AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.638.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...
DonOscar kaže...

Aj nemoj biti smijeasan... Vec sad su za iste performasne, ako izbacimo nebitne pionirsko-jadnicke RTX performanse, znatno jeftinije od konkurencije, a ti bi da cijena bude duplo manja. 

 rx 470 na izlasku je koštala 1700kn i ja sam smiješan

 Kakve veze ima rx 470 sa rx 5700xt. I nokia 33 10 je na izlasku kostala 1200kn dns mobitel na izlasku kosta 1000 eura. Tehnologija napreduje, rezolucije napreduju, cijene skaču. Prije smo se igrali na 19 incha 720p danas rokamo na 27 ultra 1440p postavkama. Nevidim kojom logikom bi cijena rx 470 i rx 5700xt trebala biti ista ovo 10x bolja i naprednija kartica.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
DonOscar kaže...

Aj nemoj biti smijeasan... Vec sad su za iste performasne, ako izbacimo nebitne pionirsko-jadnicke RTX performanse, znatno jeftinije od konkurencije, a ti bi da cijena bude duplo manja. 

 rx 470 na izlasku je koštala 1700kn i ja sam smiješan

 Koštala je RX 470 MSI Amor 1500 kn 4gb verzija i u tom trenutku vrtila sve full HD igre bez problema 60+ fpsa. Danas bi 1440p trebala biti isto što i tada full hd ali taj rang performansi košta duplo. I to ljudi prihvačaju, OK ako ljudima paše, od mene dobe drek.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Oko 3600kn će biti msi evoke (izuzetni glasna oko 55db) takodjer oko 3600kn gigabyte gaming oc nazalost nemamo za sada niti jedan test iste, osobno moj prvi izbor. Sapphire pulse ce isto biti tu negdje oko 3600kn govorim za xt modele naravno, pulse je jako dobar model ali mi se ne svidja izgledom jbg takav sam sta cu. Strixica će ići preko 4500kn što nema nikakve logike opet uzmes 2070 super za te pare... 

 

Nvidia je sinoc najavila ray tracing za dosta igara koje dolaze. Razlika je eto ravno 1000kn izmedju 5700xt i 2070 super, 2070 super je 5% jača,tiša i hladnija te ima rt jezgru koju će možda netko i koristiti u budućnosti. 

 Tako i ja racunam da ce cijene okvirno biti. Ova giga mi je za sad dizajnom favorit, samo da jos vidim recenziju koju, ak ce po temperaturi/buci biti u rangu sa pulse to je to.

 

Mislim da se ray tracing ne moze puno bolji optimizirati nego sto je trenutno, a trenutno je govno. U najboljem slucaju mogu reducirati udar na performanse za 10-15%, a to je opet prelose. Al ajd, vidjet cemo kako ce se ponasati kod ovih novijih igara sto trebaju izaci...

 

dery kaže...

 rx 470 na izlasku je koštala 1700kn i ja sam smiješan

 Ne, kostala je presko 2000kn kad je izasla, a tek kasnije su pale na 1700kn, a postojale su iznimke kao msi armor koje su se mogle naci za 1500kn. Kao sto je kolega gore napisao ima vise faktora sto su cijene takve kao sto jesu, a ti cekaj neke bolje dane koje nikad nece doci...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 13:03 (DonOscar).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Zato jer je isti rang koji je uvijek tako bio i cjenovno rangiran. Može odstupat kojih par sto kn ali ne i dvostruko što je suludo.Zanimljivo je ovde kod nas razmišljanje, ameru je to preskupo dat 100$ više za nešto šta je uvijek bilo 250$

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 13:09 (dery).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Moras shvatiti da ne mozes usporedivati rx 470 i rx 5700, sto zbog razloga koje je kolega gore naveo, a sto zbog same klase u kojoj pripadaju te dvije kartice. Trenutno se rx 5700 moze usporediti sa onime sto je gtx 1070 bila u vrijeme rx 470, a tada je gtx 1070 kostala oko 3500kn.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ma koriste rudarsku krizu koja je završila ali misle si kad su ljudi kupovali po tim cijenama onda mogu i dalje. Veličina chipa je ista kao i RX 580 i pretpostavljam da ih izrežu po waferu u jednakoj količini. S druge strane AMD po kvartalu ima sve manju dobit pa treba razumjeti cijene.

Mene za to zaboli, polovno tržište je odlično i nedam više nego što moram.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jel tebi jasno da je 7nm proces barem duplo skuplji po waferu? Koliko puta ti se mora nesto ponoviti da ti uđe u tu tvrdu glavu?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Ma koriste rudarsku krizu koja je završila ali misle si kad su ljudi kupovali po tim cijenama onda mogu i dalje. Veličina chipa je ista kao i RX 580 i pretpostavljam da ih izrežu po waferu u jednakoj količini. S druge strane AMD po kvartalu ima sve manju dobit pa treba razumjeti cijene.

Mene za to zaboli, polovno tržište je odlično i nedam više nego što moram.

 Ovakvo slicno razmisljanje i ja imam, kad se sjetim koje bijesne pare su ljudi u to vrijeme davali za jednu rx 580 i opet su se kartice prodavale... AMD bi sigurno mogao malo srezati cijene, ali zasto bi to radli kad su i ovako vec fer sa cijenom naspram konkurencije, a moraju i oni neki drek zaraditi kad su im financije u gpu segmentu drek... Sad je pravo vrijeme za biti istinski fanboy i treba podrzati AMD u ova ne tako bajna vremena u gpu svijetu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 13:28 (DonOscar).
5 godina
offline
AMD Navi

Stvar je u tome što se podižu cjenovni rangovi, što je u neku ruku normalno zbog zbog performansi, proizvodnih procesa itd, naravno. Al jesmo li spremni prihvatiti da će se tim tempom uskoro cijene popesti iznad naših mogućnosti, kada će npr novi standard postati 4K na mid-range karticama koje bi koštale ko 2080Ti dns ?

 

Do toga će nas dovesti logično slijeđenje argumenata koje vidim da se ovdje navode.

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
AMD Navi

Prvi test gigabytice na koji sam naletio. Ako je ovo valid uopce. Tu je i sapphire,msi i asus. Sapphire i Giga su tu negdje, strix nesto hladnija msi daleko najtoplija. Lik je dolje u komentarima pisao da buka nije problem i da se kartice ne cuju. Moze prihvacam 75 stupnjeva u full loadu ako su necujne :D

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Jel tebi jasno da je 7nm proces barem duplo skuplji po waferu? Koliko puta ti se mora nesto ponoviti da ti uđe u tu tvrdu glavu?

o duplo skupljoj proizvodnji se priča već godinu dana, ako se ne varam, povećanjem proizvodnje i napretkom iste sigurno je da su cijene ponešto pale

sumnjam da je cijena proizvodnje ostala ista nakon što su početkom godine u tsmc započeli s masovnom proizvodnjom i nakon što su prešli na drugu generaciju 7nm

 

ne bih bio sklon previše vjerovati takvim marketinškim objašnjenjima za rast cijena, bez obzira bio to marketing nevidije, intela ili amda, jer i ranije su padali proizvodni procesi,uvodile se nove tehnologije, pa je msrp ostajao otprilike isti sve do uvođenja sasvim nove enthusiast klase kartica

 

mensčini da je to pomalo od svega, malo je tu razlog dvostrukog broja tranzistora 5700 u odnosu na rx570 (ali to oduvijek raste iz generacije u generaciju), malo skuplje proizvodnje i malo-puno ukrcavanja na vlakić sreće koji se pokrenuo nezasitnom mining potražnjom, a nastavio se pohlepom nevidije u novoj 2xxx seriji i podvaljivanjem rt i turing cores pizdarija 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Apocalypso722 kaže...

Stvar je u tome što se podižu cjenovni rangovi, što je u neku ruku normalno zbog zbog performansi, proizvodnih procesa itd, naravno. Al jesmo li spremni prihvatiti da će se tim tempom uskoro cijene popesti iznad naših mogućnosti, kada će npr novi standard postati 4K na mid-range karticama koje bi koštale ko 2080Ti dns ?

 

Do toga će nas dovesti logično slijeđenje argumenata koje vidim da se ovdje navode.

 

Mislim da je i problem u tome sto se usporeduju kartice koje su prije taman tjeralie 60-75 fpsa na 1080p sa trenutnim karticama koje guraju 100+ fpsa na 1440p, a jos uvijek se nije napravila znacajnija tranzicija sa 1080p na 1440p rezoluciju. Pretpostavljam kad iduce godine 1440p 144hz monitori postaju jos malo popularniji da ce kartice koje guraju 144fpsa na 1440p biti dosta pristupacnije nego sada.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
XXX kaže...

Ma koriste rudarsku krizu koja je završila ali misle si kad su ljudi kupovali po tim cijenama onda mogu i dalje. Veličina chipa je ista kao i RX 580 i pretpostavljam da ih izrežu po waferu u jednakoj količini. S druge strane AMD po kvartalu ima sve manju dobit pa treba razumjeti cijene.

Mene za to zaboli, polovno tržište je odlično i nedam više nego što moram.

 Ovakvo slicno razmisljanje i ja imam, kad se sjetim koje bijesne pare su ljudi u to vrijeme davali za jednu rx 580 i opet su se kartice prodavale... AMD bi sigurno mogao malo srezati cijene, ali zasto bi to radli kad su i ovako vec fer sa cijenom naspram konkurencije, a moraju i oni neki drek zaraditi kad su im financije u gpu segmentu drek... Sad je pravo vrijeme za biti istinski fanboy i treba podrzati AMD u ova ne tako bajna vremena u gpu svijetu. 

Budem ih podržao u PS5, tam ću dobiti za tu lovu kompletni 4K APU i ekskluzive u koje je uloženo po sto milja $. 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Jel tebi jasno da je 7nm proces barem duplo skuplji po waferu? Koliko puta ti se mora nesto ponoviti da ti uđe u tu tvrdu glavu?

 Da, zato kad nvidija pređe na 7nm očekuj još 100% više cijene  

11 godina
online
Re: AMD Navi
DonOscar kaže... 

Mislim da je i problem u tome sto se usporeduju kartice koje su prije taman tjeralie 60-75 fpsa na 1080p sa trenutnim karticama koje guraju 100+ fpsa na 1440p, a jos uvijek se nije napravila znacajnija tranzicija sa 1080p na 1440p rezoluciju. Pretpostavljam kad iduce godine 1440p 144hz monitori postaju jos malo popularniji da ce kartice koje guraju 144fpsa na 1440p biti dosta pristupacnije nego sada.

 ma vidi, proizvodni proces pada oduvijek, nekakva srednja klasa sadašnje rtx 2070 generacijama prije je koštala oko 400usd ili manje

 

recimo gtx 570 - 400usd (msrp) i 3500m tranzistora, gtx 970 - 350usd i 5200m tranzistora, 1070 je cijena non foundersica bila ispod 400usd sve dok nije počelo mining ludilo, a broj tranzistora (7200) je bio više nego duplo veći u odnosu na gtx 570 

također je rasla i količina memorije sa 2 na 4, pa na 8gb, a msrp cijena x70 grafa je svejedno ostajala do 400usd

 

sad odjednom ta klasa košta poprilično više, nevidija se opravdava dodatnim hw-om u obliku rt i tensor jezgri, amd u priču uvodi duplo skuplju proizvodnju manjeg proizvodnog procesa, bla, bla, bla

 

...i onda je svizac zamotao čokoladu

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...
Jel tebi jasno da je 7nm proces barem duplo skuplji po waferu? Koliko puta ti se mora nesto ponoviti da ti uđe u tu tvrdu glavu?

o duplo skupljoj proizvodnji se priča već godinu dana, ako se ne varam, povećanjem proizvodnje i napretkom iste sigurno je da su cijene ponešto pale

sumnjam da je cijena proizvodnje ostala ista nakon što su početkom godine u tsmc započeli s masovnom proizvodnjom i nakon što su prešli na drugu generaciju 7nm

 

ne bih bio sklon previše vjerovati takvim marketinškim objašnjenjima za rast cijena, bez obzira bio to marketing nevidije, intela ili amda, jer i ranije su padali proizvodni procesi,uvodile se nove tehnologije, pa je msrp ostajao otprilike isti sve do uvođenja sasvim nove enthusiast klase kartica

 

mensčini da je to pomalo od svega, malo je tu razlog dvostrukog broja tranzistora 5700 u odnosu na rx570 (ali to oduvijek raste iz generacije u generaciju), malo skuplje proizvodnje i malo-puno ukrcavanja na vlakić sreće koji se pokrenuo nezasitnom mining potražnjom, a nastavio se pohlepom nevidije u novoj 2xxx seriji i podvaljivanjem rt i turing cores pizdarija 

 

Da, ovaj klasnični 7nm je na rubu izvedivog, zato mislim da je ipak dosta skuplja tehnologija. Vidjet ćemo kako će biti sa EUV, možda to pojeftini proces

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
DonOscar kaže... 

Mislim da je i problem u tome sto se usporeduju kartice koje su prije taman tjeralie 60-75 fpsa na 1080p sa trenutnim karticama koje guraju 100+ fpsa na 1440p, a jos uvijek se nije napravila znacajnija tranzicija sa 1080p na 1440p rezoluciju. Pretpostavljam kad iduce godine 1440p 144hz monitori postaju jos malo popularniji da ce kartice koje guraju 144fpsa na 1440p biti dosta pristupacnije nego sada.

 ma vidi, proizvodni proces pada oduvijek, nekakva srednja klasa sadašnje rtx 2070 generacijama prije je koštala oko 400usd ili manje

 

recimo gtx 570 - 400usd (msrp) i 3500m tranzistora, gtx 970 - 350usd i 5200m tranzistora, 1070 je cijena non foundersica bila ispod 400usd sve dok nije počelo mining ludilo, a broj tranzistora (7200) je bio više nego duplo veći u odnosu na gtx 570 

također je rasla i količina memorije sa 2 na 4, pa na 8gb, a msrp cijena x70 grafa je svejedno ostajala do 400usd

 

sad odjednom ta klasa košta poprilično više, nevidija se opravdava dodatnim hw-om u obliku rt i tensor jezgri, amd u priču uvodi duplo skuplju proizvodnju manjeg proizvodnog procesa, bla, bla, bla

 

...i onda je svizac zamotao čokoladu

 Pa kolko sad kosta rx 5700 xt koja je u rangu sa rtx 2700s nego 400$? 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Istina zaboravljamo i da je dolar bio godinama jako nisko, sad je isti kao i euro, tu je značajna razlika i današnje cijene. Svejedno, odlučio sam trajno bojkotirati. Samo pratim jer mi je zanimljivo, ne kao potencijalni kupac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

 Pa kolko sad kosta rx 5700 xt koja je u rangu sa rtx 2700s nego 400$? 

košta toliko zahvaljujući nedostatku dodatnog hardvera koji ima konkurencija i zahvaljujući korekciji cijena i prije izlaska

čim ubace rt hw i oni će slijediti nevidiju s dodatnom stotkom bonusa na cijeni, a od onda i ubuduće će ta klasa koštati 500+ usd kod jednih i drugih, a bogme i trećih čim intel uskoči u igru

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

košta toliko zahvaljujući nedostatku dodatnog hardvera koji ima konkurencija i zahvaljujući korekciji cijena i prije izlaska

čim ubace rt hw i oni će slijediti nevidiju s dodatnom stotkom bonusa na cijeni, a od onda i ubuduće će ta klasa koštati 500+ usd kod jednih i drugih, a bogme i trećih čim intel uskoči u igru

 Nvidia ima tu smijuriju od hardvera koji joj povecava cijenu, a AMD ima manji proces koji im povecava cijenu i opet su ovi u AMD-u uspjeli izbaciti jeftinije kartice istih perf. Kakav god razlog bio za smanjivanje cijena prije izlaska one su sad tu di jesu, ma da ja mislim da je to cisto bila finta koju su lijepo odigrali.

 

Tko zna u kojem ce smijeru ici RT i koliki ce mu troskovi biti kad se to sve skupa malo usavrsi. Ovo kako ti slozis recenicu ispada da si 300% siguran u to poskupljenje uzrokovanom Rt-om, a takve izjave u trenutku kad se jos nista ne zna su mi malo puno smijesne, nhf.

14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sumnjam da će si AMD pucati u nogu a takvim poskupljenjima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Moram reci da mi se ova RX 5700 XT GAMING OC 8G za sada najvise svida od trenutne custom ponude. Djeluje vise premium naspram stare g1 serije, nema neke lude boje po sebi i moze se uklopiti u manje vise svaki setup, jedino je osvijetljen logo sto mi se isto svida i uz to ima decentan backplate koji ne vristi "power rangers", ma divota od kartice jos samo da ima dobre perf. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Daj rambo jebo ga led nemozes mi dati video od najveceg fanboya amd-a na YT-u pa to nije fer kuzis onak?!...

I neznam kaj pricas 8 NM kada je samsung u 6 mj ove godine najavio  sa masovnim naslikavanjem tranzica i svega sa EUV tehnologijom na 7NM procesu-ista tehnologija koju koristi i TSMC za naslikavanje tranzica i spojeva na cipu,jer to je i sa nvidijom dogovoreno camu bi reklamirao slj 7NM proizvode kad ce biti sta 8 kazes?!

 

Ja sam rekao da je taj 7NM borba krenula izmedju njih dvoje i to je tako-to je mobilni dizajn ne desktop(trenutno)-zato svi i imaju problema dobiti stabilne cipove preko 2-3 GHz na tom procesu- sta jr TSMC tu stavio nemam iskreno pojma ni AMD jadan nema pojma kada ionako nemaju in-house produkciju vec salju kojekakve blueprinte njihovim inzinjerima u bijelom pa oni to srede...

Imao si sa bulldozerom takvo sranje gdje je AMD kasnije magicno se javio i rekao pa nemamo mi na bulldozeru 2mldr tranzica vec 800milijuna manje i nemamo pojma kako je doslo se do 2 mldr informacije....LOL

godinama je vec poznato da je ime node-a samo marketing IRS-a.

 

 

 

Da žutanjak moš mislit, realno pa ti fanboya ne bi prepoznal da ti padne u juhu.Za sve ostalo tu je dolnji link, ili svakome razumnom sasvim dosta korisnih informacija.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=486&jumpto=5965932&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
online
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

 

Tko zna u kojem ce smijeru ici RT i koliki ce mu troskovi biti kad se to sve skupa malo usavrsi. Ovo kako ti slozis recenicu ispada da si 300% siguran u to poskupljenje uzrokovanom Rt-om, a takve izjave u trenutku kad se jos nista ne zna su mi malo puno smijesne, nhf.

 ma da sam 300% siguran, naravno da nisam

samo i ranije nisu oklijevali derati cijenom kad bi imali dobar proizvod - sjeti se samo r9 290/290x koje su se prodavale po 4.000 kuna do trenutka dok nije izašla gtx 970 s 50usd nižom cijenom od očekivanog, onda su 290x preko noći pale i do soma kuna

 

nekako ljudi zaboravljaju da se ne radi o dobrotvornom društvu za potporu gejmera, nego o američkoj tvrtci kojoj je zadatak kenjat dolare ulagačima

dok su underdog do tada su jeftiniji, čim dostignu ili preskoče konkurenciju cijene lete u nebo - pogledajte samo kako su cijene novih amd ploča poletile čim su dostigli intel u gejmanju

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 ma da sam 300% siguran, naravno da nisam

samo i ranije nisu oklijevali derati cijenom kad bi imali dobar proizvod - sjeti se samo r9 290/290x koje su se prodavale po 4.000 kuna do trenutka dok nije izašla gtx 970 s 50usd nižom cijenom od očekivanog, onda su 290x preko noći pale i do soma kuna

 

nekako ljudi zaboravljaju da se ne radi o dobrotvornom društvu za potporu gejmera, nego o američkoj tvrtci kojoj je zadatak kenjat dolare ulagačima

dok su underdog do tada su jeftiniji, čim dostignu ili preskoče konkurenciju cijene lete u nebo - pogledajte samo kako su cijene novih amd ploča poletile čim su dostigli intel u gejmanju

 Ma sve 5, sa ovim boldanim se itekako slazem.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Koliko će uopće dobra kupnja biti ove skuplje nereferentne 5700 xt ako će se opasno približiti cijenom onim najjeftinijim 2070 super modelima?? Osobno bih radije kupio najjeftiniji model iz razreda više bez clockanja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

Koliko će uopće dobra kupnja biti ove skuplje nereferentne 5700 xt ako će se opasno približiti cijenom onim najjeftinijim 2070 super modelima?? Osobno bih radije kupio najjeftiniji model iz razreda više bez clockanja.

 Za 4300-4400kn imas ove sroteks palit rtx 2070s kojima su temp govno, a njima su temp jso vaznije za boost. Ovi ostali malo bolji modeli krecu od 4500kn, a rx 5700 xt modeli tipa pulse i giga ce biti oko 3500-3600kn. Po meni je izbor dosta jednostavan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 22:17 (DonOscar).
9 godina
online
AMD Navi

Još malo testiranja gigabytove gaming oc, lik ne koristi baš sve na ultra nego više ide na high postavke. Rekao je u komentarima da nije prelazila 74 stupnja.

 

Ovo su jako lijepi frejmovi na 1440p 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Ma tom liku nis ne vjerujem jer su mu grafovi katastrofa. Trebao je barem afterburner upaliti pa da se to vidi kak spada, a ne ovak mogao je i napamet pisati brojke...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 22:36 (DonOscar).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Shockwave kaže...

Koliko će uopće dobra kupnja biti ove skuplje nereferentne 5700 xt ako će se opasno približiti cijenom onim najjeftinijim 2070 super modelima?? Osobno bih radije kupio najjeftiniji model iz razreda više bez clockanja.

 Za 4300-4400kn imas ove sroteks palit rtx 2070s kojima su temp govno, a njima su temp jso vaznije za boost. Ovi ostali malo bolji modeli krecu od 4500kn, a rx 5700 xt modeli tipa pulse i giga ce biti oko 3500-3600kn. Po meni je izbor dosta jednostavan.

Racunaj da ces bar pola od te razlike u cijeni vratit kad budes prodavao karticu... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice