AMD Radeon 6xxx

poruka: 4.994
|
čitano: 530.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
ATI Radeon 6XXX

Krenulo jeSmijeh

Iz najnovijih ATI-jevih drivera ekipa je uspjela izvuci podatke o kodnim imenima nadolazecih RADEON 6XXX kartica


223,CAYMAN GL XT (6700),NI CAYMAN
224,CAYMAN GL XT (6701),NI CAYMAN
225,CAYMAN GL XT (6702),NI CAYMAN
226,CAYMAN GL XT (6703),NI CAYMAN
227,CAYMAN GL PRO (6704),NI CAYMAN
228,CAYMAN GL PRO (6705),NI CAYMAN
229,CAYMAN GL (6706),NI CAYMAN
230,CAYMAN GL LE (6707),NI CAYMAN
231,CAYMAN GL (6708),NI CAYMAN
232,CAYMAN GL (6709),NI CAYMAN
233,CAYMAN XT (6718),NI CAYMAN
234,CAYMAN PRO (6719),NI CAYMAN
235,ANTILLES PRO (671C),NI CAYMAN
236,ANTILLES XT (671D),NI CAYMAN
237,BLACKCOMB XT/PRO (6720),NI BLACKCOMB
238,BLACKCOMB LP (6721),NI BLACKCOMB
239,BLACKCOMB XT/PRO Gemini (6724),NI BLACKCOMB
240,BLACKCOMB LP Gemini (6725),NI BLACKCOMB
241,BARTS GL XT (6728),NI BARTS
242,BARTS GL PRO (6729),NI BARTS
243,BARTS XT (6738),NI BARTS
244,BARTS PRO (6739),NI BARTS
245,WHISTLER XT (6740),NI WHISTLER
246,WHISTLER PRO/LP (6741),NI WHISTLER
247,WHISTLER XT/PRO Gemini (6744),NI WHISTLER
248,WHISTLER LP Gemini (6745),NI WHISTLER
249,ONEGA (6750),NI TURKS
250,TURKS XT (6758),NI TURKS
251,TURKS PRO (6759),NI TURKS
252,SEYMOUR XT/PRO (6760),NI SEYMOUR
253,SEYMOUR LP (6761),NI SEYMOUR
254,SEYMOUR XT/PRO Gemini (6764),NI SEYMOUR
255,SEYMOUR LP Gemini (6765),NI SEYMOUR
256,CAICOS GL PRO (6768),NI CAICOS
257,CASPIAN PRO (6770),NI CAICOS
258,CAICOS PRO (6779),NI CAICOS

There are 12 Cayman cards of which all but two have the GL suffix and the two that don't are XT and Pro models. The Antilles consists of a mere two cards in Pro and XT flavours. Blackcomb appears to consist of XT, PRO and LP, but all three are also available with the Gemini suffix and the XT and PRO shares the same entry in the drivers. Bart appears to have two GL versions as well as an XT and PRO version. Whistler is yet another confusing entry as there's an XT entry, a PRO/LP entry, an XT/PRO Gemini entry and finally an LP Gemini entry. Turks is only made up of three entries, XT, PRO and one that really stands out, ONEGA which is meant to be an older part(?). Seymour is the last model with the Gemini suffix and again it's paired up with XT/PRO and LP parts, with and without the suffix. Finally we have Caicos which has one GL part, one PRO part and yet another oddity in the shape of the CASPIAN PRO.

 

Ukratko imamo desetih kodnih imena preraspodjeljenih u 7 sub-familija ilitiga ga izgleda da ce ATI opet imat pokrivenu cijelu paletu proizvoda unutar par mjeseci (ukljucivsi mobilno i FireGL trziste) - uzmite za usporedbu Nvidijinu trenutnu ponudu koja se prakticki godinu dana od predstavljanja serije i 5mjeseci od izlaska prvog modela svodi na tri kartice: gtx480, gtx470, gtx 460 (za gtx 465 je proglasen EOL)

 

Zanimljivo je da tri kodna imena imaju svoje dual GPU varijante ilitiga nesto ne stima jer je jedno vise od ocekivanog   - 1.desktop dual, GPU 2. mobile dual GPU a 3. treci dual GPU se tu ne uklapa

Ima jedna logicka teorija da zbrog broja modela neki vec spadaju u sljedecu generaciju tzv. Northern Islands koji prama nekim procjenam treba bit spreman za 1q ili najkasnije prvi dio 2011?!? ATI je izgleda nabio tempo

 

Pocele su curit informacije da prva subfamilija koja izlazi, i to vec pocetkom listopada, je ona pod kodnim imenom Barts ilitiga HD6700 - zamjena za HD5700 a nju zatim vec u studenom slijedi Cayman ilitiga ga HD68xx - zamjena za hd58xx

 

Flagship bi trebao biti Antilles, koji ce biti brandiran kao ATI Radeon HD6970. Antilles ili dual-GPU Cayman bi za razliku od HD 5970 trebao imat jednake taktove onima svog singleGPU pandana - prakticki HD 6870 u CF, njegovo izlazak je planiran za prosinac.

 

Za Caymana su vec na nekakvom Kineskom forumu "procurile" nekakve konkretnije informacije

ocigledno je da se GPU ID u gpu-z podudara s onim iz Catalysta ocigledno je da se GPU ID u gpu-z podudara s onim iz Catalysta
 

Ukratko prema ovome chip rula jer vec na prebeta driverima HD6870 sisa konkurenciju s 12k 3dmarka - prosjecni gtx480 score je ispod 10k a onaj HD5870 oko 9k

 

GPU-Z screenshot je daleko zanimljiviji jer govori da se brzina GPU nije mjenjala tako da sve one gluposti da ce bit rijec o tvikanoj verziji hd5870 na boljem hladnjenju i taktovima padaju u vodu, ocito je da je za boost zasluzan poveci broj stream procesora i/ili njihov redizajn po uzoru na Northern Islands - spekulacije cak idu u smjeru da je broj stream procesora jednak ili manji ali da su oni znatno efikasniji pa stoga takav ocigledan porast performansi

Takodjer zanimljivo je vidjeti da je sabirnica ostala nepromjenjena (kao sto se i nagadjalo) a da je takt GDDR5 memorije otisao gore s 1.2 Ghz(kod HD5870) na 1.6GHz tj   na efektivnih 6.4GHz sto je dignulo bandwith na impresivnih 204.8 GB/s - za usporedbu GTX 480 raspolaze s 177.4 GB/s bandwitha na puno jacoj (i daleko skupljoj) 384 bitnoj sabirnici


Naravno sve ovo uzmite s zrncem razuma jer je mozda rijec o laznjaku, ali ako je i rijec o laznjaku onda je jako dobar jer puno toga ima smisla

 

 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 13:38 (dado8).
Moj PC  
24 2 hvala 29
16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

Od kud im samo inspiracija za sve te kodne nazive??Zna neko neki ati/amd mail da ih zamolim da stave moj nick u narednoj seriji??Smijeh

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 12:21 (dasHHa).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
dasHHa kaže...

Od kud im samo inspiracija za sve te kodne nazive??Zna neko neki ati/amd mail da ih zamolim da stave moj nick u narednoj seriji??Smijeh

Pazi, to su kodna imena. ;)

14 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
dasHHa kaže...

Od kud im samo inspiracija za sve te kodne nazive??Zna neko neki ati/amd mail da ih zamolim da stave moj nick u narednoj seriji??Smijeh

AMD je nekad imao kodna imena po pivama pa po rijekama... ATI recimo po grckoj mitologiji, pa po crnogorici a sad su se ocito prebacili na otokeNamigiva

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
offline
ATI Radeon 6XXX

dvoglavi 6970 u prosincu klik

"I didn't cry when Bambi's mother was shot... but I cried when HAL was turned off."
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

auuuuu , lajk it a lot , prema scoreu ovoga 6xxx 6850 bi mogla bit po preformansama jaca od trenutne 5870.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
athlon64 kaže...

auuuuu , lajk it a lot , prema scoreu ovoga 6xxx 6850 bi mogla bit po preformansama jaca od trenutne 5870.

sad će krenut lavina nagađanja iako nitko nema pojma kakve će grafe biti

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX

okej istina , ali sta je lose u nagađanju haha.

14 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
patch123 kaže...
athlon64 kaže...

auuuuu , lajk it a lot , prema scoreu ovoga 6xxx 6850 bi mogla bit po preformansama jaca od trenutne 5870.

sad će krenut lavina nagađanja iako nitko nema pojma kakve će grafe biti

 

pa u tome je i car
"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon 6XXX

Apsolutno logično da su morali petljati po Stream procesorima jer su oni i najbitnij za teselaciju.

 

Jedva čekam review.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

I ne misle se oni micati sa 256 bitne sabirnice?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

I ne misle se oni micati sa 256 bitne sabirnice?

  A zašto bi se micali?

 

Upravo je to ideja teselacije.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

I ne misle se oni micati sa 256 bitne sabirnice?

I bolje tako, samo znatno troskove povecava.

Mozda eventualno 320bit bi bilo ok.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

I ne misle se oni micati sa 256 bitne sabirnice?

Pa 256 bitna sabirnica je danas najoptimalniji izbor za mainstream, ako ne i za pocetne high end modele (odlican primjer GTX460) jer nudi najbolji omjer cijene i performansi tj daleko je isplativije uparit nju s brzom skupljom memorijom(ram chipovi i nisu toliko skupi) nego sporiju memoriju s znatno sirom sabirnicom - jaca sabirnica vise slojeva PCB tj. skuplja proizvodnja em ujedno i daleko vise skarta opet skuplja proizvodnja

 

A ATI JE vec imao svoju skolu s onom svojom 512 bitnom ring bus zvijeri koja je na papiru izgledala odlicno ali u stvarnosti je bila sve samo ne to, tako da je njima ovo dovoljno pogotovo stoga sta oni svoj highend tradicionalno slazu kombiniranjem dva gpu pa opet nemaju potrebe za necim jacim ni u tom segmentu

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 13:58 (dado8).
15 godina
offline
ATI Radeon 6XXX

Sad kada nema konkurencije, cijene kartica iz nove serije će biti napuhane da boli glava kao što je to prije nevidija radila.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

evo neki novi leakovi sa novim driverima... ako su istiniti stvarno impresivno s obzirom na limitaciju 40nm...

 

Source: http://we.pcinlife.com/thread-1500103-1-1.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 14:52 (Babo).
Moj PC  
12 0 hvala 9
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon 6XXX

Ovo izgleda fenomenalno dobro.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

Sviđa mi se Heaven score. Veliki boost u odnosu na 5000 seriju. Ako je vjerovati ovome, radilo se na teselaciji i DX11 supportu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
ATiGamer kaže...

Sviđa mi se Heaven score. Veliki boost u odnosu na 5000 seriju. Ako je vjerovati ovome, radilo se na teselaciji i DX11 supportu.

Da.

 

Sad bi stvarno volio da netko nade koliko je score GTX 480 na ISTIM postavkama kao ovdje. Jer min 22 FPS mi izgleda super.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
13 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

Ma samo da cijene budu razumne, ili da 5XXX seriji cijene odu dole. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
wMw11 kaže...

Ma samo da cijene budu razumne, ili da 5XXX seriji cijene odu dole.

  A toga se najviše bojimo svi. Perfomanse ce biti super al cjena ce biti neopravdano skupa. Nadajmo se da smo u krivu.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Weky kaže...

Da.

 

Sad bi stvarno volio da netko nade koliko je score GTX 480 na ISTIM postavkama kao ovdje. Jer min 22 FPS mi izgleda super.

U Olyevoj Heaven temi toliki score dobivaju GTX480 na 1280x1024. Po tome 6000 serija tuče Fermi i u DX11.

 

EDIT: U Olyevoj temi je 8xAA, a ovdje je 4xAA.

 

Ne znam, sudeći po ovome, u ATI-u su napravili hebeno dobar posao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:26 (ATiGamer).
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

koji bi to model mogo bit, mozda 6850 ili 6870, ove slike

 

da 6870 ne bude vise od 3000+-200kn to je moja sljedeca grafa

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

koji bi to model mogo bit, mozda 6850 ili 6870, ove slike

 

da 6870 ne bude vise od 3000+-200kn to je moja sljedeca grafa

  A vjerovatno top model 6870.

 

Lako moguce (a i vjerujem) da ce biti više od 3k kn; A i nevidim potrebu prelaska sa 5850 na bilo šta jače od toga.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

koji bi to model mogo bit, mozda 6850 ili 6870, ove slike

 

da 6870 ne bude vise od 3000+-200kn to je moja sljedeca grafa

Sigurno bude više od toga. U najmanju ruku oko cijene GTX480.

14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 6XXX

ma oslabit ce 5850, izlaze zahtijevne igre, zato neznam da li pocetkom godine prodam ovu i ubodem 6850 ili 6870 da ful padnu cijene pa jos jedna 5850 u cross.

 

vidjet cemo serijom 6xxx, zanimljiva je brzina memorije, samo da ne bude kipucih vrm-ova Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon 6XXX

nvidia ce morati jako jako brzo reagirati na ovo. Inače ode trzisni kolač.

 

GTX 580 po hitno mora doc. Sa jednakom ili nizom potrosnjom i temperaturom nego GTX 480.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Toni2000 kaže...

ma oslabit ce 5850, izlaze zahtijevne igre, zato neznam da li pocetkom godine prodam ovu i ubodem 6850 ili 6870 da ful padnu cijene pa jos jedna 5850 u cross.

 

vidjet cemo serijom 6xxx, zanimljiva je brzina memorije, samo da ne bude kipucih vrm-ova Neodlučan

Meni ne pada na pamet mijenjat grafu prije 28nm serija.

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
ATiGamer kaže...
Meni ne pada na pamet mijenjat grafu prije 28nm serija.

ni meni

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon 6XXX
Weky kaže...

nvidia ce morati jako jako brzo reagirati na ovo. Inače ode trzisni kolač.

 

GTX 580 po hitno mora doc. Sa jednakom ili nizom potrosnjom i temperaturom nego GTX 480.

Nit potrošnja nit temperatura im neće proslavit nit pokopat sljedeću seriju...sve će im o performansama ovisit

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice