AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
itomic009 kaže...

 Evo nam i non XT modela. Odlična grafa jer je to ista grafa kao danas spominjana Puse verzija, samo još i bolje jer ima nešto slabiju varijantu chip-a za hladiti.

 

https://www.pcworld.com/article/3431151/sapphire-pulse-rx-5700-review.html

 

P.S. @perozgb - s obzirom da su ove Pulse jako dobre, nemaš potrebe baš čekati Nitro+ koje će biti skuplje i donijeti više estetski ukrasa te malo možda bolji OC potencijala i bolje hlađenje. Ove sada su odlične tako da mislim da nemaš potrebe plaćati više. Pogotovo nitko nema potrebe kupit Asus. Ali to smo već prošli, naprosto nitko ne treba plaćati premium Asusu.

 Koje ove? Asus je prema trenutnim recenzijama govno, a pulse je ok jer za te novce ima stvarno dobar omjer performansi/buke. Bas nitro bi mogla biti ta koja nosi epitet odlicna. 

 Ni jednu Asus grafu ne treba kupoati jer uredno su manje vše najskuplje i uvjerljivo skuplje od dosta drugih dobrih modela za određeni GPU. U ovom primjeru su još i sranje, ali i kad nisu nema smisla ih preplaćivati. To sam mislio da smo već zaključili. 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Ni jednu Asus grafu ne treba kupoati jer uredno su manje vše najskuplje i uvjerljivo skuplje od dosta drugih dobrih modela za određeni GPU. U ovom primjeru su još i sranje, ali i kad nisu nema smisla ih preplaćivati. To sam mislio da smo već zaključili. 

 Ok o tome se vec pricalo i to nema bas puno veze sa ovime sto si ti rekao da su za sad aib modeli "odlicni". Cip je takav kakav je, malen i tezak za ohladiti, ali je bitno to da kartica izmjenjuje udarce sa 2070 super ovisno od naslova do naslova i to za puno manje para.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Zanimljivo je kako asus kao premium nudi micron umjesto samsung memoriju...a imale su i rtx-ice neki debakl sa micronom pa su sada na samsungu koliko znam?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Ni jednu Asus grafu ne treba kupoati jer uredno su manje vše najskuplje i uvjerljivo skuplje od dosta drugih dobrih modela za određeni GPU. U ovom primjeru su još i sranje, ali i kad nisu nema smisla ih preplaćivati. To sam mislio da smo već zaključili. 

 Asus i EVGA imaju tendenciju da potpuno izmjene PCB i djelomično (ponekad i potpuno) uklone "power limit"... To ima svoju publiku (A to nije prosječni član BUG foruma), svoje tržište, sukladno tome i svoju cijenu...

 HCgamingCRO što se Micronovog VRAMa tiče; Kod Nvidie nisu krepavali sami čipovi, več je kontroler bio u banani pa bi VRAM brzo degredirao na nekim serijama, krepavali su i one sa Micronovim VRAMom i sa Samsungovim...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 23:57 (NoDe31).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Asus je kujac, a ne premium.... pod prvo - drze i dalje obicne sleeve ventove dok su skoro svi drugi presli na dbb ili kao evga - na fdb ventove. Svako malo fusaju s hladjenjem, kvalitetnije i skuplje komponente poput japanskih kondica stavljaju tek na top modele poput poseidona i slicno, dok na strixicama toga nema, dakle - premium samo po cijeni, a ostalo, sto bi reko enio, 'dakle kur*ina' :)))
4 godine
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Asus je kujac, a ne premium.... pod prvo - drze i dalje obicne sleeve ventove dok su skoro svi drugi presli na dbb ili kao evga - na fdb ventove. Svako malo fusaju s hladjenjem, kvalitetnije i skuplje komponente poput japanskih kondica stavljaju tek na top modele poput poseidona i slicno, dok na strixicama toga nema, dakle - premium samo po cijeni, a ostalo, sto bi reko enio, 'dakle kur*ina' :)))

 Pogledaj pažljivo video od nekoga tko se kuži u te stvari... BTW onaj ko ne skinte te ventove na toj kartici nije pri zdravoj pameti kako god okreneš... Ta kartica je namjenjena za extremni OC, a ne za dizanje taktova za 100 pišljivih Mhz...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 0:39 (NoDe31).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
picajzla0707 kaže...
Asus je kujac, a ne premium.... pod prvo - drze i dalje obicne sleeve ventove dok su skoro svi drugi presli na dbb ili kao evga - na fdb ventove. Svako malo fusaju s hladjenjem, kvalitetnije i skuplje komponente poput japanskih kondica stavljaju tek na top modele poput poseidona i slicno, dok na strixicama toga nema, dakle - premium samo po cijeni, a ostalo, sto bi reko enio, 'dakle kur*ina' :)))

 Pogledaj pažljivo video od nekoga tko se kuži u te stvari... BTW onaj ko ne skinte te ventove na toj kartici nije pri zdravoj pameti kako god okreneš... Ta kartica je namjenjena za extremni OC, a ne za dizanje taktova za 100 pišljivih Mhz...

 Ima evga onu kingpin karticu hybridnu pa je vidim po netu da blok lijepe na vodeni chiller- zanimljiva stvarcica ima tih chillera po MF-u kupuju ih.

Nadam se da ce toxic kako najavljuju od sapphire biti jedna taka.

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Gledam danas clanke po netu kako Navi ide do 110°C i kako u AMD-u kazu da je ok itd... I nije mi jasno koji k.. im je bila potreba omogucit korisnicima uvid u ocitanje tog senzora, samo su sebi pucali u nogu jer ce im to sasvim sigurno imat utjecaj na prodaju, ljudi komentiraju ispod kako su AMD kartice oduvijek vrele jer ne znaju napravit gpu i slicno... 

 

Osim ako je problem u 7nm procesu i taj hotspot je zapravo "regularna" temperatura gpu-a a oni su zapravo "izmislili" onu nizu.. hmm..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 10:44 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ova msi u furmarku 82C dok zotac twin RTX 2070s 73C

 

Ali nama je dovoljna slabija niža klasa, ne XT da sjebemo u bf v tu precjenjenu rtx2070s

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 11:58 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Gledam danas clanke po netu kako Navi ide do 110°C i kako u AMD-u kazu da je ok itd... I nije mi jasno koji k.. im je bila potreba omogucit korisnicima uvid u ocitanje tog senzora, samo su sebi pucali u nogu jer ce im to sasvim sigurno imat utjecaj na prodaju, ljudi komentiraju ispod kako su AMD kartice oduvijek vrele jer ne znaju napravit gpu i slicno... 

 

Osim ako je problem u 7nm procesu i taj hotspot je zapravo "regularna" temperatura gpu-a a oni su zapravo "izmislili" onu nizu.. hmm..

 

Dakle ta hotspot temp je sa najtoplijeg senzora, a ova niža je edge senzor, i to je ono što sve druge grafičke imaju. I druge grafičke imaju hotspot, ali se ne prikazuje. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
AMD Navi

Do kraja tjedna na policama strixica, msi evoke, gigabaytova gaming oc, sapphireova pulse, one od powercolora te xfx thic. Ne znam kakva je politika nasih trgovina i kad ce stici kod nas. Kad su dosli ryzeni i foundersice stiglo je odma i kod nas. Ako netko radi u nekoj it trgovini nek da neki info :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Gledam danas clanke po netu kako Navi ide do 110°C i kako u AMD-u kazu da je ok itd... I nije mi jasno koji k.. im je bila potreba omogucit korisnicima uvid u ocitanje tog senzora, samo su sebi pucali u nogu jer ce im to sasvim sigurno imat utjecaj na prodaju, ljudi komentiraju ispod kako su AMD kartice oduvijek vrele jer ne znaju napravit gpu i slicno... 

 

Osim ako je problem u 7nm procesu i taj hotspot je zapravo "regularna" temperatura gpu-a a oni su zapravo "izmislili" onu nizu.. hmm..

 

Dakle ta hotspot temp je sa najtoplijeg senzora, a ova niža je edge senzor, i to je ono što sve druge grafičke imaju. I druge grafičke imaju hotspot, ali se ne prikazuje. 

Sad mi reci zasto bi omogucio korisniku uvid u hotspot temperaturu kad ces time uzrokovat upravo ovakve clanke i jos vise ucvrstit mit o AMD gpu-ima kao drugorazrednim proizvodima koji se pregrijavaju??? Jer upravo takvi su komentari na ovaj clanak, pucanj u nogu cisti....

11 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Sad mi reci zasto bi omogucio korisniku uvid u hotspot temperaturu kad ces time uzrokovat upravo ovakve clanke i jos vise ucvrstit mit o AMD gpu-ima kao drugorazrednim proizvodima koji se pregrijavaju??? Jer upravo takvi su komentari na ovaj clanak, pucanj u nogu cisti....

 zato jer je amd fer i ništa ne skriva svojim klijentima

mislim, stvarno pitaš gluposti 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Sad mi reci zasto bi omogucio korisniku uvid u hotspot temperaturu kad ces time uzrokovat upravo ovakve clanke i jos vise ucvrstit mit o AMD gpu-ima kao drugorazrednim proizvodima koji se pregrijavaju??? Jer upravo takvi su komentari na ovaj clanak, pucanj u nogu cisti....

 zato jer je amd fer i ništa ne skriva svojim klijentima

mislim, stvarno pitaš gluposti 

A pa da, zaboravio sam, oni su fer. Zanemarite ovu raspravu 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

Definitivno, npr. realno deklarirat taktove na kojima im rade cpu/gpu-ovi a ne lazno oglasavat 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

Definitivno, npr. realno deklarirat taktove na kojima im rade cpu/gpu-ovi a ne lazno oglasavat 

 Pa sada imaju game clock, tako da su riješili to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

 Oni su se apsolutno ugledali na nvidiju, pogle cijene. Da nešto su niže ali to je mazanje očiju. Za mene su postali jednake korporacija, ako su ikada i bili različiti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

 Oni su se apsolutno ugledali na nvidiju, pogle cijene. Da nešto su niže ali to je mazanje očiju. Za mene su postali jednake korporacija, ako su ikada i bili različiti.

 Nisu bas toliko daleko isli kao Nvidia jer nisu ni mogli, financije im ne dozvoljavaju, pa zasad Nvidia ostaje uz Intel najomrazenija.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...
XXX kaže...
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

 Oni su se apsolutno ugledali na nvidiju, pogle cijene. Da nešto su niže ali to je mazanje očiju. Za mene su postali jednake korporacija, ako su ikada i bili različiti.

 Nisu bas toliko daleko isli kao Nvidia jer nisu ni mogli, financije im ne dozvoljavaju, pa zasad Nvidia ostaje uz Intel najomrazenija.

 Onda očekujem da kupiš jednu finu Navi za 3500-4000 kn da bi igrtal igrice  Podrži ih.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...
Shockwave kaže...
XXX kaže...
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

 Oni su se apsolutno ugledali na nvidiju, pogle cijene. Da nešto su niže ali to je mazanje očiju. Za mene su postali jednake korporacija, ako su ikada i bili različiti.

 Nisu bas toliko daleko isli kao Nvidia jer nisu ni mogli, financije im ne dozvoljavaju, pa zasad Nvidia ostaje uz Intel najomrazenija.

 Onda očekujem da kupiš jednu finu Navi za 3500-4000 kn da bi igrtal igrice  Podrži ih.

 Ljepša polovica želi neki smartphone iz high end segmenta s ne manje od 128 gb memorije, stoga sam u dilemi...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Svi smo mi u dilemi, nitko ne sere novce ali kad u nešto vjeruješ da vrijedi onda to i kupiš.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

 Ljepša polovica želi neki smartphone iz high end segmenta s ne manje od 128 gb memorije, stoga sam u dilemi...

Uvodio bi red po forumu a ne znas si doma uvest reda  

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ili ti ga, lako je sa tuđim _urce_ koprive mlatiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Shockwave kaže...

 Ljepša polovica želi neki smartphone iz high end segmenta s ne manje od 128 gb memorije, stoga sam u dilemi...

Uvodio bi red po forumu a ne znas si doma uvest reda  

 Sa ženama nikad ne može znat, uvijek te iznenade...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Kvragu pa postoji kupovina na beskamatne rate, podrži AMD.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Bolje njih nego Kineza, znaš i sam.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Bolje njih nego Kineza, znaš i sam.

 Bolje od nikoga dok se ne srede oboje, Kožnati i Lisa piju gemišt skupa i cere se kak ekipa puši marketing. Raja Koduri nam je zadnja nada.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Vjerojatno piju skupa, al nece ni Raja Kouduri moći pomoči.

Davno je sve prešlo granicu ukusa, a nismo ni 4k uvatili...

 

Meni je AMD jednostavno drag, doduše možda nisu "Robin Hood", ali su uvik manja govna od Intela i Nvidije pogotovo.

 

Ako negdi moramo plakat zbog cijena i crnit AMD, ja bi izbjegao bar ove teme.

 

Fali nam malo dobrih emocija na bugu jednostavno.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 18:24 (metallic).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Gledam danas clanke po netu kako Navi ide do 110°C i kako u AMD-u kazu da je ok itd... I nije mi jasno koji k.. im je bila potreba omogucit korisnicima uvid u ocitanje tog senzora, samo su sebi pucali u nogu jer ce im to sasvim sigurno imat utjecaj na prodaju, ljudi komentiraju ispod kako su AMD kartice oduvijek vrele jer ne znaju napravit gpu i slicno... 

 

Osim ako je problem u 7nm procesu i taj hotspot je zapravo "regularna" temperatura gpu-a a oni su zapravo "izmislili" onu nizu.. hmm..

 

Dakle ta hotspot temp je sa najtoplijeg senzora, a ova niža je edge senzor, i to je ono što sve druge grafičke imaju. I druge grafičke imaju hotspot, ali se ne prikazuje. 

 Ovo je istina. Čak imam i dokaz. Na slici ispod je pokazan furmark test sa hyper 212x na gtx 580 na 1436 mV. Primjeti da temperatura naraste na ne tako veliku vrijednost (62-63 C) i onda se naglo stabilizira tj. počne se trotlat i padne struja kroz pci-e kablove. To je zato što se jedna točka u die-u pregrijava (hotspot). Potpuno isto se događa na vegi 64. Na 400 W TDP testu sa hyper 212x hotspot naglo odleti do 105 C i počne se trotlat. Nažalost ovo nisam snimio. Znači i gtx 580 ima hotspot (imaju sve zapravo) samo što nema senzorza nj. Vidi se da HDT hladnjaci (pogotovo oni sa razmakom između toplovodnih cijevi) imaju velikih problema sa hotspotom na većem TDP-u. U vezi RX 5700 xt. Vidi se da Pulse verzija ima "backplate" a ASUS nema. Asus-ov hladnjak je jači a opet ne hladi baš dobro; najvjerojatnije zbog lošeg pritiska i/ili loše paste. Nije AMD tako vruć nego neznaju oni složit to kako treba. Hladnjak treba imat ravnu bazu i treba biti čvrst i ravnomjeran pritisak. Sa TRUE-om na RX 5700 xt i načinom montaže koji koristim (čvrsto kao kamen) garantirano bi dobio ispod 50 C (regularna temp.) i ispod 70 C (hotspot).

Hyper+212x+na+gtx+580 Hyper+212x+na+gtx+580
Pulse+vs+Strix Pulse+vs+Strix
Mount+TRUE+slika1 Mount+TRUE+slika1
Mount+TRUE+slika2 Mount+TRUE+slika2
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 20:30 (carmack).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice