AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Ček jel to nova Vega ima manje stream procesora nego stara na rafiniranijem proizvodnom procesu ?

 

Možda ovo nije FULL čip.

 

To je barem očito.

7 godina
offline
Re: AMD Navi
a mozda su hotspotovi na novom procesu užas pa su morali "iskidat" veliki dio ćipa, tj veći nego su se nadali.. slab je info po netu neda se ništa nać osim bezveznih slika sa sto ventilatora
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dabar_solta_V2 kaže...
picajzla0707 kaže...
Kojim svima? Malo vise od tjedan dana se govori o benefitima dlssa i rastu perfomansi od 30-40% u odnosu na taa. Moze se pila i drukcije okrenut - vec mjesecima se pljuje po nevidiji zbog blesavih cijena, sad odjednom je radeonka dobra istoj toj cijeni usprkos, cak i bez dodatnih ficra.

tocno to , meni je tuzno sta je treba amd izbacit (relativno) preskupo smece da bi ljudi poceli pozitivno pricat o dlssu i opcenito rtx

pozitivno se o dlssu priča već duže vrijeme, sasvim je druga stvar što netko odmah na dvije slike tehnologije koja tek dolazi govori kako je to zblurano sranje, kako ograde titraju i štosve nisam pročitao

kako god okreneš - rtxice su preskupe za perfomanse koje nude, nevidija kaže - skuplje su zbog rtx i dlss

rtx je možda zasad gimmick koji skupo košta u perfomansama, ali je tu i ocijenit ćemo ga kad vidimo kako će to zapravo raditi kad malo uđe u upotrebu - već sad su ga značajno doradili i smanjili udar na perfomanse u odnosu na prve testove

za dlss već sad znamo da daje 30-40% veće perfomanse i s tim dobivaš više nego klasu iznad grafu, dakle 2080 s dlssom daje više fpsa nego 2080ti bez njega - e sad, hoće li to biti zblurano smeće ili ne, tek ćemo vidjeti, no potencijal je definitivno tu i već je najavljena doslovce hrpa novih igara koji će ga podržavati

 

a što je radeonka ponudila za tu istu previsoku cijenu? iste perfomanse kao zbog cijene stoput prezrena rtixica + 16gb vrama od kojeg nema koristi u gejmanju

i sad reci zašto bi netko kupio radeonku pored rtx 2080 istih perfomansi i potencijalom da u svim budućim igrama dobije perfomanse dodatnih 30-40% veće

još je donedavno itekako dobar argument bio freesync, sad više niti to

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 18:56 (picajzla0707).
5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

A jel dlss radi u svim igrama?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi
GoogleHydrant kaže...

A jel dlss radi u svim igrama?

 Ne, ali ima popis igra u kojima će biti. Pretpostavljam da će u budućnosti većina igra podržavati, možda sve.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Ček jel to nova Vega ima manje stream procesora nego stara na rafiniranijem proizvodnom procesu ?

 

Možda ovo nije FULL čip.

 Nije full čip, to su vjerojatno MI60 čipovi koji nisu imali savršen yeild.  Ali mala je razlika, 60 naspram 64.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
iMik kaže...
GoogleHydrant kaže...

A jel dlss radi u svim igrama?

 Ne, ali ima popis igra u kojima će biti. Pretpostavljam da će u budućnosti većina igra podržavati, možda sve.

Pa upravo me to smeta sto ce biti samo na nekima, jer vjerojatno igra mora to podrzavati, a koliko ce ih podrzati dlss nitko ne zna, sada sam trazio ima ih samo 25, isto sam trazio kada je izasla rx 2080 i pise 20.9  pa zar samo 25 igara u skoro 4 mjeseca? Onda se vise isplati cekati drugu seriju kartica i onda uzeti ovu sadasnju seriju i to ako igras igru koja podrzava dlss.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

zar je tako tesko kliknuti na nvidia temu ??

i  dx11 igre

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

a što je radeonka ponudila za tu istu previsoku cijenu? iste perfomanse kao zbog cijene stoput prezrena rtixica + 16gb vrama od kojeg nema koristi u gejmanju

i sad reci zašto bi netko kupio radeonku pored rtx 2080 istih perfomansi i potencijalom da u svim budućim igrama dobije perfomanse dodatnih 30-40% veće

još je donedavno itekako dobar argument bio freesync, sad više niti to

 

Novi Resident Evil na 1080p MAX pojede 13.69GB 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 10:25 (chaselol).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ne kužim samo na kaj...sve zatvoreni prostori prosječne grafike. Istina ja sam demo odigrao na ps4 slimu, moguće da na PC-u to izgleda poput Crysisa 4

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Sa kakvom nebulozom on pokusava opravdati nepotrebnih 16Gb HBM memorije. 

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Izgleda da vide PC kao emulator a ne nativni stroj za igranje   Inače demo mi je bio super, nosotalgija na max.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

ajde nije uopce problem tih 16gb memorije sta ste se toga uvatili problem je cijena i performanse

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pa cijena je usko povezana uz nepotrebno nakrkanih 16gb hbm-a.

7 godina
offline
Re: AMD Navi
war3_tft kaže...

Pa cijena je usko povezana uz nepotrebno nakrkanih 16gb hbm-a.

 hbm je usko povezan s i ovo malo performansi sta su uspili izvuc iz 10 puta refrešane arhitekture..

11 godina
offline
Re: AMD Navi
war3_tft kaže...

Sa kakvom nebulozom on pokusava opravdati nepotrebnih 16Gb HBM memorije. 

Genijalac, jel ti zivis u svijetu gdje igre imaju optimizaciju?

Nije ti svaka igra odradjena kao Witcher 3 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Optimizacija je kad na full hdu igra vuce 13gb vrama, a najjaca kartica danasnjice ima 11. 

 

Al ajd buduci da si ti u pitanju tko zna od kud je iscupan taj ss, tako da ipak ima nade da igra nije fail. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Nije istina, trenutno najjaca kartica za gaming ima 24 gb rama.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Joj nemoj mi se sad pravit pametan sa rtx titanom. Po njegovom moras imat karticu od 2500$ da igras igru na full hdu, znaci za 4k ti treba terabajt rama, aj nemojte bit smijesni...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
chaselol kaže...

 

Novi Resident Evil na 1080p MAX pojede 13.69GB 

Zamisli, netko se malo zajebao pa je to sad bitno. 

 

Meni je render neki dan "pojeo" 90GB, full 16GB rama i napravio jos ~75GB swap file, sad bi ja trebao rec da je 128GB minimum za rendanje?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
war3_tft kaže...

Optimizacija je kad na full hdu igra vuce 13gb vrama, a najjaca kartica danasnjice ima 11. 

 

Al ajd buduci da si ti u pitanju tko zna od kud je iscupan taj ss, tako da ipak ima nade da igra nije fail. 

https://store.steampowered.com/app/961440/RESIDENT_EVIL_2__BIOHAZARD_RE2_1Shot_Demo/

 

 

Skini, pokreni i vidi sam 

 

 

 

P.S. ne pravdam ni jedan ni drugi proizvod, meni su nepotrebni za moj potrebe skroz, samo sam pokazao kako uvijek imas portova koji ce ovakvu sprdnju napraviti i nasmijati se u lice bilo kom komadu hardvera na trzistu.

4gb je minimum danas, ona 1060 sa 3gb je sprdnja od proizvoda uzimati u 2019, neki optimum je vec na 6-8gb za 1080p ove godine 


PUBG says hello 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 14:09 (chaselol).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Problem nije u hardware-u vec u neoptimiziranim smecima, PUBG (da se razumijemo, nisam ga igrao, niti ikad bi) je primjer problema danasnjih igara, toliko neoptimizirano trosenje resursa je strasno.

Ja sam imao nedavno iskustva sa GTX 1060 6gb, RX 480, te dvije grafe rade gore FPS-ove nego  r9 290, GTX 770 2015

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 16:12 (LepiSladja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
LepiSladja kaže...

Problem nije u hardware-u vec u neoptimiziranim smecima, PUBG (da se razumijemo, nisam ga igrao, niti ikad bi) je primjer problema danasnjih igara, toliko neoptimizirano trosenje resursa je strasno.

 Danas pubg ide odlicno s obzirom da se igras na mapi od 8x8km i 100 ljudi, mislim da ne postoji igra na svijetu u koju se toliko ulozilo na popravke, Pubg je fenomenalan primjerak kako bi trebao izgledati napredak early acess razvoja...s gtx1080@fullhd imas lock od 144fpsa sto je odlicno, nazalost na amd procesorima i amd grafama ide dosta losije nego intel+nvidija pa krivi onda njih.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: AMD Navi
chaselol kaže...
war3_tft kaže...

Optimizacija je kad na full hdu igra vuce 13gb vrama, a najjaca kartica danasnjice ima 11. 

 

Al ajd buduci da si ti u pitanju tko zna od kud je iscupan taj ss, tako da ipak ima nade da igra nije fail. 

https://store.steampowered.com/app/961440/RESIDENT_EVIL_2__BIOHAZARD_RE2_1Shot_Demo/

 

 

Skini, pokreni i vidi sam 

 koliko vidim, nikom ne koristi igra na 1080p, pa i na većim rezolucijama, niti blizu toliko vrama - link

 

I have all settings maxed at 1080p ecxept AA which is set to FXAA. Game settings says it will use 11.25gb but Afterburner shows 4.5 gb vram being used

 

Pobably the engine calculates the theorycal maximum value. Even with the maximum setting ( 12 GB ) the game uses only 5 - 6 GB

 

maxxed out at 3440x1440 on 1080 ti and it only used like 6-7 gb of vram so yes its lying lol 

uostalom, valjda najprije treba izaći cijela igra i da prođu prvi testovi i benčanja, da bi se moglo zaključiti kako 8 ili 11gb više nije dovoljno

grafa koja sad ima 16gb vrama, nikad pa ni tada neće koristiti više od 6-7gb jer nema dovoljno snage da bi tjerala igre na maksimumu u 4k rezoluciji ...ili ćeš maksati sve i igrati se kao na playstationu u 30 fps sa dropovima

što igre budu zahtjevnije i što više vrama budu tražile, to će na takvoj grafi to imat manje smisla jer će biti sve slabija za te postavke

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Stjepanj kaže...

 Danas pubg ide odlicno s obzirom da se igras na mapi od 8x8km i 100 ljudi, mislim da ne postoji igra na svijetu u koju se toliko ulozilo na popravke, Pubg je fenomenalan primjerak kako bi trebao izgledati napredak early acess razvoja...s gtx1080@fullhd imas lock od 144fpsa sto je odlicno, nazalost na amd procesorima i amd grafama ide dosta losije nego intel+nvidija pa krivi onda njih.lp

 
Ja trenutacno imam RX 480 8gb na 1330mhz na i5 6600k, nije mi normalno da sam sa r9 290 i GTX 770 2gb imao 90FPS u jednom Shadow warrioru 2 na ultra, Doom je terao nenormalno, i sad odjednom nakon 2 godine nemogu terat npr novi cod sa svojim usranim IDtechIII spodobom ni 30 stabilno, lazy.

Osim toga zar itko igra kompetativno na ultra? mislim ja se sjecam da sam uvijek brio quake ili unreal sto gorim postavkama iako sam imao 300+ fps :D

Da se razumijemo, ja sam imao tijekom godina desetak grafa, od Geforce-a 7600gt do GTX 770, radeonke od 9200se do RX 480, nisam fan boy, daleko od toga ali nikad ali nikad nije bilo ovako mutavo trziste, jbt nije i nemoze bit FHD 60+fps grafa 2200 kuna, podsjeca me na Crysis doba kad nista nije moglo ni pokrenut ga kak spada :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 16:37 (LepiSladja).
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Navodno da je AMD rekao svojim partnerima da Navi izlazi nakon Ryzen 3000 serije, tj u kolovozu.

https://wccftech.com/exclusive-amds-7nm-navi-gpu-will-launch-roughly-a-month-after-ryzen-3000/

BF3:fluffy_inside
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

Navodno da je AMD rekao svojim partnerima da Navi izlazi nakon Ryzen 3000 serije, tj u kolovozu.

https://wccftech.com/exclusive-amds-7nm-navi-gpu-will-launch-roughly-a-month-after-ryzen-3000/

 Na žalost i dalje nemamo niti nagađanje o kakvim se grafama radi - je li to punokrvni nasljednik Radeona VII, ispolishan i zvjer od grafulje, ili je to mid range segment grafulja.

Do kraja ljeta se nadam nečem konkretnom od AMD-a, jake, jeftinije procesore , kakve svi sanjamo, te konačno povratak u high-end segment na tržištu grafičkih.

Imaju priliku, voljan sam u potpunosti preć na AMD ove godine, pod uvjetom da me iznenade ponudom.

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Do kraja ljeta ce imat jednoznamenkasti udjel u prodaji grafickih. U zadnjem kvartalu su pali na all-time low a to je bilo prije 1660/1660Ti... 

Navi ce morat nudit puno bolji omjer cijena/performanse od Turing konkurencije da bi povratili bar dio izgubljenog... Drugim rijecima, ne pise im se dobro...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ne znam što je, ali moja slijedeća grafa je 4k capable, pa čija bila. FHD me ne zanima dalje ulagat, i neki skok između na 1440p.

Na žalost monitori su još skupi u tom segmentu, ali sad ima za 6900, neki "pošteni" bih ionako platio 3-3.5

 

Vidjet ćemo... sve je to onako negdje... 8K televizori izlaze, paralelno konzole teoretski podržavaju 4k, ali ne zaista, nove bi mogle, a tržište monitora još nije spremno za 4k jer su grafe zaspale u razvoju prije godinu-dvije.

 

Od ove godine očekujem jako puno. Počeli su dolazit 4K 100+Hz monitori, za taj high-end segment (monitor ne kupujem svake 2-3 godine, pa zato, ne da očekujem da će bit iskorišteno 144Hz na 4K ove godine), ja očekujem to od AMD-a, da izda grafu koja može večinu naslova na 4K držat na 40+ fps (dakle gdje radi FreeSync, ispod 40 ugl. ne radi).

Ako to neće imat, Navi je po meni fail!

 

Iako kao što mi je nVidia Fail jer su išli na RTX umjesto sirove snage... mogli smo imat u istoj površini chipa 4K zvjer od kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ma kakav 4K s Navijem, al nemoj da ti ja kvarim nadu ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice