AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 I dalje ne razumijem opsesiju ljudi s time da vide 72C umjesto 78C, ako je to sve u rasponu standardnih radnih temperatura ? Ako ova radi u Silent modu na 80C a ne čuje se, pa to je onda sve ok. Glupost je uopće uspoređivati kruške i jabuke s tim da se sad hvata za to da Nvidia grafe imaju niže temperature. Pa nemaju veze jedna s drugom i načinom kako koja kompanija radi GPU, i sve što se gleda su cijene, performanse i za komfor hladnjaci. Vendori vjerojatno koriste iste hladnjake ili malo samo modificirane i za RTX i za RX seriju, a sad koliko koja točno ima stupnjeva je druga priča. Ako ima normalne taktove i nije bučna, briga me jel na 69C ili 79C. 

 

 Kome ne smeta buka ima još širi izbor, kome smeta, nađe onu koja je tiha i amen. Druge nismo još ni vidjeli a za ovu po svem sudeći je Silent mod onaj koji ima dobre "zvučne" karakteristike i amen.

Nije 80C nego 85C u silent modu, koji opet nije totalno silent al je ok. Te sve sitnice kad se zbroje, kao i 5% brza kartica i dosta bolja preprodajna vrijednost (to je na nasem trzistu cinjenica koju treba uzet u obzir), radje cu dat 600-700kn vise za 2070 Super...  To je racionalno...

 Da je to 600 700kn to bi bilo okej. Gigabayte rx 5700xt gaming oc ce kod nas kostati 3600kn... Dok se rtx 2070 super protezu od 4800 do 5500kn. Preko 1000kn ce biti razlika.

Gigabyte 2070 Super je 4600kn kod nas, vrlo je tiha i hladna, kolko ce bit 5700 xt tek treba vidjet, ispod 3700-3800kn sumnjam. Al onda se sjetim Cyberpunka pa i taj RT nesto vrijedi...

13 godina
online
Re: AMD Navi
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 I dalje ne razumijem opsesiju ljudi s time da vide 72C umjesto 78C, ako je to sve u rasponu standardnih radnih temperatura ? Ako ova radi u Silent modu na 80C a ne čuje se, pa to je onda sve ok. Glupost je uopće uspoređivati kruške i jabuke s tim da se sad hvata za to da Nvidia grafe imaju niže temperature. Pa nemaju veze jedna s drugom i načinom kako koja kompanija radi GPU, i sve što se gleda su cijene, performanse i za komfor hladnjaci. Vendori vjerojatno koriste iste hladnjake ili malo samo modificirane i za RTX i za RX seriju, a sad koliko koja točno ima stupnjeva je druga priča. Ako ima normalne taktove i nije bučna, briga me jel na 69C ili 79C. 

 

 Kome ne smeta buka ima još širi izbor, kome smeta, nađe onu koja je tiha i amen. Druge nismo još ni vidjeli a za ovu po svem sudeći je Silent mod onaj koji ima dobre "zvučne" karakteristike i amen.

Nije 80C nego 85C u silent modu, koji opet nije totalno silent al je ok. Te sve sitnice kad se zbroje, kao i 5% brza kartica i dosta bolja preprodajna vrijednost (to je na nasem trzistu cinjenica koju treba uzet u obzir), radje cu dat 600-700kn vise za 2070 Super...  To je racionalno...

  Haha, ti kao da Golfa kupuješ . Ti daj 1000kn više za svoj psihološki mir/nemir (jer 5% je samo placebo, ništa više). A sad za preprodaju, nemam pojma. GTX 1060 i RX 580 se prodaju po sličnim cijenama, RX 580 8GB mislim i bolje. Vega i GTX 1070 ili GTX 1070 Ti isto tako, koliko vidim. Ti budi racionalan i super.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Bas me zanima fps cyberpunka kad se upali cari RT-a...

Samo za spomen jos... interno AMD sljedece kartice je nazvao kodnim imenom "NVIDIA KILLER" nekome ce zvucati smijesno ali ja mislim da spremaju buum.

https://www.pcbuildersclub.com/2019/08/radeon-navi-highend-gpus-ab-mitte-2020-codename-nvidia-killer/

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 14:41 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Evo i za Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse:

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse/

 

Sapphire RX 5700 XT Pulse: 75°C 35dBA

Sapphire RX 5700 XT Pulse (Quiet BIOS): 74°C 32dBA

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:09 (perozgb).
 
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
perozgb kaže...

Evo i za Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse:

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse/

 

Sapphire RX 5700 XT Pulse: 75°C 35dBA

Sapphire RX 5700 XT Pulse (Quiet BIOS): 74°C 32dBA

 

 

 Bas ono sto pricam...nema vendora do sapphire i powercolora....i sad pogledaj razliku kolika je strixova grafa 

a sapphire ce izdati jos i toxic i nitro, pa ce to biti i ispod 70 stupnjeva kao red devil od powercolor-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:10 (HCgamingCRO).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

koliko vidim boosta cc 100 mhza manje od Asus modela pa od tuda i bolje temperature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

Sapphire po običaju odlično složio grafu a i tamo piše da je samo 10 USD više od referentne, dakle odlično. Grafa tiha i sasvim normalne temperature. Dobro je pa je "stručnjak" bio u pravu, osim što nije, naravno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:27 (itomic009).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

koliko vidim boosta cc 100 mhza manje od Asus modela pa od tuda i bolje temperature.

 A dobro, sta je to u real world scenariju? mozda 1% razlike u frejmovima? samo hocu reci kolika je rashladna povrsina na pulse a kolika na strix...nema asus opravdanja zato pogotovo ne na bazi 100MH razlike..ista stvar je bila i sa vegom- imaju lose dizajne koje vjv samo malo prilagode od nvidie i to je to...

Cinjenice nikad nelazu..a ove blink blink kartice nezanimaju me zato su mi powercolor i sapphire uvijek bili prvi jel im je u planu ohladiti grafu a ne napraviti bozicno drvce od nj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:19 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
XXX kaže...

koliko vidim boosta cc 100 mhza manje od Asus modela pa od tuda i bolje temperature.

 A dobro, sta je to u real world scenariju? mozda 1% razlike u frejmovima? samo hocu reci kolika je rashladna povrsina na pulse a kolika na strix...nema asus opravdanja zato pogotovo ne na bazi 100MH razlike..ista stvar je bila i sa vegom- imaju lose dizajne koje vjv samo malo prilagode od nvidie i to je to...

Cinjenice nikad nelazu..a ove blink blink kartice nezanimaju me zato su mi powercolor i sapphire uvijek bili prvi jel im je u planu ohladiti grafu a ne napraviti bozicno drvce od nj.

 I gigabytice su jako dobre i jedne od najpovoljnijih. Samo gigabayte logo svijetli i to je to, 3 venta. Na amazon.com Gigabyte rx 5700xt gaming oc 420 dolara. Nadam se da dolaze ovaj tjedan. 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3498-sapphire-rx-5700-xt-pulse-review

Evo i gamers nexus odradio pulsicu, na stocku 71 stupnja pri 1570 rpm, a frekvencija na 1900mhz. Cisto solidno za sapphirovu entry level karticu koja je 10$ skuplja od referentne. Malo igranja sa oc-om i vjerovatno bi to islo na 2000mhz pri par stupnjeva vise sto je opet ok temp.
 
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

 I gigabytice su jako dobre i jedne od najpovoljnijih. Samo gigabayte logo svijetli i to je to, 3 venta. Na amazon.com Gigabyte rx 5700xt gaming oc 420 dolara. Nadam se da dolaze ovaj tjedan. 

 Da od svih tih jedino bi isao na gigu jel im vecinom cijena opravdava performance od temp do buke i svega...Neko ce uzeti evga nvidiju jel imaju najbolji service, neko ce sapphire ako mu je bitno hladjenje(ili ako tako govorimo baci vodeni blok na nj i gotovo).

Stvar je da nemozemo govoriti na temelju referentnih i jedne sada asusice-da je navi neisplativa naspram rtx, to je glupost i zapravo je obrnuto... isto tako i sa cudom-izlaskom je najavljeno propadanje samo zato sto je opencl otvoren i ogromni korisnica mac os-a i vise aplikacija same pridrzavaju opencl.Ono sto cuda renda brze nego grafa od amd-a ce npr TR izrendati u isto vrijeme onda kao zeleni sa cudom...

Isto tako i RT...Nekazem da je to losa tehnologija i novitet-samo nabaciti etiketu eksluzivnosti da samo moj hardwer to moze i nabrajati da je bolje u razmacima od nekih 5%- nije best buy naspram navi.

Navi je trenutno to go...A RT feature da bi potpuno uzivao treba ti minimalno 2080(TI)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:48 (HCgamingCRO).
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Kad će ih bit kod nas, jel ima tko već info ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Bas me zanima fps cyberpunka kad se upali cari RT-a...

 

 Igranje na 720p uz 60 frejma, to se zove feature .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 16:03 (Shockwave).
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...
HCgamingCRO kaže...

Bas me zanima fps cyberpunka kad se upali cari RT-a...

 

 Igranje na 720p uz 60 frejma, to se zove feature .

 Imaš RTX grafu pa znaš? Metro je trenutno najzahtjevniji po pitanju RTa i RTX 2070 gura ultra (bez DLSS) postavke na FHD 60+ FPS-a... Da za 4K ti treba bar RTX 2080,al ne vidim što je tu čudnog?'... to je High End tržište

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 16:13 (NoDe31).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
Shockwave kaže...
HCgamingCRO kaže...

Bas me zanima fps cyberpunka kad se upali cari RT-a...

 

 Igranje na 720p uz 60 frejma, to se zove feature .

 Imaš RTX grafu pa znaš? Metro je trenutno najzahtjevniji po pitanju RTa i RTX 2070 gura ultra (bez DLSS) postavke na FHD 60+ FPS-a... Da za 4K ti treba bar RTX 2080,al ne vidim što je tu čudnog?'... to je High End tržište

 Stvarno impresivno...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 16:19 (Shockwave).
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Pa jest ako uzmeš u obzir da AMD nema ništa za ponudit, niti će imat do izlaska Cyberpunka...
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
Shockwave kaže...
HCgamingCRO kaže...

Bas me zanima fps cyberpunka kad se upali cari RT-a...

 

 Igranje na 720p uz 60 frejma, to se zove feature .

 Imaš RTX grafu pa znaš? Metro je trenutno najzahtjevniji po pitanju RTa i RTX 2070 gura ultra (bez DLSS) postavke na FHD 60+ FPS-a... Da za 4K ti treba bar RTX 2080,al ne vidim što je tu čudnog?'... to je High End tržište

 Pa jel nevidis da trebas zrtvovati neke stvari da bi omogucio RT da radi fluidno? Po meni je glupost sto su to stavljali na 2060. 2070 je za qhd- fhd je overkill za to.

RT je trenutno vruca tehnologija i trebala prvo doci na high end komponentama 2080 nadalje...Jel budimo realni 2070 je mid range graka...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 16:28 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Cijena prodaje sve, a ako bude približna 2070s džaba su krečili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Sapphire po običaju odlično složio grafu a i tamo piše da je samo 10 USD više od referentne, dakle odlično. Grafa tiha i sasvim normalne temperature. Dobro je pa je "stručnjak" bio u pravu, osim što nije, naravno.

Lijepo sam ti linkao kako se oba gpu-a ponasaju s istim coolerom, XT je 12-13°C toplija i vrte se ventovi 450-500rpm brze. 

Al tata ocito bisere baca pred svinje. A vi nastavite roktati 

4 godine
offline
Re: AMD Navi
Jel ti imaš RTXicu pa znaš? Zašto bi FHD bio overkill za 2070? Što će mi spržit monitor il nešt takvoga? I kao što rekoh, Metro Exodus (trenutno najzahtjevniji) sa Ultra postavkama (ne zrtvuješ ništa) vrti na 60FPSa +, za grafu srednjeg segmenta sasvim solidno... Pišete gluposti koje nemaju veze sa mozgom...
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Samo ti linkaj, to je najbolje .

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
Jel ti imaš RTXicu pa znaš? Zašto bi FHD bio overkill za 2070? Što će mi spržit monitor il nešt takvoga? I kao što rekoh, Metro Exodus (trenutno najzahtjevniji) sa Ultra postavkama (ne zrtvuješ ništa) vrti na 60FPSa +, za grafu srednjeg segmenta sasvim solidno... Pišete gluposti koje nemaju veze sa mozgom...

 Pa zato sto ce ti na fhd-u graka raditi i do 10% manjeg potencijala nego obrnuto...imaces veci fps na fhd-u normalno ali graka ce ti i u nekim igrama biti i do vise od 10% razlike koristenja nego sa qhd.

++ ocita je razlika u gustoci pixela na jednom panelu usporedjivsi te dvije rezolucije.

Jedino ako si competitive player onda je druga stvar naravno- ako samo ciljas frejmove u sekundi.

A metro exodus cak i ja na vegi igram na ultra sa hairworksom i svime i imam round 50-85 frejmova. Pustinja ili kaspijsko jezero mi je bilo najzahtjevnije primjetio sam(radi sijena) pa sam tu round-ao i na cak 40 low ali vecinom preko 60+ a  to samo jer sam na fhd-u.

A jel metro najzahtjevnija igra za RT nemam pojma.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 16:53 (HCgamingCRO).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3498-sapphire-rx-5700-xt-pulse-review

Evo i gamers nexus odradio pulsicu, na stocku 71 stupnja pri 1570 rpm, a frekvencija na 1900mhz. Cisto solidno za sapphirovu entry level karticu koja je 10$ skuplja od referentne. Malo igranja sa oc-om i vjerovatno bi to islo na 2000mhz pri par stupnjeva vise sto je opet ok temp.

 

 

Da, baš sam htio napisati, to samo pokazuje da ona ASUS ima solidni tvornički OC. Kartica koja ima normalnije clockove je mega tiša i hladnija od referentne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
AMD Navi

E zašto jače grafe ne mogu na 99% u FHD, znam kod frenda sa 1080ti i i5 8600k grafa oko 80% u btf v, pubgu. Zasto ne moze na 99% i pri tome da vise frejmova naravno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Zivo me zanima da li ce netko obraditi ovaj Sapphire Trixx Boost malo detaljnije da se vidi koliki je udar na kvalitetu posto on za razliku od jako dobrog Image sharpeninga podrzava i najzastupljeniji dx11.

 
0 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Nema sta...navi 5700xt je sa 2070super boksacki duel gdje u svakoj rundi neko drugi dobije.

 

4 godine
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Pa zato sto ce ti na fhd-u graka raditi i do 10% manjeg potencijala nego obrnuto...imaces veci fps na fhd-u normalno ali graka ce ti i u nekim igrama biti i do vise od 10% razlike koristenja nego sa qhd.

++ ocita je razlika u gustoci pixela na jednom panelu usporedjivsi te dvije rezolucije.

Jedino ako si competitive player onda je druga stvar naravno- ako samo ciljas frejmove u sekundi.

A metro exodus cak i ja na vegi igram na ultra sa hairworksom i svime i imam round 50-85 frejmova. Pustinja ili kaspijsko jezero mi je bilo najzahtjevnije primjetio sam(radi sijena) pa sam tu round-ao i na cak 40 low ali vecinom preko 60+ a  to samo jer sam na fhd-u.

A jel metro najzahtjevnija igra za RT nemam pojma.

 

 Di ti vučeš te brojike?  Kakav potencijal? GPU sasvim normalno radi pri 99% u svakoj zahtjevnijoj igri... Zar GPU može i 10% više od 99%? Jel ti imaš tu karticu? Jer eto ja je imam i znam to iz prve ruke... Zato prestani pisat gluposti

BeLLicus kaže...

E zašto jače grafe ne mogu na 99% u FHD, znam kod frenda sa 1080ti i i5 8600k grafa oko 80% u btf v, pubgu. Zasto ne moze na 99% i pri tome da vise frejmova naravno?

 I jel mu spržila monitor jer je na 80%? Ili bi imao veći FPS na 1070 koja bi radila na 99%? Dal se grafa i monitor pregrijavaju na tom Overkillu? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Zivo me zanima da li ce netko obraditi ovaj Sapphire Trixx Boost malo detaljnije da se vidi koliki je udar na kvalitetu posto on za razliku od jako dobrog Image sharpeninga podrzava i najzastupljeniji dx11.

 Imaju to ugrađeno neke igre u same postavke odavno, kuži se razlika prilično. Zamuti se slika kako se smanmjuje rezolucija. Neke imaju traget 60 fpsa pa prema tome rade to dinamički, to mi je još i gore. Dosta ovisi i o TV i njegovom upscalanju. Na monitoru gdje sjediš blizu zna to biti prilično loše.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Lijepo sam ti linkao kako se oba gpu-a ponasaju s istim coolerom, XT je 12-13°C toplija i vrte se ventovi 450-500rpm brze. 

Al tata ocito bisere baca pred svinje. A vi nastavite roktati 

 Ono sto govoris naravno ima smisla, protiv fizike se ne moze, ali si isto tako linkao samo jedan model. Kad pogledamo ovu pulse najlaksi zakljucak bi bio da su ovi u asusu nesto usrali.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Tvoj naspram mog hardwera je ziher preko 40 frejmova razlike u svim igrama...i sad mi dodjes i kazes da imas isti frejm doslovno na metru kao ja,  a sa RT  nisi nista zrtvovao? 

Upali si nekad MSI afterburner ili neki slican program pa ces vidjeti sta ti pricam- nemas u FHD-u sigurno  svim igrama i situacijama uvijek 99%- ali naravno nisam ja spomenuo samo metro vec "igre".

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 17:15 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice