AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.634.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

playjob ja ne znam gdje se ti žuriš pričekaj još tjedan, dva da sve naše it trgovine nabave nitro, sigurno ćeš ju moći nabaviti jeftinije nego na ADM.

ja sam svoju RX590 kupio u centrio.hr, onda je čak bila za 200kn jeftinija nego da sam ju kupovao u DE. 

 

 

 Ne žurim se nigdje, samo volim sve znat što je prije moguće. Uzjebator sam, šta da ti velim. 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

 Ne žurim se nigdje, samo volim sve znat što je prije moguće. Uzjebator sam, šta da ti velim. 

 

  Pa imaš ok grafu, možeš sve igre igrat i ni je ta rx-ica limitirana serija od par komada pa ode (istina Nitoro hebono izgleda). "Strpljen spašen".

10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

 

 Ne žurim se nigdje, samo volim sve znat što je prije moguće. Uzjebator sam, šta da ti velim. 

 Ja ne znam sta da ti kazem sto se tice garancije, mislio sam da je 3 kao i kod svih... Ali ipak po meni ne vrijedi davat 4100kn za Nitro verziju, nego bi isao na isto tako lijepu i slicno hladjenu Gigabyte 5700XT koja sa dostavom u Hrv ispadne nekih 3400kn, nije to mala razlika.. Ipak se radi o 700injak kn manje...

15 godina
offline
AMD Navi
kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Kak ne dostavljaju, sta nisi pratio zadnjih par stranica da se prica o mailboxu ? Nije nit ovo los deal za 3050kn sa dostavom...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jednako ok kao i pulse je gigabyte oc. Cak ima malo bolje temp na istim dB, pa si vidi koja ti se vise svida.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Jednako ok kao i pulse je gigabyte oc. Cak ima malo bolje temp na istim dB, pa si vidi koja ti se vise svida.

Smisla ima to usporedjivat jedino kad su sve na istom powerlimitu, ko sta su napravili na computerbaseu prije par dana...

9 godina
offline
AMD Navi

Oh ne, posebno izdanje za Sapphire RX 5700 XT Nitro+. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
To stoji, ali sto nisu na stocku ionako sve na istom power limitu ili vendori i njega postimavaju? Ako je ovo drugo onda se 99% testova moze baciti u vodu...
15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

 Kak ne dostavljaju, sta nisi pratio zadnjih par stranica da se prica o mailboxu ? Nije nit ovo los deal za 3050kn sa dostavom...

 Najbolja ponuda za xt na mindfatory je giga sa tri venta za 3220kn sa dostavom po fičekovom izračunu. Mislim da bi ova obična powercolor bila bućna uz visoku temp.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Navi

100kn je vise. Iz nekog razloga mi trenutno ne dozvoljava slanje linkova u postu, ali uglavnom Gigabyte 5700 XT s 3 venta im je 433 eura ~3200kn, dostava 13 eura ~100kn + koji euro za dostavu od Mindfactorya do Mailboxde adrese + mozda koji euro zavisno o nacinu placanja

 

Btw. Mindfactory trenutno ima XBOX Game Pass za PC na 3mjeseca za Radeon i Ryzen proizvode..

11 godina
offline
AMD Navi

Dali se moze vise stvari narucit iz Mindfactory.de preko mailboxde, tj. kako to oni grupiraju tamo vidim da imaju Groupage Box za par eura.  

Ako je netko narucivao vise komponenti da podijeli iskustva, jer ja mislim cijelu ili barem vecinu konfiguracije narucit.

I ako ima neka aktivna tema gdje se mogu vise informirat moze link, jer znam da ovo nije bas tema za to, prvi puta cujem za to.

 

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 16:44 (Marcuskac).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Kakva tragikomična ponuda rx 5700xt modela u lijepoj našoj, pa ovo je smiješno, imaju do 2 do 3 modela cijene preko 4000kn 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Marcuskac

Ja sam narucio vise toga uz maticnu, naravno da mozes. Taj Groupage Box je vjerojatno da dodatno osigura sve skupa. To nisam koristio. Mailboxde je posrednik, a kako ce biti upakirano i zasticeno dalje zavisi o GLS-u ili UPS-u zavisi kaj odaberes, kao i o dostavi od ducana iz kojeg kupujes do Mailboxde adrese. Nazalost nema bas aktivne teme za Mailboxde..

9 godina
offline
AMD Navi

Stigla je moja Gigabyte 5700XT Gaming OC.

Zadovoljan sam sto performansama, tišinom, temperaturom i izgledom. 

Spustio core za 100mv i digao fan curve za 5-10% jer je stock malo preblag. Hot spot neprelazi 85 u full loadu. Kartica i dalje vrlo tiha. Boost do mrvicu ispod 2000

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Hm RX5300XT, onako kao grom iz vedra neba pa eto čekaj detalje.

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-b550-chipset-radeon-rx-5300-xt-gpu,40457.html

 

Zanimljvo, do jučer o ovoj grafi nije bilo nigdje niti traga ili bilo kakve glasine.AMD se odlično igra skrivača, iako se tu radi o vjerojatno slabijem Navi modelu grafe.Pravo pitanje je kaj još AMD skriva, ipak je u današnje vrjeme vrlo teško sakrit/poptuno blokirat bilo kakve informacije.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 17:03 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Navi

Iako je to interesantno veviše potencijalnih korisnika, mene zanima RX 5800 XT

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Strašno koliko često izbacuju nove grafičke, baš kad sam mislio uzet 5700, sad ću ostat čekat 5800 i 5900...
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Evo i nove RX5500 na gfxbenchu. 

 

https://www.techpowerup.com/259480/amd-radeon-rx-5500-gets-benchmarked

 

Otprilike u rangu sa GTX1660/TI

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Stevo testiro red devil 5700. Odlična ali ne preporučuje je radi cijene od 390$ koja je preblizu xt modelima.Plus još treba da se driveri poštelaju jer se dojavljuje dosta problema za navi.

Taman će bit zrela dogodine ako bude niža cijena i uštelano sve.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 21:54 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Navi

zanimljiv test powercolor red dragon s dva venta i asus tuf s tri venta

 

iznenađujuće da je ova red dragon s dva venta tiša od svih ostalih, a čak i inače vrhunska sapphire nitro serija niti s tri venta nije niti blizu  

doduše par stupnjeva je toplija, no to valjda nije problem obzirom da se radi o razlici od samo tri-četiri stupnja u odnosu na nitro

 

EDIT: nisam nit skužio da je non xt verzija 5700 na testu, no svejedno powercolor rastura u ovoj seriji

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 12:09 (picajzla0707).
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Zašto uspoređuješ buku non XT kartice (red dragon) sa Nitro XT modelom ?

 

Koliko vidim reddragon XT je na 42.5db a nitro je na 35.5db. Baci oko malo bolje na taj graf

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 12:32 (Kopsi1304).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

5700 bez XT se ne isplate kupit vani nikako pa ni u HR baš. Vega56 je za oko 2000kn puno bolji odabir po meni od 5700 koja se vrti oko 3000kn, a prosječno bolja 15-ak%(?) u igrama, više manje kolko sam popratio.

13 godina
offline
AMD Navi

ASUS i AMD poklanjaju igre uz svoje kartice.

 

https://de.shop.asus.com/de/aktionen/deals/radeon-game-bundle

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Kopsi1304 kaže...

Zašto uspoređuješ buku non XT kartice (red dragon) sa Nitro XT modelom ?

 

Koliko vidim reddragon XT je na 42.5db a nitro je na 35.5db. Baci oko malo bolje na taj graf

 pa vi'š da sam se ispravio po ure prije tvog upisa, nisam nabrzaka gledajući nit skužio 

picajzla0707 kaže...

EDIT: nisam nit skužio da je non xt verzija 5700 na testu, no svejedno powercolor rastura u ovoj seriji

 a i taj podatak za red devil - ne red dragon (brkaš različite grafe) na 42,5db je pod oc, vrlo vjerojatno testirano na max okretajima

dolje ti je usporedba red devil xt vs nitro xt na silent biosu, dakle da - powercolor je dosta tiša i na dosta nižim okretajima od nitro

 

14 godina
offline
AMD Navi

  Ponekad bi rađe u životu da su mi druge stvari tiše od grafičke.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

  Ponekad bi rađe u životu da su mi druge stvari tiše od grafičke.

 Kao npr. žena?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 a i taj podatak za red devil - ne red dragon (brkaš različite grafe) na 42,5db je pod oc, vrlo vjerojatno testirano na max okretajima

dolje ti je usporedba red devil xt vs nitro xt na silent biosu, dakle da - powercolor je dosta tiša i na dosta nižim okretajima od nitro

 

 Gospodin tihi opet vrlo glasno nagada...

 

 

Na 7:50 se vidi da devil i nitro na stocku rade na 1400 rpm pri cemu je devil 1 stupanj hladnija, na istom tom rpmu je nitro na 2dB tisa, a kad se obje OC (gdje je nepoznat rpm) je nitro 1db glasnija.

 

Sve u svemu gotovo identicne kartice, biras si koja je jeftinija i koja ti se vise svida...

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ajde vi i decibeli, mozes imat dvije kartice s jednako izmjerenih dB a da jedna ima puno neugodniji zvuk od druge. Tolko o tome..

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Ajde vi i decibeli, mozes imat dvije kartice s jednako izmjerenih dB a da jedna ima puno neugodniji zvuk od druge. Tolko o tome..

 + je sta nitko to nece niti cut, osim ako gejmaju bez slusalica na glavi 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice