si ti to postavio u svom postu.

Koliko para/hardvera imas tako i igras a vecina niti nema 4k hdr panel za pocetak niti gpu koji moze lockat recimo 60fps u 4k ultra.....

Poanta je.....

pa upravo je to poanta

 

na PC-u skoro pa ne mozes niti FHD 60FPS, sa identicnim hardverom koji je u postojecim konzolama, koja je ryzen 1700 sa RX 470 grafickom, a one kao rokaju 4K30 trenutno

 

a razlozi zasto konzola to kao moze, su upravo ti da je sve zgimpano do bola

U konzolama je Jaguar a ne Ryzen 1700...ostalo necu niti komentirat.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
3dfx kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 

 

 

Pa nije po defoltu na PCu sve 4k,ultra,hdr,raytrace.....tako si ti to postavio u svom postu.

Koliko para/hardvera imas tako i igras a vecina niti nema 4k hdr panel za pocetak niti gpu koji moze lockat recimo 60fps u 4k ultra.....

Poanta je.....

pa upravo je to poanta

 

na PC-u skoro pa ne mozes niti FHD 60FPS, sa identicnim hardverom koji je u postojecim konzolama, koja je ryzen 1700 sa RX 470 grafickom, a one kao rokaju 4K30 trenutno

 

a razlozi zasto konzola to kao moze, su upravo ti da je sve zgimpano do bola

U konzolama je Jaguar a ne Ryzen 1700...ostalo necu niti komentirat.

da, ovo gore sam bio darezljiv, da sam napisao da konzole koriste FX 8120 sa  HD7870 grafickom, niko ne bi vjerovao 

 

poanta stoji, da sa tim smecem od hardvera, nema nikakve sanse da grafika (kvaliteta, ne vizualna prezentacija na televizoru) bude na razini bilo koje PC racunala, bez da je gimpaju i koriste sve moguce trikove u optimizaciji, kao sto i rade

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
/

 

 

 

 

 Ako sam te dobro razumio tvrdiš da oni to toliko dobro optimiziraju da GPU/CPU ne radi nikada na svoijih 100% kako bi držao visoki klok i niski TDP uz ciljane performnse? Jer PS4 ima rx 470 i jaguar koji je mobilni cpu na jako niskih 1.6 ghza sa minimalnom potrošnjom pa svejedno konzola potegne 150 wata/topline. Desktop PC sa jačim komponetama u gamingu ne potegne puno više, cc 220 wata. Nekako vidim te komponente troše podjednako na oba sustava PC/konzola, jer gpu na konzoli radi na svega 800 mhza doko desktop RX 470 na cc 1300 mhza što prilično diže poptrošnju.

15 godina
offline
AMD Navi

Ma što se ebu sa ovako malom cijenom, stavi brate odma 1000€ isti je kur.. ipak to je enthusiast level.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Jel ni ovaj tjedan ne dolazi ništa konkretno? Futura kaže da dobiva ovaj tjedan samo msi mech i xfx modele... Čekam još ovaj tjedan ako se ništa ne desi odo na nvidiu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže..
 Čekam još ovaj tjedan ako se ništa ne desi odo na nvidiu...

Ovo je najpametnija izjava u temi izgleda jer navi je mrtav što cijenom što količinom na tržištu.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
BeLLicus kaže..
 Čekam još ovaj tjedan ako se ništa ne desi odo na nvidiu...

Ovo je najpametnija izjava u temi izgleda jer navi je mrtav što cijenom što količinom na tržištu.

 Očekivano je bilo da AMD po pitanju gpu-a, neće ništa brutalno napraviti prije 9-10 miseca. Uvik kasne, čovjek izgubi strpljenje. Balkan nije mjerilo da bi AMD gradio svoju strategiju. Osobno ću biti strpljiv još do početka 10 miseca, a ako ne bude nikakvih konkretnih naznaka od strane AMD-a, Navi ponude osobito za FHD di je večina korisnika, adio AMD odoh ja na nvidiu...

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

rx 5700 xt gigabyte oc

 

3350kn u njem (3700kn sa porezom i dostavom do nas)... Znaci oko 3300-3400kn otprilike ce biti i kod nas kroz 1-2 mjeseca, jos samo da izade neka recenzija...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 12:32 (DonOscar).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

rx 5700 xt gigabyte oc

 

3350kn u njem (3700kn sa porezom i dostavom do nas)... Znaci oko 3300-3400kn otprilike ce biti i kod nas kroz 1-2 mjeseca, jos samo da izade neka recenzija...

 Neam grafu u kompu, citaj neam komp citaj neda mi se cekati 1,2 mjeseca da ustedim 200 300kn. Kupio bih je odma da ima negdje pa bi ti ja napravio recenziju, ako je smece vratis je nazad imad 14 dana za to. Sjebo sam se sto sam uranio sa prodajom svoje. Na kraju se ovo toliko oduzilo da vec lagano kipim. Nezz jesi cuo za hardsoft trgovinu. Imaju oni gigabyte u ponudi cijena 3730kn ali jos uvijek nije raspolozivo samo im stoji ponuda...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Ma jasno, u tom slucaju nije niti ovo los deal... Meni nije toliko hitno pa mogu jos pricekati... Prvi put cujem za njih.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Ma jasno, u tom slucaju nije niti ovo los deal... Meni nije toliko hitno pa mogu jos pricekati... Prvi put cujem za njih.

 Novi su... Pubg streameri su ih reklamirali pa sam tako cuo za njih. Zvao sam ih sada da provjerim kad ce imati gigabayt ili asus modele rekli su jos minimalno 14 dana se mora cekati. Za sada samo evoke, mech,xfx i asrock... 

 

Znaci jedino iz njemačke naručit ili iz alze za nestrpljive kao sto sam ja. To baš ne volim jer grafa je to pa je zeznuto sa garancijom. 

 

I ovo sa computer universa pise 

Ordered on demand
dispatch time longer than 4 weeks...
Tuga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 12:50 (BeLLicus).
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

 

Dosao test o kojem sam pricao. U 37 igara 2070s brza 6% u prosjeku od 5700 xt za 100$ vise. Ima par naslova tipa warhammer, war thunder, fortnite i rainbow six gdje su razlike vece, a ovo ostalo su vec manje razlike. Spomenuo je usput 2060s i rekao kako bi ona gledajuci na ove rezultate bila oko 10% sporija od 5700 xt pa je samim time sasvim eliminirana iz igre dok je 2070s ipak nesto jaca i za neke naslove je jako dobra.

 
9 0 hvala 4
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Znači tih 100$ razlike jedino si mogu opravdati korisnici koji žele 4K RT 30 fps gaming, uz tih 6% veču brzinu bez RT-a, ili oni koji koriste RT jezgre za rendanje ili nekaj drugo.

 

Meni i dalje govno jedni i drugi 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

https://m.computeruniverse.net/de/powercolor-radeon-rx-5700xt-red-devil-8-gb-oc-high-end-grafikkarte

 

3450kn + poštarina 20 eura. Vrhunsko hlađenje, lijep tvornički OC. Ni ne izgleda ona loše...

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice