Asus GeForce 9800GTX problem

poruka: 47
|
čitano: 7.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Jel ti uopće Athlon II x3 paše na ploču? Ne možeš neki, makar polovan, x4?

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

pase pase to je am3 ko i moj athlon x2 nepasu mi ovi novi fx koji su am3+ i maticna mi je do 140W za proc...znaci bolje bi bilo neki phenom x4 uzet

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...

pase pase to je am3 ko i moj athlon x2 nepasu mi ovi novi fx koji su am3+ i maticna mi je do 140W za proc...znaci bolje bi bilo neki phenom x4 uzet

Naravno, ako možeš. :)

Al prije svega, promijeni napajanje. To MSanovo ne može ni 350W davati, katastrofa je, nema ni zaštite od prenapona, prestruje, kratkog spoja, regulaciju snage itd.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
13 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

i ja sam imao sličan problem prije par godina naime kod mene se komp gasio pod opterećenjem i naravno sve se počelo događati nakon zamjene grafičke,

tadašnje napajanje je bilo šroteks codegen 500w , možete mislit što isporučuje 500w  {#}, zamjeniio ga sa corsair tx 650w i problem riješen.

I još dan danas koristim to napajanje iako sam mjenjao gotovo sav hardver sigurno 2 puta od kupovine napajanja.

 

dakle moj glas ide za neko kvalitetno napajanje koje će ti sigurno moći gurati par narednih konfi kao i kod mene. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

evo opet imam problem :@@ danas igram lol i nakon 5 minuta sve mi stalo i moro sam restartat komp...e sad kad sam ga restarto nestali su mi driveri od grafe i rezolucija je na 1280x1024 i to je max a bila je 1920x1080, nemogu nove drivere stavit ni stare ni nist nemogu -.-" napajanje je ostalo isto ms 550W i sad jel to do napajanja ili grafa nevalja ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...

napajanje je ostalo isto ms 550W i sad jel to do napajanja ili grafa nevalja ?

Oboje, nevaljalo napajanje je dovelo do nevaljalosti grafičke.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Dal mozes uopce upalit komp ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

mogu upaliti komp ali kazem rezolucija na 24" monitoru je 1280x1024 a ne 1920x1080 i odprilike 3cm sa svake strane monitora mi je neiskoristeno i nemogu drivere stavit ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Pa kak nemozes drivere stavit , gdje je zapelo ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

pokrenem instalaciju i kaze da nemoze prepoznat koja je grafa instalirana...kad odem u device menagment pokazuje da je 9800gtx ali ima onaj trokut sa usklicnikom zuti jel :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Probaj ih kompletno izbrisat i onda nacisto instalirat !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

ma probao sam al jednostavno nece...i starije drivere sam probao stavit, ni oni nece

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Probaj grafu isprobat u drugom kompu dal je uopce ispravna !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

to mi jedino preostaje...probat cu to pa cu pisat ak valja, ak ne bacit cu je u tri p***e materine {#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem
Mislim da sam otkrio problem a to je pregrijavanje memorije...nisam koristio komp par sati i sad sam ga upalio prije pola sata i sve je opet bilo uredu nekim cudom i probo sam igrat igricu i nakon 20 minuta igranja opet je sve stalo al sam pratio temperaturu procesora grafe i cijelo vrijeme je na 58 stupnja sto je dobro al kad mi se to desilo onaj dio grafe di je memorija je toliko vruc da se nemoze ruka drzat ni na sekundu...i kad sam mijenjo pastu na procesoru primjetio sam da su ti termo "jastucici" koji idu na memoriju dosta losi i ispucali pa me zanima dal toga ima gdje za kupiti i dal mi se isplati kupovat aftermarket kuler za grafu
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem

Ti "jastučići" se zovu thermal padovi i služe kao zamjena za termalnu pastu na mjestima gdje je razmak između čipa i hladnjaka toliko velik da pasta ne bi popunila.

To je kod nas jako teško naći, dapače meni nije pošlo za rukom. No relativno lako se naruči s eBaya...

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

ipak nije pregrijavanje -.-" problem je u erroru pod nazivom Code 43...gledo sam po netu i masa ljudi ima taj problem sa nvidia grafama i valda je problem u nekakvom win updateu koji se nebi trebao instalirati il tak nes al ja ga nikak nemogu nac, jedino mi preostaje instalirat win xp i nadat se da radi :)

EDIT: stavljen xp sp2 i sve radi kako treba...dali netko zna kako da rijesim taj code 43 problem na win7 ??
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 16:51 (worpix).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice