AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Ajde konačno se nešto događa na polju grafičkih kartica, ako su ovi leakovi točni i ako RX 5700 spuste na 350 dolara to će biti dobar deal, jer koliko sam pregledao leakova RX 5700 je izjednacena sa 2060 super 1,2% gore dolje a ova košta 50 dolara više.

 

Btw jel AMD ima spremne aftermarket kartice ili samo founders edition će se prvo prodavati, i pitanje je kad će to sve stići na police u našim trgovinama, super serija i navi jel...

 da, znam da sapphire je najavio toxic-hibrid neki sa vodenim hladenjem...isto tako sapphire je leako vise modela navi kartica tako da ce i toga biti uskoro(nece ostati na 3 grafe) vjv cecustom karte doci odmah sada iduci tj sa founders edition isto, jel amd nije ko za razliku za 7dmicu rekao necew biti custom.

edit: evo vamo imas neke custom kako ce izgledati https://videocardz.com/80883/amd-radeon-rx-5700-navi-series-feature-225w-and-180w-skus

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 17:04 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
AMD Navi

Eto i službene potvrde, dakle ranije zašuškano Navi sniženja cijena.

 

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=8&jumpto=5941544&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Eto i službene potvrde, dakle ranije zašuškano Navi sniženja cijena.

 

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=8&jumpto=5941544&sort=asc&view=flat

 samo sto je ovaj puta konkurencija natjerala amd da snizi cijenu sto u proslosti je iskreno bilo obrnuto...

15 godina
offline
AMD Navi

Kako dobro radi RX5700, ma ubija u ove dvije igre. Sveukupno jača od konkurenta rtx 2060. Ima potencijala.

Rx5700xt jeftiniji i jači od rtx2070 , znači i tu imamo pobjednika.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:04 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Nadam se da će cijene ići pomalo dole, prvo AMD snizi, pa Nvidia uzvrati i tako do sljedeće generacije .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:44 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kako dobro radi RX5700, ma ubija u ove dvije igre. Sveukupno jača od konkurenta rtx 2060. Ima potencijala.

Rx5700xt jeftiniji i jači od rtx2070 , znači i tu imamo pobjednika.

Čekaj malo a gdje ti je link na test? Koje su to smotane fore, ovako okačit samo slike i fučkaj ostalo jel.

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-5700/35.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma šta će ti sve je rečeno u dvije rečenice a i vidi se odakle je nisam sakrio. Ti voliš linkat a ja sam paparazzi.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Kupil bi si tu aticu ali nedam te novce (nedam ni nvidiji), low detalji i deri dok ne spuste cijene. Također ove referentne  imaju previše minusa i problema, za te pare očekujem savršenstvo.

 

  • Noisy in gaming
  • Same price/performance as RX 5700 XT — should be cheaper
  • Fan control logic is broken
  • Overclocking is complicated
  • Undervolting not completely thought through
  • Driver bugs
  • No idle fan stop
  • No backplate
  • High multi-monitor power draw
  • CrossFire no longer supported
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

 

evo vam "isusova" propovijed,naravno da je usao u detalje tamo gdje ni mis se nemoze uvuc

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 19:41 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Za te pare želim da vrti 8k rezu ultra sve igre min 60 fps-a.  Ma briga koga za te puhalice a i za one nereferentne šta će doči jer ovo je došlo po zlato, bolesne cijene.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Još kad bi Ameri progledali i prestali kupovati svaku novu seriju grafa trebala im ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Postoje kakva šuškanja o 64 cu navi gpu-u? Ovo je zamjena za rx 570/80/90
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Opet ista priča u je*enoj 2019. godini oni izbace skupu grafu s blowerom koji po tvorničkim postavkama throttla frekvencije ako ne želiš prokrvatit na uši.

 

Pa jel tamo u marketingu rade idioti?

Welcome my son...
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Još kad bi Ameri progledali i prestali kupovati svaku novu seriju grafa trebala im ili ne.

 A u dućane staviti kumpire mlade?!

Naravno da će prodavati novu seriju, a kupci uvijek idu na novo jer imaju para za razliku od nas.

Pa mislim da 90% foruma koji su uključeni u nekakav gaming bi kupovali high end nove komponente svaku seriju da je imati para.

A mislim da "ameri" nemaju puno veze s ovim, veće je tržište u Kini...?! Ili sam u krivu.

 

By 2023, there will be an estimated 354 million PC gamers playing online games in China—more than the entire population of the United States.

 

https://www.pcgamer.com/China-PC-online-game-market-report-2019/

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 10:35 (Luka123).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...
XXX kaže...

Još kad bi Ameri progledali i prestali kupovati svaku novu seriju grafa trebala im ili ne.

 A u dućane staviti kumpire mlade?!

Naravno da će prodavati novu seriju, a kupci uvijek idu na novo jer imaju para za razliku od nas.

Pa mislim da 90% foruma koji su uključeni u nekakav gaming bi kupovali high end nove komponente svaku seriju da je imati para.

A mislim da "ameri" nemaju puno veze s ovim, veće je tržište u Kini...?! Ili sam u krivu.

 

By 2023, there will be an estimated 354 million PC gamers playing online games in China—more than the entire population of the United States.

 

https://www.pcgamer.com/China-PC-online-game-market-report-2019/

 To je samo pogrešna percepcija.

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
Postoje kakva šuškanja o 64 cu navi gpu-u? Ovo je zamjena za rx 570/80/90

 pa imas radepnku 7 sa 60 computing unitsa ako ti tzreba vise...nevidim da je ovo zamjena za rx verziju jel amd se natjece vamo sa super2070 cak(sto je prije bilo za vegu i furry line up) za koji mj ce doci kartice za 200-300 eura sto ce nedomjestiti 570-590 siguran sam u to.ali 5700xt je high end kartica odmah iza radeonke7 a radeonka im je flagship i to ce tako ostati dok nedomjeste radeonku sa necim...

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

evo doktor objasnio... ocito je amd stavio neku tvornicku barijeru za klokove pa se neda do odredjenog broja kloknuti(tako su valjda napravili price razliku izmdju njih) ali vidimo da je xt jedno 100 eurica jeftinija od mega super 2070super a tu je skoro 1-1 negdje i pobjedjuje...vodom je hladio ali i 2070 super isto tako ;) onda se cini 3600+navi xt jednako je 600 eura cca a nvidia super 500 cca hmm...nema logike jednostavno vise ici na ni zelene a pogotovo na plave..imate kombo iz jedne tvrtke i ajmo deri 

 

https://www.tomshw.de/2019/07/07/amd-radeon-rx-5700-und-rx-5700-xt-im-test-der-raytracing-freie-sargnagel-von-vega-und-fast-2-1-ghz-takt-unter-wasser/

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 13:46 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
dax-lax kaže...
Postoje kakva šuškanja o 64 cu navi gpu-u? Ovo je zamjena za rx 570/80/90

 pa imas radepnku 7 sa 60 computing unitsa ako ti tzreba vise...nevidim da je ovo zamjena za rx verziju jel amd se natjece vamo sa super2070 cak(sto je prije bilo za vegu i furry line up) za koji mj ce doci kartice za 200-300 eura sto ce nedomjestiti 570-590 siguran sam u to.ali 5700xt je high end kartica odmah iza radeonke7 a radeonka im je flagship i to ce tako ostati dok nedomjeste radeonku sa necim...

 Nema mi to baš smisla. VII je stara GCN, dok su nove RDNA arhitektura. Ako je 36 i 40 cu-a novih grafa high end, a i time su dosta blizu VII, onda je ovo lošije od očekivanja. S druge strane, ako je to zamjena za rx 570/80/90, onda su grafe poprilično jake. Po meni je to ipak rx 580 - gtx 1060 / rx 5700 - rtx 2060 obična i super. Po nekoj logici, da je čip sa punih 60-64 cu-a, perf bi bile između 2080 i Ti. Čak bliže ti. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
HCgamingCRO kaže...
dax-lax kaže...
Postoje kakva šuškanja o 64 cu navi gpu-u? Ovo je zamjena za rx 570/80/90

 pa imas radepnku 7 sa 60 computing unitsa ako ti tzreba vise...nevidim da je ovo zamjena za rx verziju jel amd se natjece vamo sa super2070 cak(sto je prije bilo za vegu i furry line up) za koji mj ce doci kartice za 200-300 eura sto ce nedomjestiti 570-590 siguran sam u to.ali 5700xt je high end kartica odmah iza radeonke7 a radeonka im je flagship i to ce tako ostati dok nedomjeste radeonku sa necim...

 Nema mi to baš smisla. VII je stara GCN, dok su nove RDNA arhitektura. Ako je 36 i 40 cu-a novih grafa high end, a i time su dosta blizu VII, onda je ovo lošije od očekivanja. S druge strane, ako je to zamjena za rx 570/80/90, onda su grafe poprilično jake. Po meni je to ipak rx 580 - gtx 1060 / rx 5700 - rtx 2060 obična i super. Po nekoj logici, da je čip sa punih 60-64 cu-a, perf bi bile između 2080 i Ti. Čak bliže ti. 

 pa vega 64 je bila dokaz da nema visi cu sa realnim performancama...realno je da ova 5700 je oderala 2060 i tu je skoro 1-1 sa super a xt je oderala 2070 i tu je ngdje sa super...vega je izasla na odgovor 1070ti i 1080..a iskreno ni 580 ni 590 nisu bile blizu bas 1070...ovaj line up govori o tome da kako je dosla nova rdna ili dolazi(nije ovo cisti skok od gcn-a) tek nagodinu...sapphire ima u svojem data base-u i leakano je na netu, ima vise kartica,sto samo govori da ce doci koja slabija malo za 200-300 price point...valjda na nivou za nadogradnju onih 5xx kartica sa 1660ti...

12 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...
Luka123 kaže...
XXX kaže...

Još kad bi Ameri progledali i prestali kupovati svaku novu seriju grafa trebala im ili ne.

 A u dućane staviti kumpire mlade?!

Naravno da će prodavati novu seriju, a kupci uvijek idu na novo jer imaju para za razliku od nas.

Pa mislim da 90% foruma koji su uključeni u nekakav gaming bi kupovali high end nove komponente svaku seriju da je imati para.

A mislim da "ameri" nemaju puno veze s ovim, veće je tržište u Kini...?! Ili sam u krivu.

 

By 2023, there will be an estimated 354 million PC gamers playing online games in China—more than the entire population of the United States.

 

https://www.pcgamer.com/China-PC-online-game-market-report-2019/

 To je samo pogrešna percepcija.

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/

 

Prvo kazes "kad bi bar prestali Ameri kupovati svaku novu seriju..." Onda mi das link gdje sam sebe kontradiktiras, jer naslov samog clanka je "Sales lower then expected..."?!!!!?

 

Nekuzim.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
AMD Navi

Dosta se odmaknula od gcn-a i benefiti su vidljivi od polarisa. Ako samo prenesemo polaris pema naviu, novi rx-evi gaze. 60-64 cu bi možda i upao u termalne i power specke, pogotovo sad s efikasnijom rdna i 7nm. No, ako kažeš da već planiraju nešto u gornjem rangu... . VII je dosta jaka, ali 5700xt s pola snage to premašuje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

Dosta se odmaknula od gcn-a i benefiti su vidljivi od polarisa. Ako samo prenesemo polaris pema naviu, novi rx-evi gaze. 60-64 cu bi možda i upao u termalne i power specke, pogotovo sad s efikasnijom rdna i 7nm. No, ako kažeš da već planiraju nešto u gornjem rangu... . VII je dosta jaka, ali 5700xt s pola snage to premašuje.

 https://www.tomshw.de/2019/07/07/amd-radeon-rx-5700-und-rx-5700-xt-im-test-der-raytracing-freie-sargnagel-von-vega-und-fast-2-1-ghz-takt-unter-wasser/11/

 

pa neznam koliko bi bila potrosnja sa jos CU-a jel ovako ona ima 2 8 pina i xt vuce stock onako 220is w -sto je na ranku jedne vege 56...

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Samo cu pokazati srednji prst i Nvidiji i Amd-u zbog cijena grafickih u zadnjih par godina.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Kao i obično gleda se samo uloženo-dobiveno, ili u ovom primjeru 1440p rezolucija.

 

Dakle koštavoča po FPS-uši, e hebiga Navi opet ne valja ajmo kupit skuplju Nevidiju+beskorisne RTX glupandarije.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Ou jee. Malo prije nego izađe cyberpunk - kupujem grafu, a sve mi se čini da ću dobro proć... Ili zelena ili crvena - svejedno.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Eto tolika se drama stvorila oko performansi i da će Nvidia dominirati sa svojim super serijom, a na kraju performanse su tu negdje.

Pogotovo sa ovim spuštanjem cijene Radeon 5700XT postaje best buy.

Jedino je zabrinjavajuće potrošnja Navi 7 nm prema Turing 12 nm i nadam se da će se AMD u tom polju popraviti sa sljedećim serija.

 

Sad me baš zanima kako će izgledati performanse Navi 20 kada izađu u Q1 2020.

Trebala bi izaći  dva modela jedan bi trebao imati 60 CU, a drugi 64 CU

BF3:fluffy_inside
9 godina
offline
AMD Navi

Sta vi trabunjate o cijeni za Navi? Kad smo imali ovako jaku graficku karticu za 3400kn? Do prije mj dana ekipa kupovala rtx 2070 za 5000kn, a rx 5700xt je jaca kartica i sad je tu negdje sa 2070 super koji je 100 dolara skuplji, u Hr je to 1000kn. Cekaju se modeli od msi, gigabayta i ovo se kupuje!

Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Kartica rx5700xt za ove novce s obzirom na konkurenciju je super malo sam skeptičan oko hlađenja. Jer na ovih 30-40 imam osjećaj da bi mogla  ćevape peći 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Ljudi su licemjerni žešće, pogotovo kad je AMD u pitanju.

5700 je tu negdje s 2060S, razlika u cijeni je 50€(370vs420). 5700XT je tu negdje s 2070S ili malo lošija, ovisi od situacije do situacije. XT košta 420€, 2070S košta 530€. Cijene su za DE(Mindfactory za AMD i Nvidia shop).

Također, ne znam čemu hejt na blower? Imao sam to na 6950, imam na Vegi56, imao sam i na RX580. R9 390 sam imao u vjerojatno najboljoj mogućoj izvedbi, Nitro+, i da, temp su bile manje i nešto manje buke. Al ništa što kvalitetno kućište i custom profil ne rješava, pogotovo u gejmingu. Sve ove kartice su preživjele dobar dio svog života rudareći. Bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...
XXX kaže...
Luka123 kaže...
XXX kaže...

Još kad bi Ameri progledali i prestali kupovati svaku novu seriju grafa trebala im ili ne.

 A u dućane staviti kumpire mlade?!

Naravno da će prodavati novu seriju, a kupci uvijek idu na novo jer imaju para za razliku od nas.

Pa mislim da 90% foruma koji su uključeni u nekakav gaming bi kupovali high end nove komponente svaku seriju da je imati para.

A mislim da "ameri" nemaju puno veze s ovim, veće je tržište u Kini...?! Ili sam u krivu.

 

By 2023, there will be an estimated 354 million PC gamers playing online games in China—more than the entire population of the United States.

 

https://www.pcgamer.com/China-PC-online-game-market-report-2019/

 To je samo pogrešna percepcija.

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/

 

Prvo kazes "kad bi bar prestali Ameri kupovati svaku novu seriju..." Onda mi das link gdje sam sebe kontradiktiras, jer naslov samog clanka je "Sales lower then expected..."?!!!!?

 

Nekuzim.

 Vidim...ljudi bojkotiraju što je pravi put ali još ne dovoljno, po meni bojkot treba biti i žešči. Jedino to može srušiti cijene a ne duopol. Kad im  budu stajale na policama spustiti će i cijene, jedni i drugi. Samo da se ne dogodi opet rudarska kriza koja je njima bila ko budali šamar. 

Skužili da ljudi kupuju i po tim cijenama, pa onda zašto ne kad se može.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice