AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

Nitro+ video 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 15:08 (qwertYxoZ).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

 

Onda mu baš nebi trebalo vjerovati, jer po tim dimenzijama kartica bi zauzimala 5 PCIe slotova.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
qwertYxoZ kaže...

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

 

Onda mu baš nebi trebalo vjerovati, jer po tim dimenzijama kartica bi zauzimala 5 PCIe slotova.

 Sjebali su zadnju dimenziju da :) ali vjerujem da su 30 x 15 točne koliko toliko.. techpowerup kaže 12.05" x 5.31"

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 15:12 (qwertYxoZ).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

Nitro+ video 

 

 

Nema to veze s konektorima, 8+6 je vise nego dovoljno za isporucit max p. limit....

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
qwertYxoZ kaže...

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

Nitro+ video 

 

 

Nema to veze s konektorima, 8+6 je vise nego dovoljno za isporucit max p. limit....

Ha? Veći power draw = veći OC koliko znam 

10 godina
online
Re: AMD Navi

Rhodin

3dB je osjetno po pitanju zvuka da, ako nemas pokvaren sluh. Vidis i sam na tom grafu unutar linka kojeg si poslao da je to povecanje od otprilike 25% (slika ti je u prilogu). Statisticki tesko mjerljivo?? Ne znam jesi iscitao ista sta pise ili pises napamet ili nemas dobar sluh. 40dB je relativno puno za donekle tihi komp, kaj hoces imat osjecaj žamora u sobi? Visoka frekvencija je naravno veci problem, ali to je do kvalitete el. komponenti, zato se ne kupuju sranja modeli od grafickih.

Prvi put stavio 25% pa 33%, al cemu pogadjat kad ima izracun dolje, eto jos jedna slika. Znaci 23,11% je glasnije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 16:01 (The_Fichek).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...
ansha kaže...
qwertYxoZ kaže...

Oprosti ali koliko sam skužio našem forumašu picajzli i 0.5db igra ulogu pa da mu pomognemo u odabiru tu i tamo 

 

Da se vratimo na temu veličina nitro 5700xt će biti 30 x 15 x 10 cm ako je vjerovati francuskom amazonu.

 

Imati će 8x8 konektore za razliku od 8x6 na pulse pa vjerujem kako će i ispoštovati ovaj clock od 2050mhz (5% brža od pulse), ali ajmo pričekati neke recenzije, temperature itd jer je pretpostavka majka svih zajeba

 

Nitro+ video 

 

 

Nema to veze s konektorima, 8+6 je vise nego dovoljno za isporucit max p. limit....

Ha? Veći power draw = veći OC koliko znam 

Ne, OC ovisi o kvaliteti chipa, 8+6 ne ogranicava OC u niti jednom smislu. 

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ispada da se masovno uzimaju 1kW plus napajanja za slabe kompove, gdje je ta ekipa koju stalno spominjete, imaginarni neprijatelji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Evo ja uzeo nedavno 1K napajanje, ali ventilatora radi (BQ Silent Wings 3), bas zbog ovih decibela koji se spominju. Moje napajanje ide u drugi komp, napajanje od tog kompa u treci komp koji se slaze. Isto probano to sto pises za power limit, Ryzenu isti OC, isto rusenje u Cinebenchu imao 8 ili 8+4 napajanje. Hebiga, 600kn je po meni sitnica za polovno Dark Power Pro 11 1000W, makar falio jedan dio kablova, prirucnik, vezice, sarafi.. Isti lik jos uvijek prodaje 1200W za 700kn na njuski pa eto dojam, ako netko misli kupovat.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Evo ja uzeo nedavno 1K napajanje, ali ventilatora radi (BQ Silent Wings 3), bas zbog ovih decibela koji se spominju. Moje napajanje ide u drugi komp, napajanje od tog kompa u treci komp koji se slaze. Isto probano to sto pises za power limit, Ryzenu isti OC, isto rusenje u Cinebenchu imao 8 ili 8+4 napajanje. Hebiga, 600kn je po meni sitnica za polovno Dark Power Pro 11 1000W, makar falio jedan dio kablova, prirucnik, vezice, sarafi.. Isti lik jos uvijek prodaje 1200W za 700kn na njuski pa eto dojam, ako netko misli kupovat.

Uzeo si zbog venta? Zasto kad tvoj komp ne bi uzrokovao paljenje venta na 750W napajanjima? Ocito je glavni razlog cijena bila...

10 godina
online
Re: AMD Navi

Ma i vent i zato kaj mi treba jedno slabije napajanje za komp od cure pa rjesio 2 muhe jednim udarcem. Cijena je bila okidac. Vent na Fractal 550W Edison M je cini mi se malo prozujao u zadnje vrijeme, u svakom slucaju je bio najglasnija stvar u kompu, iako bi za vise od pol foruma to bilo necujno/vrlo tiho. Na konfi u dnevnom ce bit manje opterecen Fractal, a 3. konfa ce imat samo i5 s integriranom, tam ide basic SuperFlower 450W iz dnevnog.

 

Btw. tesko je naci jeftinije 750W napajanje s kvalitetnim ventom, nemos bit siguran u specifikacije, lezaj, QC. BQ po meni ima dobar QC, pogotovo za ventilatore.

 

Sorry za offtopic..

15 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Znači moramo još o zvuku i glasnoči... Again, čitaj sa razumijevanjem, ko nije nikad radio išta sa zvukom nek si nabavi primjer. Što to konretno znači? Promjena u decibelima između 2 zvuka mjerena uređajima znači nešto sasvim 10to naspram promjene koju osjeti naše uho, jer ju ne doživljavamo na isti način.


Možete čitat dokument koji sam postao

 

Možete slušat 

(trudi se jednostavno to objasnit i poglašnjava video kako bi se dobio osjećaj što znači 6-10dB)

Ima i indijaca koji se 

to više tehnički objasnit

 

Ili možete najjednostavnije uzet 

razlike u intenzitetu zvuka u realnim uvjetima, bez grafova, a to je da 3dB između 2 različita zvuka ne znači ništa i pogledat video gdje like mijenja intenzitet zvuka za 1, 3, 5, 10 dB za jedan te isti zvuk gdje se 3dB na identičnom zvuku jedva čuje. Da netko nije čitao graf ne bi nikad ni znao da mu je "grafa duplo glasnija" od susjedove koja je na nekom grafu bila 3dB tiša!

 

Možemo SADA o OC potencijalu, performansama u igrama, usporedbi bilo čega, osim koja je 3dB tiše ili glasnija u laboratorijskim uvjetima?

14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Tema je navi, pa evo:

 

 

Sve 5, osim cijene...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Danas je sluzbeno najavljena asrockova "Tajci"-jedna od ruznijih grafa sto sam u zadnje vrijeme vidio...

https://www.asrock.com/news/index.asp?iD=4328

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205700%20XT%20Taichi%20X%208G%20OC+/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Danas je sluzbeno najavljena asrockova "Tajci"-jedna od ruznijih grafa sto sam u zadnje vrijeme vidio...

https://www.asrock.com/news/index.asp?iD=4328

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205700%20XT%20Taichi%20X%208G%20OC+/

 Virus sam dobio kad sam otvorio sliku...
Nadam se da se ostali proizvodači neće povest tim dizajnom...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jep, backplate kao da se malo dijete igralo.
15 godina
offline
AMD Navi

Ovde od 11:50 usporedba buke uživo:

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Ovo je dobro za vidjeti/čuti ovako malo usporedbe.

15 godina
offline
AMD Navi

Najhladnija asus 5700 tuf, najtiša 5700 pulse, od xt najhladnija evoke, najtiša strix iz ovog testa. Šteta šta nema ovde gaming x i gigabyte.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 11:05 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Steta kaj nema MSI Gaming i Sapphire Nitro verzija. Vjerojatno su izasle prekasno za nabavit ih i ubacit u video. Btw. ako pojacate zvuk cut cete cvrcanje i trokiranje motora barem jednog ventilatora kod Strix i onda opet slican zvuk motora kod Tuf, dok ostale grafe imaju ujednacen zvuk.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Steta kaj nema MSI Gaming i Sapphire Nitro verzija. Vjerojatno su izasle prekasno za nabavit ih i ubacit u video. Btw. ako pojacate zvuk cut cete cvrcanje i trokiranje motora barem jednog ventilatora kod Strix i onda opet slican zvuk motora kod Tuf, dok ostale grafe imaju ujednacen zvuk.

Baš tako i ja kažem šta ovo puca. On je odabrao na kraju pulse i ja bi isto.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 11:08 (dery).
10 godina
online
Re: AMD Navi

Jebiga, 3 venta na jednoj grafi, boga pitaj kolko grafi. Steta sto ne poboljsaju quality control ili kvalitetu, izradu ventilatora (neki bolji lezaj motora, colab s Noctuom bi bio fora). Ja bih birao Gigu, MSI Gaming ili Nitro, iako bih Nitro vjerojatno izbacio radi karakteristicnog zujanja motora na Pulse/Nitro grafama jos od 4xx serije. Meni je bolje cuti hrpu zraka kak prolazi, kao glasni vjetar, nego zujanje motora. Od tih mi PowerColor zvuci dost dobro za full gaming load i perf. mode -> smanjit fan rpm, malo undervolt i voila. Sve to je ipak manje bitno jer su namijenjene za gaming, slusalice na glavu i bok.

15 godina
offline
AMD Navi

Kosonja za Red dragon 5700 kaže da je bolja od pulse 5700, eto ti ga na.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Dva pitanja.

1. Ima li ikakvih naznaka da uskoro dolazi nova serija grafičkih kartica, npr. RX 5800, 6700, itd.?

2. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 18:56 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

U kućištu 5700xt strix. Do sad je bila opterecena samo sa forza horizon 4 na extreme postavkama-graficka se ne cuje ali se cuje orginal vent procesora. Kad probam sa bfv napisem...

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ovde od 11:50 usporedba buke uživo:

 

@dery ovo je vjerojatno najkorisnije što imamo za zvuk pojedinih. Meni iskreno TUF najviše odgovara po zvuku.

Kak je netko reko, šteta što nema Gigabytice te one MSI. Moja u kučištu je gigabyte G1 sa windforce hladnjakom, ni ne čujem ju.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

@dery ovo je vjerojatno najkorisnije što imamo za zvuk pojedinih. Meni iskreno TUF najviše odgovara po zvuku.

Kak je netko reko, šteta što nema Gigabytice te one MSI. Moja u kučištu je gigabyte G1 sa windforce hladnjakom, ni ne čujem ju.

 Meni se isto čini tuf najtiša ali nije + pucketanje hmmm.Rog isto tiha ali opet pucketanje.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 9:50 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Dva pitanja.

1. Ima li ikakvih naznaka da uskoro dolazi nova serija grafičkih kartica, npr. RX 5800, 6700, itd.?

2. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.

 Kako sad stoji situacija RX5800 treba izaći polovicom 2020.g i ona neće biti bazirana RDNA 1. generacije, nego na RDNA 2. generacije, dok bi do kraja 2020 trebala izaći najjaći model RX5900

Po svemu što sam uspio dosad pronaći AMD je odlučio srezati liniju GPU baziranu na RDNA 1. generacije, najviše zbog kašnjenja.

Tako da me nebi čudilo da sljedeće godine vidimo rebrendirane 5700 i 5700xt verzije pod nazivom 5500 i 5600 dok za 5700 model budu vodili pod novom oznakom 5720.

Vidim da je takvog mišljenja youtube-r Moore's Law Is Dead:

https://wccftech.com/amd-zen-3-ryzen-epyc-cpus-and-rdna-2-radeon-rx-gpus-2020-launch/

BF3:fluffy_inside
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Rhodin kaže...

@dery ovo je vjerojatno najkorisnije što imamo za zvuk pojedinih. Meni iskreno TUF najviše odgovara po zvuku.

Kak je netko reko, šteta što nema Gigabytice te one MSI. Moja u kučištu je gigabyte G1 sa windforce hladnjakom, ni ne čujem ju.

 Meni se isto čini tuf najtiša ali nije + pucketanje hmmm.Rog isto tiha ali opet pucketanje.

 

Pucketanje??

Freak Show Inc.
10 godina
online
Re: AMD Navi

Pojacaj malo zvuk pa ces cut. Ja bih to vise definirao kao trokiranje motora, mozes zguglat "fan ticking" ili "fan clicking at low rpm" Javlja se kod svih proizvodjaca, ako te potrefi model. U ovom slucaju nije izrazeno, ali postoji. Nije pozeljno imat problem s ventom u startu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice