AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

 

 

Ispravili su meni osobno najgori problem, a to je privremeni nestanak video outputa. 

 Meni je to bilo na dvevnoj bazi, znaci svaki puta kada se dizao sustav mislio sam vec da nije kabel ili grafa u pitanju... 

6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Sapphire Radeon Nitro+ RX 5500 XT 8GB GDDR6 Dual HDMI / Dual DP OC w/ Backplate (UEFI) Special Edition PCIe 4.0 Graphics Card , na Amazonu 259 $??? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Restartao stroj vec par puta - zero rpm je jos uvijek off sa novim adrenalin driverima

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

...

počeo si koristit smajliće koje prije nisi koristio, napreduješ 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

...

počeo si koristit smajliće koje prije nisi koristio, napreduješ 

 

Emocionalno sam sazrio

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

...

počeo si koristit smajliće koje prije nisi koristio, napreduješ 

 

Emocionalno sam sazrio

 

AMD ti je otvorio treće oko

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Emocionalno sam sazrio

 jasno, nekad bi psovao hw koji te zajebava i mučki provocira iznova i iznova, a na kraju bi ga bacio van iz kištre

sad trpiš i moliš, pravo si sazrio 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

ne znam sta su napravili sa novim adrenalinom 2020 ali...

 

do sada nikad nisam imao problem sa gubljenjem signala. kada sam instalirao 19.2.2 nakon 5-30 min ekran izgubi signal, u pozadini se cuje igra, ali samo hard reset pomaze. probao sam promijeniti DP za HDMI isti kujac. vratio na 19.12.1 i sve radi kako treba (5700 xt).

 

na internetu sam nasao da ljudi imaju problema zbog enhanced synca ili/i RIS-a ali do tada sam vec vratio stare drajvere i ne da mi se opet zajebavati s tim. tako, pazite se pri instalaciji :D  

 

ako vam je do sada sve radilo ok i ne treba vam boost, integer i ostale dzidze midze, ne gurajte se na nove drajvere dok to ne popeglaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 13:02 (jovial).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

 Navi RX 5500XT grafetina, ili realno GPU performansama gejming zamjena za rastrošne RX 580/590 grafe.

 

U ovom primjeru 4GB GDDR6 zelenaš vs 8GB GDDR5 RX 590 grafetina.Maloprodajna cijena 4GB zelenaša treba bi ispast oko 170$.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-5500-xt-to-launch-at-169-usd-4gb-and-199-usd-8gb

 

 

 

Kao što se vidi na usporedbi, zelenaš potrošnja je drastično niža(40-50%) u odnosu na stare grafe.Zelenaš je površinom vrlo mali 7nm GPU+nova GPU arhitektura, pa eto potpuno očekivano da takva grafa ždere znatno manje struje.

 

  

 

Tu je i HU test verzije sa 8GB GDDR6 memorije.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 15:31 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Ako se hoce tko changeat 5700/XT za moju 1070 uz doplatu, rado

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

RX 5500 XT je po meni golemi fail. Tko to kupi za MSRP ili blizu nije normalan. Ta kartica bi trebala biti 20% jeftinija da ima nekog efekta na tržištu.

 

Šteta, tako su dobro krenuli s 5700 i sad opet failaju, RTG izgleda ne može učiti na vlastitim greškama.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

RX 5500 XT je po meni golemi fail. Tko to kupi za MSRP ili blizu nije normalan. Ta kartica bi trebala biti 20% jeftinija da ima nekog efekta na tržištu.

 

Šteta, tako su dobro krenuli s 5700 i sad opet failaju, RTG izgleda ne može učiti na vlastitim greškama.

 Istina, loša je cijena. Za 4gb model je skoro prolazna, za 8gb baš i ne, ali vjerujem da će ju spuštati kada prodaju ostatak 570/580/590 modela.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Navi

Low range gpu 200$ . Kud ovo ide.Nevidija sa svojom gtx1660 isti kuraz.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 17:48 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Ajd od Nvidije je očekivano ali AMD bi trebao biti bolji od toga.

 

Trebalo im je 3 godine da naprave karticu koja se od RX 480 razlikuje praktički samo po energetskoj učinkovitosti i malo nižoj cijeni. Jasno je da se napredak u performansama drastično usporio ali ovo je užas.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Low range gpu 200$ . Kud ovo ide.Nevidija sa svojom gtx1660 isti kuraz.

1660 je dosta brza, ova 5500 ima tragicne rezultate u nekim naslovima, potpuno neisplativa pored 1650 Super...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
dery kaže...

Low range gpu 200$ . Kud ovo ide.Nevidija sa svojom gtx1660 isti kuraz.

1660 je dosta brza, ova 5500 ima tragicne rezultate u nekim naslovima, potpuno neisplativa pored 1650 Super...

 Tu je neš čudno, u jednom testu koji sam gledao je 5500 devastirala 165os i 580 u forzi. I to onako dobrano.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Low range gpu 200$ . Kud ovo ide.Nevidija sa svojom gtx1660 isti kuraz.

1660 je dosta brza, ova 5500 ima tragicne rezultate u nekim naslovima, potpuno neisplativa pored 1650 Super...

 Tu je neš čudno, u jednom testu koji sam gledao je 5500 devastirala 165os i 580 u forzi. I to onako dobrano.

 čak i ako su te dvije igre problematične, prosjek iz preko 20 igara opet govori isto - pušiona od grafe dok joj ne spuste cijenu (slika dolje)

još kad uzmeš da je usporediva (dakle neka nereferentna) 1650s dodatnih 10-ak posto brža, isto tako da je i jeftina rx 580 brža, ova rx 5500xt mora biti ispod 1.200 kuna kuna da bi bila konkurentna  

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Sad cete samo uzrujati ramboxa...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

fps per buck i dalje rx570 nedodirljiva makar i gtx1060 kuca na vrata ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
AMD Navi

Ljudi moji ja neznam jeli to samo kod mene ili je i dalje moja rx 5700xt msi gaming x buči kao da sam u tvornici i ako sam skinuo poklopac kucista zbog loseg protoka zraka doslovno mi ventilatori rade na 66 posto -.- 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji ja neznam jeli to samo kod mene ili je i dalje moja rx 5700xt msi gaming x buči kao da sam u tvornici i ako sam skinuo poklopac kucista zbog loseg protoka zraka doslovno mi ventilatori rade na 66 posto -.- 

 Čudno, trebala bi biti jedna od najtiših. Probaj reinstalirati drivere sa DDU, ako to ne pomogne možda je kartica nepravilno sastavljena u tvornici (krivo nanešena pasta, nepravilno zategnuti šarafi).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji ja neznam jeli to samo kod mene ili je i dalje moja rx 5700xt msi gaming x buči kao da sam u tvornici i ako sam skinuo poklopac kucista zbog loseg protoka zraka doslovno mi ventilatori rade na 66 posto -.- 

 

A koja je temperatura? Mozda je samo krivulja ventilatora preagresivno postavljena

Freak Show Inc.
10 godina
online
AMD Navi

Moguce jer temp joj je od 60 do 70c

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji ja neznam jeli to samo kod mene ili je i dalje moja rx 5700xt msi gaming x buči kao da sam u tvornici i ako sam skinuo poklopac kucista zbog loseg protoka zraka doslovno mi ventilatori rade na 66 posto -.- 

 Mozda ti je problem koji sam ja imao - jedan ventilator pokvaren pa se ne zeli zavrtiti, a drugi zato radi na 100% i buci toliko. To je poznat problem s MSI karticama vec generacijama. Otvori kuciste i gledaj sta se dogada s ventilatorima

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Moguce jer temp joj je od 60 do 70c

 

Odi u wattman i malo sredi krivulju pa prati kako ce se ponasati. Do 80 pa i vise se ne moras nista brinuti

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji ja neznam jeli to samo kod mene ili je i dalje moja rx 5700xt msi gaming x buči kao da sam u tvornici i ako sam skinuo poklopac kucista zbog loseg protoka zraka doslovno mi ventilatori rade na 66 posto -.- 

 probaj power tools:

 

https://www.igorslab.de/radeon-rx-5700-und-rx-5700-xt-mit-dem-morepowertool-sparsamer-effizienter-und-deutlich-leiser-machen-tutorial/

16 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

RX 5500 XT je po meni golemi fail. Tko to kupi za MSRP ili blizu nije normalan.Ta kartica bi trebala biti 20% jeftinijada ima nekog efekta na tržištu.

 

Šteta, tako su dobro krenuli s 5700 i sad opet failaju, RTG izgleda ne može učiti na vlastitim greškama.

Nema loše grafe samo previsoke cijene kaj drugo.Puno toga bi trebalo bit jeftinije, a zakaj nije jefitnije za to ima više razloga.

 

AMD sa grafama za desktop to se radi namjerno, jer im je za grafe Desktop segment u drugom planu.Uostalom Sony PS5 lova je platila Navi dizajn, dakle gdje su prioriteti to znaju i Slavuji u šumi.

 

 

TibzzX kaže...

Ajd od Nvidije je očekivano ali AMD bi trebao biti bolji od toga.

 

Trebalo im je 3 godine da naprave karticu koja se od RX 480 razlikuje praktički samo po energetskoj učinkovitosti i malo nižoj cijeni. Jasno je da se napredak u performansama drastično usporio ali ovo je užas.

Pa da AMD ne voli zaradit lovu, pa rasprodat zalihe starih RX 580/RX 590 grafa jer to je cilj ovakvih cijena.Kad se rasprodaju zelenaši, tek onda očekuj značajniji pad cijene na RX 5500XT grafama.

 

AMD šefica je fino rekla da više neče bit baš tak jeftino.Za sad treba bit super zadovoljan, pa je AMD eto na procesorima napravio više od tipične misije nemoguče.

 

S obzirom da svi ne žive u Americi gdje je struja jeftina, eto "Niskozemska plavuša" je fino izgračunala dugoročne uštede na struji.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Dosle specs za 5600 xt, samo 6 GB modeli valjda ce se ugurati negdje izmedju 1660ti i 2060...

https://www.computerbase.de/2019-12/asrock-radeon-rx-5600-xt-challenger-d-6g-oc/

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 17:13 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Pozdrav, novi sam u AMD svijetu sa RX 5700 XT pulse i pokušavam shvatiti dali je rad te grafičke u redu ili nije.

 

GPU hotspot temperature idu do cca 92 C

GPU temperature 72 C

Memory tempearture 88 C

GPU VRM tepm. 79 C

 

...i "problem" je taj što GPU clock u npr. Red dead Redemption 2 randomly pada sa cca 2000 MHz na cca 1000, ponekad čak na cca 2-3 % (nekoliko MHz, skoro 0). te tada FPS pada za cca 20-30 frame-a.

 

Eto, molim mali tips jer sam u dvojbi dali je grafička uopće ispravna ili nije.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Procesor ti ju u određenim situacijama koči (blagi bottleneck).

 

Nego, jel' ti se isto događa i kada otvoriš prednju stranu kućišta? Koliko ventilatora imaš na kućištu i kako raspoređenih?

Koristiš najnoviji GPU driver? Najnoviji Chipset driver (s AMD stranice, ne s stranice proizvođača matične)? Zadnji bios?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice